Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen Prolog
2018-07-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 14
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ines Lignell
Lucksta IF
3:47.22620
D 16
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Thuva Andersson
OK Landehof
3:05.18490
2
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
3:40.21980
+34.3390
D 20
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:15.13430
2
Alba MORTAGNA
S.C. Valdobbiadene
2:20.13920
+4.390
3
Julie Henriette Arnesen
Konnerud IL
2:21.14060
+6.530
4
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:22.14100
+6.570
5
Merle Richter
Ssv Sayda
2:27.14620
+11.1090
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
2:27.14630
+12.1100
7
Kristina Axelsson
Sya SK
2:27.14650
+12.1120
8
Nora Lignell
Lucksta IF
2:28.14740
+13.1210
9
Chiara Becchis
Ski Avis Borgo
2:29.14820
+13.1290
10
Erika Österman
Häverödals SK
2:30.14970
+15.1440
11
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
2:35.15410
+19.1880
12
Rosa Zimare
Tyskland
2:35.15430
+20.1900
13
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
2:35.15490
+20.1960
14
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
2:43.16290
+28.2760
15
Katja Mueller-kuckelberg
Tyskland
2:53.17280
+38.3750
16
Amanda Hedström
IK Fryken
2:55.17480
+40.3950
17
Linnea Sjödin
Rembo IK
3:08.18710
+52.5180
D 21
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:11.13040
2
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
2:12.13180
+1.40
3
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
2:14.13370
+3.230
4
Sandra Olsson
Malungs IF
2:15.13410
+3.270
5
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
2:16.13570
+5.430
6
Johanna Skottheim
Sälens IF
2:17.13610
+5.470
7
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:18.13740
+7.600
8
Ksenia Konokhova
Russia
2:18.13760
+7.620
9
Lisa Bolzan
S.C. Orsago
2:19.13840
+8.700
10
Maria Jonasson
Östersunds SK
2:20.13960
+9.820
11
Filippa Lindman
Stockviks SF
2:20.13970
+9.830
12
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
2:21.14060
+10.920
13
Julia Richter
Bjørndal IF
2:21.14070
+10.930
14
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:22.14190
+11.1050
15
Olga Letucheva
Russia
2:23.14240
+12.1100
16
Elena Ektova
Russia
2:23.14270
+12.1130
17
Anna Bolzan
S.C. Orsago
2:23.14270
+12.1130
18
Varvara Prokhorova
Russia
2:26.14530
+14.1390
19
Elena Lukianova
Russia
2:27.14680
+16.1540
20
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:30.14920
+18.1780
21
Kitija Auzina
Madona Bjss
2:30.14960
+19.1820
22
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
2:31.15070
+20.1930
23
Hanna Fritz
IFK Mora SK
2:35.15480
+24.2340
24
Louise Roslin
Strömnäs GIF
2:38.15750
+27.2610
25
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
2:42.16190
+31.3050
H 14
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
2:41.16020
H 16
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:07.12690
2
Fredrik Hoksrud Myhre
Gulset IF Ski
2:09.12840
+1.50
3
Harald Ekenberg
IK Stern
2:10.12920
+2.130
4
Hjalmar Gedda
OK Landehof
2:20.13980
+12.1190
5
Johannes Solvik
Gulset IF Ski
2:21.14000
+13.1210
6
Isak Österman
Häverödals SK
2:32.15160
+24.2370
7
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
2:35.15480
+27.2690
8
Arve Lignell
Lucksta IF
2:36.15540
+28.2750
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alexander Grigoriev
Russia
1:53.11200
2
Raimo Vigants
Madona
1:56.11590
+3.290
3
Angelo Buttironi
S.C. UBI BANCA GOGGI A.S.D.
1:59.11820
+6.520
4
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:02.12100
+9.800
5
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:03.12200
+10.900
6
Anatoliy Vakhrushev
Russia
2:03.12210
+10.910
7
Ådne Holter Gigernes
Nes Ski
2:03.12290
+10.990
8
Niks Saulitis
Madona Bjss
2:07.12610
+14.1310
9
Riccardo Lorenzo Masiero
S.C. Montebelluna
2:07.12610
+14.1310
10
Mårten Gedda
IK Stern
2:08.12740
+15.1440
11
Olle Westin
IK Stern
2:10.12910
+17.1610
12
Ilvars Bisenieks
Madona Bjss
2:10.12970
+17.1670
13
Harald Östensen
IFK Skövde SK
2:11.13010
+18.1710
14
Alberto Tognetti Winter
KL
2:11.13060
+18.1760
15
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:14.13330
+21.2030
16
Edwin Franzen
IFK Mora SK
2:15.13430
+22.2130
17
Arvid Värmsjö
SK Bore
2:16.13590
+23.2290
18
Lukas Höiby
OK Landehof
2:17.13640
+24.2340
19
Henrik Einangshaug
IL Aasguten
2:17.13660
+24.2360
20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
2:18.13770
+25.2470
21
Moritz Kirschner
Tyskland
2:20.13940
+27.2640
22
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:23.14220
+30.2920
23
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
2:29.14890
+36.3590
24
Nils Wastegård
IK Stern
2:36.15510
+43.4210
-
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
H 21
1.2km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Silfver
IFK Umeå
1:51.11090
2
Pontus Hermansson
SK Bore
1:52.11130
+0
3
Baptiste Noel
LA Bressaude
1:52.11160
+0
4
Robin Norum
IFK Umeå
1:53.11240
+1.50
5
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:53.11260
+1.70
6
Hans-Edvard Bragvin Andresen
Trøsken IL
1:53.11270
+1.80
7
Anton Persson
SK Bore
1:53.11290
+2.100
8
Jostein Olafsen
Bærums Verk IF Langrenn
1:55.11430
+3.240
9
Matteo Tanel
Robinson Ski Team
1:56.11500
+4.310
10
Emanuele Becchis
Ski Avis Borgo
1:56.11510
+4.320
11
Francesco Becchis
Under UP
1:56.11520
+4.330
12
Kristian Santiago Ankersen
Gruppo Sciatori Brentonico
1:56.11530
+4.340
13
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:56.11540
+4.350
14
Gustav Nordström
Borås SK
1:56.11550
+4.360
15
Patrick Fossum Kristoffersen
Gjerdrum IL
1:56.11560
+4.370
16
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:56.11590
+5.400
17
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
1:57.11650
+5.460
18
Dmitriy Goroshnikov
Russia
1:58.11740
+6.550
19
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:58.11760
+6.570
20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:58.11790
+7.600
21
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:59.11830
+7.640
22
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:59.11840
+7.650
23
Eugeniy Dementiev
Dinamo Kiev
1:59.11840
+7.650
24
Sigurd Braathen Reigstad
Osterøy IL
1:59.11880
+7.690
25
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:00.11950
+8.760
26
Gabriel Thorn
SK Bore
2:00.11960
+8.770
27
Eirik Asdøl
Asker SK
2:00.11990
+9.800
28
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:00.11990
+9.800
29
Jacopo Giardina
Team Futura
2:02.12140
+10.950
30
Clement Mailler
Bozel
2:02.12160
+10.970
31
Mads Berthelsen
Danmark
2:02.12160
+10.970
32
Jan Mikus
Kbl Jasna
2:02.12170
+10.980
33
Måns Sunesson
Sellnäs IF
2:03.12250
+11.1060
34
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:03.12290
+12.1100
35
Lasse Ericsson
Nybro Ski
2:04.12310
+12.1120
36
Oscar Persson
SK Bore
2:04.12330
+12.1140
37
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:05.12400
+13.1210
38
Elis Berg
Sunne SLF
2:05.12420
+13.1230
39
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:05.12430
+13.1240
40
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
2:05.12440
+13.1250
41
Andreas Viker
IK Stern
2:05.12460
+13.1270
42
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:07.12620
+15.1430
43
Marcel Bund
SG Klotzsche
2:07.12630
+15.1440
44
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:07.12650
+15.1460
45
Jan Koristek
Ski Team Jase Latky
2:07.12670
+15.1480
46
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:08.12700
+16.1510
47
Tobias Arvidsson
Lima IF
2:09.12840
+17.1650
48
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:10.12930
+18.1740
49
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:12.13100
+20.1910
50
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:12.13170
+20.1980
51
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
2:13.13280
+21.2090
52
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:15.13490
+24.2300
53
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:18.13750
+26.2560
54
Falk Lembke
Tyskland
2:19.13840
+27.2650
55
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:21.14030
+29.2840
-
Karl Hjalmarsson
IK Stern
23:59:59.8639800