Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsrullen
2018-07-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
44km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Hansson
Brohyttans IF
1:44:48.628700
78.2p
2
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:44:49.628800
+1
78.2p
3
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:44:57.629600
+9.800
78.1p
4
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:48:36.651500
+3:48.22700
75.0p
5
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:48:38.651700
+3:50.22900
75.0p
6
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
1:50:04.660300
+5:16.31500
73.8p
7
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:50:15.661400
+5:27.32600
73.7p
8
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:51:43.670200
+6:55.41400
72.5p
9
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:53:21.680000
+8:33.51200
71.3p
10
Jan Östlund
Högbo GIF
1:54:54.689300
+10:06.60500
70.2p
11
Lennart Romin
Gävle SK
1:54:59.689800
+10:11.61000
70.1p
12
Jacob Söderqvist
Pumphusets RSC
1:55:35.693400
+10:47.64600
69.7p
12
Fredrik Norman
Göteborgs SK
1:55:35.693400
+10:47.64600
69.7p
14
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:55:54.695300
+11:06.66500
69.5p
14
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
1:55:54.695300
+11:06.66500
69.5p
16
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:56:20.697900
+11:32.69100
69.2p
17
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
1:57:32.705100
+12:44.76300
68.4p
18
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:57:35.705400
+12:47.76600
68.3p
18
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:57:35.705400
+12:47.76600
68.3p
20
Daniel Jonsson
Rembo IK
1:57:36.705500
+12:48.76700
68.3p
21
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:57:37.705600
+12:49.76800
68.3p
22
Daniel Ehn
Norbergs SK
1:58:30.710900
+13:42.82100
67.7p
23
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
1:59:19.715800
+14:31.87000
67.2p
24
John Junker
Athletic Club Salt Lake
1:59:22.716100
+14:34.87300
67.2p
25
Stefan Virtanen
Nässjö SF
1:59:50.718900
+15:02.90100
66.9p
26
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:00:11.721000
+15:23.92200
66.6p
27
Per Söderberg
Västerås
2:06:04.756300
+21:16.127500
63.1p
28
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:06:05.756400
+21:17.127600
63.0p
29
Per-olof Persson
Norrbärke SK
2:06:06.756500
+21:18.127700
63.0p
30
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:07:47.766600
+22:59.137800
62.1p
31
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:08:50.772900
+24:02.144100
61.5p
32
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:09:32.777100
+24:44.148300
61.1p
33
Niklas Metsomäki
Norbergs Brandkår
2:09:36.777500
+24:48.148700
61.1p
34
Christer Hördell
Stockholms RK
2:09:44.778300
+24:56.149500
61.0p
35
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:09:54.779300
+25:06.150500
60.9p
36
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:09:58.779700
+25:10.150900
60.9p
37
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
2:10:21.782000
+25:33.153200
60.7p
38
Mats Carlson
Brottby SK
2:14:57.809600
+30:09.180800
58.3p
39
Mats Thunwall
Fagersta Södra IK
2:18:26.830500
+33:38.201700
56.7p
40
Patrik Wicksell
Storvreta IK
2:19:05.834400
+34:17.205600
56.4p
41
Lars-Erik Enquist
Högbo GIF
2:20:54.845300
+36:06.216500
55.6p
42
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
2:22:56.857500
+38:08.228700
54.7p
43
Edvin Kiellarson
Ärla IF
2:27:10.882900
+42:22.254100
52.9p
44
Stefan Åhlén
Norbergs Ck
2:27:19.883800
+42:31.255000
52.8p
45
Joakim Wicksell
Östervåla IF
2:32:07.912600
+47:19.283800
51.0p
46
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
2:34:41.928000
+49:53.299200
50.0p
47
Erik Malmström
Västerås
2:37:06.942500
+52:18.313700
49.2p
48
Mats Gustafsson
Norbergs SK
2:39:17.955600
+54:29.326800
48.4p
49
Patrik Johansson
Karlslunds IF SF
2:47:31.1005000
+1:02:43.376200
45.8p
-
Magnus Haglund
Åkersberga SK
23:59:58.8639700
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Lars Strandberg
Norberg
23:59:58.8639700
-
Giuseppe Cicchetti
Sci Club Gran Sasso Navelli / L'Aquila
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)