Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 527[
1
2
]
6.2km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
14:06.84580
2
H 16
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
14:14.85320
+7.640
3
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes SK
14:14.85360
+7.680
4
H 16
Joergen Schjoelberg
Tynset IL
14:22.86180
+16.1500
5
H 15
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
14:37.87600
+30.2920
6
H 15
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
14:40.87900
+33.3220
7
H 16
Jan Christian Kjaernli
Rendalen il
14:43.88290
+37.3610
8
H 15
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
14:47.88670
+40.3990
9
H 16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14:49.88850
+42.4170
10
H 16
Torkild Nytröen
Rendalen il
14:49.88880
+43.4200
11
H 15
Philip Georg Johansen
Norway
14:50.88910
+43.4230
12
H 15
Hjalmar Berg
Sunne SLF
14:52.89120
+45.4440
13
H 15
Albin Gezelius
IFK Mora SK
14:55.89400
+48.4720
14
H 15
Erik Bryne
Sunne SLF
14:59.89830
+52.5150
15
H 16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
15:11.91060
+1:04.6380
16
H 16
Aksel Halvarsson
Tullus Sg
15:12.91140
+1:05.6460
17
H 15
Markus Almgren
IFK Mora SK
15:13.91290
+1:07.6610
18
H 15
Markus Melén
Falu IK
15:14.91340
+1:07.6660
19
H 15
Vetle Meli Narjord
Os IL
15:16.91520
+1:09.6840
20
H 15
Hjalmar Gedda
OK Landehof
15:16.91530
+1:09.6850
21
H 16
Kaspar Paarson
Cfc Skischool
15:17.91670
+1:10.6990
22
H 15
August Rosén
Jättendals IF
15:18.91700
+1:11.7020
23
H 15
Sverre Prøsch Moen
Norway
15:18.91740
+1:11.7060
24
H 15
Loke Sköld
Häverödals SK
15:20.91990
+1:14.7310
25
H 16
Gabinus Ripa
Funäsdalens IF
15:22.92170
+1:15.7490
26
H 16
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
15:23.92210
+1:16.7530
27
H 15
Albin Blomberg
Rehns BK
15:23.92280
+1:17.7600
28
H 15
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
15:23.92290
+1:17.7610
29
H 16
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
15:24.92300
+1:17.7620
30
H 16
Oskar Algotsson
Åsarna IK
15:25.92400
+1:18.7720
31
H 15
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:26.92590
+1:20.7910
32
H 16
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
15:31.93080
+1:25.8400
33
D 15
Tove Eriksson
Stockviks SF
15:32.93130
+1:25.8450
34
H 15
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
15:34.93350
+1:27.8670
35
H 16
Gustav Hedström
Östersunds SK
15:37.93690
+1:31.9010
36
H 15
Vincent Grein
Tullus Sg
15:43.94280
+1:37.9600
37
D 15
Sara Andersson
IFK Mora SK
15:46.94550
+1:39.9870
38
H 15
Nils Norberg
Lucksta IF
15:50.94910
+1:43.10230
39
H 16
Tor Rönnestrand
Ås IF
15:55.95400
+1:48.10720
40
H 16
Jonas Lenz
Matfors SK
15:58.95710
+1:51.11030
41
D 16
Saga Fältenhag
Högbo GIF
15:59.95810
+1:52.11130
42
H 16
Mattias Brørs
Beitstad IL
16:00.95970
+1:53.11290
43
H 16
Adam Näslund
Bergeforsens SK
16:02.96170
+1:55.11490
44
D 16
Märta Rosenberg
Duveds IF
16:07.96690
+2:01.12010
45
H 15
Viktor Olsson
Husums IF SK
16:10.96970
+2:03.12290
46
H 15
Jon Oscarsson
Ås IF
16:13.97200
+2:06.12520
47
H 15
Anders Dahl
Alnö SK
16:13.97250
+2:06.12570
48
D 16
Elina Franzén
Idre SK
16:26.98540
+2:19.13860
49
H 15
Lukas Jonsson
Årjängs IF
16:27.98610
+2:20.13930
50
D 16
Anette Nilsen
Norway
16:28.98700
+2:21.14020
51
D 16
Lisa Nystedt
Täby IS SK
16:28.98720
+2:21.14040
52
H 15
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
16:29.98830
+2:22.14150
52
D 16
Alva Björk
Orsa SK
16:29.98830
+2:22.14150
54
D 15
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
16:31.99030
+2:24.14350
55
H 15
Kalle Georgsson
Högbo GIF
16:32.99170
+2:25.14490
56
D 16
Josefin Lindström
Högbo GIF
16:33.99230
+2:26.14550
57
D 16
Tilda Ström
Dala-Järna IK
16:33.99250
+2:26.14570
57
D 16
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
16:33.99250
+2:26.14570
59
D 16
Johanna Udras
Võru Suusaklubi
16:34.99350
+2:27.14670
60
D 15
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
16:35.99430
+2:28.14750
61
H 15
Victor Berglund
Duveds IF
16:35.99440
+2:28.14760
62
D 16
Julia Löfström
Månkarbo IF
16:36.99560
+2:29.14880
63
D 15
Hedda Fevang Tveit
Utleira IL
16:42.100150
+2:35.15470
64
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
16:44.100340
+2:37.15660
65
D 15
Flisa Ravald
Ås IF
16:45.100400
+2:38.15720
66
H 16
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
16:46.100500
+2:39.15820
67
H 16
Erik Schjoelberg
Röros IL
16:56.101540
+2:49.16860
68
H 15
Amund Flataker
Hommelvik IL
16:57.101670
+2:50.16990
69
D 16
Sara Ingard
IK Rex
17:01.102030
+2:54.17350
70
D 16
Elin Vesterlund
Vännäs SK
17:03.102220
+2:56.17540
71
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
17:06.102560
+2:59.17880
72
H 15
Albin Källiden
Granbergsdals IF
17:09.102840
+3:02.18160
73
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
17:11.103090
+3:05.18410
74
H 16
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
17:15.103480
+3:09.18800
75
H 15
Alexander Danneskog
Jättendals IF
17:22.104180
+3:16.19500
76
D 15
Maja Heikki
Sälens IF
17:27.104650
+3:20.19970
77
D 16
Kajsa Rapp
SK Leksand
17:28.104780
+3:22.20100
78
D 15
Amanda Pallin
Alnö SK
17:35.105420
+3:28.20740
79
D 15
Tindra Österberg
Ås IF
17:37.105680
+3:31.21000
80
D 16
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
17:39.105850
+3:32.21170
81
D 15
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
17:48.106710
+3:41.22030
82
D 16
Anna Jonsson
Duveds IF
17:48.106720
+3:41.22040
83
D 15
Ingeborg Østgård
Nansen IL
18:03.108250
+3:56.23570
84
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
18:04.108310
+3:57.23630
85
D 15
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
18:06.108590
+4:00.23910
86
D 15
Ebba Englund
Bergeforsens SK
18:07.108630
+4:00.23950
87
D 15
Kätlin Kukk
Tartu Skiclub
18:10.108910
+4:03.24230
88
D 16
Emelie Englund
Bergeforsens SK
18:12.109100
+4:05.24420
89
D 15
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
18:13.109260
+4:06.24580
90
H 15
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
18:18.109780
+4:12.25100
91
D 16
Anna Novak
Offerdals SK
18:19.109890
+4:13.25210
92
H 15
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
18:35.111440
+4:28.26760
93
D 16
Enja Jonsson
Åsarna IK
18:38.111790
+4:32.27110
94
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
18:39.111880
+4:33.27200
95
H 15
Anton Henriksson
IFK Bergvik
18:42.112160
+4:35.27480
96
H 16
Elias Pedersen
Åsarna IK
18:50.112960
+4:43.28280
97
H 16
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
18:52.113160
+4:45.28480
98
D 15
Camilla Brørs
Beitstad IL
19:02.114170
+4:55.29490
99
D 15
Kajsa Heikki
Sälens IF
19:04.114310
+4:57.29630
100
H 16
Jakob Wickenberg
Ås IF
19:13.115230
+5:06.30550
101
D 16
Elsa Morlind
Åsarna IK
19:30.116970
+5:23.32290
102
H 15
Edvin Nordgren
Åsarna IK
19:31.117020
+5:24.32340
103
H 15
Tristan Marshall
Storbritannien
19:34.117320
+5:27.32640
104
D 16
Ellen Sjölund
Duveds IF
19:47.118690
+5:41.34010
105
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
20:12.121190
+6:06.36510
106
D 15
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
20:18.121780
+6:12.37100
107
D 15
Trude Burman
Alnö SK
20:45.124480
+6:39.39800
108
D 15
Julia Bosell
Falu IK
21:19.127850
+7:12.43170
109
D 15
Lina Malmros
Husums IF SK
24:08.144760
+10:01.60080
110
D 15
Sofia Frimodig
Tullus Sg
24:20.145930
+10:13.61250
111
D 16
Eva Christine Gullikstad
Röros IL
1:41:52.611110
+1:27:45.526430
Logga in för att slippa de här annonserna
4.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Petter Sæter
Norway
10:44.64340
2
H 14
Hugo Ström
Dala-Järna IK
10:45.64400
+0
3
H 14
Elias Danielsson
Högbo GIF
10:45.64440
+1
4
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
10:46.64580
+2.140
5
H 14
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
10:49.64870
+5.430
6
H 14
Erik Franzén
Idre SK
10:51.65020
+6.580
7
H 14
Bosse Lövgren
Falu IK
10:52.65100
+7.660
8
H 14
Karl Grönland
Sälens IF
11:05.66430
+20.1990
9
H 14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
11:05.66440
+21.2000
10
H 14
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
11:11.67070
+27.2630
11
H 14
Pelle Boberg
Duveds IF
11:12.67100
+27.2660
12
H 14
Viktor Eriksson
Östersunds SK
11:12.67150
+28.2710
13
H 14
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
11:17.67630
+32.3190
14
H 13
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
11:20.67920
+35.3480
15
H 13
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
11:20.67930
+35.3490
16
H 14
Edwin Nordmark
Täfteå IK
11:23.68270
+39.3830
17
H 13
Viking Olsson
Husums IF SK
11:24.68330
+39.3890
18
H 14
Johan Borg
Hudiksvalls IF
11:26.68530
+41.4090
19
H 13
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
11:30.68940
+46.4500
20
H 14
Axel Mäkinen
Högbo GIF
11:37.69680
+53.5240
21
H 13
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
11:38.69770
+54.5330
22
H 13
Adrian Cornelius Kaasbøll
Byåsen IL
11:41.70020
+56.5580
23
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
11:42.70130
+57.5690
24
H 13
Hugo Granström
Sundbybergs IK
11:42.70160
+58.5720
25
D 14
Lina Rydén
IFK Mora SK
11:43.70220
+58.5780
26
D 14
Erika Lavén
Täby IS SK
11:43.70250
+59.5810
27
D 14
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:43.70260
+59.5820
28
H 14
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
11:43.70270
+59.5830
29
D 14
Malin Oskarsson
SK Leksand
11:49.70870
+1:05.6430
30
H 13
Alexander Bjuredal
Sälens IF
11:50.70900
+1:05.6460
31
H 14
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
11:51.71010
+1:06.6570
32
H 14
Gabriel Norder
IF Rigor
11:59.71870
+1:15.7430
33
H 14
Esten Nytrøen
Rendalen il
12:02.72190
+1:18.7750
34
D 14
Maja Boberg
Duveds IF
12:04.72360
+1:20.7920
35
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
12:05.72450
+1:21.8010
36
D 14
Sara Henriksson
Tynderö IK
12:09.72800
+1:24.8360
37
H 14
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:11.73050
+1:27.8610
38
D 14
Matilda Bandefur
Idre SK
12:14.73350
+1:30.8910
39
D 14
Ida Garfvè
IFK Mora SK
12:14.73360
+1:30.8920
40
H 13
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
12:18.73770
+1:34.9330
41
D 13
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
12:19.73880
+1:35.9440
42
H 13
Alvin Noaksson
Ås IF
12:20.73960
+1:36.9520
43
H 14
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
12:20.73990
+1:36.9550
44
D 14
Jonna Kjellgren
Järpens SK
12:24.74300
+1:39.9860
45
H 14
Edvard Fuglem
Utleira IL
12:25.74440
+1:41.10000
46
D 14
Tuva Lundin
Alnö SK
12:28.74730
+1:43.10290
47
D 14
Elin Morlind
Åsarna IK
12:29.74860
+1:45.10420
48
H 14
Emil Tänglander
Östersunds SK
12:31.75070
+1:47.10630
49
H 13
Magnar Ryttervoll
Brekken IL
12:34.75300
+1:49.10860
50
H 14
Love Ingerhed
Tullus Sg
12:34.75360
+1:50.10920
50
H 13
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
12:34.75360
+1:50.10920
52
H 13
Karl Haugen Kleppa
Beitstad IL
12:35.75480
+1:51.11040
53
H 14
Valter Ljungdahl
Matfors SK
12:36.75580
+1:52.11140
54
H 14
Anton Andersson
Falu IK
12:37.75610
+1:52.11170
55
H 13
Jason Blomqvist
Matfors SK
12:37.75680
+1:53.11240
56
H 13
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
12:39.75890
+1:55.11450
57
D 14
Katja Kulsetås
Strindheim IL
12:44.76310
+1:59.11870
58
D 14
Astrid Kolberg
Sunne SLF
12:46.76560
+2:02.12120
59
H 13
Nils Borin
Östersunds SK
12:47.76670
+2:03.12230
60
D 14
Wilma Karlsson
Östersunds SK
12:47.76680
+2:03.12240
61
D 14
Ellen Björk
Orsa SK
12:50.76960
+2:06.12520
62
H 13
Björn Rönnestrand
Ås IF
12:51.77050
+2:07.12610
63
H 13
Linus Ytterbom
Kovlands IF
12:52.77140
+2:08.12700
64
H 13
Elias Redman
Östersunds SK
12:52.77180
+2:08.12740
65
H 14
Axel Arnesson
Ås IF
12:53.77240
+2:09.12800
66
D 14
Moa Hansson
Högbo GIF
12:54.77300
+2:09.12860
67
D 13
Elsa Palmberg
Högbo GIF
12:55.77470
+2:11.13030
68
H 14
Ludvig Millestu
Utrikes SK
12:58.77750
+2:14.13310
69
H 14
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
12:59.77850
+2:15.13410
70
H 14
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
13:02.78100
+2:17.13660
71
H 14
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
13:03.78210
+2:18.13770
72
H 13
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
13:04.78320
+2:19.13880
73
H 14
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
13:08.78780
+2:24.14340
74
D 14
Astrid Haugen Kleppa
Beitstad IL
13:12.79170
+2:28.14730
74
D 13
Ebba Hennings
Östersunds SK
13:12.79170
+2:28.14730
76
D 13
Elsa Malmgren
Åsarna IK
13:14.79380
+2:30.14940
77
D 14
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
13:18.79730
+2:33.15290
78
D 14
Alicia Sellsve
Järpens SK
13:20.79960
+2:36.15520
78
D 14
Tova Grahn
Alnö SK
13:20.79960
+2:36.15520
80
D 14
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
13:21.80090
+2:37.15650
81
D 13
Alva Svahn
Östersunds SK
13:22.80170
+2:38.15730
82
H 13
Axel Krondahl
Ås IF
13:23.80220
+2:38.15780
83
D 13
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
13:24.80300
+2:39.15860
84
D 13
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
13:24.80380
+2:40.15940
85
D 13
Emma Strand
Selånger SOK
13:25.80450
+2:41.16010
86
D 14
Elsa Carling
Falu IK
13:28.80720
+2:43.16280
87
D 13
Anna Backlund
Högbo GIF
13:28.80760
+2:44.16320
88
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
13:29.80880
+2:45.16440
89
D 13
Alva Ersson
IFK Mora SK
13:30.80970
+2:46.16530
90
D 13
Guro Schjoelberg
Tynset IL
13:31.81010
+2:46.16570
91
D 14
Klara Forslund
Stockviks SF
13:34.81340
+2:50.16900
92
D 13
Ines Lignell
Lucksta IF
13:37.81620
+2:52.17180
93
H 13
Iver Fjerdingen Moan
Röros IL
13:37.81680
+2:53.17240
94
H 14
Lukas Walther
Matfors SK
13:38.81710
+2:53.17270
95
D 14
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
13:38.81760
+2:54.17320
96
D 14
Tomina Ripa
Idre SK
13:44.82340
+3:00.17900
97
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
13:44.82380
+3:00.17940
98
D 14
Louise Jonsson
Alnö SK
13:46.82550
+3:02.18110
99
H 13
Mattias Larsson
Matfors SK
13:49.82830
+3:04.18390
100
H 13
Eric Staaf
Ås IF
13:50.82910
+3:05.18470
101
H 13
Aston Seger
Myssjö-Ovikens IF
13:50.82920
+3:05.18480
102
D 13
Saga Östling
Kovlands IF
13:50.82970
+3:06.18530
103
H 13
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
13:52.83140
+3:08.18700
104
D 14
Maja Aronsson
Östersunds SK
13:53.83290
+3:09.18850
105
H 14
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
13:54.83320
+3:09.18880
106
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
13:56.83510
+3:11.19070
107
H 13
Hampus Bergkvist
Matfors SK
13:57.83660
+3:13.19220
108
D 14
Irma Östberg
Åsarna IK
13:59.83820
+3:14.19380
109
D 14
Ylva Sandström
Stockviks SF
13:59.83890
+3:15.19450
110
H 13
Ville Eklöv
Östersunds SK
14:00.83910
+3:15.19470
111
D 13
Julia Byvall
Matfors SK
14:01.84030
+3:16.19590
112
D 14
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
14:06.84550
+3:22.20110
113
D 14
Alva Dahlin
Kovlands IF
14:06.84570
+3:22.20130
114
D 13
Moa Blomgren
Östersunds SK
14:15.85430
+3:30.20990
115
H 14
Melwin Bång
Östersunds SK
14:16.85540
+3:32.21100
116
D 13
Nova Johansson
Funäsdalens IF
14:17.85610
+3:32.21170
117
D 13
Hanna Stenmark
Östersunds SK
14:17.85690
+3:33.21250
118
D 14
Nanna Grönborg
Kovlands IF
14:20.85960
+3:36.21520
119
D 13
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
14:20.85990
+3:36.21550
120
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
14:22.86170
+3:38.21730
121
H 13
Fredrik Westlund
Sunne SLF
14:22.86190
+3:38.21750
122
D 14
Fanny Israelsson
Tullus Sg
14:23.86240
+3:39.21800
123
D 14
Meja Engrund
Åsarna IK
14:27.86620
+3:42.22180
124
D 13
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
14:27.86690
+3:43.22250
125
D 13
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
14:30.86970
+3:46.22530
126
D 13
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
14:45.88490
+4:01.24050
127
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
14:52.89170
+4:08.24730
128
D 13
Thea Hägg
Funäsdalens IF
14:53.89240
+4:09.24800
129
D 13
Klara Eriksson
Högbo GIF
14:56.89540
+4:12.25100
130
D 14
Emma Almqvist
Sälens IF
15:07.90680
+4:23.26240
131
D 14
Ebba Andersson
Stockviks SF
15:09.90830
+4:24.26390
132
H 14
Kieren Forth
Storbritannien
15:12.91180
+4:28.26740
133
D 13
Anna Granås
Hudiksvalls IF
15:13.91240
+4:29.26800
134
H 13
Magnus Sundt
Röros IL
15:22.92140
+4:38.27700
135
D 13
Ida Backén
Svegs IK
15:25.92420
+4:40.27980
136
D 14
Frida Eriksson
Åsarna IK
15:32.93100
+4:47.28660
137
H 13
Logan Duncan
Storbritannien
15:34.93320
+4:49.28880
138
H 13
Jonas Rentzhog
Biathlon Östersund IF
15:39.93860
+4:55.29420
139
H 13
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
15:39.93890
+4:55.29450
140
H 13
Nils Blomberg
Rehns BK
15:58.95710
+5:13.31270
141
H 14
Vidar Johansson
Duveds IF
16:03.96250
+5:19.31810
142
H 13
Oskar Olausson
Offerdals SK
16:15.97450
+5:31.33010
143
D 14
Wilma Åkebring
Matfors SK
16:17.97620
+5:32.33180
144
D 13
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
16:30.98960
+5:46.34520
145
H 13
Noah Ingerhed
Tullus Sg
16:34.99370
+5:50.34930
146
D 14
Alva Bergkvist
Matfors SK
16:40.99970
+5:56.35530
147
H 13
Adrian Sellsve
Järpens SK
16:54.101370
+6:10.36930
148
H 14
Tyr Spovmark
Husums IF SK
17:10.102920
+6:25.38480
149
D 14
Stina Olausson
Offerdals SK
19:18.115710
+8:33.51270
Logga in för att slippa de här annonserna
2.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 12
Alvar Myhlback
Norway
7:47.46670
2
H 12
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:26.50500
+38.3730
3
H 12
Benjamin Kulsetås
Strindheim IL
8:29.50800
+41.4030
4
H 12
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
8:32.51150
+44.4380
5
H 12
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
8:35.51450
+47.4680
6
H 12
Måns Rawald
Ås IF
8:37.51640
+49.4870
7
H 11
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
8:52.53100
+1:04.6330
8
D 12
Ida Åström
Täfteå IK
8:54.53380
+1:07.6610
9
H 12
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
8:55.53450
+1:07.6680
10
D 12
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:59.53880
+1:12.7110
11
H 11
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
9:01.54060
+1:13.7290
12
H 12
Eirik Høgli
Byåsen IL
9:04.54340
+1:16.7570
13
H 11
Kalle Birve
Alnö SK
9:04.54370
+1:17.7600
14
H 12
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
9:05.54460
+1:17.7690
15
D 11
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:07.54640
+1:19.7870
16
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
9:07.54660
+1:19.7890
17
H 12
Malte Söderlund
Falu IK
9:09.54800
+1:21.8030
18
H 11
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
9:09.54810
+1:21.8040
19
H 11
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
9:09.54820
+1:21.8050
20
H 12
Oskar Bergman
IFK Mora SK
9:10.54930
+1:22.8160
21
D 12
Maja Pålsson
Utrikes SK
9:11.55060
+1:23.8290
22
H 12
Sigurd Hollum
Röros IL
9:15.55490
+1:28.8720
23
H 12
Johan Richardsson
Järpens SK
9:17.55670
+1:30.8900
24
H 12
Alexander Svahn
IFK Mora SK
9:18.55760
+1:30.8990
25
D 12
Hilde Oscarsson
Ås IF
9:23.56270
+1:36.9500
26
H 11
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
9:24.56320
+1:36.9550
27
H 12
Vince Vogel
Lampis Club
9:24.56380
+1:37.9610
28
D 11
Ester Strand
Sävedalens AIK
9:26.56510
+1:38.9740
29
D 11
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
9:26.56560
+1:38.9790
30
H 11
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:26.56580
+1:39.9810
31
D 11
Elsa Tänglander
Östersunds SK
9:28.56750
+1:40.9980
32
D 12
Klara Olsson
IFK Mora SK
9:28.56760
+1:40.9990
33
H 12
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
9:28.56790
+1:41.10020
34
H 12
Marius Storaas
Tynset
9:29.56850
+1:41.10080
35
H 11
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
9:29.56890
+1:42.10120
36
D 11
Nora Samuelsson
Östersunds SK
9:30.56910
+1:42.10140
37
H 12
Joel Nilsson
Matfors SK
9:30.56920
+1:42.10150
38
H 12
Melvin Löfgren
Falu IK
9:31.57060
+1:43.10290
39
H 11
Thijn Omblets
Sälens IF
9:33.57260
+1:45.10490
40
H 11
Henrik Garmo Hov
Byåsen Langrenn
9:33.57270
+1:46.10500
41
H 12
David Wallin
Järbo IF
9:33.57290
+1:46.10520
42
H 12
Alvin Vestman
Åsarna IK
9:34.57320
+1:46.10550
43
H 11
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
9:34.57390
+1:47.10620
44
H 11
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
9:35.57400
+1:47.10630
44
D 11
Lisa Saether Verdenius
Tolga IL
9:35.57400
+1:47.10630
46
D 12
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
9:36.57520
+1:48.10750
47
D 11
Ella Persson
Högbo GIF
9:37.57660
+1:49.10890
48
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
9:38.57790
+1:51.11020
49
H 11
Vilgot Lundin
Alnö SK
9:40.57910
+1:52.11140
50
H 11
Isak Lind
Selånger SOK
9:42.58120
+1:54.11350
51
D 12
Elin Gezelius
IFK Mora SK
9:42.58160
+1:54.11390
52
D 12
Enya Daabach
Åsarna IK
9:44.58390
+1:57.11620
53
H 11
Linus Granström
Funäsdalens IF
9:46.58520
+1:58.11750
54
H 11
Isak Oscarsson
Ås IF
9:48.58720
+2:00.11950
55
D 12
Guro Mikkelsen Stokke
Norway
9:49.58800
+2:01.12030
56
H 12
Filip Fevang Tveit
Utleira IL
9:49.58810
+2:01.12040
57
D 11
Emma Paarson
Cfc Skischool
9:50.58920
+2:02.12150
58
D 11
Lova Masapärs
Malungs IF
9:50.58930
+2:02.12160
59
D 12
Julia Noren
Ås IF
9:53.59290
+2:06.12520
60
H 11
Gustav Grändborn
Trönö IK
9:54.59310
+2:06.12540
61
D 12
Ellen Berg
Granbergsdals IF
9:57.59600
+2:09.12830
62
H 12
Max Svensson
Matfors SK
9:57.59630
+2:09.12860
62
H 12
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
9:57.59630
+2:09.12860
64
D 12
Maya Rennermalm
Lima IF
9:59.59820
+2:11.13050
65
H 11
Erik Borg
Hudiksvalls IF
9:59.59890
+2:12.13120
66
H 11
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:01.60000
+2:13.13230
67
D 12
Agnes Millén
Sälens IF
10:01.60060
+2:13.13290
68
D 11
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
10:02.60180
+2:15.13410
69
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
10:04.60370
+2:17.13600
70
H 11
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
10:05.60440
+2:17.13670
71
D 12
Julia Jonsson
Alnö SK
10:07.60640
+2:19.13870
72
D 12
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
10:07.60650
+2:19.13880
73
H 12
Iver Nymoen Aas
Röros IL
10:07.60680
+2:20.13910
74
H 11
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
10:08.60730
+2:20.13960
75
D 12
Selma Stengårds
Lima IF
10:10.60900
+2:22.14130
76
H 11
Arvid Karlsson
Åsarna IK
10:12.61160
+2:24.14390
77
D 12
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
10:12.61190
+2:25.14420
78
D 11
Nilla Grönborg
Kovlands IF
10:13.61230
+2:25.14460
79
H 11
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61250
+2:25.14480
80
H 11
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61290
+2:26.14520
81
H 11
Johan Höglund
Bergeforsens SK
10:14.61320
+2:26.14550
82
H 11
Erik Blidberg
Tullus Sg
10:14.61340
+2:26.14570
83
D 12
Emma Nilsson
Näsvikens IK
10:15.61410
+2:27.14640
84
H 12
Ådne Gloetheim
Röros IL
10:15.61450
+2:27.14680
85
H 12
Anton Nordgren
Åsarna IK
10:15.61480
+2:28.14710
86
D 12
Wilma Olofsson
Malungs IF
10:15.61490
+2:28.14720
87
H 12
Nils Danneskog
Jättendals IF
10:16.61550
+2:28.14780
88
H 11
Alfred Pedersen
Åsarna IK
10:19.61890
+2:32.15120
89
D 11
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
10:20.61920
+2:32.15150
90
H 11
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
10:21.62000
+2:33.15230
91
H 12
Olle Sjöblom
Ås IF
10:21.62020
+2:33.15250
92
D 12
Kajsa Limby
IFK Mora SK
10:22.62190
+2:35.15420
93
D 12
Frida Kjellgren
Järpens SK
10:23.62200
+2:35.15430
94
H 11
Vile Noaksson
Ås IF
10:23.62210
+2:35.15440
95
H 12
Viktor Nordgren
Åsarna IK
10:25.62440
+2:37.15670
96
H 11
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
10:25.62450
+2:37.15680
97
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
10:27.62620
+2:39.15850
98
D 12
Signe Feil
Stockviks SF
10:27.62660
+2:39.15890
99
D 11
Mali Nytrøen
Rendalen il
10:29.62830
+2:41.16060
100
H 11
Jonatan Walther
Matfors SK
10:29.62850
+2:41.16080
101
D 12
Heidi-Sofie Sandnes Rynning
Röros IL
10:30.62930
+2:42.16160
102
H 12
Syver Tennstrand
Röros IL
10:30.62960
+2:42.16190
103
D 12
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
10:31.63000
+2:43.16230
104
H 11
Simon Åkerlind
Lofsdalens SK
10:32.63140
+2:44.16370
105
D 12
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
10:35.63490
+2:48.16720
105
D 11
Ida Persson
Järvsö IF
10:35.63490
+2:48.16720
107
H 12
Simon Löfholm
Ås IF
10:36.63580
+2:49.16810
108
H 12
Emil Jönsson
Malungs IF
10:37.63670
+2:50.16900
109
D 12
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
10:39.63830
+2:51.17060
110
D 12
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
10:39.63850
+2:51.17080
111
D 12
Marit Kvithammer Flakne
Norway
10:42.64160
+2:54.17390
112
D 12
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
10:43.64260
+2:55.17490
113
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
10:44.64310
+2:56.17540
114
D 12
Emilina Bång
Östersunds SK
10:46.64540
+2:58.17770
115
D 12
Wilma Helmersson
Svegs IK
10:47.64640
+2:59.17870
116
D 12
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
10:48.64730
+3:00.17960
117
H 11
Jonatan Myhr
Funäsdalens IF
10:48.64740
+3:00.17970
118
H 11
Andreas Walldén
Stockviks SF
10:49.64840
+3:01.18070
119
H 11
Albin Richardsson
Järpens SK
10:50.64930
+3:02.18160
120
H 12
Håkon Fuglem
Utleira IL
10:52.65150
+3:04.18380
121
H 11
Einar Ljungdahl
Matfors SK
10:53.65270
+3:06.18500
122
D 11
Alva Strand
Selånger SOK
10:56.65500
+3:08.18730
123
D 11
Astrid Forslund
Stockviks SF
11:00.65910
+3:12.19140
124
H 11
Melker Rentzhog
Frösö IF
11:03.66240
+3:15.19470
125
H 11
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
11:08.66710
+3:20.19940
126
H 11
Edvin Thelander
Östersunds SK
11:10.66970
+3:23.20200
126
H 11
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
11:10.66970
+3:23.20200
128
D 11
Marie Pavlovská
Trönö IK
11:13.67250
+3:25.20480
129
D 12
Ellen Rydhult
Svegs IK
11:16.67540
+3:28.20770
130
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
11:17.67630
+3:29.20860
131
H 12
Herman Göransson
Åsarna IK
11:17.67670
+3:30.20900
132
D 12
Ida Hallin
Husums IF SK
11:18.67740
+3:30.20970
133
D 11
Hedvig Ulander
Husums IF SK
11:19.67810
+3:31.21040
134
D 11
Emilia Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
11:31.69070
+3:44.22300
135
D 11
Stine Nilsen
Norway
11:31.69090
+3:44.22320
136
D 11
Ellen Fränckel
Husums IF SK
11:35.69450
+3:47.22680
137
D 12
Maja Olsson
Lucksta IF
11:38.69700
+3:50.22930
137
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
11:38.69700
+3:50.22930
139
D 11
Hedda Eklöv
Östersunds SK
11:39.69810
+3:51.23040
140
H 11
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
11:48.70790
+4:01.24020
141
H 11
Viggo Larsson
Molidens IK
11:50.70980
+4:03.24210
142
H 11
Felix Almgren
IFK Mora SK
11:54.71330
+4:06.24560
143
D 11
Signe Gullikstad
Röros IL
11:59.71890
+4:12.25120
144
D 11
Alva Viklund
Järvsö IF
12:01.72080
+4:14.25310
145
D 11
Noelia Frank
Alnö SK
12:02.72110
+4:14.25340
146
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
12:03.72230
+4:15.25460
147
D 11
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
12:06.72520
+4:18.25750
148
D 11
Rakel Bergh Finstad
Beitstad IL
12:06.72580
+4:19.25810
149
D 11
Ragnhild Saugestad
Beitstad
12:11.73090
+4:24.26320
150
H 12
Max Landorf
Järpens SK
12:20.73910
+4:32.27140
151
D 12
Ida Johansson
IFK Mora SK
12:31.75050
+4:43.28280
152
H 11
Jesper Troiterud
Lima IF
12:33.75220
+4:45.28450
153
D 12
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
12:48.76740
+5:00.29970
154
D 11
Tilde Karelius
Lima IF
12:52.77180
+5:05.30410
155
D 12
Stina Eriksson
Åsarna IK
13:05.78470
+5:18.31700
156
H 11
Jordan Blomqvist
Matfors SK
13:32.81160
+5:44.34390
157
D 11
Sigrid Johansson
Duveds IF
14:54.89360
+7:06.42590
158
D 11
Astrid Johansson
Duveds IF
15:36.93500
+7:48.46730
159
D 11
Selma Rusck
Rävdun SK
16:22.98110
+8:34.51340
2.4km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Albin Persson
Lucksta IF
7:34.45390
2
H 10
Samuel Henriksson
Tynderö IK
8:02.48160
+27.2670
3
H 9
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
8:23.50250
+48.4760
4
H 10
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
8:24.50320
+49.4830
5
D 10
Ella Nordanbro
Falu IK
8:25.50490
+51.5000
6
D 9
Maria Saether Verdenius
Tolga IL
8:31.51020
+56.5530
7
H 10
Nils Rönnestrand
Ås IF
8:32.51110
+57.5620
8
D 9
Vera Myhlback
Norway
8:33.51230
+58.5740
9
D 9
Hanna Strand
Sävedalens AIK
8:34.51340
+59.5850
10
H 10
Wilmer Hoflin
Funäsdalens IF
8:35.51430
+1:00.5940
11
D 10
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
8:39.51850
+1:04.6360
12
D 10
Viola Grändborn
Trönö IK
8:40.51960
+1:05.6470
13
D 10
Julia Blomgren
Östersunds SK
8:41.52040
+1:06.6550
14
H 9
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
8:46.52520
+1:11.7030
15
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
8:47.52630
+1:12.7140
16
D 10
Agnes Boström
Kovlands IF
8:47.52650
+1:12.7160
17
H 10
Erik Tengblad
Ås IF
8:51.53010
+1:16.7520
18
H 9
Sigge Löfgren
Falu IK
8:52.53150
+1:17.7660
19
H 10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
8:52.53190
+1:18.7700
20
D 10
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
8:54.53350
+1:19.7860
21
H 10
Arvid Andersson
Myssjö-Ovikens IF
8:54.53370
+1:19.7880
22
D 10
Hanna Oscarsson
Ås IF
8:58.53770
+1:23.8280
23
H 9
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
8:58.53790
+1:24.8300
24
D 10
Mercedes Melbye
Årjängs IF
9:01.54090
+1:27.8600
25
D 10
Maja Wallin
Ås IF
9:02.54190
+1:28.8700
26
H 9
Sigge Staaf
Ås IF
9:05.54400
+1:30.8910
27
D 10
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9:06.54550
+1:31.9060
28
D 10
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
9:14.55340
+1:39.9850
29
D 10
Malva Nisén
Svegs IK
9:14.55360
+1:39.9870
30
D 10
Wera Eckerbom
Svegs IK
9:16.55550
+1:41.10060
31
D 10
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
9:16.55560
+1:41.10070
32
D 9
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
9:20.55950
+1:45.10460
33
H 10
Melker Israelsson
Tullus Sg
9:20.55970
+1:45.10480
34
H 10
Henning Nordvall
Matfors SK
9:21.56090
+1:47.10600
35
H 10
Oscar Johansson
IFK Mora SK
9:22.56190
+1:48.10700
36
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
9:26.56550
+1:51.11060
37
H 9
Martin Garmo Hov
Byåsen Langrenn
9:29.56890
+1:55.11400
38
H 10
Vilmer Wikström
Åsarna IK
9:30.56940
+1:55.11450
39
D 10
Matilda Westergren
Täfteå IK
9:31.57040
+1:56.11550
40
D 10
Vera Myhr
Funäsdalens IF
9:31.57070
+1:56.11580
41
D 9
Meribel Kumm
Võru Suusaklubi
9:32.57110
+1:57.11620
42
D 10
Tuva Richardsson
Östersunds SK
9:33.57290
+1:59.11800
43
H 9
Ebbe Eklöv
Östersunds SK
9:39.57880
+2:04.12390
44
H 10
Isak Engberg
Stockviks SF
9:41.58080
+2:06.12590
45
H 9
Sixten Hägg
Funäsdalens IF
9:48.58760
+2:13.13270
46
D 9
Alvina Millestu
Utrikes SK
9:51.59050
+2:16.13560
47
D 9
Emilia Larsson
Näsvikens IK
9:52.59140
+2:17.13650
48
D 9
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
9:52.59170
+2:17.13680
49
D 9
Erika Udras
Võru Suusaklubi
9:56.59590
+2:22.14100
50
D 10
Ella Åström
Täfteå IK
9:58.59720
+2:23.14230
51
H 9
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
10:00.59970
+2:25.14480
52
D 9
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
10:01.60010
+2:26.14520
53
D 9
Ingrid Fuglem
Utleira IL
10:03.60200
+2:28.14710
54
D 9
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
10:04.60300
+2:29.14810
55
D 9
Selma Ullberg
Näsvikens IK
10:05.60420
+2:30.14930
56
D 10
Nora Strid
Stockviks SF
10:08.60770
+2:33.15280
57
H 9
Olle Persson
Järvsö IF
10:09.60890
+2:35.15400
58
D 10
Aurora Oldertrøen
Norway
10:15.61490
+2:41.16000
59
D 10
Lina Lingman
Trönö IK
10:16.61500
+2:41.16010
60
D 10
Lovisa Lilja
Matfors SK
10:18.61700
+2:43.16210
61
D 9
Ebba Persson Kjellgren
Järpens SK
10:18.61710
+2:43.16220
62
H 10
Emil Löfholm
Ås IF
10:20.61940
+2:45.16450
63
H 9
Felix Dahlin
Kovlands IF
10:21.62000
+2:46.16510
64
H 10
Oskar Granström
Funäsdalens IF
10:34.63340
+2:59.17850
65
D 9
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
10:37.63620
+3:02.18130
66
H 9
Knut Limby
IFK Mora SK
10:37.63670
+3:02.18180
67
D 10
Wilma Wagenius
Svegs IK
10:37.63680
+3:02.18190
68
H 9
David Walther
Matfors SK
10:38.63730
+3:03.18240
69
D 9
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
10:42.64140
+3:07.18650
70
D 10
Astrid Hagström
Sälens IF
10:43.64250
+3:08.18760
71
D 9
Agnes Feil
Stockviks SF
10:52.65130
+3:17.19640
72
H 10
Herje Olsson
Offerdals SK
10:55.65420
+3:20.19930
73
D 9
Elin Bergman
IFK Mora SK
10:55.65430
+3:20.19940
74
H 10
Adrian Dahlgren
Älvdalens IF SK
10:56.65500
+3:21.20010
74
H 9
Erik Lind
Selånger SOK
10:56.65500
+3:21.20010
76
H 9
Samuel Walldén
Stockviks SF
10:56.65510
+3:21.20020
77
D 10
Maja Mossberg
Östersunds SK
10:56.65580
+3:21.20090
78
H 9
Einar Blomberg
Segersta OK
11:09.66880
+3:34.21390
79
D 9
Lina Nilsson
Näsvikens IK
11:11.67060
+3:36.21570
80
D 9
Ella Zetterström
Svegs IK
11:13.67220
+3:38.21730
81
H 9
Anton Nolberg
Matfors SK
11:13.67280
+3:38.21790
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 527[
1
2
]