Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Reistadløpet
2018-04-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vegard Johnsen
Ankenes SK
2:33:35.921400
73.7p
2
Erlend NYHUS
Bardu IL
2:34:37.927600
+1:02.6100
73.2p
3
Erik Viklund
Härnösands OK
2:35:08.930700
+1:33.9200
73.0p
4
Ole Martin Nesvold
Alta IF
2:35:53.935200
+2:18.13700
72.6p
5
Martin Christensen
Tromsø SK
2:37:01.942000
+3:26.20500
72.1p
6
Johan Grundnes
Gjelleråsen IF
2:38:28.950700
+4:53.29200
71.4p
7
Trygve Sølberg Ellingsen
Tromsøstudentenes Idrettslag
2:38:38.951700
+5:03.30200
71.3p
8
Karl Fridtjof Wedum
Follebu SK
2:42:14.973300
+8:39.51800
69.7p
9
Matej Kubina
HSK Benecko
2:43:00.977900
+9:25.56400
69.4p
10
Amund Brendbakken
Gjøvik SK
2:43:38.981700
+10:03.60200
69.1p
11
Ruben Björkli Olsen
Senja Ski
2:47:07.1002600
+13:32.81100
67.7p
12
Geir Olav Haugen
Tromsøstudentenes Idrettslag
2:48:13.1009200
+14:38.87700
67.3p
13
Mads Buhaug
Øyer og Tretten IF
2:50:01.1020000
+16:26.98500
66.5p
14
Mikael Lähteenmäki
Team Electrofit
2:51:20.1027900
+17:45.106400
66.0p
15
Eirik Renna Eilertsen
Tromsøstudentenes Idrettslag
3:01:16.1087500
+27:41.166000
62.4p
16
Håkon Nordtorp
Oslo
3:01:17.1087600
+27:42.166100
62.4p
17
Felix Schwarzmeier
No Club
3:01:27.1088600
+27:52.167100
62.3p
18
Einar Lund
Bäverns IF
3:15:09.1170800
+41:34.249300
57.9p
19
Hallvard Haugen Nordbrøden
KSAT
3:16:41.1180000
+43:06.258500
57.5p
20
Sindre Fritzner
UIT-BIL
3:17:44.1186300
+44:09.264800
57.2p
21
Robin Lundin
Uppsala
3:19:07.1194600
+45:32.273100
56.8p
22
Joakim Ripman Sletten
Multiconsult
3:19:25.1196400
+45:50.274900
56.7p
23
Ola Walle Østlie
nordbygda IL
3:24:11.1225000
+50:36.303500
55.3p
24
Terje Magnus Bakken Sørensen
NTNUI
3:27:49.1246800
+54:14.325300
54.4p
25
Sigve Solheim
UIL RØYKEN
3:36:07.1296600
+1:02:32.375100
52.3p
26
Mikael Møller
Jægervatnet IL
3:41:13.1327200
+1:07:38.405700
51.1p
27
Vegard Aasland
Nordkjosbotn IL
4:07:02.1482100
+1:33:27.560600
45.7p
28
Bernt Kristian Flekstad Vik
Tromsøstudentenes Idrettslag
4:07:05.1482400
+1:33:30.560900
45.7p
29
Pål Henrik Levi Bersvendsen
Team Beard Bakeries
4:14:28.1526700
+1:40:53.605200
44.4p
30
Oscar Eriksson
Björklinge SOK
4:20:34.1563300
+1:46:59.641800
43.3p
-
Asbjørn Reinertsen Liaøy
Tromsøstudentenes Idrettslag
23:59:58.8639700
-
Sondre Halvor LANGE
Sortland Og Omegn Ski
23:59:59.8639800
-
Magnus Stensås
Tydal IL
23:59:59.8639800
-
Tore Weel
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)