Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åk en mil vinn en bil
2018-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Teodor Peterson
IFK Umeå
24:27.146600
91.0p
2
H 21
Anton Karlsson
Lager 157
24:30.146900
+3.200
90.9p
2
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
24:30.146900
+3.200
90.9p
4
H 21
Oscar Kardin
Östersunds SK
24:31.147000
+4.300
90.8p
5
H 21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
24:33.147200
+6.500
90.7p
6
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:38.147700
+11.1000
90.5p
6
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
24:38.147700
+11.1000
90.5p
8
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
24:41.148000
+14.1300
90.4p
9
H 21
Max Novak
Offerdals SK
24:48.148700
+21.2000
90.1p
10
H 21
Eddie Edström
Ankarsvik
24:49.148800
+22.2100
90.0p
11
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
25:01.150000
+34.3300
89.5p
12
H 21
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
25:02.150100
+35.3400
89.5p
13
H 21
Torstein Stenersen
Östersund
25:05.150400
+38.3700
89.3p
14
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
26:15.157400
+1:48.10700
86.4p
15
H 21
Carl Olander
Östersund
26:18.157700
+1:51.11000
86.2p
16
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
26:19.157800
+1:52.11100
86.2p
16
H 21
Niclas Eriksson
Umeå
26:19.157800
+1:52.11100
86.2p
18
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
26:27.158600
+2:00.11900
85.9p
19
H 21
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
27:07.162600
+2:40.15900
84.3p
20
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
27:27.164600
+3:00.17900
83.5p
21
D 21
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
27:28.164700
+3:01.18000
83.5p
22
H 21
Emil Talsi
Åsarna IK
27:54.167300
+3:27.20600
82.5p
23
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Bruksvallarnas IF
27:55.167400
+3:28.20700
82.4p
24
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
28:29.170800
+4:02.24100
81.2p
25
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
28:36.171500
+4:09.24800
80.9p
26
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
28:47.172600
+4:20.25900
80.6p
27
H 21
Måns Skoglund
Täby IS SK
28:52.173100
+4:25.26400
80.4p
28
H 21
Tobias Arvidsson
Försvarets Sk
29:00.173900
+4:33.27200
80.1p
29
H 21
Hampus Millestu
Hammerdals IF
29:25.176400
+4:58.29700
79.2p
30
H 21
William Poromaa
Åsarna IK
29:32.177100
+5:05.30400
79.0p
31
H 21
Andreas Berthagen
Storvreta IK
29:35.177400
+5:08.30700
78.9p
32
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
30:06.180500
+5:39.33800
77.8p
33
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:07.180600
+5:40.33900
77.8p
34
H 21
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
30:12.181100
+5:45.34400
77.6p
35
H 21
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
30:29.182800
+6:02.36100
77.1p
36
H 21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
30:47.184600
+6:20.37900
76.5p
37
D 21
Märta Rosenberg
Duveds IF
30:56.185500
+6:29.38800
76.2p
37
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
30:56.185500
+6:29.38800
76.2p
39
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
31:07.186600
+6:40.39900
75.9p
40
H 21
Sven Leander
Åsarna IK
31:13.187200
+6:46.40500
75.7p
40
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
31:13.187200
+6:46.40500
75.7p
42
H 21
Arvid Vänn
Stockviks SF
31:31.189000
+7:04.42300
75.1p
43
D 21
Josefina Sundman
Åsarna IK
31:43.190200
+7:16.43500
74.7p
44
H 21
Mattias Wedin
Stockviks SF
31:45.190400
+7:18.43700
74.7p
45
H 21
Magnus Boberg
Falun
31:51.191000
+7:24.44300
74.5p
46
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
32:33.195200
+8:06.48500
73.2p
47
D 21
Elin Vedin
Sundsvalls OK
32:38.195700
+8:11.49000
73.1p
48
D 21
Olivia Lavén
Täby IS SK
34:26.206500
+9:59.59800
70.0p
49
D 21
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
35:02.210100
+10:35.63400
69.1p
50
D 21
Erika Lavén
Täby IS SK
35:09.210800
+10:42.64100
68.9p
51
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
37:10.222900
+12:43.76200
65.9p
52
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
39:44.238300
+15:17.91600
62.4p
53
D 21
Jonna Sundling
Östersund
39:45.238400
+15:18.91700
62.4p
53
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
39:45.238400
+15:18.91700
62.4p
55
H 21
Tobias Nyström
Team Ny Ström
42:19.253800
+17:52.107100
59.3p
56
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
1:11:15.427400
+46:48.280700
37.9p