Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Intervalstart fri stil
2018-03-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 9
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
7:40.45900
2
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
8:00.47900
+20.1900
3
Axel Danielsson Johansson
Stockviks SF
8:17.49600
+37.3600
4
Sigge Löfgren
Falu IK
8:35.51400
+55.5400
5
Erik Ellefors
Sigtuna OK
8:36.51500
+56.5500
6
Edvin Håkansson
Sunne SLF
8:41.52000
+1:01.6000
7
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
8:45.52400
+1:05.6400
8
Isak Unger
Falu IK
8:46.52500
+1:06.6500
9
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
8:54.53300
+1:14.7300
10
Sixten Hägg
Funäsdalens IF
8:56.53500
+1:16.7500
11
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9:00.53900
+1:20.7900
12
Kevin Åkerlind
Lofsdalens SK
9:04.54300
+1:24.8300
13
Frans Lessing
Sundbybergs IK
9:28.56700
+1:48.10700
13
Zaakris Haanes
Falu IK
9:28.56700
+1:48.10700
15
Mio Eriksson
Norabygdens SK
9:35.57400
+1:55.11400
16
Noel Alsin
Åmåls OK
9:36.57500
+1:56.11500
17
Isak Lövgren
Finspångs SOK
9:40.57900
+2:00.11900
18
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
9:41.58000
+2:01.12000
19
Elias Eklund
IK Rex
9:44.58300
+2:04.12300
20
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
9:55.59400
+2:15.13400
21
Rasmus Wedholm
Falu IK
10:02.60100
+2:22.14100
22
Emil Thorpman
Åmåls OK
10:05.60400
+2:25.14400
23
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
10:19.61800
+2:39.15800
24
Anton Thermaenius
Täby IS SK
10:40.63900
+3:00.17900
25
William Derke
Sya SK
10:43.64200
+3:03.18200
26
Tim Thomson
Falu IK
10:54.65300
+3:14.19300
27
Vilgot Larsson
Korsnäs IF SK
11:01.66000
+3:21.20000
28
August Sjörén
Bjursås IK
11:07.66600
+3:27.20600
29
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
11:15.67400
+3:35.21400
30
Viktor Lindgren
Falu IK
11:19.67800
+3:39.21800
31
Björn Andersson
Täby IS SK
11:51.71000
+4:11.25000
32
Oscar Persson
IK Rex
11:53.71200
+4:13.25200
33
Elis Näsbom
Sätra IF
11:59.71800
+4:19.25800
34
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
12:03.72200
+4:23.26200
35
Axel Borell
IK Rex
12:48.76700
+5:08.30700
36
Jon Hases
Bjursås IK
12:55.77400
+5:15.31400
37
Alexander Marcusson
Linköpings SK
13:07.78600
+5:27.32600
38
Erik Söderström
Malungs IF
13:28.80700
+5:48.34700
39
Lukas Nääs
Falu IK
13:35.81400
+5:55.35400
40
Hannes Heurlin
Falu IK
13:52.83100
+6:12.37100
41
Hugo Remb
Falu IK
14:27.86600
+6:47.40600
42
Vide Bornegård
Norabygdens SK
15:33.93200
+7:53.47200
43
Lasse Tengnér
Falu IK
15:49.94800
+8:09.48800
-
Carl Thoresson
Häverödals SK
23:59:59.8639800
-
Hugo Lindberg
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Mårtensson
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
Filip Kvistegården
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Gabriel Henriksson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
Jonatan Tengnér
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)