Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Sprint Mini Tour Prolog
2018-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:09.12800
2
Ida Abrahamson
Äspereds IF
2:09.12880
+0
3
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:18.13730
+9.830
4
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:19.13880
+10.980
5
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
2:22.14160
+13.1260
6
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:25.14400
+16.1500
7
Ida Gotting
Grönahögs IK
2:25.14430
+16.1530
8
Ida Körle
OK Landehof
2:27.14680
+18.1780
9
Julie Sylvan
Borås SK
2:33.15260
+24.2360
D 16
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alice Widholm
Lidköpings VSK
1:56.11590
2
Cora Badh
Falköpings AIK SK
2:03.12270
+6.580
3
Kristina Finnskog
Tranemo IF
2:03.12290
+7.600
4
Maja Högfeldt
Borås SK
2:04.12350
+7.660
5
Lina Björk
IFK Skövde SK
2:04.12370
+7.680
6
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
2:06.12590
+10.900
7
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
2:08.12750
+11.1060
8
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
2:12.13110
+15.1420
9
Emilia Österlund
Borås SK
2:15.13440
+18.1750
10
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
2:15.13480
+18.1790
H 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Claesson
Ulricehamns IF
1:49.10840
2
Edvin Högman
Ulricehamns IF
1:50.10980
+1.40
3
Eskil Peterson
Borås GIF
1:53.11230
+3.290
4
Martin Höiby
OK Landehof
1:53.11260
+4.320
5
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:55.11400
+5.460
6
Anton Grahn
IF Hallby SOK
1:55.11430
+5.490
7
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
1:58.11750
+9.810
8
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
1:58.11770
+9.830
9
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:00.11910
+10.970
9
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:00.11910
+10.970
11
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
2:00.11920
+10.980
12
Elias Nyqvist
OK Landehof
2:04.12360
+15.1420
13
Oskar Österlund
Borås SK
2:12.13120
+22.2180
14
Filip Lyckelid
Borås GIF
2:16.13500
+26.2560
15
Linus Holmström
Borås GIF
2:23.14270
+34.3330
16
Melwin Ternander
Äspereds IF
2:50.16960
+1:01.6020
17
Rasmus Ekström
Tvärreds IF
4:25.26450
+2:36.15510
H 16
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
1:41.10030
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:41.10090
+0
3
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:42.10100
+0
4
Harald Ekenberg
IK Stern
1:42.10190
+1.60
5
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:46.10530
+5.400
6
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:48.10760
+7.630
7
Erik Fransson
Borås SK
1:48.10790
+7.660
8
Adrian Skiöld
Borås SK
1:49.10820
+7.690
9
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
1:51.11020
+9.890
10
Albin Nyqvist
OK Landehof
1:58.11700
+16.1570
11
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:02.12190
+21.2060
12
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:09.12860
+28.2730
H 20
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfons Peterson
Borås GIF
1:44.10350
H 21
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Peterson
Borås GIF
1:39.9850
2
Fredrik Johansson
Borås GIF
1:48.10750
+9.800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
0.625km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:02.12100
2
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
2:13.13260
+11.1060
3
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:17.13600
+15.1400
4
Julia Holmström
Borås GIF
2:22.14160
+20.1960
5
Ester Lindgren
Tranemo IF
2:24.14340
+22.2140
6
Andrea Bäckström
Tranemo IF
2:32.15140
+30.2940
7
Alice Holmberg
Ulricehamns IF
2:37.15600
+35.3400
8
Joline Ternander
Äspereds IF
3:31.21090
+1:29.8890
D 12
0.625km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nike Werner
IK Stern
1:51.11070
2
SOL Svensson
Tvärreds IF
1:54.11330
+2.160
3
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:58.11710
+6.540
4
Ester Selander
Grönahögs IK
1:59.11800
+7.630
5
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
2:01.12060
+9.890
6
Alva Bengtsson
Tranemo IF
2:02.12130
+10.960
7
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:02.12160
+10.990
8
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
2:02.12160
+10.990
9
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:03.12230
+11.1060
10
Stina Widholm
Lidköpings VSK
2:05.12400
+13.1230
11
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
2:05.12490
+14.1320
12
Ingrid Skiöld
Borås SK
2:09.12850
+17.1680
13
Hanna Lidström
OK Landehof
2:11.13050
+19.1880
14
Elsa Karlsson
Tranemo IF
2:11.13090
+20.1920
15
Ebba Johansson
Borås SK
2:14.13310
+22.2140
16
Alice Pettersson
Borås SK
2:15.13440
+23.2270
17
Elsa Carlzén
Tvärreds IF
2:16.13570
+24.2400
18
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
2:17.13660
+25.2490
19
Elin Quick
Falköpings AIK SK
2:18.13740
+26.2570
19
Klara Abrahamson
Äspereds IF
2:18.13740
+26.2570
21
Ella Eliasson
Tvärreds IF
2:21.14050
+29.2880
H 10
0.625km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Melker Erlandsson
Tranemo IF
1:57.11620
2
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
1:59.11800
+1.80
3
Oscar Dahlander
Borås SK
1:59.11880
+2.160
4
Emil Johansson
Borås GIF
2:06.12510
+8.790
5
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
2:07.12630
+10.910
5
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
2:07.12630
+10.910
7
Elias Bengtsson
Tranemo IF
2:10.12980
+13.1260
8
Olle Johansson
IK Stern
2:14.13310
+16.1590
9
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
2:15.13420
+17.1700
10
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
2:25.14440
+28.2720
11
Hjalmar Skoglund
Tvärreds IF
2:31.15070
+34.3350
12
Vincent Axelsson
Tvärreds IF
2:34.15380
+37.3660
13
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
2:39.15820
+41.4100
14
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
2:39.15860
+42.4140
H 12
0.625km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
1:38.9720
1
Anton Weber
Borås GIF
1:38.9720
3
Oskar Olsson
Äspereds IF
1:41.10070
+3.250
4
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
1:46.10590
+8.770
5
Lucas Mårts
IK Stern
1:51.11070
+13.1250
6
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
1:58.11790
+20.1970
7
Erik Pihl
Borås SK
1:59.11810
+20.1990
8
Viktor Persson
Borås SK
1:59.11870
+21.2050
9
Ludvig Åkvist
Borås GIF
2:00.11910
+21.2090
10
Melvin Rydin
Tranemo IF
2:01.12090
+23.2270
11
Wilmer Wall
Borås SK
2:05.12480
+27.2660
12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
2:07.12610
+28.2790
13
Anton Olsson
Äspereds IF
2:13.13280
+35.3460
14
Hampus Söderberg
Tranemo IF
2:18.13710
+39.3890
15
Sidor Nordling
IK Stern
2:26.14590
+48.4770
16
Bobo Johnson
Tvärreds IF
2:54.17340
+1:16.7520