Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 13
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Medelpad
1:20.7940
2
Elsa Brandt
Dalarna
1:23.8260
+3.220
3
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
1:24.8370
+4.330
4
Nelly Söderström
Dalarna
1:24.8390
+4.350
5
Maja Axelsson
Göteborg
1:25.8460
+5.420
6
Elsa Palmberg
Gästrikland
1:26.8500
+5.460
7
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
1:27.8610
+6.570
8
Moa Birkebaek
Dalarna
1:27.8650
+7.610
9
Julia Björn
Värmland
1:28.8770
+8.730
10
Louise Wallin
Dalarna
1:28.8790
+8.750
11
Ebba Hennings
Jämtland Härjedalen
1:29.8800
+8.760
12
Agnes Hertz
Småland
1:29.8850
+9.810
13
Tuva Åhlen
Uppland
1:29.8880
+9.840
14
Linnea Björkman
Dalarna
1:30.8900
+9.860
15
Nelly Mårtensson
Örebro Län
1:30.8990
+10.950
16
Isabell Åberg
Norrbotten
1:31.9020
+10.980
16
Tea Nilsson
Västerbotten
1:31.9020
+10.980
18
Mira Göransson
Västergötland
1:31.9040
+11.1000
19
Amanda Abrahamsson
Västergötland
1:32.9120
+11.1080
20
Thea Eriksson
Värmland
1:32.9130
+11.1090
21
Ida Bergfors
Medelpad
1:32.9140
+12.1100
22
Vera Vennberg
Norrbotten
1:33.9220
+12.1180
23
Hanna Östberg
Dalarna
1:33.9240
+13.1200
24
Filippa Hägglund
Ångermanland
1:33.9280
+13.1240
25
Felicia Westin
Norrbotten
1:34.9340
+14.1300
26
Ida Gotting
Västergötland
1:35.9400
+14.1360
27
Ida Körle
Göteborg
1:35.9430
+14.1390
28
Julia Byvall
Medelpad
1:35.9440
+15.1400
29
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
1:35.9450
+15.1410
29
Liv Persson
Ångermanland
1:35.9450
+15.1410
31
Vilja Åkerlund
Västerbotten
1:35.9470
+15.1430
32
Anna Karlsson
Värmland
1:35.9480
+15.1440
32
Evelina Eriksson
Värmland
1:35.9480
+15.1440
34
Moa Flodin
Medelpad
1:36.9530
+15.1490
35
Ellen Norenius
Ångermanland
1:36.9540
+16.1500
35
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
1:36.9540
+16.1500
37
Emma Strand
Medelpad
1:37.9660
+17.1620
38
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
1:37.9670
+17.1630
39
Lisa Lantz
Östergötland
1:38.9720
+17.1680
39
Matilda Lekberg
Göteborg
1:38.9720
+17.1680
41
Tilde Magnusson
Västerbotten
1:38.9730
+17.1690
42
Frida Melin
Uppland
1:38.9780
+18.1740
42
Klara Eriksson
Gästrikland
1:38.9780
+18.1740
44
Ella Larsson
Norrbotten
1:39.9800
+18.1760
45
Ebba Marklund
Norrbotten
1:39.9820
+18.1780
46
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
1:39.9830
+18.1790
46
Anna Granås
Hälsingland
1:39.9830
+18.1790
48
Nora Wallenius
Västerbotten
1:39.9840
+19.1800
49
Anna Backlund
Gästrikland
1:39.9880
+19.1840
50
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
1:39.9890
+19.1850
51
Ebba Johansson
Skåne
1:40.9920
+19.1880
51
Ellen Berglund
Västerbotten
1:40.9920
+19.1880
53
Ines Lignell
Medelpad
1:40.9930
+19.1890
54
Ida Bervenstål
Värmland
1:40.9940
+20.1900
55
Ronja Nilsson
Ångermanland
1:40.9950
+20.1910
55
Sofie Ettling
Östergötland
1:40.9950
+20.1910
57
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
1:40.9960
+20.1920
57
Hedda Schulz
Norrbotten
1:40.9960
+20.1920
59
Stina Ylipää
Stockholm
1:41.10050
+21.2010
59
Elsa Bergqvist
Ångermanland
1:41.10050
+21.2010
59
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
1:41.10050
+21.2010
62
Elsa Malmgren
Jämtland Härjedalen
1:41.10060
+21.2020
63
Majken Nilsson
Hälsingland
1:42.10160
+22.2120
64
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
1:42.10170
+22.2130
65
Ida Karlsson
Östergötland
1:44.10310
+23.2270
66
Ida Erntsson
Östergötland
1:44.10380
+24.2340
66
Lovisa Isaksson
Norrbotten
1:44.10380
+24.2340
68
Telina Tiare
Småland
1:45.10450
+25.2410
69
Emma Antonsen
Norrbotten
1:47.10600
+26.2560
70
Emeli Behr
Örebro Län
1:47.10610
+26.2570
71
Emilia Hörnström
Norrbotten
1:47.10650
+27.2610
72
Elvira Björnberg
Västmanland
1:47.10670
+27.2630
73
Kristina Lindmark
Norrbotten
1:48.10700
+27.2660
74
Emilia Belden
Hälsingland
1:48.10770
+28.2730
75
Karolina Pölder
Västmanland
1:49.10820
+28.2780
76
Hedvig Lindqvist
Uppland
1:49.10830
+28.2790
77
Lisa Östensson
Västergötland
1:50.10900
+29.2860
78
Ida Georgsson
Småland
1:50.10920
+29.2880
79
Alva Perbo
Ångermanland
1:52.11100
+31.3060
80
Rebecca Norling
Göteborg
1:52.11120
+31.3080
81
Emelie Melin
Uppland
1:53.11210
+32.3170
82
Nora Boström
Gästrikland
1:54.11340
+34.3300
83
Cornelia Lingblom
Västmanland
1:55.11440
+35.3400
84
Elin Sjöberg
Göteborg
1:57.11630
+36.3590
85
Alva Engström
Norrbotten
2:10.12900
+49.4860
86
Lova Möller
Göteborg
2:14.13330
+53.5290
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
1:15.7430
2
Molly Furunäs
Dalarna
1:18.7720
+2.190
3
Ellen Holm
Östergötland
1:19.7810
+3.280
4
Tuva Lundin
Medelpad
1:19.7830
+4.300
5
Matilda Bandefur
Dalarna
1:19.7870
+4.340
6
Lina Rydén
Dalarna
1:21.8030
+6.500
7
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
1:21.8040
+6.510
8
Amanda Johansson
Västergötland
1:22.8120
+6.590
9
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
1:22.8140
+7.610
9
Greta Lind
Stockholm
1:22.8140
+7.610
11
Evelina Crüsell
Västerbotten
1:22.8150
+7.620
12
Ida Garfvè
Dalarna
1:22.8160
+7.630
13
Malin Oskarsson
Dalarna
1:23.8200
+7.670
14
Astrid Kolberg
Värmland
1:23.8220
+7.690
15
Alva Isaksson
Norrbotten
1:23.8230
+8.700
15
Ella Turesson
Norrbotten
1:23.8230
+8.700
17
Erika Lavén
Stockholm
1:23.8250
+8.720
18
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:23.8260
+8.730
19
Ronja Bjursell
Västerbotten
1:23.8270
+8.740
20
Yrla Abrahamsson
Göteborg
1:24.8380
+9.850
21
Moa Hansson
Gästrikland
1:25.8450
+10.920
22
Sara Henriksson
Medelpad
1:25.8470
+10.940
23
Nora Westerlund
Ångermanland
1:26.8510
+10.980
24
Tilda Thudèn
Östergötland
1:26.8590
+11.1060
25
Klara Danielsson
Norrbotten
1:27.8630
+12.1100
26
Tilda Rosander
Småland
1:27.8690
+12.1160
27
Elsa Gustafsson
Stockholm
1:28.8740
+13.1210
28
Tilde Josefsson
Stockholm
1:28.8790
+13.1260
29
Ninni Einarsson
Värmland
1:29.8820
+13.1290
30
Maja Wallberg
Ångermanland
1:29.8860
+14.1330
31
Alva Hermansson
Dalarna
1:30.8920
+14.1390
32
Wilma Nilsson
Ångermanland
1:30.8930
+15.1400
33
Kerstin Åberg
Stockholm
1:30.8940
+15.1410
34
Klara Forslund
Medelpad
1:30.8980
+15.1450
35
Lisa Larsson
Norrbotten
1:30.8990
+15.1460
36
Ella Johansson
Norrbotten
1:31.9010
+15.1480
37
Leia Bjursell
Västerbotten
1:31.9020
+15.1490
38
Wilma Lundqvist
Västerbotten
1:31.9060
+16.1530
39
Alva Dahlin
Medelpad
1:31.9090
+16.1560
40
Thea Flogård
Göteborg
1:32.9100
+16.1570
40
Elin Björklind
Västmanland
1:32.9100
+16.1570
42
Ida Rosjö
Småland
1:32.9120
+16.1590
43
Emma Bengtsson
Västergötland
1:32.9180
+17.1650
43
Linnea Hedin
Värmland
1:32.9180
+17.1650
45
Elvira Bylund
Hälsingland
1:33.9200
+17.1670
46
Linda Hedlund
Norrbotten
1:33.9230
+18.1700
47
Alva Adill
Uppland
1:33.9250
+18.1720
48
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
1:35.9450
+20.1920
49
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
1:35.9460
+20.1930
50
Ingrid Åstot
Västerbotten
1:35.9480
+20.1950
51
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:36.9520
+20.1990
52
Ylva Sandström
Medelpad
1:36.9560
+21.2030
53
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
1:36.9590
+21.2060
54
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
1:37.9600
+21.2070
54
Vera Edvardsson
Stockholm
1:37.9600
+21.2070
56
MY Werner
Göteborg
1:37.9620
+21.2090
57
Ella Burman
Västerbotten
1:37.9650
+22.2120
58
Elsa Larsson
Stockholm
1:38.9710
+22.2180
59
Alma Olsson
Örebro Län
1:38.9750
+23.2220
60
Ebba Andersson
Medelpad
1:39.9830
+24.2300
61
Felicia Abelsson
Småland
1:39.9860
+24.2330
62
Emmi Nyberg
Uppland
1:39.9870
+24.2340
62
Klara Skåninger
Stockholm
1:39.9870
+24.2340
64
Felicia Fyhr
Småland
1:39.9880
+24.2350
65
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
1:40.9930
+25.2400
65
Emilia Eriksson
Västergötland
1:40.9930
+25.2400
67
Louise Hallander
Östergötland
1:41.10000
+25.2470
67
Ida Abrahamson
Västergötland
1:41.10000
+25.2470
69
Vilma Larsson
Örebro Län
1:41.10010
+25.2480
70
Elsa Granholm
Medelpad
1:41.10080
+26.2550
71
Vilja Björklund
Gästrikland
1:41.10090
+26.2560
72
Belle Spets
Ångermanland
1:42.10100
+26.2570
73
Klara Kivijärvi
Norrbotten
1:42.10130
+27.2600
74
Signe Schagerström
Örebro Län
1:43.10200
+27.2670
75
Wilma Bohm
Göteborg
1:43.10230
+28.2700
76
Tilda Sahlberg
Hälsingland
1:45.10410
+29.2880
77
Linnea Berglund
Norrbotten
1:45.10430
+30.2900
78
Melke Björkman
Göteborg
1:45.10480
+30.2950
79
Brule Gundale
Västerbotten
1:46.10530
+31.3000
80
Alva Nilsson
Västerbotten
1:46.10580
+31.3050
81
Nanna Grönborg
Medelpad
1:47.10630
+32.3100
82
Emma Johansson
Medelpad
1:48.10740
+33.3210
83
Nora Engström
Västerbotten
1:48.10760
+33.3230
84
Amanda Fredriksson
Uppland
1:48.10770
+33.3240
85
Stina Karlsson
Västergötland
1:49.10880
+34.3350
86
Emilia Johansson
Ångermanland
1:50.10920
+34.3390
87
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
1:50.10930
+35.3400
88
Kristina Vestman
Ångermanland
1:51.11030
+36.3500
89
Linnea Nordström
Uppland
1:52.11110
+36.3580
90
HIlma Claesson
Stockholm
1:52.11130
+37.3600
91
Frida Jansson
Uppland
1:52.11180
+37.3650
92
Wilma Åkebring
Medelpad
1:53.11220
+37.3690
93
Agnes Nilsson
Norrbotten
2:00.11980
+45.4450
94
Dorothea Petersson
Uppland
2:15.13480
+1:00.5950
H 13
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Lindberg
Dalarna
1:10.6970
2
Elias Malm
Västerbotten
1:16.7520
+5.450
3
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
1:17.7610
+6.540
4
Karl Bennet
Örebro Län
1:17.7620
+6.550
5
Edvin Elofsson
Östergötland
1:17.7630
+6.560
5
Jonathan Quick
Västergötland
1:17.7630
+6.560
7
Gustav Ejnarsson
Dalarna
1:18.7790
+8.720
7
Måns Bergqvist
Örebro Län
1:18.7790
+8.720
9
Alexander Bjuredal
Dalarna
1:19.7840
+8.770
10
Oskar Höglund
Ångermanland
1:19.7880
+9.810
11
Albin Berglund
Norrbotten
1:20.7910
+9.840
12
Tim Lundberg
Norrbotten
1:20.7990
+10.920
13
Martin Höiby
Göteborg
1:21.8010
+10.940
14
Samuel Johansson
Värmland
1:21.8060
+10.990
15
Jim Blomqvist
Norrbotten
1:22.8100
+11.1030
16
Emil Berglund
Norrbotten
1:22.8120
+11.1050
17
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
1:22.8190
+12.1120
18
Milton Loft
Jämtland Härjedalen
1:23.8200
+12.1130
19
Axel Wernersson
Småland
1:23.8240
+12.1170
20
Hugo Granström
Stockholm
1:23.8270
+13.1200
20
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
1:23.8270
+13.1200
22
Kalle Öhlund
Småland
1:23.8280
+13.1210
23
Elias Thellsén
Östergötland
1:24.8310
+13.1240
24
Elias Nyqvist
Göteborg
1:24.8320
+13.1250
24
Gustav Skogsjö
Stockholm
1:24.8320
+13.1250
24
Casper Eriksson
Värmland
1:24.8320
+13.1250
27
Olle Börjesson
Östergötland
1:25.8430
+14.1360
27
Charlie Ahlmark
Ångermanland
1:25.8430
+14.1360
27
Viking Olsson
Ångermanland
1:25.8430
+14.1360
30
Linus Ytterbom
Medelpad
1:25.8460
+14.1390
31
Hugo Fryxell
Stockholm
1:25.8490
+15.1420
32
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
1:26.8510
+15.1440
33
Elis Liukkonen
Medelpad
1:26.8550
+15.1480
34
Olle Långberg
Hälsingland
1:27.8620
+16.1550
35
Jason Blomqvist
Medelpad
1:27.8660
+16.1590
36
Tomas Holmgren
Medelpad
1:28.8740
+17.1670
37
Simon Stridh
Stockholm
1:28.8750
+17.1680
38
Ludvig Brenter
Stockholm
1:28.8760
+17.1690
39
Emil Sehlstedt
Västerbotten
1:28.8770
+18.1700
40
Andreas Ersson
Hälsingland
1:29.8800
+18.1730
41
Elias Bengtsson
Medelpad
1:29.8840
+18.1770
42
Knut Saitton
Ångermanland
1:29.8870
+19.1800
42
Axel Tingelöf
Ångermanland
1:29.8870
+19.1800
44
Mattias Larsson
Medelpad
1:29.8880
+19.1810
45
Erik Bergström
Dalarna
1:30.8930
+19.1860
46
Helmer Jöhnemark
Dalarna
1:30.8950
+19.1880
46
Samuel Gustavsson
Bohuslän Dal
1:30.8950
+19.1880
48
Gustav Eriksson
Värmland
1:30.8970
+20.1900
49
Helmer Nordvall
Medelpad
1:30.8980
+20.1910
49
Ivar Törnblom
Västerbotten
1:30.8980
+20.1910
51
Axel Eriksson
Dalarna
1:31.9060
+20.1990
52
Albin Wollbrand
Norrbotten
1:32.9100
+21.2030
53
Sixten Partanen
Gästrikland
1:33.9250
+22.2180
53
Fredrik Westlund
Värmland
1:33.9250
+22.2180
55
Oliver Vesterlund
Östergötland
1:34.9320
+23.2250
56
Linus Holmström
Västergötland
1:34.9330
+23.2260
57
Wilgot Csiky
Västerbotten
1:35.9400
+24.2330
58
Linus Pettersson
Ångermanland
1:35.9410
+24.2340
59
Hjalmar Mood
Västerbotten
1:35.9440
+24.2370
60
Viktor Westman
Ångermanland
1:35.9450
+24.2380
61
Erik Gustafsson
Stockholm
1:35.9480
+25.2410
62
Noah Petersson
Småland
1:35.9490
+25.2420
63
Albert Alperud
Västergötland
1:36.9520
+25.2450
64
Allan Wahlström
Uppland
1:37.9610
+26.2540
65
Ceasar Funke
Småland
1:37.9650
+26.2580
65
Holger Larsson
Västerbotten
1:37.9650
+26.2580
67
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
1:38.9700
+27.2630
68
Love Däldehög
Hälsingland
1:38.9750
+27.2680
69
Simon Sandberg
Uppland
1:39.9820
+28.2750
70
Rasmus Vilhelmsson
Västerbotten
1:39.9850
+28.2780
71
Albin Jeleby
Uppland
1:40.9950
+29.2880
72
Hampus Bergkvist
Medelpad
1:41.10010
+30.2940
73
Isak Kettunen
Västerbotten
1:43.10220
+32.3150
74
Axel Ericsson
Jämtland Härjedalen
1:44.10300
+33.3230
75
Lukas Granberg
Norrbotten
1:45.10410
+34.3340
76
Erik Halvardsson
Bohuslän Dal
1:45.10440
+34.3370
77
Arvid Tunell
Gästrikland
1:46.10580
+36.3510
77
Anton Wahlberg
Västergötland
1:46.10580
+36.3510
79
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
1:47.10600
+36.3530
80
Alfred Johansson
Bohuslän Dal
1:47.10650
+36.3580
81
Nils Johansson
Norrbotten
1:48.10740
+37.3670
81
Oskar Österlund
Västergötland
1:48.10740
+37.3670
83
Simon Andersson Forså
Gästrikland
1:48.10780
+38.3710
84
Anton Hedlöf
Stockholm
1:50.10920
+39.3850
85
Viktor Halvardsson
Bohuslän Dal
1:50.10970
+40.3900
86
Elis Wiklund
Västmanland
1:57.11660
+46.4590
87
Nils Blomberg
Hälsingland
2:00.11950
+49.4880
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Franzén
Dalarna
1:10.6950
1
Sebastian Svahn
Dalarna
1:10.6950
3
Johan Borg
Hälsingland
1:11.7010
+0
3
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:11.7010
+0
5
Elias Danielsson
Gästrikland
1:11.7070
+1.20
6
Fabian Nordgren
Dalarna
1:12.7170
+2.120
7
Bosse Lövgren
Dalarna
1:14.7300
+3.250
8
Hugo Ström
Dalarna
1:14.7330
+3.280
9
Arvid Norberg
Hälsingland
1:14.7360
+4.310
10
Jonathan Hedberg
Värmland
1:14.7370
+4.320
11
Rikard Sjödin
Ångermanland
1:15.7410
+4.360
12
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
1:15.7450
+5.400
13
Viktor Norberg
Dalarna
1:15.7490
+5.440
14
Hilmer Grenedal
Hälsingland
1:16.7500
+5.450
15
Arvid Törnblom
Västerbotten
1:16.7520
+5.470
16
Wilhelm Sterner
Stockholm
1:16.7580
+6.530
16
Edvin Högman
Västergötland
1:16.7580
+6.530
18
Arvid Ekberg
Stockholm
1:17.7630
+6.580
18
Valter Eriksson
Norrbotten
1:17.7630
+6.580
18
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
1:17.7630
+6.580
21
Filip Sundin
Värmland
1:17.7690
+7.640
22
Linus Antonsen
Norrbotten
1:18.7710
+7.660
23
Simon Claesson
Västergötland
1:18.7750
+8.700
24
Calle Gustafsson
Ångermanland
1:19.7800
+8.750
24
Ruben Tholander
Stockholm
1:19.7800
+8.750
26
Isac Lundblad
Ångermanland
1:19.7810
+8.760
27
Gabriel Norder
Halland
1:19.7860
+9.810
28
Filip Ragnvaldsson
Jämtland Härjedalen
1:19.7870
+9.820
29
Melker Åkerström
Västergötland
1:20.7920
+9.870
30
Valter Ljungdahl
Medelpad
1:20.7980
+10.930
31
Linus Grundström
Västerbotten
1:20.7990
+10.940
32
Marcus Nilsson
Ångermanland
1:21.8000
+10.950
33
Albert Marjeta
Norrbotten
1:21.8010
+10.960
33
Melker Hendén
Västergötland
1:21.8010
+10.960
35
Edwin Nordmark
Västerbotten
1:21.8020
+10.970
36
Erik Byström
Ångermanland
1:21.8060
+11.1010
37
Gabriel Claesson
Småland
1:21.8090
+11.1040
38
Kalle Sörling
Gästrikland
1:22.8110
+11.1060
39
Henrik Fladrich
Östergötland
1:22.8120
+11.1070
40
Jesper Lundholm
Norrbotten
1:22.8160
+12.1110
41
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
1:23.8220
+12.1170
42
Wiliam Björklin
Gästrikland
1:23.8240
+12.1190
43
Alexander Helmin
Södermanland
1:23.8260
+13.1210
44
Axel Broms
Halland
1:23.8290
+13.1240
45
Lukas Walther
Medelpad
1:24.8340
+13.1290
46
Alfons Wedin
Örebro Län
1:24.8390
+14.1340
47
Axel Sandberg
Göteborg
1:25.8440
+14.1390
48
Edvin Schön
Uppland
1:25.8450
+15.1400
49
Benjamin Edman
Västerbotten
1:25.8470
+15.1420
50
Axel Rustas
Uppland
1:25.8490
+15.1440
51
Adam Dahlgren
Västergötland
1:26.8530
+15.1480
52
Johan Lindén
Medelpad
1:26.8540
+15.1490
52
Joel Nilsson
Västerbotten
1:26.8540
+15.1490
54
Elof Karlsson
Västerbotten
1:27.8630
+16.1580
55
Johan Thulin
Uppland
1:27.8660
+17.1610
56
Sebastian Höglund
Ångermanland
1:27.8670
+17.1620
57
Erik Sundberg
Ångermanland
1:27.8680
+17.1630
58
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
1:27.8690
+17.1640
58
Anton Grahn
Småland
1:27.8690
+17.1640
60
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
1:28.8720
+17.1670
60
Ludvig Wibom
Stockholm
1:28.8720
+17.1670
62
Axel Mäkinen
Gästrikland
1:28.8760
+18.1710
62
Eskil Peterson
Västergötland
1:28.8760
+18.1710
64
Elliot Åkesson
Småland
1:28.8780
+18.1730
65
Sebastian Fransson
Östergötland
1:29.8860
+19.1810
65
Isak Andersson Lind
Västerbotten
1:29.8860
+19.1810
67
Hugo Persson
Östergötland
1:30.8990
+20.1940
68
Albin Värnebjörk
Uppland
1:31.9010
+20.1960
69
Michael Chao Pettersson
Göteborg
1:31.9070
+21.2020
70
Anton Fredin
Uppland
1:32.9120
+21.2070
71
Erik Josefsson
Norrbotten
1:32.9130
+21.2080
72
Axel Svensson
Stockholm
1:32.9160
+22.2110
73
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
1:32.9190
+22.2140
74
Axel Stenvall
Västerbotten
1:33.9260
+23.2210
75
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
1:35.9400
+24.2350
76
Sebastian Pettersson
Östergötland
1:35.9450
+25.2400
77
Anton Larsson
Göteborg
1:36.9560
+26.2510
78
Lukas Ejvinsson
Medelpad
1:37.9610
+26.2560
79
Oskar Jäderblom
Uppland
1:37.9630
+26.2580
80
Lukas Karlén
Småland
1:37.9670
+27.2620
81
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
1:38.9790
+28.2740
82
Sune Ögren
Norrbotten
1:39.9810
+28.2760
83
Martin Lundholm
Norrbotten
1:39.9820
+28.2770
84
Arvid Jonsson
Västerbotten
1:40.9960
+30.2910
85
Isak Bodin
Ångermanland
1:41.10010
+30.2960
86
Alexander Hägglund
Västerbotten
1:46.10530
+35.3480
87
Folke Hultgårdh
Stockholm
1:48.10780
+38.3730