Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
2:08.12770
2
Mira Göransson
Västergötland
2:09.12820
+0
3
Nelly Söderström
Dalarna
2:11.13030
+2.160
4
Alva Nilsson
Medelpad
2:12.13100
+3.230
5
Elsa Brandt
Dalarna
2:13.13230
+4.360
6
Nora Wallenius
Västerbotten
2:13.13260
+4.390
7
Emelie Melin
Uppland
2:14.13390
+6.520
8
Hedda Schulz
Norrbotten
2:16.13530
+7.660
9
Linnea Björkman
Dalarna
2:17.13650
+8.780
10
Maja Axelsson
Göteborg
2:18.13710
+9.840
11
Ebba Johansson
Skåne
2:18.13720
+9.850
12
Evelina Eriksson
Värmland
2:18.13770
+10.900
13
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
2:19.13820
+10.950
14
Lisa Lantz
Östergötland
2:19.13840
+10.970
15
Nelly Mårtensson
Örebro Län
2:19.13860
+10.990
16
Louise Wallin
Dalarna
2:19.13880
+11.1010
17
Vera Vennberg
Norrbotten
2:20.13950
+11.1080
17
Julia Björn
Värmland
2:20.13950
+11.1080
19
Moa Birkebaek
Dalarna
2:20.13980
+12.1110
20
Elsa Palmberg
Gästrikland
2:21.14020
+12.1150
20
Hanna Östberg
Dalarna
2:21.14020
+12.1150
22
Felicia Westin
Norrbotten
2:21.14040
+12.1170
23
Agnes Hertz
Småland
2:21.14050
+12.1180
24
Sofie Ettling
Östergötland
2:22.14110
+13.1240
25
Ida Bergfors
Medelpad
2:22.14140
+13.1270
25
Ida Erntsson
Östergötland
2:22.14140
+13.1270
27
Lovisa Isaksson
Norrbotten
2:22.14150
+13.1280
28
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
2:22.14170
+14.1300
28
Liv Persson
Ångermanland
2:22.14170
+14.1300
30
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
2:23.14230
+14.1360
31
Ida Bervenstål
Värmland
2:24.14380
+16.1510
32
Ebba Hennings
Jämtland Härjedalen
2:25.14440
+16.1570
33
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
2:25.14460
+16.1590
34
Elsa Malmgren
Jämtland Härjedalen
2:25.14480
+17.1610
35
Isabell Åberg
Norrbotten
2:25.14490
+17.1620
36
Ida Gotting
Västergötland
2:26.14500
+17.1630
37
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
2:26.14510
+17.1640
38
Tea Nilsson
Västerbotten
2:26.14560
+17.1690
39
Ebba Marklund
Norrbotten
2:26.14580
+18.1710
40
Vilja Åkerlund
Västerbotten
2:27.14600
+18.1730
41
Julia Byvall
Medelpad
2:27.14610
+18.1740
41
Anna Backlund
Gästrikland
2:27.14610
+18.1740
43
Ellen Norenius
Ångermanland
2:27.14620
+18.1750
44
Ella Larsson
Norrbotten
2:27.14650
+18.1780
45
Emma Strand
Medelpad
2:27.14680
+19.1810
46
Amanda Abrahamsson
Västergötland
2:28.14710
+19.1840
47
Tuva Åhlen
Uppland
2:28.14720
+19.1850
48
Emilia Hörnström
Norrbotten
2:28.14740
+19.1870
48
Ellen Berglund
Västerbotten
2:28.14740
+19.1870
50
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
2:29.14800
+20.1930
51
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
2:29.14810
+20.1940
52
Frida Melin
Uppland
2:29.14880
+21.2010
52
Ida Georgsson
Småland
2:29.14880
+21.2010
54
Filippa Hägglund
Ångermanland
2:29.14890
+21.2020
55
Emma Antonsen
Norrbotten
2:30.14940
+21.2070
56
Moa Flodin
Medelpad
2:30.14960
+21.2090
57
Ronja Nilsson
Ångermanland
2:30.14980
+22.2110
58
Matilda Lekberg
Göteborg
2:31.15020
+22.2150
59
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
2:31.15060
+22.2190
60
Ines Lignell
Medelpad
2:32.15170
+24.2300
61
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
2:33.15280
+25.2410
62
Ida Karlsson
Östergötland
2:35.15490
+27.2620
63
Thea Eriksson
Värmland
2:36.15520
+27.2650
63
Ida Körle
Göteborg
2:36.15520
+27.2650
65
Elvira Björnberg
Västmanland
2:36.15540
+27.2670
66
Alva Engström
Norrbotten
2:37.15660
+28.2790
67
Stina Ylipää
Stockholm
2:37.15680
+29.2810
68
Klara Eriksson
Gästrikland
2:38.15710
+29.2840
69
Anna Karlsson
Värmland
2:38.15740
+29.2870
70
Lisa Östensson
Västergötland
2:39.15820
+30.2950
71
Emilia Belden
Hälsingland
2:39.15860
+30.2990
72
Kristina Lindmark
Norrbotten
2:39.15890
+31.3020
73
Anna Granås
Hälsingland
2:41.16080
+33.3210
74
Majken Nilsson
Hälsingland
2:42.16150
+33.3280
75
Elsa Bergqvist
Ångermanland
2:44.16380
+36.3510
76
Rebecca Norling
Göteborg
2:45.16470
+37.3600
77
Emeli Behr
Örebro Län
2:46.16500
+37.3630
78
Hedvig Lindqvist
Uppland
2:46.16510
+37.3640
79
Tilde Magnusson
Västerbotten
2:46.16540
+37.3670
80
Alva Perbo
Ångermanland
2:47.16610
+38.3740
81
Elin Sjöberg
Göteborg
2:49.16830
+40.3960
82
Nora Boström
Gästrikland
2:50.16970
+42.4100
83
Karolina Pölder
Västmanland
2:51.17010
+42.4140
84
Telina Tiare
Småland
2:51.17030
+42.4160
85
Lova Möller
Göteborg
2:54.17390
+46.4520
86
Cornelia Lingblom
Västmanland
2:59.17840
+50.4970