Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
2:08.12770
2
Mira Göransson
Västergötland
2:09.12820
+0
3
Nelly Söderström
Dalarna
2:11.13030
+2.160
4
Alva Nilsson
Medelpad
2:12.13100
+3.230
5
Elsa Brandt
Dalarna
2:13.13230
+4.360
6
Nora Wallenius
Västerbotten
2:13.13260
+4.390
7
Emelie Melin
Uppland
2:14.13390
+6.520
8
Hedda Schulz
Norrbotten
2:16.13530
+7.660
9
Linnea Björkman
Dalarna
2:17.13650
+8.780
10
Maja Axelsson
Göteborg
2:18.13710
+9.840
11
Ebba Johansson
Skåne
2:18.13720
+9.850
12
Evelina Eriksson
Värmland
2:18.13770
+10.900
13
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
2:19.13820
+10.950
14
Lisa Lantz
Östergötland
2:19.13840
+10.970
15
Nelly Mårtensson
Örebro Län
2:19.13860
+10.990
16
Louise Wallin
Dalarna
2:19.13880
+11.1010
17
Vera Vennberg
Norrbotten
2:20.13950
+11.1080
17
Julia Björn
Värmland
2:20.13950
+11.1080
19
Moa Birkebaek
Dalarna
2:20.13980
+12.1110
20
Elsa Palmberg
Gästrikland
2:21.14020
+12.1150
20
Hanna Östberg
Dalarna
2:21.14020
+12.1150
22
Felicia Westin
Norrbotten
2:21.14040
+12.1170
23
Agnes Hertz
Småland
2:21.14050
+12.1180
24
Sofie Ettling
Östergötland
2:22.14110
+13.1240
25
Ida Erntsson
Östergötland
2:22.14140
+13.1270
25
Ida Bergfors
Medelpad
2:22.14140
+13.1270
27
Lovisa Isaksson
Norrbotten
2:22.14150
+13.1280
28
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
2:22.14170
+14.1300
28
Liv Persson
Ångermanland
2:22.14170
+14.1300
30
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
2:23.14230
+14.1360
31
Ida Bervenstål
Värmland
2:24.14380
+16.1510
32
Ebba Hennings
Jämtland Härjedalen
2:25.14440
+16.1570
33
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
2:25.14460
+16.1590
34
Elsa Malmgren
Jämtland Härjedalen
2:25.14480
+17.1610
35
Isabell Åberg
Norrbotten
2:25.14490
+17.1620
36
Ida Gotting
Västergötland
2:26.14500
+17.1630
37
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
2:26.14510
+17.1640
38
Tea Nilsson
Västerbotten
2:26.14560
+17.1690
39
Ebba Marklund
Norrbotten
2:26.14580
+18.1710
40
Vilja Åkerlund
Västerbotten
2:27.14600
+18.1730
41
Julia Byvall
Medelpad
2:27.14610
+18.1740
41
Anna Backlund
Gästrikland
2:27.14610
+18.1740
43
Ellen Norenius
Ångermanland
2:27.14620
+18.1750
44
Ella Larsson
Norrbotten
2:27.14650
+18.1780
45
Emma Strand
Medelpad
2:27.14680
+19.1810
46
Amanda Abrahamsson
Västergötland
2:28.14710
+19.1840
47
Tuva Åhlen
Uppland
2:28.14720
+19.1850
48
Emilia Hörnström
Norrbotten
2:28.14740
+19.1870
48
Ellen Berglund
Västerbotten
2:28.14740
+19.1870
50
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
2:29.14800
+20.1930
51
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
2:29.14810
+20.1940
52
Frida Melin
Uppland
2:29.14880
+21.2010
52
Ida Georgsson
Småland
2:29.14880
+21.2010
54
Filippa Hägglund
Ångermanland
2:29.14890
+21.2020
55
Emma Antonsen
Norrbotten
2:30.14940
+21.2070
56
Moa Flodin
Medelpad
2:30.14960
+21.2090
57
Ronja Nilsson
Ångermanland
2:30.14980
+22.2110
58
Matilda Lekberg
Göteborg
2:31.15020
+22.2150
59
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
2:31.15060
+22.2190
60
Ines Lignell
Medelpad
2:32.15170
+24.2300
61
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
2:33.15280
+25.2410
62
Ida Karlsson
Östergötland
2:35.15490
+27.2620
63
Thea Eriksson
Värmland
2:36.15520
+27.2650
63
Ida Körle
Göteborg
2:36.15520
+27.2650
65
Elvira Björnberg
Västmanland
2:36.15540
+27.2670
66
Alva Engström
Norrbotten
2:37.15660
+28.2790
67
Stina Ylipää
Stockholm
2:37.15680
+29.2810
68
Klara Eriksson
Gästrikland
2:38.15710
+29.2840
69
Anna Karlsson
Värmland
2:38.15740
+29.2870
70
Lisa Östensson
Västergötland
2:39.15820
+30.2950
71
Emilia Belden
Hälsingland
2:39.15860
+30.2990
72
Kristina Lindmark
Norrbotten
2:39.15890
+31.3020
73
Anna Granås
Hälsingland
2:41.16080
+33.3210
74
Majken Nilsson
Hälsingland
2:42.16150
+33.3280
75
Elsa Bergqvist
Ångermanland
2:44.16380
+36.3510
76
Rebecca Norling
Göteborg
2:45.16470
+37.3600
77
Emeli Behr
Örebro Län
2:46.16500
+37.3630
78
Hedvig Lindqvist
Uppland
2:46.16510
+37.3640
79
Tilde Magnusson
Västerbotten
2:46.16540
+37.3670
80
Alva Perbo
Ångermanland
2:47.16610
+38.3740
81
Elin Sjöberg
Göteborg
2:49.16830
+40.3960
82
Nora Boström
Gästrikland
2:50.16970
+42.4100
83
Karolina Pölder
Västmanland
2:51.17010
+42.4140
84
Telina Tiare
Småland
2:51.17030
+42.4160
85
Lova Möller
Göteborg
2:54.17390
+46.4520
86
Cornelia Lingblom
Västmanland
2:59.17840
+50.4970
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
1:55.11430
2
Alva Hermansson
Dalarna
2:02.12140
+7.610
3
Matilda Bandefur
Dalarna
2:03.12200
+7.670
4
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
2:03.12250
+8.720
5
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:03.12270
+8.740
6
Erika Lavén
Stockholm
2:05.12420
+9.890
7
Lisa Larsson
Norrbotten
2:06.12510
+10.980
8
Lina Rydén
Dalarna
2:06.12530
+11.1000
9
Tuva Lundin
Medelpad
2:06.12560
+11.1030
9
Evelina Crüsell
Västerbotten
2:06.12560
+11.1030
11
Molly Furunäs
Dalarna
2:06.12580
+11.1050
12
Malin Oskarsson
Dalarna
2:07.12620
+11.1090
13
Elin Björklind
Västmanland
2:07.12630
+12.1100
14
Tilde Josefsson
Stockholm
2:07.12650
+12.1120
15
Nora Westerlund
Ångermanland
2:08.12740
+13.1210
16
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
2:08.12780
+13.1250
17
Astrid Kolberg
Värmland
2:09.12860
+14.1330
18
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
2:09.12880
+14.1350
19
Sara Henriksson
Medelpad
2:10.12920
+14.1390
20
Leia Bjursell
Västerbotten
2:10.12930
+15.1400
21
Moa Hansson
Gästrikland
2:10.12950
+15.1420
21
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
2:10.12950
+15.1420
23
Alva Isaksson
Norrbotten
2:10.12990
+15.1460
24
Ida Abrahamson
Västergötland
2:11.13010
+15.1480
25
Greta Lind
Stockholm
2:11.13050
+16.1520
26
Ellen Holm
Östergötland
2:13.13230
+18.1700
27
Yrla Abrahamsson
Göteborg
2:13.13240
+18.1710
28
Ida Rosjö
Småland
2:13.13250
+18.1720
29
Ida Garfvè
Dalarna
2:13.13270
+18.1740
30
Amanda Johansson
Västergötland
2:13.13280
+18.1750
31
Ronja Bjursell
Västerbotten
2:14.13360
+19.1830
31
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
2:14.13360
+19.1830
33
Kerstin Åberg
Stockholm
2:14.13390
+19.1860
34
Ella Turesson
Norrbotten
2:15.13410
+19.1880
35
Linda Hedlund
Norrbotten
2:15.13430
+20.1900
36
Klara Forslund
Medelpad
2:15.13450
+20.1920
37
Felicia Abelsson
Småland
2:15.13480
+20.1950
38
Emmi Nyberg
Uppland
2:16.13530
+21.2000
39
Belle Spets
Ångermanland
2:16.13580
+21.2050
40
Elsa Gustafsson
Stockholm
2:17.13620
+21.2090
41
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
2:17.13640
+22.2110
41
Tilda Thudèn
Östergötland
2:17.13640
+22.2110
43
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
2:17.13690
+22.2160
44
Nora Engström
Västerbotten
2:18.13720
+22.2190
45
Ninni Einarsson
Värmland
2:18.13740
+23.2210
46
HIlma Claesson
Stockholm
2:18.13750
+23.2220
47
Ella Burman
Västerbotten
2:19.13820
+23.2290
47
Ella Johansson
Norrbotten
2:19.13820
+23.2290
49
Maja Wallberg
Ångermanland
2:19.13850
+24.2320
50
Tilda Rosander
Småland
2:19.13880
+24.2350
51
Alma Olsson
Örebro Län
2:19.13890
+24.2360
52
MY Werner
Göteborg
2:21.14040
+26.2510
53
Klara Danielsson
Norrbotten
2:22.14150
+27.2620
54
Stina Karlsson
Västergötland
2:23.14200
+27.2670
55
Vera Edvardsson
Stockholm
2:23.14220
+27.2690
56
Elsa Granholm
Medelpad
2:23.14270
+28.2740
57
Wilma Nilsson
Ångermanland
2:23.14280
+28.2750
58
Nanna Grönborg
Medelpad
2:24.14320
+28.2790
59
Emma Bengtsson
Västergötland
2:24.14370
+29.2840
60
Ylva Sandström
Medelpad
2:24.14380
+29.2850
61
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
2:25.14420
+29.2890
62
Brule Gundale
Västerbotten
2:25.14430
+30.2900
62
Felicia Fyhr
Småland
2:25.14430
+30.2900
64
Linnea Berglund
Norrbotten
2:26.14500
+30.2970
65
Wilma Lundqvist
Västerbotten
2:26.14510
+30.2980
66
Emilia Johansson
Ångermanland
2:27.14680
+32.3150
67
Alva Dahlin
Medelpad
2:28.14730
+33.3200
68
Emilia Eriksson
Västergötland
2:28.14770
+33.3240
69
Signe Schagerström
Örebro Län
2:29.14840
+34.3310
70
Alva Adill
Uppland
2:29.14880
+34.3350
71
Thea Flogård
Göteborg
2:29.14890
+34.3360
72
Vilma Larsson
Örebro Län
2:30.14940
+35.3410
73
Vilja Björklund
Gästrikland
2:30.14950
+35.3420
74
Ingrid Åstot
Västerbotten
2:30.14980
+35.3450
75
Moa Ingvarsson
Västmanland
2:31.15000
+35.3470
76
Ebba Andersson
Medelpad
2:32.15140
+37.3610
77
Louise Hallander
Östergötland
2:33.15290
+38.3760
78
Elvira Bylund
Hälsingland
2:34.15340
+39.3810
78
Klara Skåninger
Stockholm
2:34.15340
+39.3810
80
Melke Björkman
Göteborg
2:34.15360
+39.3830
81
Tilda Sahlberg
Hälsingland
2:35.15440
+40.3910
82
Linnea Hedin
Värmland
2:36.15520
+40.3990
83
Elsa Larsson
Stockholm
2:36.15560
+41.4030
83
Kristina Vestman
Ångermanland
2:36.15560
+41.4030
85
Agnes Nilsson
Norrbotten
2:37.15610
+41.4080
86
Wilma Åkebring
Medelpad
2:38.15710
+42.4180
87
Emma Johansson
Medelpad
2:42.16140
+47.4610
88
Alva Nilsson
Västerbotten
2:43.16240
+48.4710
89
Wilma Bohm
Göteborg
2:44.16370
+49.4840
90
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
2:45.16400
+49.4870
91
Frida Jansson
Uppland
2:45.16490
+50.4960
92
Amanda Fredriksson
Uppland
2:46.16560
+51.5030
93
Linnea Nordström
Uppland
2:56.17580
+1:01.6050
94
Dorothea Petersson
Uppland
2:59.17880
+1:04.6350
H 13
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Dalarna
1:56.11560
2
Jonathan Lindberg
Dalarna
1:56.11590
+0
3
Gustav Skogsjö
Stockholm
1:59.11850
+2.190
4
Oskar Höglund
Ångermanland
2:00.11930
+3.270
5
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
2:02.12120
+5.460
6
Martin Höiby
Göteborg
2:03.12270
+7.610
7
Karl Bennet
Örebro Län
2:04.12370
+8.710
8
Hugo Granström
Stockholm
2:05.12410
+8.750
9
Tomas Holmgren
Medelpad
2:05.12420
+8.760
10
Alexander Bjuredal
Dalarna
2:06.12510
+9.850
11
Axel Eriksson
Dalarna
2:06.12540
+9.880
12
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
2:06.12550
+9.890
13
Elias Malm
Västerbotten
2:07.12660
+11.1000
14
Måns Bergqvist
Örebro Län
2:07.12680
+11.1020
15
Jim Blomqvist
Norrbotten
2:07.12690
+11.1030
16
Viking Olsson
Ångermanland
2:08.12710
+11.1050
17
Edvin Elofsson
Östergötland
2:08.12770
+12.1110
18
Elias Thellsén
Östergötland
2:09.12820
+12.1160
19
Gustav Ejnarsson
Dalarna
2:09.12870
+13.1210
20
Casper Eriksson
Värmland
2:10.12900
+13.1240
21
Axel Wernersson
Småland
2:11.13000
+14.1340
22
Tim Lundberg
Norrbotten
2:11.13060
+15.1400
23
Samuel Gustavsson
Bohuslän Dal
2:12.13100
+15.1440
24
Olle Börjesson
Östergötland
2:12.13120
+15.1460
25
Emil Berglund
Norrbotten
2:12.13170
+16.1510
26
Linus Ytterbom
Medelpad
2:13.13210
+16.1550
27
Gustav Eriksson
Värmland
2:14.13310
+17.1650
28
Olle Långberg
Hälsingland
2:14.13320
+17.1660
29
Love Däldehög
Hälsingland
2:14.13330
+17.1670
30
Emil Sehlstedt
Västerbotten
2:14.13370
+18.1710
31
Jonathan Quick
Västergötland
2:14.13380
+18.1720
32
Charlie Ahlmark
Ångermanland
2:15.13400
+18.1740
33
Albin Jeleby
Uppland
2:15.13430
+18.1770
33
Jason Blomqvist
Medelpad
2:15.13430
+18.1770
35
Milton Loft
Jämtland Härjedalen
2:15.13440
+18.1780
35
Axel Tingelöf
Ångermanland
2:15.13440
+18.1780
37
Mattias Larsson
Medelpad
2:15.13450
+18.1790
38
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
2:15.13460
+19.1800
39
Noah Petersson
Småland
2:15.13470
+19.1810
40
Samuel Johansson
Värmland
2:15.13490
+19.1830
41
Elias Nyqvist
Göteborg
2:16.13590
+20.1930
42
Ivar Törnblom
Västerbotten
2:17.13600
+20.1940
43
Albin Berglund
Norrbotten
2:17.13650
+20.1990
44
Oliver Vesterlund
Östergötland
2:17.13690
+21.2030
45
Albert Alperud
Västergötland
2:18.13700
+21.2040
45
Elis Liukkonen
Medelpad
2:18.13700
+21.2040
47
Hjalmar Mood
Västerbotten
2:18.13710
+21.2050
48
Ceasar Funke
Småland
2:18.13740
+21.2080
49
Elias Bengtsson
Medelpad
2:18.13760
+22.2100
50
Anton Wahlberg
Västergötland
2:19.13820
+22.2160
51
Ludvig Brenter
Stockholm
2:19.13850
+22.2190
52
Anton Hedlöf
Stockholm
2:19.13870
+23.2210
53
Kalle Öhlund
Småland
2:20.13900
+23.2240
54
Linus Pettersson
Ångermanland
2:20.13930
+23.2270
55
Alfred Johansson
Bohuslän Dal
2:20.13940
+23.2280
56
Wilgot Csiky
Västerbotten
2:20.13960
+24.2300
57
Hampus Bergkvist
Medelpad
2:21.14010
+24.2350
58
Erik Gustafsson
Stockholm
2:21.14040
+24.2380
59
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
2:22.14100
+25.2440
60
Oskar Österlund
Västergötland
2:22.14140
+25.2480
61
Allan Wahlström
Uppland
2:23.14220
+26.2560
62
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
2:23.14290
+27.2630
63
Nils Blomberg
Hälsingland
2:24.14330
+27.2670
64
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
2:24.14360
+28.2700
65
Oscar Fältenhag
Gästrikland
2:25.14420
+28.2760
66
Isak Kettunen
Västerbotten
2:25.14430
+28.2770
67
Helmer Nordvall
Medelpad
2:25.14480
+29.2820
68
Viktor Westman
Ångermanland
2:26.14510
+29.2850
69
Andreas Ersson
Hälsingland
2:26.14530
+29.2870
69
Hugo Fryxell
Stockholm
2:26.14530
+29.2870
69
Anton Lindberg
Västmanland
2:26.14530
+29.2870
72
Knut Saitton
Ångermanland
2:26.14570
+30.2910
72
Simon Andersson Forså
Gästrikland
2:26.14570
+30.2910
74
Rasmus Vilhelmsson
Västerbotten
2:27.14620
+30.2960
75
Helmer Jöhnemark
Dalarna
2:27.14680
+31.3020
76
Oskar Strömblad
Stockholm
2:28.14790
+32.3130
77
Fredrik Westlund
Värmland
2:29.14880
+33.3220
78
Simon Stridh
Stockholm
2:31.15080
+35.3420
79
Sixten Partanen
Gästrikland
2:33.15220
+36.3560
80
Arvid Tunell
Gästrikland
2:33.15270
+37.3610
81
Albin Wollbrand
Norrbotten
2:34.15350
+37.3690
82
Linus Holmström
Västergötland
2:35.15410
+38.3750
83
Simon Sandberg
Uppland
2:35.15490
+39.3830
84
Lukas Granberg
Norrbotten
2:36.15590
+40.3930
85
Holger Larsson
Västerbotten
2:38.15770
+42.4110
86
Viktor Halvardsson
Bohuslän Dal
2:38.15780
+42.4120
87
Axel Ericsson
Jämtland Härjedalen
2:39.15890
+43.4230
88
Nils Johansson
Norrbotten
2:42.16150
+45.4490
89
Elis Wiklund
Västmanland
2:44.16380
+48.4720
90
Erik Halvardsson
Bohuslän Dal
2:48.16700
+51.5040
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dalarna
1:49.10890
2
Erik Franzén
Dalarna
1:50.10930
+0
3
Elias Danielsson
Gästrikland
1:52.11120
+2.130
4
Arvid Törnblom
Västerbotten
1:52.11190
+3.200
5
Johan Borg
Hälsingland
1:53.11240
+3.250
6
Bosse Lövgren
Dalarna
1:54.11340
+4.350
6
Sebastian Svahn
Dalarna
1:54.11340
+4.350
8
Jonathan Hedberg
Värmland
1:54.11350
+4.360
9
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
1:55.11440
+5.450
10
Arvid Norberg
Hälsingland
1:56.11500
+6.510
10
Hilmer Grenedal
Hälsingland
1:56.11500
+6.510
12
Edvin Högman
Västergötland
1:56.11520
+6.530
13
Linus Antonsen
Norrbotten
1:56.11540
+6.550
14
Simon Claesson
Västergötland
1:56.11570
+6.580
14
Rikard Sjödin
Ångermanland
1:56.11570
+6.580
16
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:56.11580
+6.590
16
Fabian Nordgren
Dalarna
1:56.11580
+6.590
18
Isak Andersson Lind
Västerbotten
1:56.11590
+7.600
19
Edwin Nordmark
Västerbotten
1:57.11650
+7.660
20
Viktor Norberg
Dalarna
1:58.11730
+8.740
21
Edvin Schön
Uppland
1:58.11770
+8.780
22
Axel Broms
Halland
1:59.11820
+9.830
23
Elliot Åkesson
Småland
1:59.11860
+9.870
23
Anton Grahn
Småland
1:59.11860
+9.870
25
Isac Lundblad
Ångermanland
1:59.11880
+9.890
26
Sebastian Höglund
Ångermanland
2:00.11910
+10.920
27
Wilhelm Sterner
Stockholm
2:00.11920
+10.930
27
Lukas Ejvinsson
Medelpad
2:00.11920
+10.930
27
Eskil Peterson
Västergötland
2:00.11920
+10.930
30
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
2:00.11980
+10.990
31
Valter Eriksson
Norrbotten
2:02.12120
+12.1130
32
Filip Ragnvaldsson
Jämtland Härjedalen
2:02.12130
+12.1140
32
Adam Dahlgren
Västergötland
2:02.12130
+12.1140
34
Melker Hendén
Västergötland
2:02.12160
+12.1170
35
Alfons Wedin
Örebro Län
2:02.12170
+12.1180
36
Erik Byström
Ångermanland
2:03.12210
+13.1220
37
Axel Mäkinen
Gästrikland
2:03.12230
+13.1240
38
Gabriel Norder
Halland
2:04.12300
+14.1310
39
Marcus Nilsson
Ångermanland
2:04.12350
+14.1360
40
Arvid Ekberg
Stockholm
2:04.12390
+15.1400
41
Martin Lundholm
Norrbotten
2:05.12400
+15.1410
42
Jesper Lundholm
Norrbotten
2:05.12420
+15.1430
43
Filip Sundin
Värmland
2:05.12440
+15.1450
43
Ruben Tholander
Stockholm
2:05.12440
+15.1450
45
Albert Marjeta
Norrbotten
2:05.12480
+15.1490
46
Melker Åkerström
Västergötland
2:05.12490
+16.1500
47
Benjamin Edman
Västerbotten
2:06.12510
+16.1520
48
Arvid Jonsson
Västerbotten
2:06.12520
+16.1530
49
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
2:06.12580
+16.1590
50
Lukas Walther
Medelpad
2:07.12630
+17.1640
51
Sebastian Fransson
Östergötland
2:07.12660
+17.1670
52
Calle Gustafsson
Ångermanland
2:07.12670
+17.1680
53
Axel Rustas
Uppland
2:08.12730
+18.1740
54
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
2:08.12740
+18.1750
55
Hugo Persson
Östergötland
2:08.12750
+18.1760
56
Valter Ljungdahl
Medelpad
2:08.12760
+18.1770
57
Joel Nilsson
Västerbotten
2:08.12770
+18.1780
58
Johan Thulin
Uppland
2:09.12820
+19.1830
59
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
2:09.12840
+19.1850
60
Henrik Fladrich
Östergötland
2:09.12870
+19.1880
61
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
2:09.12880
+19.1890
62
Kalle Sörling
Gästrikland
2:10.12960
+20.1970
63
Gabriel Claesson
Småland
2:10.12970
+20.1980
64
Erik Josefsson
Norrbotten
2:11.13000
+21.2010
65
Sebastian Pettersson
Östergötland
2:11.13010
+21.2020
66
Oskar Jäderblom
Uppland
2:11.13040
+21.2050
67
Wiliam Björklin
Gästrikland
2:13.13280
+23.2290
68
Linus Grundström
Västerbotten
2:14.13330
+24.2340
69
Ludvig Wibom
Stockholm
2:14.13370
+24.2380
70
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
2:14.13390
+25.2400
71
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
2:15.13440
+25.2450
72
Johan Lindén
Medelpad
2:16.13590
+27.2600
73
Axel Stenvall
Västerbotten
2:17.13670
+27.2680
74
Michael Chao Pettersson
Göteborg
2:18.13780
+28.2790
75
Elof Karlsson
Västerbotten
2:21.14010
+31.3020
76
Erik Sundberg
Ångermanland
2:22.14100
+32.3110
77
Alexander Helmin
Södermanland
2:24.14300
+34.3310
78
Albin Värnebjörk
Uppland
2:26.14500
+36.3510
79
Isak Bodin
Ångermanland
2:27.14640
+37.3650
80
Anton Larsson
Göteborg
2:29.14860
+39.3870
81
Sune Ögren
Norrbotten
2:29.14870
+39.3880
82
Axel Svensson
Stockholm
2:30.14920
+40.3930
83
Lukas Karlén
Småland
2:33.15230
+43.4240
84
Folke Hultgårdh
Stockholm
2:40.15920
+50.4930
85
Anton Fredin
Uppland
2:47.16660
+57.5670
86
Axel Sandberg
Göteborg
2:57.17610
+1:07.6620
87
Alexander Hägglund
Västerbotten
3:09.18840
+1:19.7850