Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Distans
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
3.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Dalarna
9:12.55100
2
Gustav Skogsjö
Stockholm
9:19.55800
+7.600
2
Jonathan Lindberg
Dalarna
9:19.55800
+7.600
4
Oskar Höglund
Ångermanland
9:36.57500
+24.2300
5
Axel Eriksson
Dalarna
9:40.57900
+28.2700
6
Viking Olsson
Ångermanland
9:46.58500
+34.3300
7
Martin Höiby
Göteborg
9:47.58600
+35.3400
8
Hugo Granström
Stockholm
9:50.58900
+38.3700
9
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
9:51.59000
+39.3800
10
Tim Lundberg
Norrbotten
9:55.59400
+43.4200
11
Tomas Holmgren
Medelpad
9:56.59500
+44.4300
11
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
9:56.59500
+44.4300
13
Elias Thellsén
Östergötland
9:57.59600
+45.4400
14
Alexander Bjuredal
Dalarna
9:58.59700
+46.4500
15
Milton Loft
Jämtland Härjedalen
10:04.60300
+52.5100
16
Karl Bennet
Örebro Län
10:05.60400
+53.5200
16
Gustav Ejnarsson
Dalarna
10:05.60400
+53.5200
18
Samuel Gustafsson
Bohuslän Dal
10:08.60700
+56.5500
19
Olle Börjesson
Östergötland
10:11.61000
+59.5800
20
Olle Långberg
Hälsingland
10:16.61500
+1:04.6300
21
Casper Eriksson
Värmland
10:18.61700
+1:06.6500
22
Måns Bergqvist
Örebro Län
10:20.61900
+1:08.6700
23
Noah Petersson
Småland
10:21.62000
+1:09.6800
24
Linus Ytterbom
Medelpad
10:22.62100
+1:10.6900
25
Gustav Eriksson
Värmland
10:23.62200
+1:11.7000
26
Kalle Öhlund
Småland
10:27.62600
+1:15.7400
26
Albin Jeleby
Uppland
10:27.62600
+1:15.7400
28
Edvin Elofsson
Östergötland
10:29.62800
+1:17.7600
28
Emil Sehlstedt
Västerbotten
10:29.62800
+1:17.7600
30
Axel Wernersson
Småland
10:32.63100
+1:20.7900
31
Jim Blomqvist
Norrbotten
10:35.63400
+1:23.8200
31
Jason Blomqvist
Medelpad
10:35.63400
+1:23.8200
31
Elias Malm
Västerbotten
10:35.63400
+1:23.8200
34
Ivar Törnblom
Västerbotten
10:36.63500
+1:24.8300
35
Jonathan Quick
Västergötland
10:37.63600
+1:25.8400
36
Love Däldehög
Hälsingland
10:38.63700
+1:26.8500
36
Anton Wahlberg
Västergötland
10:38.63700
+1:26.8500
38
Elias Bengtsson
Medelpad
10:39.63800
+1:27.8600
39
Hjalmar Mood
Västerbotten
10:43.64200
+1:31.9000
40
Anton Lindberg
Västmanland
10:47.64600
+1:35.9400
40
Axel Tingelöf
Ångermanland
10:47.64600
+1:35.9400
42
Emil Berglund
Norrbotten
10:48.64700
+1:36.9500
43
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
10:54.65300
+1:42.10100
44
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
10:55.65400
+1:43.10200
44
Samuel Johansson
Värmland
10:55.65400
+1:43.10200
44
Elias Nyqvist
Göteborg
10:55.65400
+1:43.10200
47
Linus Pettersson
Ångermanland
10:56.65500
+1:44.10300
47
Ludvig Brenter
Stockholm
10:56.65500
+1:44.10300
49
Oliver Vesterlund
Östergötland
10:57.65600
+1:45.10400
49
Simon Andersson Forså
Gästrikland
10:57.65600
+1:45.10400
51
Hampus Bergkvist
Medelpad
11:01.66000
+1:49.10800
51
Allan Wahlström
Uppland
11:01.66000
+1:49.10800
53
Anton Hedlöf
Stockholm
11:03.66200
+1:51.11000
54
Helmer Nordvall
Medelpad
11:04.66300
+1:52.11100
54
Albert Alperud
Västergötland
11:04.66300
+1:52.11100
56
Knut Saitton
Ångermanland
11:06.66500
+1:54.11300
57
Charlie Ahlmark
Ångermanland
11:15.67400
+2:03.12200
58
Helmer Jöhnemark
Dalarna
11:16.67500
+2:04.12300
58
Oskar Österlund
Västergötland
11:16.67500
+2:04.12300
60
Erik Gustafsson
Stockholm
11:21.68000
+2:09.12800
61
Wilgot Csiky
Västerbotten
11:23.68200
+2:11.13000
61
Viktor Westman
Ångermanland
11:23.68200
+2:11.13000
61
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
11:23.68200
+2:11.13000
64
Alfred Johansson
Bohuslän Dal
11:26.68500
+2:14.13300
64
Elis Liukkonen
Medelpad
11:26.68500
+2:14.13300
66
Rasmus Vilhelmsson
Västerbotten
11:29.68800
+2:17.13600
66
Albin Berglund
Norrbotten
11:29.68800
+2:17.13600
68
Fredrik Westlund
Värmland
11:30.68900
+2:18.13700
69
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
11:31.69000
+2:19.13800
70
Mattias Larsson
Medelpad
11:32.69100
+2:20.13900
71
Ceasar Funke
Småland
11:36.69500
+2:24.14300
72
Hugo Fryxell
Stockholm
11:38.69700
+2:26.14500
73
Sixten Partanen
Gästrikland
11:40.69900
+2:28.14700
74
Axel Ericsson
Jämtland Härjedalen
11:41.70000
+2:29.14800
75
Linus Holmström
Västergötland
11:42.70100
+2:30.14900
76
Andreas Ersson
Hälsingland
11:47.70600
+2:35.15400
77
Oscar Fältenhag
Gästrikland
11:54.71300
+2:42.16100
78
Simon Stridh
Stockholm
11:57.71600
+2:45.16400
79
Arvid Tunell
Gästrikland
12:03.72200
+2:51.17000
80
Isak Kettunen
Västerbotten
12:09.72800
+2:57.17600
81
Viktor Halvardsson
Bohuslän Dal
12:18.73700
+3:06.18500
82
Simon Sandberg
Uppland
12:26.74500
+3:14.19300
83
Holger Larsson
Västerbotten
12:33.75200
+3:21.20000
84
Nils Johansson
Norrbotten
12:37.75600
+3:25.20400
85
Albin Wollbrand
Norrbotten
12:39.75800
+3:27.20600
86
Lukas Granberg
Norrbotten
12:43.76200
+3:31.21000
87
Nils Blomberg
Hälsingland
12:53.77200
+3:41.22000
88
Erik Halvardsson
Bohuslän Dal
13:05.78400
+3:53.23200
89
Elis Wiklund
Västmanland
14:05.84400
+4:53.29200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)