Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Jaktstart Örnsköldsvik
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
40:31.243070
87.9p
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
40:31.243080
+0
87.9p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
41:12.247160
+40.3990
86.6p
4
William Schultz
IFK Umeå
41:16.247560
+44.4390
86.5p
5
Simon Åstot
IFK Umeå
41:29.248890
+58.5720
86.1p
6
Samuel Oskarsson
SK Leksand
41:53.251220
+1:21.8050
85.4p
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
41:53.251260
+1:21.8090
85.4p
8
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
41:53.251270
+1:22.8100
85.4p
9
Martin Mickels
Bålsta SK
41:54.251310
+1:22.8140
85.4p
10
Emil Danielsson
Högbo GIF
42:21.254070
+1:50.10900
84.6p
11
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
42:57.257620
+2:25.14450
83.5p
12
Emil Hagström
Garphyttans IF
43:08.258720
+2:36.15550
83.2p
13
Joel Andersson
IFK Mora SK
43:08.258730
+2:36.15560
83.2p
14
Jonathan Edman
IFK Umeå
43:15.259450
+2:43.16280
83.0p
15
Alexander Melin
Sundbybergs IK
43:23.260200
+2:51.17030
82.8p
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
43:29.260890
+2:58.17720
82.6p
17
Truls Gisselman
Rehns BK
43:30.260900
+2:58.17730
82.6p
18
Georg Ersson
IF Strategen
44:07.264670
+3:36.21500
81.6p
19
William Karlsson
Källbottens IK
44:07.264680
+3:36.21510
81.6p
20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
44:08.264780
+3:37.21610
81.6p
21
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
44:22.266110
+3:50.22940
81.2p
22
Petter Dahl
IF Strategen
44:26.266580
+3:55.23410
81.1p
23
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
44:32.267120
+4:00.23950
80.9p
24
Eric Carlsson
IFK Umeå
44:33.267210
+4:01.24040
80.9p
25
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
44:41.268000
+4:09.24830
80.7p
26
Isak Lieback
Ulricehamns IF
44:45.268450
+4:13.25280
80.6p
27
Albin Sjölén
Stockviks SF
44:45.268460
+4:13.25290
80.6p
28
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
44:51.269030
+4:19.25860
80.4p
29
Max Andersson
Domnarvets GOIF
44:55.269430
+4:23.26260
80.3p
30
Mårten Gedda
OK Landehof
45:04.270370
+4:33.27200
80.1p
31
Benjamin Terent
Rehns BK
45:04.270380
+4:33.27210
80.1p
32
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
45:26.272580
+4:55.29410
79.5p
33
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
45:38.273780
+5:07.30610
79.2p
34
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
45:59.275820
+5:27.32650
78.7p
35
Joel Jänes
Stockviks SF
45:59.275820
+5:27.32650
78.7p
36
Edvard Nilsson
Filipstads SF
46:11.277050
+5:39.33880
78.4p
37
Adam Boman
Tranemo IF
46:13.277200
+5:41.34030
78.4p
38
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
46:20.277940
+5:48.34770
78.2p
39
Nils Lundgren
Stockviks SF
46:21.278000
+5:49.34830
78.2p
40
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
46:25.278400
+5:53.35230
78.1p
41
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
46:27.278620
+5:55.35450
78.0p
42
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
46:36.279560
+6:04.36390
77.8p
43
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
46:39.279860
+6:07.36690
77.7p
44
Jakob Tapani
Sågmyra SK
46:41.280010
+6:09.36840
77.7p
45
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
46:46.280540
+6:14.37370
77.5p
46
Oskar Åslund
Östersunds SK
46:49.280810
+6:17.37640
77.5p
47
Per Jutterström
IFK Mora SK
46:49.280830
+6:17.37660
77.5p
48
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
46:52.281150
+6:20.37980
77.4p
49
Albin Berger
Domnarvets GOIF
46:54.281340
+6:22.38170
77.3p
50
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
46:57.281660
+6:25.38490
77.3p
51
Nils Kylborn
Almby IK
46:59.281870
+6:28.38700
77.2p
52
Axel Svingstedt
Stockviks SF
47:24.284370
+6:53.41200
76.6p
53
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
47:49.286840
+7:17.43670
76.0p
54
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
47:58.287700
+7:26.44530
75.8p
55
David Sjöberg
Gimo IF SK
47:59.287820
+7:27.44650
75.8p
56
Erik Backlund
Äspereds IF
48:00.287990
+7:29.44820
75.8p
57
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
48:04.288350
+7:32.45180
75.7p
58
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
48:07.288680
+7:36.45510
75.6p
59
Rasmus Rudberg
Sya SK
48:13.289280
+7:42.46110
75.5p
60
Martin Elmvall
Högbo GIF
48:21.290030
+7:49.46860
75.3p
61
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
48:21.290050
+7:49.46880
75.3p
62
Love Kreij
IF Strategen
48:25.290470
+7:54.47300
75.2p
63
William Selander
Östersunds SK
48:32.291190
+8:01.48020
75.0p
64
Axel Åslund
Hedesunda IF
48:40.291910
+8:08.48740
74.9p
65
Linus Nilsson
IFK Umeå
49:12.295160
+8:40.51990
74.1p
66
Andreas Albinsson
SK Bore
49:12.295190
+8:41.52020
74.1p
67
Arvid Schön
Storvreta IK
49:14.295340
+8:42.52170
74.1p
68
Sven Leander
Åsarna IK
50:02.300100
+9:30.56930
73.1p
69
Karl Stark
Vaggeryds SOK
50:07.300630
+9:35.57460
72.9p
70
Henrik Millestu
Utrikes SK
50:13.301230
+9:41.58060
72.8p
71
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
50:14.301310
+9:42.58140
72.8p
72
Alexander Lundstein
Storvreta IK
51:40.309900
+11:08.66730
71.0p
73
Johannes Josefsson
Täby IS SK
52:14.313370
+11:43.70200
70.3p
74
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
54:03.324220
+13:31.81050
68.2p
75
Petter Bengtsson
Storvreta IK
55:33.333250
+15:01.90080
66.5p
76
Nils Wastegård
IK Stern
56:11.337050
+15:39.93880
65.9p
77
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
57:13.343220
+16:41.100050
64.8p
-
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Fabian Csiky
Lycksele IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)