Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic & Volkswagen Cup Prolog Örnsköldsvik
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 18
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
10:06.60580
77.1p
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
10:12.61190
+6.510
76.4p
3
Louise Lindström
Högbo GIF
10:21.62030
+14.1350
75.4p
4
Maja Årebäck
Bolidens SK
10:25.62430
+18.1750
75.0p
5
Tilde Bångman
Offerdals SK
10:29.62830
+22.2150
74.5p
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
10:34.63330
+27.2650
74.0p
7
Maja-lina Sande
Gellivare Skidallians IK
10:35.63480
+29.2800
73.8p
8
Ida Lundgren
IFK Umeå
10:42.64130
+35.3450
73.1p
9
Maria Novak
Offerdals SK
10:47.64660
+40.3980
72.5p
10
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
10:48.64750
+41.4070
72.4p
11
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
10:52.65150
+45.4470
72.0p
12
Gabriella Pålsson
Utrikes Skidklubb
10:54.65300
+47.4620
71.9p
13
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
10:54.65330
+47.4650
71.8p
14
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
10:56.65550
+49.4870
71.6p
15
Ella Georgsson
Högbo GIF
10:58.65750
+51.5070
71.4p
16
Ella Olsson
Sågmyra SK
10:59.65860
+52.5180
71.3p
16
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
10:59.65860
+52.5180
71.3p
18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
11:04.66320
+57.5640
70.8p
19
Elin Andersson
Stuguns SK
11:07.66650
+1:00.5970
70.5p
20
Elsa Wallin
Högbo GIF
11:12.67180
+1:06.6500
70.0p
21
Olivia Lavén
Täby IS SK
11:13.67240
+1:06.6560
69.9p
22
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
11:14.67300
+1:07.6620
69.9p
23
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
11:15.67470
+1:08.6790
69.7p
24
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
11:16.67500
+1:09.6820
69.7p
25
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
11:17.67660
+1:10.6980
69.5p
26
Wilma Björkman
IFK Mora SK
11:21.68090
+1:15.7410
69.1p
27
Linn Tapani
Sågmyra SK
11:23.68230
+1:16.7550
69.0p
28
Emma Olsson
Vassunda IF
11:25.68450
+1:18.7770
68.7p
29
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
11:26.68500
+1:19.7820
68.7p
30
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
11:26.68560
+1:19.7880
68.6p
31
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
11:28.68710
+1:21.8030
68.5p
32
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
11:28.68750
+1:21.8070
68.5p
33
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
11:29.68820
+1:22.8140
68.4p
34
Elin Schagerström
Garphyttans IF
11:32.69100
+1:25.8420
68.1p
35
Kerstin Näslund
SK Bore
11:33.69220
+1:26.8540
68.0p
36
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
11:34.69360
+1:27.8680
67.9p
37
Gabriella Thors
Malungs IF
11:34.69390
+1:28.8710
67.9p
38
Felicia Norrby
Tranemo IF Skidklubb
11:43.70220
+1:36.9540
67.1p
39
Nora Lignell
Lucksta IF
11:43.70290
+1:37.9610
67.0p
40
Ida Andersson
Stuguns SK
11:44.70330
+1:37.9650
67.0p
41
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
11:47.70620
+1:40.9940
66.7p
42
Johanna Ingard
IK Rex
11:51.71070
+1:44.10390
66.3p
43
Alva Andreasson
IK Fryken
11:55.71420
+1:48.10740
66.0p
44
Engla Larsson
Hedesunda IF
11:56.71560
+1:49.10880
65.9p
45
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
11:58.71740
+1:51.11060
65.8p
46
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
12:00.71980
+1:54.11300
65.6p
47
Moa Backlund
Högbo GIF
12:01.72000
+1:54.11320
65.5p
48
Julia Jonsson
Jättendals IF
12:02.72150
+1:55.11470
65.4p
49
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
12:08.72760
+2:01.12080
64.9p
50
Sarakajsa Hermansson
Offerdals SK
12:09.72810
+2:02.12130
64.8p
51
Linn Schogster
IFK Umeå
12:19.73850
+2:12.13170
64.0p
52
Alice Hellström
Stockviks SF
12:21.74020
+2:14.13340
63.8p
53
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
12:22.74140
+2:15.13460
63.7p
54
Linnea Sjödin
Rembo IK
12:25.74490
+2:19.13810
63.5p
55
Maja Eriksson
Högbo GIF
12:27.74610
+2:20.13930
63.4p
56
Hanna Jonsson
Husums IF SK
12:28.74760
+2:21.14080
63.2p
57
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
12:36.75530
+2:29.14850
62.6p
58
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
12:36.75570
+2:29.14890
62.6p
59
Signe Svensson
Järpens SK
12:37.75690
+2:31.15010
62.5p
60
Julia Albertsson
Stuguns SK
12:38.75780
+2:32.15100
62.4p
61
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
13:28.80700
+3:21.20020
58.8p
62
Johanna Dahl
Vårby IK
13:31.81030
+3:24.20350
58.6p
63
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
14:01.84000
+3:54.23320
56.6p
64
Amalia Söderberg
Sunderby SK
14:05.84470
+3:58.23790
56.3p
-
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Ida Wasell
Järpens SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
9:42.58140
80.2p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
9:43.58290
+1.50
80.0p
3
Linn Svahn
IFK Umeå
10:07.60690
+25.2450
77.0p
4
Kristina Axelsson
Sya SK
10:11.61050
+29.2810
76.6p
5
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
10:12.61190
+30.2950
76.4p
6
Tua Dahlgren
Offerdals SK
10:15.61400
+32.3160
76.2p
7
Alicia Persson
Stockviks SF
10:19.61830
+36.3590
75.7p
8
Stine Lise Truu
Järpens SK
10:21.62050
+39.3810
75.4p
9
Josefina Sundman
Åsarna IK
10:25.62420
+42.4180
75.0p
10
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
10:28.62710
+45.4470
74.7p
11
Ida Gustafsson
IFK Umeå
10:30.62900
+47.4660
74.5p
12
Emma Larsson
IFK Mora SK
10:33.63280
+51.5040
74.0p
13
Ida Palmberg
Högbo GIF
10:35.63410
+52.5170
73.9p
14
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
10:37.63620
+54.5380
73.7p
15
Vendela Blom
Stockviks SF
10:39.63840
+57.5600
73.4p
16
Sofie Oskarsson
SK Leksand
10:40.63930
+57.5690
73.3p
17
Ida Persson
Högbo GIF
10:47.64640
+1:05.6400
72.6p
18
Maria Olofsson
Kalix SK
10:50.64960
+1:08.6720
72.2p
19
Lucia Michalickova
Östersunds SK
11:02.66120
+1:19.7880
71.0p
20
Evelina Niemi
Kalix SK
11:03.66260
+1:21.8020
70.9p
21
Sandra Wiig
Stockviks SF
11:06.66580
+1:24.8340
70.6p
22
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
11:13.67220
+1:30.8980
69.9p
23
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
11:17.67670
+1:35.9430
69.5p
24
Nora Jacobsson
Rembo IK
11:18.67700
+1:35.9460
69.5p
25
Madelene Melin
Malungs IF
11:22.68130
+1:39.9890
69.1p
26
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
11:24.68350
+1:42.10110
68.8p
27
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
11:30.68940
+1:48.10700
68.3p
28
Tilda Jacobsson
Rembo IK
11:31.69050
+1:49.10810
68.2p
29
Maja Petersson
Vårby IK
11:32.69110
+1:49.10870
68.1p
30
Josefine Augustsson
Åsarna IK
11:34.69310
+1:51.11070
67.9p
31
Moa West
SK Bore
11:35.69440
+1:53.11200
67.8p
32
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
11:37.69600
+1:54.11360
67.7p
33
Elin Blomberg
Lycksele IF
11:38.69720
+1:55.11480
67.6p
34
Karolina Yngvesson
Rembo IK
11:39.69820
+1:56.11580
67.5p
35
Michaela Andreasson
Gillberga SK
11:42.70130
+1:59.11890
67.2p
36
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
11:50.70900
+2:07.12660
66.5p
37
Felicia Konradsson
Lycksele IF
12:09.72870
+2:27.14630
64.8p
38
Linda-marie Tillstam
Bodens SK
12:20.73920
+2:37.15680
63.9p
39
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
12:20.73940
+2:38.15700
63.9p
39
Ellen Svensson
Borås SK
12:20.73940
+2:38.15700
63.9p
41
Matilda Melén
Falu IK Skidklubb
12:44.76320
+3:01.18080
62.0p
42
Emma Gustafsson
Bodens SK
13:09.78840
+3:27.20600
60.1p
-
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
D 21
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
9:22.56130
82.8p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
9:24.56360
+2.130
82.5p
3
Linn Sömskar
IFK Umeå
9:40.57950
+18.1720
80.4p
4
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
9:42.58120
+19.1890
80.2p
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
9:48.58700
+25.2470
79.4p
6
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
9:48.58720
+25.2490
79.4p
7
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
9:48.58790
+26.2560
79.3p
8
Elina Rönnlund
IFK Umeå
9:51.59040
+29.2810
79.0p
9
Ida Dahl
IFK Mora SK
10:00.59910
+37.3680
77.9p
10
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
10:03.60230
+41.4000
77.5p
11
Frida Hallquist
Åsarna IK
10:03.60260
+41.4030
77.5p
12
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
10:05.60490
+43.4260
77.2p
13
Frida Erkers
IFK Mora SK
10:06.60570
+44.4340
77.1p
14
Emma Ribom
Piteå Elit SK
10:08.60780
+46.4550
76.9p
15
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
10:13.61230
+51.5000
76.4p
15
Jennie Jirhed
Östersunds SK
10:13.61230
+51.5000
76.4p
17
Maria Jonasson
Östersunds SK
10:17.61630
+55.5400
75.9p
18
Lisa K Svensson
Åsarna IK
10:21.62090
+59.5860
75.4p
19
Emma Ivarsson
Årsunda IF
10:24.62310
+1:01.6080
75.1p
20
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
10:25.62430
+1:03.6200
75.0p
21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
10:25.62490
+1:03.6260
74.9p
22
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
10:27.62600
+1:04.6370
74.8p
23
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
10:28.62760
+1:06.6530
74.6p
24
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
10:30.62990
+1:08.6760
74.4p
25
Sandra Olsson
Malungs IF
10:31.63090
+1:09.6860
74.2p
26
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
10:32.63110
+1:09.6880
74.2p
27
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
10:32.63130
+1:10.6900
74.2p
28
Sara Hallquist
Åsarna IK
10:36.63510
+1:13.7280
73.8p
29
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
10:42.64130
+1:20.7900
73.1p
30
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
10:45.64410
+1:22.8180
72.8p
31
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
10:46.64510
+1:23.8280
72.7p
32
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
10:47.64660
+1:25.8430
72.5p
33
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
10:49.64880
+1:27.8650
72.3p
34
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
10:51.65090
+1:29.8860
72.1p
35
Filippa Lindman
Stockviks SF
10:52.65110
+1:29.8880
72.1p
36
Mathilda Björn
Östersunds SK
10:54.65370
+1:32.9140
71.8p
37
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
10:56.65570
+1:34.9340
71.6p
38
Wilma Jönsson
Östersunds SK
11:00.65900
+1:37.9670
71.3p
39
Helena Lundkvist
Kalix SK
11:01.66090
+1:39.9860
71.1p
40
Mimmi Björn
IFK Umeå
11:03.66250
+1:41.10020
70.9p
41
Ulrika Axelsson
Sya SK
11:08.66740
+1:46.10510
70.4p
42
Ellionore Bäckman
Hede SK
11:14.67340
+1:52.11110
69.8p
43
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
11:19.67870
+1:57.11640
69.3p
44
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
11:20.67940
+1:58.11710
69.2p
45
Lena Wiklund
Högbo GIF
11:22.68160
+2:00.11930
69.0p
46
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
11:28.68730
+2:06.12500
68.5p
47
Kristrun Gudnadottir
Island
11:31.69020
+2:08.12790
68.2p
48
Signe Rosenberg
Åsarna IK
11:31.69090
+2:09.12860
68.1p
49
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
11:38.69720
+2:15.13490
67.6p
50
Hanna Fritz
Filipstads SF
11:39.69840
+2:17.13610
67.5p
51
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
11:50.70970
+2:28.14740
66.4p
52
Ida Hallquist
Åsarna IK
12:01.72010
+2:38.15780
65.5p
53
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
12:08.72780
+2:46.16550
64.9p
54
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
13:08.78740
+3:46.22510
60.2p
55
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
13:44.82390
+4:22.26160
57.7p
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Sara Wadman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
H 18
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
8:33.51210
90.2p
2
Simon Åstot
IFK Umeå
8:48.52710
+15.1400
87.8p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
8:51.53050
+18.1740
87.3p
4
William Schultz
IFK Umeå
8:56.53530
+23.2220
86.6p
5
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
8:58.53740
+25.2430
86.3p
6
Samuel Oskarsson
SK Leksand
9:07.54610
+34.3300
85.0p
6
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:07.54610
+34.3300
85.0p
8
Mårten Gedda
OK Landehof
9:08.54730
+35.3420
84.8p
9
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
9:08.54780
+35.3470
84.7p
10
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
9:12.55140
+39.3830
84.2p
11
Martin Mickels
Bålsta SK
9:13.55290
+40.3980
84.0p
12
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
9:15.55440
+42.4130
83.8p
13
Jonathan Edman
IFK Umeå
9:16.55500
+42.4190
83.7p
14
Emil Danielsson
Högbo GIF
9:16.55520
+43.4210
83.7p
15
George Ersson
IF Strategen
9:16.55590
+43.4280
83.6p
16
Emil Hagström
Garphyttans IF
9:17.55610
+44.4300
83.6p
17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
9:18.55710
+45.4400
83.4p
18
Jakob Tellsén
Vreta Skid O MK
9:22.56150
+49.4840
82.8p
19
Truls Gisselman
Rehns BK
9:24.56370
+51.5060
82.5p
20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9:27.56630
+54.5320
82.1p
21
Joel Andersson
IFK Mora SK
9:27.56640
+54.5330
82.1p
22
Isak Lieback
Ulricehamns IF
9:28.56730
+55.5420
82.0p
23
Alexander Melin
Sundbybergs IK
9:28.56740
+55.5430
82.0p
24
Erik Karlsson
IFK Umeå
9:29.56820
+56.5510
81.9p
25
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
9:36.57550
+1:03.6240
80.9p
26
Per Jutterström
IFK Mora SK
9:37.57680
+1:04.6370
80.8p
27
Petter Dahl
IF Strategen
9:39.57860
+1:06.6550
80.5p
28
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
9:40.57910
+1:07.6600
80.5p
29
Johan B Nordahl
Domnarvets Goif
9:41.58010
+1:08.6700
80.3p
30
William Karlsson
Källbottens IK
9:44.58310
+1:11.7000
79.9p
31
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
9:45.58420
+1:12.7110
79.8p
32
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
9:45.58460
+1:12.7150
79.7p
33
Benjamin Terent
Rehns BK
9:46.58510
+1:13.7200
79.7p
34
David Sjöberg
Gimo IF SK
9:46.58550
+1:13.7240
79.6p
35
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
9:46.58560
+1:13.7250
79.6p
36
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
9:47.58680
+1:14.7370
79.5p
37
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
9:48.58750
+1:15.7440
79.4p
38
Albin Sjölén
Stockviks SF
9:50.58960
+1:17.7650
79.1p
39
Nils Kylborn
Almby IK
9:52.59170
+1:19.7860
78.8p
40
Max Andersson
Domnarvets Goif
9:52.59180
+1:19.7870
78.8p
41
Martin Elmvall
Högbo GIF
9:54.59330
+1:21.8020
78.6p
42
Albin Berger
Domnarvets Goif
9:54.59380
+1:21.8070
78.6p
43
Arvid Värmsjö
SK Bore
9:55.59450
+1:22.8140
78.5p
43
Joel Wessman
Vreta Skid O MK
9:55.59450
+1:22.8140
78.5p
45
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
9:56.59540
+1:23.8230
78.4p
46
John Hermansson
IFK Mora SK
9:56.59580
+1:23.8270
78.3p
47
Edvard Nilsson
Filipstads SF
9:57.59680
+1:24.8370
78.2p
48
Nils Lundgren
Stockviks SF
9:59.59810
+1:26.8500
78.1p
49
Fabian Csiky
Lycksele IF
10:00.59980
+1:27.8670
77.8p
50
Linus Nilsson
IFK Umeå
10:01.60000
+1:27.8690
77.8p
51
Albin Hallander
Vreta Skid O MK
10:03.60280
+1:30.8970
77.5p
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
10:04.60370
+1:31.9060
77.4p
53
Andreas Albinsson
SK Bore
10:04.60380
+1:31.9070
77.4p
54
Adam Boman
Tranemo IF Skidklubb
10:06.60500
+1:32.9190
77.2p
55
Joel Jänes
Stockviks SF
10:06.60530
+1:33.9220
77.2p
56
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
10:07.60690
+1:34.9380
77.0p
57
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
10:08.60720
+1:35.9410
77.0p
58
Axel Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
10:08.60760
+1:35.9450
76.9p
59
Arvid Schön
Storvreta IK
10:10.60930
+1:37.9620
76.7p
60
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
10:12.61170
+1:39.9860
76.4p
61
Axel Åslund
Hedesunda IF
10:13.61220
+1:40.9910
76.4p
62
Henrik Millestu
Utrikes Skidklubb
10:13.61240
+1:40.9930
76.3p
62
William Selander
Östersunds SK
10:13.61240
+1:40.9930
76.3p
64
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61280
+1:40.9970
76.3p
65
Erik Backlund
Äspereds IF
10:14.61300
+1:40.9990
76.3p
66
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
10:15.61400
+1:41.10090
76.2p
67
Rasmus Rudberg
Sya SK
10:20.61950
+1:47.10640
75.5p
68
Jonathan Nahlén
Domnarvets Goif
10:20.61970
+1:47.10660
75.5p
69
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
10:23.62260
+1:50.10950
75.2p
69
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
10:23.62260
+1:50.10950
75.2p
71
Sven Leander
Åsarna IK
10:24.62360
+1:51.11050
75.1p
72
Jakob Tapani
Sågmyra SK
10:26.62540
+1:53.11230
74.9p
73
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
10:28.62740
+1:55.11430
74.6p
74
Axel Svingstedt
Stockviks SF
10:30.62900
+1:56.11590
74.5p
75
Karl Stark
Vaggeryds SOK
10:32.63170
+1:59.11860
74.2p
76
Love Kreij
IF Strategen
10:41.64090
+2:08.12780
73.1p
77
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
10:57.65690
+2:24.14380
71.5p
78
Johannes Josefsson
Täby IS SK
11:05.66470
+2:32.15160
70.7p
79
Petter Bengtsson
Storvreta IK
11:12.67180
+2:39.15870
70.0p
80
Nils Wastegård
IK Stern
11:40.69950
+3:07.18640
67.4p
81
Ludwig Axelsson
Hvetlanda SK
12:15.73470
+3:42.22160
64.3p
82
Alexander Lundstein
Storvreta IK
13:06.78570
+4:33.27260
60.3p
83
Emil Rapp
SK Leksand
17:54.107310
+9:20.56000
44.7p
-
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Jakob Danielsson
Isl
23:59:59.8639800
-
Emil Byberg
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
-
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
8:25.50470
91.4p
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
8:33.51230
+7.660
90.2p
3
Simon Karlsson
IFK Umeå
8:38.51720
+12.1150
89.4p
4
Leo Johansson
Skillingaryds FK
8:38.51780
+13.1210
89.3p
5
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
8:39.51890
+14.1320
89.1p
6
Johan Herbert
IFK Mora SK
8:45.52420
+19.1850
88.3p
7
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
8:47.52650
+21.2080
87.9p
8
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
8:49.52830
+23.2260
87.6p
9
Anton Elvseth
Nor
8:51.53030
+25.2460
87.3p
10
Oscar Årebäck
Bolidens SK
8:52.53140
+26.2570
87.2p
11
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
8:54.53330
+28.2760
86.9p
12
Adam Persson
IF Hallby SOK
8:56.53520
+30.2950
86.6p
13
Axel Jutterström
IFK Mora SK
8:58.53730
+32.3160
86.3p
14
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
9:01.54010
+35.3440
85.9p
15
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
9:03.54220
+37.3650
85.6p
16
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
9:06.54550
+40.3980
85.1p
17
Simon Stenberg
Kalix SK
9:07.54670
+42.4100
84.9p
18
Isak Augustsson
IFK Mora SK
9:10.54910
+44.4340
84.5p
19
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
9:15.55410
+49.4840
83.8p
20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
9:17.55620
+51.5050
83.5p
21
Anton Laine
Kalix SK
9:17.55630
+51.5060
83.5p
22
Petter Persson
Borås SK
9:17.55650
+51.5080
83.5p
22
Albert Carling
Falu IK Skidklubb
9:17.55650
+51.5080
83.5p
24
Felix Selin
IFK Kiruna
9:18.55700
+52.5130
83.4p
25
Emrik Nordgren
IFK Umeå
9:21.56010
+55.5440
83.0p
26
Carl Rotvold
Åsarna IK
9:21.56070
+56.5500
82.9p
27
Albin Johansson
Sätra IF
9:21.56090
+56.5520
82.9p
28
Arvid Jonsson
Duveds IF
9:24.56310
+58.5740
82.6p
29
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
9:26.56500
+1:00.5930
82.3p
30
Tobias Lindman
Stockviks SF
9:26.56520
+1:00.5950
82.3p
31
Valdemar Nilsson
Bodens SK
9:26.56590
+1:01.6020
82.2p
32
Elis Berg
Sunne Slf
9:31.57000
+1:05.6430
81.7p
33
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
9:31.57080
+1:06.6510
81.5p
34
Johannes Engdahl
Domnarvets Goif
9:33.57210
+1:07.6640
81.4p
35
Adam Westman
Hudiksvalls IF
9:34.57380
+1:09.6810
81.1p
36
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
9:36.57580
+1:11.7010
80.9p
37
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
9:39.57800
+1:13.7230
80.6p
38
Anton Swedberg
IFK Mora SK
9:40.57930
+1:14.7360
80.4p
39
Filip Kyrö
Högbo GIF
9:43.58260
+1:17.7690
80.0p
40
Karl Ingard
IK Rex
9:44.58340
+1:18.7770
79.9p
41
Olle Westin
IK Stern
9:46.58550
+1:20.7980
79.6p
42
Hampus Millestu
Utrikes Skidklubb
9:46.58580
+1:21.8010
79.6p
43
Jonatan Dahlberg
Skellefteå SK
9:46.58590
+1:21.8020
79.6p
44
Alfred Nilsson
Filipstads SF
9:47.58690
+1:22.8120
79.5p
45
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
9:49.58810
+1:23.8240
79.3p
46
Joel Åström
Bodens SK
9:51.59020
+1:25.8450
79.0p
47
Jacob Stark
Stockviks SF
9:52.59150
+1:26.8580
78.9p
48
Andreas Karlsson
Kalix SK
9:55.59440
+1:29.8870
78.5p
49
Zackarias Björn
Rembo IK
9:57.59610
+1:31.9040
78.3p
50
William Westerlund
Byske SK
10:00.59970
+1:35.9400
77.9p
51
Axel Svensson
Landsbro IF SK
10:03.60240
+1:37.9670
77.5p
52
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
10:04.60380
+1:39.9810
77.4p
53
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
10:08.60790
+1:43.10220
76.9p
54
Arvid Vänn
Stockviks SF
10:24.62300
+1:58.11730
75.1p
55
Albin Larsson
Sunderby SK
10:51.65040
+2:25.14470
72.1p
56
Jonatan Palander
Sellnäs IF
10:52.65120
+2:26.14550
72.1p
57
Mattias Engelfeldt Vedin
Stockviks SF
11:00.65900
+2:34.15330
71.3p
58
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
11:03.66290
+2:38.15720
70.9p
59
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
11:41.70070
+3:16.19500
67.2p
-
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800
-
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
H 21
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
8:20.49900
92.4p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
8:23.50270
+3.270
91.8p
3
Teodor Peterson
IFK Umeå
8:34.51300
+14.1300
90.1p
4
Gustav Nordström
Borås SK
8:35.51400
+15.1400
89.9p
5
Erik Silfver
IFK Umeå
8:35.51430
+15.1430
89.9p
6
Pontus Hermansson
SK Bore
8:36.51510
+16.1510
89.7p
7
Amund Hoel
Norway
8:37.51620
+17.1620
89.5p
7
Daniel Svensson
IFK Mora SK
8:37.51620
+17.1620
89.5p
9
Robin Norum
IFK Umeå
8:37.51630
+17.1630
89.5p
10
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
8:37.51680
+17.1680
89.5p
11
Thomas Bucher-Johannessen
Norway
8:38.51710
+18.1710
89.4p
12
Herman Martens Meyer
Norway
8:39.51810
+19.1810
89.2p
13
Gabriel Thorn
SK Bore
8:39.51840
+19.1840
89.2p
14
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
8:42.52120
+22.2120
88.8p
15
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
8:42.52130
+22.2130
88.7p
16
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
8:43.52250
+23.2250
88.5p
17
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
8:43.52280
+23.2280
88.5p
18
Johannes Ringsby
SK Bore
8:45.52410
+25.2410
88.3p
19
Nils Persson
Östersunds SK
8:45.52440
+25.2440
88.2p
20
Marcus Ruus
Åsarna IK
8:46.52570
+26.2570
88.0p
21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
8:47.52610
+27.2610
88.0p
21
Anton Persson
SK Bore
8:47.52610
+27.2610
88.0p
23
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
8:48.52700
+28.2700
87.8p
24
Mikael Norberg
OK Gränsen
8:48.52750
+28.2750
87.8p
25
Eddie Edström
Stockviks SF
8:49.52890
+29.2890
87.6p
26
Jonathan Engström
Borås SK
8:51.53000
+31.3000
87.4p
27
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
8:51.53030
+31.3030
87.3p
28
Daniel Södersten
Orsa SK
8:51.53050
+31.3050
87.3p
28
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
8:51.53050
+31.3050
87.3p
30
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
8:53.53200
+33.3200
87.1p
31
Erik Persson
IF Hallby SOK
8:53.53250
+33.3250
87.0p
32
Johan Forsberg
IFK Umeå
8:53.53280
+33.3280
87.0p
33
Johan Häggström
Piteå Elit SK
8:54.53330
+34.3330
86.9p
34
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
8:54.53340
+34.3340
86.9p
35
Alfred Buskqvist
IK Stern
8:54.53360
+34.3360
86.8p
36
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
8:57.53630
+37.3630
86.4p
37
Marcus Grate
IFK Umeå
8:57.53650
+37.3650
86.4p
38
Petter Hedman
IFK Umeå
8:57.53660
+37.3660
86.4p
39
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
8:57.53690
+37.3690
86.3p
40
Adam Gillman
Garphyttans IF
8:59.53830
+39.3830
86.1p
40
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
8:59.53830
+39.3830
86.1p
42
Martin Herbert
IFK Mora SK
8:59.53870
+39.3870
86.1p
43
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
9:01.54000
+41.4000
85.9p
44
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
9:01.54040
+41.4040
85.8p
45
Max Novak
Offerdals SK
9:02.54130
+42.4130
85.7p
46
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
9:04.54360
+44.4360
85.3p
47
Gabriel Strid
IFK Mora SK
9:04.54370
+44.4370
85.3p
48
Håkan Emilsson
Offerdals SK
9:05.54450
+45.4450
85.2p
49
Gustav Rotvold
Åsarna IK
9:05.54480
+45.4480
85.2p
50
Måns Sunesson
Sellnäs IF
9:05.54490
+45.4490
85.2p
51
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
9:06.54570
+46.4570
85.0p
52
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
9:07.54610
+47.4610
85.0p
53
Emil Persson
Östersunds SK
9:07.54630
+47.4630
85.0p
54
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
9:08.54710
+48.4710
84.8p
55
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
9:10.54940
+50.4940
84.5p
56
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
9:11.55000
+51.5000
84.4p
57
Edvard Sundman
Åsarna IK
9:12.55190
+52.5190
84.1p
58
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
9:15.55480
+55.5480
83.7p
59
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
9:15.55490
+55.5490
83.7p
60
Sebastian Olsson
Stockviks SF
9:16.55580
+56.5580
83.6p
61
Victor Hallquist
Åsarna IK
9:17.55610
+57.5610
83.6p
62
David Larsson
Hudiksvalls IF
9:17.55670
+57.5670
83.5p
63
Viktor Axelsson
Borås SK
9:17.55690
+57.5690
83.4p
64
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
9:21.56000
+1:01.6000
83.0p
65
John Leander
Åsarna IK
9:22.56150
+1:02.6150
82.8p
66
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
9:23.56220
+1:03.6220
82.7p
67
Carl Olander
IK Stern
9:23.56280
+1:03.6280
82.6p
68
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
9:26.56540
+1:06.6540
82.3p
69
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
9:26.56560
+1:06.6560
82.2p
70
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
9:28.56700
+1:08.6700
82.1p
71
William Strömberg
Täfteå IK
9:30.56970
+1:10.6970
81.7p
72
Albert Jónsson
Island
9:31.57000
+1:11.7000
81.7p
73
William Westerlund
Falu IK
9:31.57090
+1:11.7090
81.5p
74
Jakob Jansson
Östersunds SK
9:32.57130
+1:12.7130
81.5p
75
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
9:32.57140
+1:12.7140
81.5p
76
Kentaro Ishikawa
Japan
9:32.57160
+1:12.7160
81.4p
77
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
9:33.57210
+1:13.7210
81.4p
78
David Thorell
IK Stern
9:34.57350
+1:14.7350
81.2p
79
Joakim Ståhl
Järbo IF
9:40.57910
+1:20.7910
80.5p
80
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
9:41.58080
+1:21.8080
80.2p
81
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
9:43.58240
+1:23.8240
80.0p
82
Anders Roos
Östersunds SK
9:50.58900
+1:30.8900
79.2p
82
Simon Svanebo
Tynderö IK
9:50.58900
+1:30.8900
79.2p
84
Dagur Benediktsson
Island
9:51.59030
+1:31.9030
79.0p
85
Mattias Sundin
Vårby IK
9:54.59350
+1:34.9350
78.6p
86
Henrik Dahlén
Tynderö IK
9:55.59440
+1:35.9440
78.5p
87
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
9:57.59610
+1:37.9610
78.3p
88
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
9:57.59620
+1:37.9620
78.3p
89
Erik Björkman
Täfteå IK
10:00.59900
+1:40.9900
77.9p
90
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
10:00.59930
+1:40.9930
77.9p
91
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
10:10.60920
+1:50.10920
76.7p
92
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
10:13.61260
+1:53.11260
76.3p
93
Sigurður Arnar Hannesson
Island
10:28.62740
+2:08.12740
74.6p
94
Johan Forslund
Lycksele IF
10:32.63170
+2:12.13170
74.2p
95
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
10:37.63670
+2:17.13670
73.6p
-
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)