Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2009-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
33km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Petter JR Northug
Strindheim IL
1:19:30.476980
91.9p
2
Einar A Ulsund
Norway
1:20:29.482870
+58.5790
90.7p
3
Mikael Ojala
IFK Umeå
1:21:16.487520
+1:45.10440
89.7p
4
Björn Gund
Åsarna IK
1:21:58.491750
+2:27.14670
88.8p
5
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:22:02.492160
+2:31.15080
88.7p
6
Petter Eliassen
Norway
1:22:09.492810
+2:38.15730
88.6p
7
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:22:12.493180
+2:42.16100
88.5p
8
Anders Högberg
IFK Umeå
1:22:23.494260
+2:52.17180
88.3p
9
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
1:22:31.495010
+3:00.17930
88.1p
10
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:22:36.495530
+3:05.18450
88.0p
11
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
1:22:47.496610
+3:16.19530
87.8p
12
Gordon Jewett
Canada
1:22:47.496620
+3:16.19540
87.8p
13
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:22:52.497120
+3:21.20040
87.7p
14
Daniel Nordebo
Bodens SK
1:23:00.497940
+3:29.20860
87.5p
15
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:23:53.503250
+4:22.26170
86.4p
16
Adam Johansson
IFK Mora SK
1:24:01.504050
+4:30.26970
86.3p
17
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:24:07.504630
+4:36.27550
86.2p
18
Pontus Olsson
Bodens SK
1:24:18.505750
+4:47.28670
86.0p
19
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:24:25.506460
+4:54.29380
85.8p
20
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:24:29.506800
+4:58.29720
85.8p
21
John Kristian Dahl
Norway
1:24:49.508860
+5:18.31780
85.4p
22
Teodor Peterson
Åsarna IK
1:24:54.509390
+5:24.32310
85.3p
23
Eirik Lorentsen
Norway
1:25:01.510090
+5:31.33010
85.1p
24
Jan Mattsson
Storvreta IK
1:25:06.510540
+5:35.33460
85.0p
25
Anders Myrland
Norway
1:25:14.511300
+5:43.34220
84.9p
26
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:25:28.512750
+5:57.35670
84.6p
27
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:25:54.515300
+6:23.38220
84.1p
28
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:25:57.515650
+6:26.38570
84.1p
29
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
1:26:01.516090
+6:31.39010
84.0p
30
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
1:26:14.517390
+6:44.40310
83.8p
31
Joeri Kindschi
Switzerland
1:26:41.520050
+7:10.42970
83.3p
32
Johnny Gode
Stöde IF
1:27:38.525720
+8:07.48640
82.2p
33
Magnus Engström
Stockviks SF
1:29:30.536960
+9:59.59880
80.3p
34
Troels Buenger
Danmark
1:29:31.537020
+10:00.59940
80.3p
35
Robin Norum
IFK Umeå
1:29:31.537060
+10:00.59980
80.3p
36
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
1:30:00.539940
+10:29.62860
79.8p
37
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
1:30:01.540020
+10:30.62940
79.8p
38
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:30:36.543530
+11:05.66450
79.2p
39
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
1:30:43.544240
+11:12.67160
79.1p
40
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
1:30:45.544410
+11:14.67330
79.0p
41
Asger Fischer Moelgaard
Holte Ski
1:30:45.544460
+11:14.67380
79.0p
42
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
1:31:36.549500
+12:05.72420
78.2p
43
Jo Vegard Hilmo
Norway
1:31:53.551290
+12:23.74210
77.9p
44
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
1:32:12.553160
+12:41.76080
77.6p
45
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:33:42.562190
+14:12.85110
76.2p
46
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:33:43.562220
+14:12.85140
76.2p
47
Simen Baekken
Norway
1:38:12.589150
+18:41.112070
72.3p
48
Mathias Madsen
København SK
1:51:28.668710
+31:57.191630
62.8p