Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival distans
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
3:13.19200
2
Oskar Olsson
Äspereds IF
3:25.20400
+12.1100
3
Anton Weber
Borås GIF
3:28.20700
+15.1400
4
Malte Henden
Ulricehamns IF
3:31.21000
+18.1700
5
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
3:31.21000
+18.1700
6
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
3:36.21500
+23.2200
7
Lucas Mårts
IK Stern
3:38.21700
+25.2400
8
Emil Carlén
OK Landehof
3:42.22100
+29.2800
9
Viktor Persson
Borås SK
3:43.22200
+30.2900
10
Pål Hassellöf
IK Stern
3:45.22400
+32.3100
11
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
3:46.22500
+33.3200
12
Ludvig Åkvist
Borås GIF
3:48.22700
+35.3400
13
Melvin Rydin
Tranemo IF
3:49.22800
+36.3500
14
Adam Sjöberg
Hestra IF
3:56.23500
+43.4200
15
Isac Berglund
Ulricehamns IF
3:58.23700
+45.4400
16
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
3:58.23700
+45.4400
17
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
3:59.23800
+46.4500
18
Isak Hertz
IF Hallby SOK
4:00.23900
+47.4600
19
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
4:01.24000
+48.4700
20
Erik Pihl
Borås SK
4:03.24200
+50.4900
21
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
4:04.24300
+51.5000
22
Erik Kindlund
Tranemo IF
4:06.24500
+53.5200
23
Vile Torbrink
OK Landehof
4:06.24500
+53.5200
24
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
4:09.24800
+56.5500
25
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
4:12.25100
+59.5800
26
Emil Ling
IF Hallby SOK
4:13.25200
+1:00.5900
27
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
4:13.25200
+1:00.5900
28
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
4:14.25300
+1:01.6000
29
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
4:17.25600
+1:04.6300
30
Anton Olsson
Äspereds IF
4:21.26000
+1:08.6700
31
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
4:24.26300
+1:11.7000
32
Simon Persson
Borås SK
4:25.26400
+1:12.7100
33
Adam Carlsson
Sya SK
4:30.26900
+1:17.7600
34
Emil Andreasson
Borås SK
4:36.27500
+1:23.8200
35
Wilmer Wall
Borås SK
4:39.27800
+1:26.8500
36
Max Tellnor Örnevik
Hestra IF
4:42.28100
+1:29.8800
37
Emil Edenvik
Borås GIF
4:46.28500
+1:33.9200
38
Cian Martimo
Hestra IF
4:52.29100
+1:39.9800
39
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
5:00.29900
+1:47.10600
40
Viggo Jansson
Borås GIF
5:03.30200
+1:50.10900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)