Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemo Midnight Ski Marathon
2018-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:51:36.669570
83.1p
2
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:52:15.673420
+38.3750
82.5p
3
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:52:27.674660
+50.4990
82.2p
4
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:54:13.685210
+2:36.15540
80.6p
5
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
1:54:18.685780
+2:42.16110
80.5p
6
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:54:21.686060
+2:44.16390
80.4p
7
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:54:29.686800
+2:52.17130
80.3p
8
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:54:29.686890
+2:53.17220
80.3p
9
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:54:32.687140
+2:55.17470
80.3p
10
H 21
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
1:56:03.696240
+4:26.26570
78.9p
11
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:57:01.702030
+5:24.32360
78.1p
12
H 21
Jakob Hjelmåker
Aktivitus Sports Club
1:58:28.710750
+6:51.41080
76.8p
13
H 21
Peter Bernroth
Burseryds IF
1:58:28.710760
+6:51.41090
76.8p
14
H 21
Robert Malmgren
Borås SK
2:00:04.720310
+8:27.50640
75.5p
15
H 21
Edvin Wilson
Tranemo IF
2:01:26.728510
+9:49.58840
74.4p
16
H 21
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
2:02:03.732280
+10:27.62610
73.9p
17
H 21
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:02:12.733140
+10:35.63470
73.8p
18
H 21
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:02:26.734550
+10:49.64880
73.6p
19
H 21
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:03:51.743010
+12:14.73340
72.5p
20
H 21
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:03:57.743680
+12:21.74010
72.4p
21
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
2:04:30.746910
+12:53.77240
72.0p
22
H 21
Andreas Kvist
IK Stern
2:06:21.758060
+14:44.88390
70.7p
23
H 21
Martin Melin
OK Kullingshof
2:06:23.758250
+14:46.88580
70.6p
24
H 21
Alexander Olander
OK Alehof
2:06:37.759600
+15:00.89930
70.5p
25
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
2:06:49.760890
+15:13.91220
70.3p
26
H 21
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:07:46.766580
+16:10.96910
69.7p
27
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
2:07:50.766910
+16:13.97240
69.6p
28
H 21
Ragnar Hellsvik
OK Alehof
2:08:01.768030
+16:24.98360
69.5p
29
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:08:03.768290
+16:27.98620
69.5p
30
H 21
Johan Lind
Apladalens Lk
2:08:22.770180
+16:46.100510
69.3p
31
H 21
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:08:48.772750
+17:11.103080
69.0p
32
H 21
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:09:25.776450
+17:48.106780
68.5p
33
H 21
Samuel Elmersson
Gnosjö FK
2:09:25.776470
+17:49.106800
68.5p
34
H 21
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:09:39.777880
+18:03.108210
68.4p
35
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
2:09:44.778360
+18:07.108690
68.3p
36
H 21
Niklas Backåberg
ASK Växjö
2:10:20.781980
+18:44.112310
67.9p
37
H 21
Johan Palmér
IK Vista
2:10:28.782770
+18:52.113100
67.8p
38
H 21
Martin Erlandsson
Tranemo IF
2:10:30.782980
+18:54.113310
67.8p
39
H 21
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:10:31.783020
+18:54.113350
67.8p
40
H 21
Marcus Molander
IK Stern
2:10:38.783720
+19:01.114050
67.7p
41
H 21
Johan Magnusson
Hestra IF
2:10:40.783950
+19:03.114280
67.7p
42
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:10:48.784730
+19:11.115060
67.6p
43
H 21
Andreas Bengtsson
Tranemo IF
2:10:50.784940
+19:13.115270
67.6p
44
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:10:54.785370
+19:18.115700
67.6p
45
H 21
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:11:48.790790
+20:12.121120
67.0p
46
H 21
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:12:31.795010
+20:54.125340
66.5p
47
H 21
Tobias Andervang
Axa SC
2:12:54.797350
+21:17.127680
66.3p
48
H 21
Mikael Jacobsen
Rold Skov Skiklub
2:14:00.803920
+22:23.134250
65.6p
49
H 21
Magnus Eriksson
Borgstena IF
2:14:08.804710
+22:31.135040
65.5p
50
H 21
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
2:14:17.805640
+22:40.135970
65.4p
51
H 21
Jan Evertsson
IK Trasten
2:15:23.812250
+23:46.142580
64.7p
52
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:15:56.815540
+24:19.145870
64.4p
53
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:16:00.815960
+24:23.146290
64.4p
54
H 21
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:16:14.817350
+24:37.147680
64.2p
55
H 21
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:16:17.817640
+24:40.147970
64.2p
56
H 21
Henrik Ärlig
Borås SK
2:16:48.820770
+25:12.151100
63.9p
57
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:16:53.821240
+25:16.151570
63.9p
58
H 21
Andreas Andersson
IK Stern
2:17:00.821990
+25:24.152320
63.8p
59
H/D 21 Motion
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:17:42.826180
+26:06.156510
63.4p
60
H 21
Mattias Bengtsson
Tranemo IF
2:18:01.828050
+26:24.158380
63.2p
61
H 21
Viktor park
Gnosjö FK
2:18:01.828070
+26:25.158400
63.2p
62
H 21
Mats Persson
IK Stern
2:18:11.829010
+26:34.159340
63.1p
62
H 21
Ulf Johansson
Svenljunga IK
2:18:11.829010
+26:34.159340
63.1p
64
H 21
David Ekblad
Umara SC
2:18:26.830530
+26:49.160860
63.0p
65
H 21
Daniel Andersson
Borås SK
2:18:29.830820
+26:52.161150
62.9p
66
H 21
Johan Englund
Finnskoga IF
2:18:29.830840
+26:52.161170
62.9p
67
H 21
Emil Carlson
IK Uven
2:18:32.831150
+26:55.161480
62.9p
68
H 21
Richard Brankell
Göteborgs SK
2:18:33.831290
+26:57.161620
62.9p
68
H 21
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:18:33.831290
+26:57.161620
62.9p
70
H 21
Urban Broms
FK Friskus Varberg
2:18:54.833330
+27:17.163660
62.7p
71
H 21
Joel Sandell
Boxholm-Ekeby SK
2:19:52.839150
+28:15.169480
62.2p
72
H 21
Jonas Gobén
Göteborgs SK
2:19:59.839840
+28:22.170170
62.1p
73
H 21
Hans Svensson
OK Reftele
2:20:06.840530
+28:29.170860
62.0p
74
H 21
Stefan Larsson
Magra IS
2:20:24.842300
+28:47.172630
61.9p
75
H 21
Johan Söderberg
Hestra IF
2:20:39.843860
+29:02.174190
61.7p
76
H 21
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:21:09.846850
+29:32.177180
61.5p
77
H 21
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:21:14.847380
+29:38.177710
61.4p
78
H 21
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:21:29.848860
+29:52.179190
61.3p
79
H 21
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:21:30.848990
+29:54.179320
61.3p
80
H 21
Robin Sundqvist
IK Stern
2:21:40.849960
+30:03.180290
61.2p
81
H 21
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
2:21:48.850760
+30:11.181090
61.1p
82
H 21
Peter Ståhlman
Borgstena IF
2:21:58.851740
+30:21.182070
61.0p
83
H 21
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:22:48.856770
+31:12.187100
60.6p
84
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:23:06.858540
+31:29.188870
60.4p
85
H 21
Peter Carlsson
Magra IS
2:23:26.860500
+31:49.190830
60.3p
86
H 21
Clas Olsson
Äspereds IF
2:23:31.861050
+31:54.191380
60.2p
87
H 21
Patrik Jonsson
Eksjö SOK
2:23:39.861870
+32:03.192200
60.1p
88
H 21
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:23:49.862880
+32:13.193210
60.0p
89
H 21
Mattias Carlsson
IK Trenne
2:24:01.864070
+32:25.194400
59.9p
90
H 21
Robert Lindqvist
Tranemo IF
2:24:36.867520
+32:59.197850
59.7p
91
H 21
Jan-Olof Markinger
Tranemo IF
2:24:59.869830
+33:22.200160
59.5p
92
D 21
Marika Sundin
Delsbo IF
2:25:14.871300
+33:37.201630
59.3p
93
H 21
Johan Hallquist
IK Ymer
2:25:32.873100
+33:55.203430
59.2p
94
H 21
Per Larsson
Borås SK
2:26:09.876890
+34:33.207220
58.9p
95
H 21
Simon Rolfsson
Ölmstads IS
2:26:21.878050
+34:44.208380
58.8p
96
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:26:30.878930
+34:53.209260
58.7p
97
H 21
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:26:41.880030
+35:04.210360
58.6p
98
H 21
Martin Danklint
Tranemo IF
2:26:48.880790
+35:12.211120
58.5p
99
H 21
karl selander
Grönahögs IK
2:27:07.882640
+35:30.212970
58.4p
100
H 21
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:27:18.883790
+35:42.214120
58.3p
101
H 21
Rikard Ingvarsson
Göteborgs Polismäns IF
2:27:27.884620
+35:50.214950
58.2p
102
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:28:06.888530
+36:29.218860
57.9p
103
H 21
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:28:09.888800
+36:32.219130
57.9p
104
H 21
Dan Bengtsson
Axa SC
2:28:14.889380
+36:38.219710
57.8p
105
H 21
Anders Gustavsson
Borås
2:28:16.889500
+36:39.219830
57.8p
106
H 21
Martin Sivertsson
Axa SC
2:28:47.892640
+37:10.222970
57.6p
107
H 21
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:29:16.895560
+37:39.225890
57.4p
108
H 21
Martin Andersson
Borås SK
2:29:24.896340
+37:47.226670
57.3p
109
H 21
Filip Kullenberg
IK Stern
2:30:22.902190
+38:46.232520
56.8p
110
H 21
Henrik Andersson
Borås SK
2:30:27.902680
+38:51.233010
56.8p
111
H 21
Gustav Boquist
IK Uven
2:30:37.903650
+39:00.233980
56.7p
112
H 21
Björn Fredriksson
Vaggeryds SOK
2:30:48.904790
+39:12.235120
56.6p
113
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:30:51.905090
+39:15.235420
56.6p
114
H 21
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:30:53.905250
+39:16.235580
56.6p
115
H 21
Henrik Magnisson
Apladalens Lk
2:30:54.905360
+39:17.235690
56.6p
116
H 21
Joel Rask
OK Landehof
2:31:11.907050
+39:34.237380
56.5p
117
H 21
Johan Lihné
ASK Växjö
2:31:11.907060
+39:34.237390
56.5p
118
H 21
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
2:31:21.908020
+39:44.238350
56.4p
119
H 21
Klas Axell
ASK Växjö
2:31:48.910730
+40:11.241060
56.2p
120
H 21
Daniel Svensson
Äspereds IF
2:31:52.911140
+40:15.241470
56.2p
121
H 21
Anders Furéh
IF Rigor
2:31:56.911560
+40:19.241890
56.1p
122
H 21
Jörgen Axelsson
Högaborgs Athleter
2:32:02.912180
+40:26.242510
56.1p
123
H 21
Mikael Corbé
Borås
2:32:04.912370
+40:28.242700
56.1p
124
H 21
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
2:32:04.912380
+40:28.242710
56.1p
125
D 21
Charlotte Fällgren
Burseryds IF
2:32:12.913190
+40:36.243520
56.0p
126
H 21
Mikael Petersson
Landsbro IF SK
2:32:13.913220
+40:36.243550
56.0p
127
H 21
Per Waltersson
Tranemo IF
2:32:28.914700
+40:51.245030
55.9p
128
H 21
Mathias Brorsson
Högaborgs Athleter
2:33:05.918410
+41:28.248740
55.6p
129
H 21
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:33:20.919960
+41:43.250290
55.5p
130
H 21
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:33:23.920210
+41:46.250540
55.5p
131
H 21
David Wistingsgård
Lekeryd-Svarttorps SK
2:33:23.920240
+41:46.250570
55.5p
132
H 21
Fredrik Nilsson
Gnosjö FK
2:33:31.921090
+41:55.251420
55.4p
133
H 21
Marcus Kleinfeld
Axa SC
2:33:33.921270
+41:57.251600
55.4p
134
H 21
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:33:50.922970
+42:14.253300
55.3p
135
H 21
Håkan Egerhag
Apladalens Lk
2:34:04.924390
+42:28.254720
55.2p
136
H 21
Markus Eliasson
Borås
2:34:21.926000
+42:44.256330
55.1p
137
H 21
Tommy Kreivi Sandell
Umara SC
2:34:33.927280
+42:57.257610
55.0p
138
H 21
Andreas Jilvero
Göteborg
2:34:35.927410
+42:58.257740
55.0p
139
H 21
Mattias Ramsö
Jönköping
2:34:39.927890
+43:03.258220
54.9p
140
H 21
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:35:16.931570
+43:40.261900
54.7p
141
D 21
Susanne Gedda
SK Hylte
2:35:23.932250
+43:46.262580
54.6p
142
H 21
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
2:35:41.934080
+44:05.264410
54.5p
143
H 21
Erik Eriksson
Lerums SOK
2:35:44.934380
+44:08.264710
54.5p
144
H 21
Patrik Johansson
Apladalens Lk
2:36:03.936260
+44:26.266590
54.3p
145
H 21
Tomas Caspersson
IK Trenne
2:36:09.936860
+44:32.267190
54.3p
146
H/D 21 Motion
Staffan Kanen
Kungsbacka
2:36:19.937810
+44:42.268140
54.2p
147
H 21
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:36:24.938380
+44:48.268710
54.2p
148
H 21
Dan Lundberg
Borås SK
2:36:29.938800
+44:52.269130
54.2p
149
H 21
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:36:42.940120
+45:05.270450
54.1p
150
H 21
Juha Salmela
Tranemo IF
2:37:12.943110
+45:35.273440
53.9p
151
H 21
Martin Berg
IFK Helsingborg
2:37:34.945370
+45:58.275700
53.7p
152
H 21
Anders Joelsson
OK Landehof
2:38:18.949710
+46:41.280040
53.4p
153
H 21
Björn Johansson
Lenhovda IF
2:38:28.950730
+46:51.281060
53.3p
154
H 21
Anders Borgehed
Urshults IF
2:38:37.951630
+47:00.281960
53.3p
155
H 21
Erkki Salmela
Tranemo IF
2:38:46.952580
+47:10.282910
53.2p
156
H 21
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
2:39:02.954160
+47:25.284490
53.1p
157
H 21
Mats Öhrstig
IK Ymer
2:39:10.954970
+47:34.285300
53.0p
158
H 21
Daniel Naurin
Alingsås
2:39:12.955180
+47:36.285510
53.0p
159
H 21
Urban Thorsson
Ätrans IF
2:39:21.956030
+47:44.286360
53.0p
160
H 21
Hans Torsborn
Högaborgs Athleter
2:39:29.956870
+47:53.287200
52.9p
161
H 21
Jonas Björck
IFK Skövde SK
2:39:41.958090
+48:05.288420
52.8p
162
H 21
Thomas Lenegård
Landsbro IF SK
2:40:28.962780
+48:52.293110
52.5p
163
H 21
Micael Johansson
Burseryds IF
2:40:48.964710
+49:11.295040
52.4p
164
H 21
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:40:59.965870
+49:23.296200
52.3p
165
H 21
Daniel Svensson
Borgstena IF
2:41:43.970250
+50:06.300580
52.0p
166
H 21
Emil Ileby
Värnamo
2:42:00.971940
+50:23.302270
51.9p
167
H 21
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:42:03.972200
+50:26.302530
51.9p
168
H 21
Jacob Rydin
Högaborgs Athleter
2:42:12.973160
+50:35.303490
51.8p
169
H 21
Joachim Holmberg
Högaborgs Athleter
2:42:15.973400
+50:38.303730
51.8p
170
H 21
Mattias Olofsson
Tranemo IF
2:43:03.978260
+51:26.308590
51.5p
171
H 21
Henrik Jilvero
Navåsens FK
2:43:55.983430
+52:18.313760
51.2p
172
H 21
Håkan Gedda
SK Hylte
2:44:22.986170
+52:46.316500
51.0p
173
H 21
Anders Jägard
IK Stern
2:44:43.988240
+53:06.318570
50.9p
174
H 21
Daniel Johansson
Finnskoga IF
2:44:57.989690
+53:21.320020
50.8p
175
H 21
Jonas Lundmark
Serneke IF
2:45:46.994560
+54:09.324890
50.5p
176
H/D 21 Motion
Anders Gryte
OK Landehof
2:45:50.994910
+54:13.325240
50.5p
177
H 21
Joakim Alriksson
Skogsbygdens IF
2:45:57.995670
+54:21.326000
50.4p
178
H 21
Christer Olsson
Idefjordens SK
2:45:58.995700
+54:21.326030
50.4p
179
H 21
Tobias Svensson
Eksjö SOK
2:46:24.998350
+54:47.328680
50.3p
180
H 21
Jim Dahlberg
Urshults IF
2:46:34.999320
+54:57.329650
50.2p
181
H 21
Daniel Nilsson
OK Landehof
2:46:39.999840
+55:02.330170
50.2p
182
H 21
Niklas Petersson Fröling
Simlångsdalens IF
2:47:04.1002310
+55:27.332640
50.0p
183
H 21
Jonas Fransson
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:47:04.1002370
+55:28.332700
50.0p
184
H 21
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:47:55.1007490
+56:19.337820
49.7p
185
H 21
Tomas Hallgren
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:48:03.1008210
+56:26.338540
49.7p
186
H 21
Nils Rydberg
Eksjö SOK
2:48:35.1011470
+56:59.341800
49.5p
187
H 21
Håkan Hjerpe;Thorsell
Kungälvs Roddklubb
2:48:53.1013270
+57:17.343600
49.4p
188
H 21
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:49:16.1015540
+57:39.345870
49.3p
189
H 21
Henrik Ekstrand
Anderstorps OK
2:49:19.1015860
+57:42.346190
49.2p
190
H/D 21 Motion
Mikael Rasmusson
Ätrans IF
2:49:35.1017460
+57:58.347790
49.2p
191
H 21
Thomas Hansson
Gnosjö FK
2:49:54.1019390
+58:18.349720
49.0p
192
D 21
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:50:31.1023020
+58:54.353350
48.8p
193
H 21
Anders Besterman
IK Trenne
2:51:08.1026710
+59:31.357040
48.6p
194
H 21
Andreas Berg
Apladalens Lk
2:51:27.1028660
+59:50.358990
48.5p
195
H/D 21 Motion
Niklas Hedlund
Mullsjö SOK
2:51:31.1029030
+59:54.359360
48.5p
196
H 21
Fredrik Mårebäck
Varberg
2:51:40.1029990
+1:00:04.360320
48.4p
197
H 21
Johan Norrlin
ASK Växjö
2:53:09.1038860
+1:01:32.369190
47.9p
198
H 21
Stefan Kastenman
Göteborg
2:53:16.1039520
+1:01:39.369850
47.9p
199
H/D 21 Motion
Adam Boberg
Gnosjö FK
2:53:28.1040740
+1:01:51.371070
47.8p
200
H 21
Robin Hansson
Burseryds IF
2:53:51.1043080
+1:02:15.373410
47.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Max Larsson
Tranemo IF
2:54:22.1046100
+1:02:45.376430
47.6p
202
H 21
David Gustafsson
Vissefjärda GOIF
2:54:22.1046140
+1:02:45.376470
47.6p
203
H/D 21 Motion
Jan Nilsson
OK Nackhe
2:54:32.1047140
+1:02:55.377470
47.5p
204
H 21
Mats Johansson
Hvetlanda SK
2:54:36.1047570
+1:03:00.377900
47.5p
205
H/D 21 Motion
Jimmy Tossavainen
Borås
2:54:52.1049130
+1:03:15.379460
47.4p
206
D 21
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
2:55:40.1053990
+1:04:04.384320
47.1p
207
H/D 21 Motion
Jonas Haapasaari
Borås
2:56:21.1058090
+1:04:45.388420
46.9p
208
H 21
Sebastian Eklund
Hestra IF
2:56:24.1058350
+1:04:47.388680
46.9p
209
H 21
Ted Brink
Brittatorps Tk
2:56:51.1061030
+1:05:14.391360
46.8p
210
H 21
Folke Lindroos
Lenhovda IF
2:56:52.1061120
+1:05:15.391450
46.8p
211
D 21
Lina Weidfors
Alstermo IF
2:57:20.1063990
+1:05:44.394320
46.6p
212
H 21
Anders Lind
Tranemo IF
2:57:43.1066280
+1:06:07.396610
46.5p
213
H 21
Gabriel Eriksson
Ätrans IF
2:58:02.1068140
+1:06:25.398470
46.4p
214
H 21
Henrik Dellborg
IK Stern
2:58:07.1068620
+1:06:30.398950
46.4p
215
H 21
Dag Östlin
IF Hallby SOK
2:58:16.1069560
+1:06:39.399890
46.3p
216
H/D 21 Motion
Sofia Skörde
Gnosjö FK
2:58:38.1071750
+1:07:01.402080
46.2p
217
H/D 21 Motion
Martin Durakovic
Göteborg
2:58:46.1072500
+1:07:09.402830
46.2p
218
D 21
Stina Nero
Mullsjö SOK
2:58:53.1073210
+1:07:16.403540
46.1p
219
D 21
Matilda Andersson
Tormestorps IF
2:59:17.1075650
+1:07:40.405980
46.0p
220
H/D 21 Motion
Thom Heiel
Växjö
3:00:33.1083260
+1:08:56.413590
45.6p
221
H/D 21 Motion
Catarina Karlsson
OK Landehof
3:00:40.1083980
+1:09:04.414310
45.6p
222
H/D 21 Motion
Kjell Ekelund
IK Ymer
3:00:41.1084070
+1:09:05.414400
45.6p
223
H/D 21 Motion
Fredrik Nyberg
Kungsbacka
3:00:58.1085720
+1:09:21.416050
45.5p
224
H 21
Tommy Andersson
Tormestorps IF
3:01:22.1088160
+1:09:45.418490
45.4p
225
H 21
Jacob Schade Engbjerg
Århus Skiklub
3:01:29.1088870
+1:09:53.419200
45.3p
226
H 21
Klas Adolfsson
Borås SK
3:01:31.1089070
+1:09:55.419400
45.3p
227
H/D 21 Motion
Oscar Fritzson
Ulricehamn
3:01:47.1090610
+1:10:10.420940
45.3p
228
H/D 21 Motion
Thomas Fritzson
Ulricehamn
3:01:49.1090870
+1:10:13.421200
45.3p
229
H/D 21 Motion
Bengt Knutsson
Gislaved
3:02:28.1094740
+1:10:51.425070
45.1p
230
H 21
Johan Götvall
Volvo IF
3:02:37.1095660
+1:11:00.425990
45.0p
231
H/D 21 Motion
Lennart Westberg
Svenljunga IK
3:02:42.1096180
+1:11:06.426510
45.0p
232
H 21
Martin Dahl
Borås
3:03:23.1100230
+1:11:46.430560
44.8p
233
H 21
Tomas Runesson
IK Trasten
3:03:26.1100530
+1:11:49.430860
44.8p
234
H 21
Per-åke Andersson
OK Vivill
3:04:15.1105470
+1:12:39.435800
44.5p
235
H 21
Henrik Lindahl
Idefjordens SK
3:04:38.1107750
+1:13:01.438080
44.4p
236
H 21
Matz Johansson
No Club
3:04:46.1108590
+1:13:10.438920
44.4p
237
H 21
Inge Arvidsson
IK Trasten
3:04:48.1108700
+1:13:11.439030
44.4p
238
H 21
Arvid Conradsson
Ölmstads IS
3:05:07.1110650
+1:13:30.440980
44.3p
239
H/D 21 Motion
Patrik Sigurdh
Landsbro IF SK
3:06:49.1120820
+1:15:12.451150
43.8p
240
H/D 21 Motion
Jörgen Hurtig
Gislaved
3:07:43.1126230
+1:16:06.456560
43.6p
241
H 21
Fredrik Wenåker
OK Nackhe
3:08:28.1130770
+1:16:52.461100
43.4p
242
H/D 21 Motion
Bo Bergvad
Varberg
3:08:49.1132800
+1:17:12.463130
43.3p
243
H 21
Filip Klintgärde
Lekeryd-Svarttorps SK
3:08:49.1132850
+1:17:12.463180
43.3p
244
H 21
Lars Johansson
Brittatorps Tk
3:09:13.1135290
+1:17:37.465620
43.2p
245
H 21
Johan Lindkvist
Skene Sim o IS
3:09:24.1136390
+1:17:48.466720
43.1p
246
H 21
Odd Löfvendahl
IK Stern
3:11:10.1146960
+1:19:33.477290
42.7p
247
D 21
Liza Åkesson
Volvo IF
3:11:48.1150790
+1:20:12.481120
42.5p
248
H/D 21 Motion
Helen Sjölander
Borås
3:12:05.1152450
+1:20:28.482780
42.4p
249
H/D 21 Motion
Jesper Neumann
Borås
3:12:15.1153470
+1:20:39.483800
42.4p
250
H/D 21 Motion
Sebastian Nyqvist
Borås SK
3:12:23.1154230
+1:20:46.484560
42.4p
251
H 21
Johan Meldo
Dalsjöfors GOIF
3:12:44.1156300
+1:21:07.486630
42.3p
252
H 21
Torbjörn Friberg
SWE
3:14:19.1165890
+1:22:43.496220
41.9p
253
H 21
Michael Wallin
IK Stern
3:14:27.1166650
+1:22:50.496980
41.8p
254
H 21
Staffan Knutsson
Jönköpings OK
3:14:37.1167670
+1:23:01.498000
41.8p
254
H/D 21 Motion
Jonny Jansson
Vaggeryds SOK
3:14:37.1167670
+1:23:01.498000
41.8p
256
H 21
Kent Johnsson
Alvesta SOK
3:15:09.1170840
+1:23:32.501170
41.7p
257
H/D 21 Motion
Klas Fritzson
Mark
3:15:49.1174880
+1:24:13.505210
41.5p
258
H 21
Johan Unosson
No Club
3:16:19.1177810
+1:24:42.508140
41.4p
259
H 21
Morten Larsen
København SK
3:16:27.1178680
+1:24:51.509010
41.3p
260
H 21
Stefan Karlsson
Burseryds IF
3:17:08.1182740
+1:25:31.513070
41.2p
261
H/D 21 Motion
Morgan Palmqvist
Borås
3:17:19.1183820
+1:25:42.514150
41.1p
262
H/D 21 Motion
Camilla Håkanson
Ulricehamn
3:17:23.1184240
+1:25:46.514570
41.1p
263
H/D 21 Motion
Lars Axelsson
Värnamo
3:18:01.1188020
+1:26:24.518350
41.0p
264
H 21
Per-åke Johnsson
Stockholm
3:19:26.1196500
+1:27:49.526830
40.6p
265
D 21
Kristin Lundmark
Axa SC
3:21:40.1209930
+1:30:03.540260
40.1p
266
H/D 21 Motion
Gerry Andersson
IK Trenne
3:23:11.1219050
+1:31:34.549380
39.7p
267
D 21
Hanna Boquist
IK Uven
3:25:20.1231970
+1:33:44.562300
39.3p
268
H/D 21 Motion
Lars Olof Pettersson
Tranemo IF
3:26:06.1236530
+1:34:29.566860
39.1p
269
H/D 21 Motion
Hans Ireståhl
Sävsjö
3:31:55.1271420
+1:40:18.601750
37.9p
270
H/D 21 Motion
Per-johan Svensk
Skövde
3:33:11.1279030
+1:41:34.609360
37.6p
271
H/D 21 Motion
Lars Gunnar Karlsson
Tranemo IF
3:33:51.1283060
+1:42:14.613390
37.5p
272
H/D 21 Motion
Pär Börjesson
Varberg
3:35:55.1295470
+1:44:19.625800
37.1p
273
H 21
Peter Wernklev
Borgstena IF
3:37:25.1304400
+1:45:48.634730
36.8p
273
D 21
Susanna Wernklev
Borgstena IF
3:37:25.1304400
+1:45:48.634730
36.8p
275
H/D 21 Motion
Nina Väliaho
Hestra IF
3:37:41.1306070
+1:46:05.636400
36.7p
276
D 21
Monica Bylin
Tranemo IF
3:37:45.1306450
+1:46:08.636780
36.7p
277
H/D 21 Motion
Mona Lindqvist
Svenljunga IK
3:38:25.1310400
+1:46:48.640730
36.6p
278
H/D 21 Motion
Maria Hedlund
Mullsjö SOK
3:39:48.1318790
+1:48:12.649120
36.3p
279
H/D 21 Motion
Mikaela Runesson
Borås
3:40:43.1324220
+1:49:06.654550
36.1p
280
H/D 21 Motion
Mattias Rask
Varberg
3:40:52.1325100
+1:49:15.655430
36.1p
281
D 21
Emma Bengtsson
No Club
3:41:22.1328120
+1:49:45.658450
36.0p
282
H/D 21 Motion
Adam Hill
Borås SK
3:44:42.1348190
+1:53:06.678520
35.4p
283
H 21
Christian Skov Smidt
Rold Skov Skiklub
4:07:05.1482480
+2:15:29.812810
31.8p
284
H 21
Henrik Alm
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
284
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
284
H 21
Joakim Bydinger
Ksk
23:59:58.8639700
284
H 21
Filip Johansson
Hestra IF
23:59:58.8639700
284
H 21
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
284
H 21
Björn Pehrsson
OK Alehof
23:59:58.8639700
284
H 21
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
284
H 21
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:58.8639700
284
H 21
Svenne Börjesson
OK Skogsfalken
23:59:58.8639700
284
H 21
Stefan Johansson
ASK Växjö
23:59:58.8639700
284
H 21
BO Willyson
Jönköpings OK
23:59:58.8639700
284
H 21
Andreas Nilsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
284
H 21
Mikael Andreasson
Borås SK
23:59:58.8639700
284
H 21
Dan Johnsson
Apladalens Lk
23:59:58.8639700
284
H 21
Torvald Gunnarsson
Sävsjö
23:59:58.8639700
284
H 21
Jesper Larsson
ASK Växjö
23:59:58.8639700
300
H 21
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
23:59:59.8639800
300
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
300
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
300
H 21
Stefan Palm
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
300
H 21
Olle Axelsson
Borås SK
23:59:59.8639800
300
H 21
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:59.8639800
300
H 21
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
300
H 21
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
300
H 21
Patrik Petersson
Apladalens Lk
23:59:59.8639800
300
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
300
H 21
Christian Ragnar
Berga SOK
23:59:59.8639800
300
H 21
Mattias Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
300
H 21
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
300
H 21
Robert Gotting
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
300
H 21
Eskil Mattsson
IK Stern
23:59:59.8639800
300
H 21
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
300
H 21
Bobby Granath
IFK Österbymo
23:59:59.8639800
300
H 21
Roger Hansson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
300
H 21
Magnus Hofwing
Jönköping
23:59:59.8639800
300
H 21
Niclas Håkansson
Umara SC
23:59:59.8639800
300
H 21
Björn Johansson
Målerås IF
23:59:59.8639800
300
H 21
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
23:59:59.8639800
300
H 21
Tomas Pettersson
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
300
H 21
Göran Sjöbäck
ASK Växjö
23:59:59.8639800
300
H 21
Robin Rybo
Göteborgs Polismäns IF
23:59:59.8639800
300
H 21
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
300
H 21
Mats Thelin
Burseryds IF
23:59:59.8639800
300
D 21
Åsa Brusehed
IK Stern
23:59:59.8639800
300
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
23:59:59.8639800
300
D 21
Emma Bäcklund
Hestra IF
23:59:59.8639800
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21 Motion
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:05:59.395840
2
H/D 21 Motion
Isac Karlsson
Tranemo IF
1:09:16.415500
+3:16.19560
3
H/D 21 Motion
Elias Alstéus
Tranemo IF
1:15:18.451730
+9:18.55790
4
H/D 21 Motion
Magdalena Lönnlycka
Apladalens Lk
2:11:49.790890
+1:05:50.394950
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)