Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2018-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
3
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
4
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
5
Truls Gisselman
Rehns BK
6
William Karlsson
Källbottens IK
7
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
8
Emil Danielsson
Högbo GIF
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
10
Malte Stefansson
Oxbergs IF
11
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
12
Petter Dahl
IF Strategen
13
Filip Öberg
Kalix SK
14
Martin Mickels
Bålsta SK
15
Isak Lieback
Ulricehamns IF
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
17
Joel Andersson
IFK Mora SK
18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
19
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
20
Mårten Gedda
OK Landehof
21
Georg Ersson
IF Strategen
22
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23
Simon Åstot
IFK Umeå
24
William Schultz
IFK Umeå
25
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
26
Erik Engelin
Offerdals SK
27
John Hermansson
IFK Mora SK
28
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
29
Samuel Oskarsson
SK Leksand
30
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
31
Jesper Persson
Åsarna IK
32
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
33
Per Jutterström
IFK Mora SK
34
Alexander Melin
Sundbybergs IK
35
Max Andersson
Domnarvets GOIF
36
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
37
Arvid Värmsjö
SK Bore
38
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
39
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
40
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
41
Kasper Wiken
Åsarna IK
42
Benjamin Terent
Rehns BK
43
Edvard Nilsson
Filipstads SF
44
Albin Sjölén
Stockviks SF
45
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
46
Jonathan Edman
IFK Umeå
47
Arvid Larsson
IFK Umeå
48
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
49
Albin Lundqvist
Gillberga SK
50
Erik Granström
Strömnäs GIF
51
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
52
Harald Östensen
IFK Skövde SK
53
Nils Kylborn
Almby IK
54
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
55
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
56
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
57
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
58
Jakob Tapani
Sågmyra SK
59
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
60
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
61
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
62
Axel Åslund
Hedesunda IF
63
Linus Jonsson
Årjängs IF
64
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
65
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
66
Arvid Schön
Storvreta IK
67
Filip Borgström
IF Strategen
68
Vincent Johnson
Matfors SK
69
Emil Logård
Rehns BK
70
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
71
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
72
Thomas Fällgren
Arvika IS
73
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
74
Axel Svingstedt
Stockviks SF
75
Martin Elmvall
Högbo GIF
76
Fabian Csiky
Lycksele IF
77
Hampus Östlin
Sunderby SK
78
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
79
Linus Nilsson
IFK Umeå
80
Johannes Josefsson
Täby IS SK
81
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
82
William Selander
Östersunds SK
83
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
84
Erik Backlund
Äspereds IF
85
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
86
Henrik Millestu
Utrikes SK
87
Oskar Åslund
Östersunds SK
88
Harald Carling
Falu IK
89
Axel Björkman
IF Hallby SOK
90
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
91
Rasmus Rudberg
Sya SK
92
Karl Stark
Vaggeryds SOK
93
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
94
Alfons Peterson
Borås GIF
95
Love Kreij
IF Strategen
96
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
97
Arvid Andersson
Garphyttans IF
98
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
99
Nils Wastegård
IK Stern
-
Adam Boman
Tranemo IF
-
Anton Björk
Orsa SK
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
-
Oskar Persson
OK Landehof