Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kvällscupen 1, sprint, 2018, Göteborg
2018-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 14
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
2
MY Werner
IK Stern
3
Maja Axelsson
OK Landehof
4
Thea Flogård
IK Stern
5
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
6
Lova Möller
IK Stern
7
Rebecca Norling
IK Stern
8
Wilma Bohm
IK Stern
9
Ida Körle
OK Landehof
10
Elin Sjöberg
OK Landehof
11
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
12
Maja Karlsson
OK Landehof
D 20
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Wiksell
IK Stern
2
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
H 14
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
2
Axel Sandberg
OK Landehof
3
Elias Nyqvist
OK Landehof
4
Michael Chao Pettersson
IK Stern
5
Anton Larsson
OK Landehof
6
Wilmer Nordling
IK Stern
H 16
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Källström
OK Landehof
2
Harald Ekenberg
IK Stern
3
Hjalmar Gedda
OK Landehof
4
Simon Wiksell
IK Stern
5
Nils Körle
OK Landehof
6
Nils Sjöberg
OK Landehof
7
Albin Nyqvist
OK Landehof
8
Sondre Swahn
OK Landehof
9
Odin Torbrink
OK Landehof
H 20
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Höiby
OK Landehof
2
Karl Hjalmarsson
IK Stern
3
Gösta Malmström
IK Stern
4
Filip Kullenberg
IK Stern
5
Olof Hjalmarsson
IK Stern
6
Nils Wastegård
IK Stern
7
Olle Stefansson
IK Stern
D 10
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
2
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
3
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
4
Amanda Larsson
OK Landehof
5
Linnéa Rex
OK Landehof
6
Moa Wallström
Sävedalens AIK
7
Meja Strid
OK Landehof
8
Filippa Moreau
IK Stern
D 12
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elsa Moqvist
OK Landehof
2
Nike Werner
IK Stern
3
Hanna Lidström
OK Landehof
4
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
5
Elin Axelsson
OK Landehof
6
Ester Strand
Sävedalens AIK
7
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
8
Tilde Strid
OK Landehof
9
Elma Rudklint
OK Landehof
10
Frida Sandberg
OK Landehof
H 10
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viggo Rudklint
OK Landehof
2
Olle Johansson
IK Stern
3
Gustav Rex
OK Landehof
4
Charlie Lidström
OK Landehof
5
Vilmer Sjölander
Sävedalens AIK
6
Rasmus Toftered
Sävedalens AIK
7
Ludvig Löwendahl
OK Landehof
8
Viggo Näsman
Sävedalens AIK
H 12
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lucas Mårts
IK Stern
2
Emil Carlén
OK Landehof
3
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
4
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
5
Alfred Swahn
OK Landehof
6
Pål Hassellöf
IK Stern
7
Albin Svensson
IK Stern
8
Vile Torbrink
OK Landehof
9
Frans Sarning
IK Stern