Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Åse Borgeryd
Ccc1000
2:08:51.773000
65.8p
2
Maria Sundström
Strömnäs GIF
2:11:08.786700
+2:17.13600
64.5p
3
Ellen Scheidegger
Studentidrott
2:18:11.829000
+9:20.55900
60.6p
4
Linda Berglund
Ccc1000
2:25:15.871400
+16:24.98300
57.2p
5
Linnea SILVA
Studentidrott
2:29:25.896400
+20:34.123300
55.4p
6
Petra Forslund
Kalix SK
2:38:00.947900
+29:09.174800
51.9p
7
Anna Lindgren
Råneå SK
2:38:09.948800
+29:18.175700
51.9p
8
Susanne Andersson
Hemmingsmarks IF
2:39:17.955600
+30:26.182500
51.5p
9
Mia Jakobsson
Luleå Gjutarens IF
2:41:46.970500
+32:55.197400
50.6p
10
Nina Olsson
Älvsby IF SK
2:43:11.979000
+34:20.205900
50.1p
11
Görel Nilsson
Råneå SK
2:46:36.999500
+37:45.226400
48.9p
12
Åsa Nilsson
Brandkårens IK
2:47:19.1003800
+38:28.230700
48.7p
13
Jeanette Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:52:10.1032900
+43:19.259800
47.1p
14
Liv Larsson
Svensby SK
2:54:53.1049200
+46:02.276100
46.3p
15
Rebecka Granström
Luleå Gjutarens IF
2:59:28.1076700
+50:37.303600
45.0p
16
Stella Persson
Strömnäs GIF
3:02:42.1096100
+53:51.323000
44.1p
17
Elin Häggström
Sävast Ski Team IF
3:05:33.1113200
+56:42.340100
43.3p
18
Annika Segerlund
Luleå Gjutarens IF
3:05:58.1115700
+57:07.342600
43.2p
19
Annika Svensson
Storfors SK
3:07:24.1124300
+58:33.351200
42.8p
20
Ellen Alveteg
Axa SC
3:07:32.1125100
+58:41.352000
42.8p
21
Cecilia Karlsson
Malmbergets AIF
3:10:12.1141100
+1:01:21.368000
42.1p
22
Marta Matyasova
No Club
3:10:30.1142900
+1:01:39.369800
42.0p
23
Gunilla Granström
Älvsby IF SK
3:18:17.1189600
+1:09:26.416500
40.2p
24
Sandra EK
Brändöns IF
3:19:22.1196100
+1:10:31.423000
40.0p
25
Marie Pettersson
Strömnäs GIF
3:33:32.1281100
+1:24:41.508000
37.0p
26
Catharina Larsson
Rutviks SK
3:39:14.1315300
+1:30:23.542200
36.0p
27
Ulrika E
Piteå Elit SK
3:40:13.1321200
+1:31:22.548100
35.8p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:47:07.642600
82.2p
2
Jonny Nilimaa
Axa SC
1:48:42.652100
+1:35.9400
80.8p
3
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
1:49:31.657000
+2:24.14300
80.0p
4
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:52:34.675300
+5:27.32600
77.4p
5
Erik Skott
Aapua IF
1:52:35.675400
+5:28.32700
77.4p
6
Henrik Blom
Rejlers IF
1:52:36.675500
+5:29.32800
77.4p
7
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:52:47.676600
+5:40.33900
77.2p
8
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
1:52:48.676700
+5:41.34000
77.2p
9
Marcus Look
Studentidrott
1:55:16.691500
+8:09.48800
75.2p
10
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
1:55:33.693200
+8:26.50500
75.0p
11
Mats Johansson
Vittangi SK
1:55:45.694400
+8:38.51700
74.8p
12
Jon Rackner
Gellivare Skidallians IK
1:55:53.695200
+8:46.52500
74.7p
13
Johan Scott
Aapua IF
1:55:55.695400
+8:48.52700
74.7p
14
Lukas Skott
Aapua IF
1:57:28.704700
+10:21.62000
73.5p
15
Marcus Nilsson
Studentidrott
1:58:00.707900
+10:53.65200
73.1p
16
Johannes Rautio
Vittangi SK
1:58:30.710900
+11:23.68200
72.7p
17
Daniel Larsson
Överkalix IF
1:58:36.711500
+11:29.68800
72.7p
18
Marcus Karlsson
Team Lindbäcks
1:59:58.719700
+12:51.77000
71.7p
19
Robert Bergvall
Storfors SK
2:00:45.724400
+13:38.81700
71.1p
20
Daniel Granlund
Luleguttene
2:00:46.724500
+13:39.81800
71.1p
21
Fredrik Mäki
Aapua IF
2:01:20.727900
+14:13.85200
70.7p
22
Johan Grundnes
Gjelleråsen IF
2:01:29.728800
+14:22.86100
70.6p
23
Markus Ranner
Luleguttene
2:02:01.732000
+14:54.89300
70.2p
24
Anders Tuoremaa
Kiruna X-country IF
2:02:38.735700
+15:31.93000
69.8p
25
Mats Hedström
Luleguttene
2:02:43.736200
+15:36.93500
69.8p
26
Samuel Wanhatalo
Aapua IF
2:03:05.738400
+15:58.95700
69.5p
27
Johan Boldrup
Axa SC
2:03:14.739300
+16:07.96600
69.4p
28
Sindre Aaberg Nilsen
IK Junkeren
2:03:52.743100
+16:45.100400
69.0p
29
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:04:39.747800
+17:32.105100
68.5p
30
Fredrik Öman
Antnäs BK
2:04:51.749000
+17:44.106300
68.3p
31
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:06:09.756800
+19:02.114100
67.5p
31
David Falk
Jukkasjärvi IF
2:06:09.756800
+19:02.114100
67.5p
33
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:06:20.757900
+19:13.115200
67.4p
34
Hans Bodin
Sävast Ski Team IF
2:06:36.759500
+19:29.116800
67.2p
35
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:06:37.759600
+19:30.116900
67.2p
36
Espen Trældal
Axa SC
2:07:04.762300
+19:57.119600
66.9p
37
Per Rendahl
Bodens SK
2:07:14.763300
+20:07.120600
66.8p
38
Magnus Berglund
Bodens SK
2:07:22.764100
+20:15.121400
66.7p
39
Tomas Hedström
Bodens SK
2:07:23.764200
+20:16.121500
66.7p
40
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:07:38.765700
+20:31.123000
66.6p
41
Joel Pettersson
Antnäs BK
2:08:12.769100
+21:05.126400
66.2p
42
Peter Arvidsson
Jokkmokks SK
2:08:27.770600
+21:20.127900
66.1p
43
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
2:09:25.776400
+22:18.133700
65.5p
44
Martin Risen
Kalix SK
2:09:26.776500
+22:19.133800
65.5p
45
Daniel Fåhraeus
Strömnäs GIF
2:09:30.776900
+22:23.134200
65.4p
46
Alexandes Lindes
Kiruna X-country IF
2:10:10.780900
+23:03.138200
65.0p
47
Erik Lund
Luleå Gjutarens IF
2:10:58.785700
+23:51.143000
64.6p
48
Håkan Olsson
Luleå Gjutarens IF
2:11:07.786600
+24:00.143900
64.5p
49
Andreas Ehlis
Studentidrott
2:11:19.787800
+24:12.145100
64.4p
50
Ulf Nilsson
Älvsby IF SK
2:11:20.787900
+24:13.145200
64.4p
50
Rickard Strand
Abisko Ioik
2:11:20.787900
+24:13.145200
64.4p
52
Joonas Lämsä
Studentidrott
2:11:39.789800
+24:32.147100
64.2p
53
Petter Bergman
Älvsby IF SK
2:11:59.791800
+24:52.149100
64.0p
54
Gabriel Emanuelsson
Ersnäs IF
2:12:24.794300
+25:17.151600
63.8p
55
Daniel Berggren
Jävre IF
2:12:26.794500
+25:19.151800
63.7p
56
Kenneth Hagman
Svenska Marinvaror
2:12:31.795000
+25:24.152300
63.7p
57
Hans Fjellborg
Jukkasjärvi IF
2:14:10.804900
+27:03.162200
62.8p
58
Vesa Järvinen
Haparanda SKT
2:14:43.808200
+27:36.165500
62.5p
59
Andreas Lundberg
Älvsby IF SK
2:15:04.810300
+27:57.167600
62.3p
60
Magnus Emauelsson
Lkab FF
2:15:33.813200
+28:26.170500
62.0p
61
Erik Lampa
Narken IF
2:15:53.815200
+28:46.172500
61.8p
62
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
2:15:55.815400
+28:48.172700
61.8p
63
Roger Lundqvist
Råneå SK
2:16:28.818700
+29:21.176000
61.5p
64
Stephan Schnabel
Studentidrott
2:16:30.818900
+29:23.176200
61.5p
65
Mats Nordin
Lulekamraterna
2:17:04.822300
+29:57.179600
61.2p
66
Teppo Järvinen
Haparanda SKT
2:17:17.823600
+30:10.180900
61.1p
67
Daniel Almqvist
Edsbyns SK
2:18:04.828300
+30:57.185600
60.7p
68
Mikael Eriksson
IFK Kiruna
2:18:10.828900
+31:03.186200
60.6p
69
Håkan Karlsson
Älvsby IF SK
2:18:24.830300
+31:17.187600
60.5p
70
Oskar Öqvist
Luleå Gjutarens IF
2:19:19.835800
+32:12.193100
60.1p
71
Oskar Lind
Skogsluffarnas OK
2:19:26.836500
+32:19.193800
60.0p
72
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:19:45.838400
+32:38.195700
59.8p
73
Daniel Israelsson
Axa SC
2:19:46.838500
+32:39.195800
59.8p
74
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:19:47.838600
+32:40.195900
59.8p
75
Robin Holmgren
Robertsfors IK
2:19:52.839100
+32:45.196400
59.8p
76
Ulf Isaksson
Kalix SK
2:20:05.840400
+32:58.197700
59.7p
77
Olle Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:20:10.840900
+33:03.198200
59.6p
78
Lars-Göran Holmgren
Skellefteå SK
2:20:23.842200
+33:16.199500
59.5p
79
Bosse Häll
Arjeplogs SK
2:20:31.843000
+33:24.200300
59.5p
80
Jörgen Söderlund
Luleå Gjutarens IF
2:20:34.843300
+33:27.200600
59.4p
81
Måns Lundberg
MA Luleå
2:20:44.844300
+33:37.201600
59.4p
82
Per Nilsson
Älvsby IF SK
2:21:15.847400
+34:08.204700
59.1p
83
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
2:21:26.848500
+34:19.205800
59.0p
84
Anders Borgeryd
Rolles Ski-team
2:21:32.849100
+34:25.206400
59.0p
85
David Vesterberg
Avans SK
2:21:36.849500
+34:29.206800
58.9p
86
Magnus Stålnacke
Svappavaara Aif
2:21:53.851200
+34:46.208500
58.8p
87
Mattias Wikman
Brändöns IF
2:22:05.852400
+34:58.209700
58.7p
88
Patrik Lindfors
Brandkårens IK
2:22:18.853700
+35:11.211000
58.6p
89
Tomas Wärnsberg
Jumkils IF
2:23:04.858300
+35:57.215600
58.2p
90
Joakim Pettersson
Vidsels IK
2:23:05.858400
+35:58.215700
58.2p
91
Josef Hedlund
Infjärdens SK
2:23:13.859200
+36:06.216500
58.2p
92
Anders Hellström
Jävre IF
2:23:24.860300
+36:17.217600
58.1p
93
Ingvar Henriksson
Vittangi SK
2:23:25.860400
+36:18.217700
58.1p
94
Kenth ERIKSSON
IFK Arvidsjaur SK
2:23:36.861500
+36:29.218800
58.0p
95
Johan Larsson
Töre SK
2:24:07.864600
+37:00.221900
57.7p
96
Rolf Johansson
Vattenfalls IF
2:24:19.865800
+37:12.223100
57.7p
97
Gustav Sterner
Köla AIK
2:24:58.869700
+37:51.227000
57.4p
98
Johan Ekman
Piteå Elit SK
2:25:24.872300
+38:17.229600
57.2p
99
Robert Wennberg
Team Koskitalo
2:25:40.873900
+38:33.231200
57.0p
100
Ronny Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
2:25:59.875800
+38:52.233100
56.9p
101
Krister Berglund
Sävast Ski Team IF
2:26:03.876200
+38:56.233500
56.9p
102
Erik Lönnbom
Luleguttene
2:26:14.877300
+39:07.234600
56.8p
103
Samuel Jonsson
OK Renen
2:27:39.885800
+40:32.243100
56.1p
104
Tommy Krekula
Jukkasjärvi IF
2:28:11.889000
+41:04.246300
55.9p
105
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:28:34.891300
+41:27.248600
55.7p
106
Daniel EK
Arjeplogs SK
2:29:02.894100
+41:55.251400
55.5p
107
Tore Orädd
Vidsels IK
2:29:05.894400
+41:58.251700
55.5p
108
Jan Ryrland
IFK Kiruna
2:29:54.899300
+42:47.256600
55.2p
108
Hampus Persson
Studentidrott
2:29:54.899300
+42:47.256600
55.2p
110
Fredrik Ludvigsson
Jukkasjärvi IF
2:30:07.900600
+43:00.257900
55.1p
111
Lars-Ola Marakatt
IFK Kiruna
2:30:23.902200
+43:16.259500
55.0p
112
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:30:24.902300
+43:17.259600
55.0p
113
Mattias Henriksson
Storfors SK
2:30:27.902600
+43:20.259900
54.9p
114
Kay Rung
Svensby SK
2:30:47.904600
+43:40.261900
54.8p
115
Petter Lind
Skogsluffarnas OK
2:31:09.906800
+44:02.264100
54.7p
116
Jonny Nilsson
Älvsby IF SK
2:31:37.909600
+44:30.266900
54.5p
117
Roland Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:31:39.909800
+44:32.267100
54.4p
118
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
2:32:05.912400
+44:58.269700
54.3p
119
Emil Widmark
Studentidrott
2:32:24.914300
+45:17.271600
54.1p
120
Filip Isaksson
Kalix SK
2:33:47.922600
+46:40.279900
53.6p
121
Mattias Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
2:34:27.926600
+47:20.283900
53.3p
122
Håkan Petersson
I 19 IF
2:34:45.928400
+47:38.285700
53.2p
123
Mikael Hakovainio
Luleå
2:35:34.933300
+48:27.290600
52.9p
124
Andreas Lindberg
Sjulsmark SK
2:36:06.936500
+48:59.293800
52.7p
125
Tomas Forsberg
Kappa Kraftliner KK
2:36:18.937700
+49:11.295000
52.6p
126
Olov Granström
Älvsby IF SK
2:36:21.938000
+49:14.295300
52.6p
127
David Björnström
Lkab FF
2:37:03.942200
+49:56.299500
52.3p
128
Daniel Lundgren
Hemmingsmarks IF
2:37:18.943700
+50:11.301000
52.2p
129
Per Nordlander
Arjeplogs SK
2:37:22.944100
+50:15.301400
52.2p
130
Petter Larsson
Vittangi SK
2:38:14.949300
+51:07.306600
51.9p
131
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
2:39:21.956000
+52:14.313300
51.4p
132
David Bellqvist
Mefos IK
2:39:58.959700
+52:51.317000
51.2p
133
Ivar Rockström
Studentidrott
2:41:01.966000
+53:54.323300
50.8p
134
Jonas Toftered
IF Rigor
2:42:24.974300
+55:17.331600
50.3p
135
Urban Fägnell
Ccc1000
2:42:38.975700
+55:31.333000
50.3p
136
Andreas Nilsson
Antnäs BK
2:43:13.979200
+56:06.336500
50.1p
137
Mikael Lindvall
Antnäs BK
2:45:47.994600
+58:40.351900
49.2p
138
Victor Forsberg
Norrfjärdens IF
2:46:23.998200
+59:16.355500
49.0p
139
Markus Kokkonen
Hemmingsmarks IF
2:48:42.1012100
+1:01:35.369400
48.2p
140
Adam Alveteg
Axa SC
2:49:46.1018500
+1:02:39.375800
47.9p
141
Kjell Granström
Råneå SK
2:50:54.1025300
+1:03:47.382600
47.5p
142
Anders Olsson
Älvsby IF SK
2:52:43.1036200
+1:05:36.393500
46.9p
143
Patrik Berglund
Norrfjärdens IF
2:52:54.1037300
+1:05:47.394600
46.9p
144
Stefan Englund
Älvsby IF SK
2:53:33.1041200
+1:06:26.398500
46.7p
145
Erik Haapalahti
No Club
2:53:35.1041400
+1:06:28.398700
46.7p
146
Roger Larsson
Antnäs BK
2:53:41.1042000
+1:06:34.399300
46.6p
147
Micke Jonsson
Stadium IF
2:54:25.1046400
+1:07:18.403700
46.4p
148
Thomas Folkesson
LF Norrbotten
2:55:44.1054300
+1:08:37.411600
46.0p
149
Jonas Nilsson
OK Renen
2:57:00.1061900
+1:09:53.419200
45.7p
150
Rolf Ritzén
Gellivare Skidallians IK
2:57:33.1065200
+1:10:26.422500
45.5p
151
Karl Henrik Jakobsson
Jokkmokks SK
2:58:04.1068300
+1:10:57.425600
45.4p
152
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
2:58:21.1070000
+1:11:14.427300
45.3p
153
Josef Segerlund
Luleå Gjutarens IF
2:58:39.1071800
+1:11:32.429100
45.2p
154
Ulf Göras
Strömnäs GIF
2:58:53.1073200
+1:11:46.430500
45.1p
155
Jan-Erik Kemi
IFK Kiruna
2:59:30.1076900
+1:12:23.434200
44.9p
156
Thomas Olsson
Axa SC
3:00:40.1083900
+1:13:33.441200
44.6p
157
Magnus Edin
Sjulsmark SK
3:02:46.1096500
+1:15:39.453800
44.0p
158
Lennart Jakobsson
Jokkmokks SK
3:05:42.1114100
+1:18:35.471400
43.3p
159
Pär Eklund
Kalix SK
3:07:56.1127500
+1:20:49.484800
42.7p
160
BO Hedemalm
OK Renen
3:07:59.1127800
+1:20:52.485100
42.7p
161
Per Christoffersson
Abborrgatan
3:08:02.1128100
+1:20:55.485400
42.7p
162
Janerik Eriksson
No Club
3:08:58.1133700
+1:21:51.491000
42.4p
163
Henrik Blom
Storöns IK
3:09:46.1138500
+1:22:39.495800
42.2p
164
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
3:13:42.1162100
+1:26:35.519400
41.3p
165
Karl Drugge
Råneå SK
3:13:50.1162900
+1:26:43.520200
41.2p
166
Robin Andersson
Studentidrott
3:14:31.1167000
+1:27:24.524300
41.1p
167
Joachim Liv Berggren
Team Friare
3:18:02.1188100
+1:30:55.545400
40.3p
168
Anton Pettersson
Hudiksvalls IF
3:22:17.1213600
+1:35:10.570900
39.3p
169
Ulf Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
3:22:34.1215300
+1:35:27.572600
39.3p
170
Christoffer Lantto
Pajala IF
3:22:47.1216600
+1:35:40.573900
39.2p
171
Jimmy Boode
Strömnäs GIF
3:23:28.1220700
+1:36:21.578000
39.1p
172
Johnny EK
Älvsby IF SK
3:26:55.1241400
+1:39:48.598700
38.4p
173
Tommy Viklund
Rutviks SK
3:30:11.1261000
+1:43:04.618300
37.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
174
Tommy Bergström
Bodens SK
3:32:29.1274800
+1:45:22.632100
37.3p
175
Jens Renberg
Kappa Kraftliner KK
3:33:57.1283600
+1:46:50.640900
37.0p
176
Simon Joon
Luleå Gjutarens IF
3:36:52.1301100
+1:49:45.658400
36.4p
177
Sören Wulff
Jalles Tc Umeå
3:38:25.1310400
+1:51:18.667700
36.1p
178
Emil Markström
Älvsby IF SK
3:52:35.1395400
+2:05:28.752700
33.7p
179
Anders Nystedt
Avans SK
3:54:14.1405300
+2:07:07.762600
33.5p
180
Anders Johansson
Sävast Ski Team IF
4:30:23.1622200
+2:43:16.979500
28.6p
H/D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Tuuri
Luleå Gjutarens IF
1:05:40.393900
75.4p
2
Victor Berglund
Bodens SK
1:05:41.394000
+1
75.4p
3
Anna Andersson
Hemmingsmarks IF
1:20:12.481100
+14:32.87100
61.8p
4
Oskar Gyllenbåga
Älvsby Handikappför
1:20:20.481900
+14:40.87900
61.7p
5
Anders Andersson
No Club
1:30:19.541800
+24:39.147800
54.8p
6
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
1:32:29.554800
+26:49.160800
53.6p
7
Inger Wärnsberg
Jumkils IF
1:33:14.559300
+27:34.165300
53.1p
8
Linus Johnsson
No Club
1:35:07.570600
+29:27.176600
52.1p
9
Anna-karin Nordlund
Piteå Elit SK
1:38:40.591900
+33:00.197900
50.2p
10
Niklas Gustafsson
Hemmingsmarks IF
1:39:24.596300
+33:44.202300
49.8p
11
Muaz Alzouby
Luleå
1:40:37.603600
+34:57.209600
49.2p
12
Kjell Lundberg
Strömnäs GIF
1:42:13.613200
+36:33.219200
48.5p
13
Marie Nordlund
Axa SC
1:59:32.717100
+53:52.323100
41.4p
14
Lena Andersson
Älvsby IF SK
2:03:32.741100
+57:52.347100
40.1p
15
Birgitta Nordlund
Jokkmokks SK
2:10:02.780100
+1:04:22.386100
38.1p
16
Maria Hedberg
No Club
2:13:29.800800
+1:07:49.406800
37.1p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
32:18.193700
64.4p
2
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
37:03.222200
+4:45.28400
56.1p
3
Agnes Orädd
Älvsby IF SK
37:13.223200
+4:55.29400
55.9p
4
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
40:50.244900
+8:32.51100
50.9p
5
Lilja Wärnsberg
Jumkils IF
46:36.279500
+14:18.85700
44.6p
6
Monica Johansson
Älvsby IF SK
55:13.331200
+22:55.137400
37.7p
7
Berit Hardselius
Centerpartiet Älvsby
1:07:30.404900
+35:12.211100
30.8p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ivar Labba
Älvsby IF SK
46:43.280200
44.5p
2
Jonas Labba
Älvsby IF SK
53:12.319100
+6:29.38800
39.1p
3
Martin Larsson
Älvsby IF SK
55:12.331100
+8:29.50800
37.7p
4
Anton Mikal Antonsen
No Club
1:59:03.714200
+1:12:20.433900
17.5p
H/D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Gyllenbåga
Älvsby Handikappför
39:19.235800
52.9p
2
Urban Landström
Älvsby Handikappför
1:03:09.378800
+23:50.142900
32.9p
3
Johanna Nilsson
Älvsby Handikappför
1:12:16.433500
+32:57.197600
28.8p
4
Alida Hällgren
Älvsby Handikappför
1:12:17.433600
+32:58.197700
28.8p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isak Lisspers
IFK Mora SK
2:13:17.799600
63.3p
2
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:19:27.836600
+6:10.36900
60.0p
3
Lars Oscarsson
Team Lindbäcks
2:23:01.858000
+9:44.58300
58.3p
4
Göran Olsson
Team Experience
2:24:09.864800
+10:52.65100
57.7p
5
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
2:25:58.875700
+12:41.76000
56.9p
6
Hampus Frennemo
IFK Kiruna
2:35:44.934300
+22:27.134600
52.8p
7
Henrik Johansson
Sjulsmark SK
2:36:04.936300
+22:47.136600
52.7p
8
Roger Norin
Vittjärvs IK
2:39:23.956200
+26:06.156500
51.4p
9
Patric Nordin
Bodens SK
2:39:24.956300
+26:07.156600
51.4p
10
Sebastian Hellström
Bodens SK
2:39:37.957600
+26:20.157900
51.3p
11
Anders Franzén
Strömnäs GIF
2:41:11.967000
+27:54.167300
50.8p
12
Markus Tiburzi
Piteå Elit SK
2:45:38.993700
+32:21.194000
49.2p
13
Kent Andersson
Piteå Elit SK
2:45:42.994100
+32:25.194400
49.2p
14
Fredrik Lind
Norrfjärdens IF
2:46:42.1000100
+33:25.200400
48.9p
15
Greger Stubbfält
Smurfit Kappa KK
2:47:01.1002000
+33:44.202300
48.8p
16
Camilla Wallin
Älvsby IF SK
2:48:19.1009800
+35:02.210100
48.3p
17
Robert Säfsten
Sunderby SK
2:51:40.1029900
+38:23.230200
47.3p
18
Anders Boldrup
Älvsby IF SK
2:52:46.1036500
+39:29.236800
46.9p
19
Mikael Filipp
Team Koskitalo
2:57:46.1066500
+44:29.266800
45.4p
20
Nina Olovsson
Axa SC
2:58:44.1072300
+45:27.272600
45.2p
21
Charlotte Häggroth
Jukkasjärvi IF
3:00:42.1084100
+47:25.284400
44.6p
22
Björn Lundsten
Sävast Ski Team IF
3:03:26.1100500
+50:09.300800
43.9p
23
Oscar Edgert-nilsson
Luleå Gjutarens IF
3:05:04.1110300
+51:47.310600
43.4p
24
Andreas Jakobsson
Axa SC
3:18:25.1190400
+1:05:08.390700
40.2p
25
Dick Olovsson
Axa SC
3:19:28.1196700
+1:06:11.397000
39.9p
26
Patrik Nilsson
Älvsby IF SK
3:24:23.1226200
+1:11:06.426500
38.9p
27
BO Nilsson
Älvsby IF SK
3:26:42.1240100
+1:13:25.440400
38.4p
28
Jessica Segerlund
Avans SK
3:26:56.1241500
+1:13:39.441800
38.4p
29
Stefan Magnusson
Norrfjärdens IF
3:29:49.1258800
+1:16:32.459100
37.8p
30
Anna Nyman
No Club
3:34:44.1288300
+1:21:27.488600
36.8p
31
Christer Nilsson
Vidsels IK
3:35:52.1295100
+1:22:35.495400
36.6p
32
Karin BOLDRUP
Ronneby OK
3:39:11.1315000
+1:25:54.515300
36.0p
33
Emma Nyman
Älvsby IF SK
3:41:24.1328300
+1:28:07.528600
35.6p
34
Inessa Bjartmar
Lugi SK
3:42:59.1337800
+1:29:42.538100
35.3p
35
Sandra Karlsson
Bodens SK
3:49:46.1378500
+1:36:29.578800
34.2p
36
Sara Rosander
Antnäs BK
3:56:45.1420400
+1:43:28.620700
33.1p
37
Maria Tjärnberg
No Club
4:07:20.1483900
+1:54:03.684200
31.5p