Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Molidenrännet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
D/H 15 & 16 även jaktstart på EM, detta resultat är klassisk prolog enbart.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
7:24.44300
2
H 15
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
7:36.45500
+12.1100
3
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
7:44.46300
+20.1900
4
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
7:52.47100
+28.2700
5
H 15
Viktor Olsson
Husums IF SK
8:00.47900
+36.3500
6
H 15
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
8:02.48100
+38.3700
7
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:08.48700
+44.4300
8
H 15
Axel Mannelqvist
Vårby IK
8:21.50000
+57.5600
9
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
8:22.50100
+58.5700
10
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
8:26.50500
+1:02.6100
11
D 15
Elsa Eriksson
Husums IF SK
8:34.51300
+1:10.6900
12
H 14
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
8:36.51500
+1:12.7100
13
H 14
Viking Olsson
Husums IF SK
8:39.51800
+1:15.7400
13
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
8:39.51800
+1:15.7400
15
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:50.52900
+1:26.8500
16
H 15
Teo Eikelboom
Vårby IK
8:53.53200
+1:29.8800
17
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
8:54.53300
+1:30.8900
18
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
8:55.53400
+1:31.9000
19
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
9:08.54700
+1:44.10300
20
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
9:36.57500
+2:12.13100
21
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
9:38.57700
+2:14.13300
22
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9:39.57800
+2:15.13400
23
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
9:41.58000
+2:17.13600
24
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
9:44.58300
+2:20.13900
25
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:47.58600
+2:23.14200
26
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
9:50.58900
+2:26.14500
27
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:53.59200
+2:29.14800
28
H 12
Erik Gustafsson
Vårby IK
10:02.60100
+2:38.15700
28
D 14
Alma Söderlund
Molidens IK
10:02.60100
+2:38.15700
30
D 14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:13.61200
+2:49.16800
30
H 14
Erik Sundberg
Vårby IK
10:13.61200
+2:49.16800
32
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+2:53.17200
32
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+2:53.17200
32
H 14
Knut Saitton
Vårby IK
10:17.61600
+2:53.17200
32
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+2:53.17200
36
H 12
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
10:27.62600
+3:03.18200
37
D 16
Tea Nilsson
Anundsjö IF
10:28.62700
+3:04.18300
38
D 12
Iris Grimbert
IFK Umeå
10:34.63300
+3:10.18900
39
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:55.65400
+3:31.21000
40
D 12
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
10:56.65500
+3:32.21100
41
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
12:00.71900
+4:36.27500
42
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
12:33.75200
+5:09.30800
43
D 12
Klara Olofsson
Vårby IK
13:00.77900
+5:36.33500
44
H 12
Jonatan Persson
Molidens IK
13:11.79000
+5:47.34600
45
H 21
Ellen Westerlund
Vårby IK
14:06.84500
+6:42.40100
46
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
46
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
46
D 12
Hedvig Ulander
Husums IF SK
23:59:59.8639800
46
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
23:59:59.8639800
46
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
46
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
46
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
46
D 14
Ida Lindquist
Husums IF SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Oskar Gustafsson
Vårby IK
6:32.39100
2
D 10
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
6:33.39200
+1
3
H 10
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
6:38.39700
+6.500
4
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
6:39.39800
+7.600
5
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
6:47.40600
+15.1400
6
D 10
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
7:01.42000
+29.2800
7
D 10
Ester Sundberg
Sidensjö IK
7:18.43700
+46.4500
8
H 10
William Backlund
Sidensjö IK
7:28.44700
+56.5500
9
H 10
Leo Nordin
Vårby IK
7:29.44800
+57.5600
10
D 10
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
7:44.46300
+1:12.7100
11
D 10
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
7:45.46400
+1:13.7200
12
H 10
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8:22.50100
+1:50.10900
13
D 10
Sally Söderlund
Molidens IK
9:02.54100
+2:30.14900
14
D 10
Emma Perbo
Vårby IK
9:06.54500
+2:34.15300
15
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
9:27.56600
+2:55.17400
16
H 10
Sixten Westman
Molidens IK
9:31.57000
+2:59.17800
17
D 10
Sara Häggquist
Vårby IK
10:05.60400
+3:33.21200
18
D 10
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800