Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västeråsskidan
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 45
Anders Boström
OK Linné
40:42.244100
69.1p
2
H 45
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
41:22.248100
+40.3900
68.0p
3
H 35
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
41:29.248800
+47.4600
67.8p
4
H 45
Johan Hamrin
Västerås Skidklubb
43:46.262500
+3:04.18300
64.3p
5
H 21 Motion
Mattias Lööf
SWE
46:06.276500
+5:24.32300
61.0p
6
H 35
Fredrik Norén
Västerås Skidklubb
46:19.277800
+5:37.33600
60.7p
7
H 45
Stefan Eriksson
Västerås Skidklubb
46:35.279400
+5:53.35200
60.4p
8
D 35
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
46:46.280500
+6:04.36300
60.2p
9
D 21
Emilia Brangefält
Västerås Skidklubb
48:52.293100
+8:10.48900
57.6p
10
H 55
Micael Westerlund
Västerås Skidklubb
49:11.295000
+8:29.50800
57.2p
11
H 21
Fredrik Bergman
Västerås Skidklubb
50:18.301700
+9:36.57500
55.9p
12
D 35
Sofia Pettersson
IFK Sala
23:59:59.8639800
12
H 35
Magnus Lyckfjäll
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
14
H 21 Motion
Henrik Sandén
Strängnäs
38:53.233200
-58:11
15
D 21 Motion
Monika Wounder
Alnö Race Team
52:21.314000
+11:39.69800
11km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
31:13.187200
5.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viktor Björklind
Västerås Skidklubb
15:21.92000
2
H 16
Anton Linden
Medåkers IF
15:45.94400
+24.2300
3
H 16
Gustav Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
15:52.95100
+31.3000
4
H 16
Karl-filip Köld
Medåkers IF
15:54.95300
+33.3200
5
H 16
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
16:14.97300
+53.5200
6
H 16
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
16:51.101000
+1:30.8900
6
D 16
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
16:51.101000
+1:30.8900
8
D 16
Linda-louise Köld
Medåkers IF
17:14.103300
+1:53.11200
9
D 18
Karolin Holmberg
Västerås Skidklubb
19:40.117900
+4:19.25800
47.6p
10
H 16
Emil Boström
OK Linné
19:41.118000
+4:20.25900
11
H 16
Sebastian Larsson
Sätra IF
19:56.119500
+4:35.27400
12
D 16
Josefine Jonsson
Hällbybrunns IF
20:20.121900
+4:59.29800
13
H 16
Pontus Hamrin
Västerås Skidklubb
21:08.126700
+5:47.34600
14
D 16
Elsa Thorslund
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
14
H 16
Ludvig Bylund
Fagersta Södra IK
23:59:59.8639800
14
H 16
Tor Vincent
Sätra IF
23:59:59.8639800
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
7:38.45700
2
H 14
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
7:48.46700
+10.900
3
H 12
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
7:57.47600
+19.1800
4
D 14
Elin Björklind
Västerås Skidklubb
8:08.48700
+30.2900
5
H 12
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
8:10.48900
+32.3100
6
H 14
Alexander Helmin
Ärla IF
8:36.51500
+58.5700
7
H 12
Sebastian Tysell
Ärla IF
8:50.52900
+1:12.7100
8
H 14
Filip Gustavsson
Västerås Skidklubb
8:51.53000
+1:13.7200
9
H 14
Anton Lindberg
Sätra IF
8:59.53800
+1:21.8000
10
H 12
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
9:00.53900
+1:22.8100
11
H 12
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
9:19.55800
+1:41.10000
12
D 14
Moa Ingvarsson
Sätra IF
9:20.55900
+1:42.10100
13
H 12
Gustav Wickman
Västerås Skidklubb
9:33.57200
+1:55.11400
14
H 14
Albin Åkerström
Västerås Skidklubb
9:35.57400
+1:57.11600
15
H 11
Viktor Ågren
Sätra IF
9:45.58400
+2:07.12600
16
H 12
Isak Vinsanius
Västerås Skidklubb
9:49.58800
+2:11.13000
17
H 14
Erik Odin
Västerås Skidklubb
9:53.59200
+2:15.13400
18
H 11
Lucas Lingblom
IFK Sala
10:07.60600
+2:29.14800
19
D 12
Embla Näsbom
Sätra IF
10:09.60800
+2:31.15000
20
D 12
Lovisa Bylund
Fagersta Södra IK
10:15.61400
+2:37.15600
21
D 11
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
10:24.62300
+2:46.16500
22
H 11
Samuel Gustavsson
Västerås Skidklubb
10:25.62400
+2:47.16600
23
D 11
HOLMBERG Johanna
Västerås Skidklubb
10:32.63100
+2:54.17300
24
D 14
Elvira Björnberg
Västerås Skidklubb
10:42.64100
+3:04.18300
25
H 12
Joel Strandberg
Sätra IF
11:11.67000
+3:33.21200
26
D 14
Cornelia Lingblom
IFK Sala
11:15.67400
+3:37.21600
27
H 14
Elis Wiklund
Västerås Skidklubb
11:18.67700
+3:40.21900
28
H 11
Gustav Andrén
Västerås Skidklubb
11:51.71000
+4:13.25200
29
H 11
Erik Persson
Medåkers IF
12:14.73300
+4:36.27500
30
H 14
Dennis Larsson
Sätra IF
12:28.74700
+4:50.28900
31
H 12
Tim Jakobsson
Medåkers IF
12:35.75400
+4:57.29600
32
H 11
Jerry Larsson
Sätra IF
13:01.78000
+5:23.32200
33
D 14
Hanna Westén
Fagersta Södra IK
13:17.79600
+5:39.33800
34
H 12
Jesper Steinarson
Västerås Skidklubb
13:26.80500
+5:48.34700
35
D 11
Lovisa Björnberg
Västerås Skidklubb
14:55.89400
+7:17.43600
36
D 11
Alva Felldin
Västerås Skidklubb
18:07.108600
+10:29.62800
37
H 11
Ture Holmstrand
Medåkers IF
18:36.111500
+10:58.65700
38
H 14
Adam Brangefält
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
38
H 14
Axel Palm
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
38
H 14
Theo Ringström
Fagersta Södra IK
23:59:59.8639800
38
H 11
Kasper Sundberg
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Oskar Helmin
Ärla IF
3:54.23300
2
D 10
Astrid Wallenius
Västerås Skidklubb
4:55.29400
+1:01.6000
3
D 10
Liv Smevold
Sätra IF
5:11.31000
+1:17.7600
4
H 10
Assar Magnusson
Norbergs SK
6:07.36600
+2:13.13200
5
H 10
Werner Asp
Hallstahammars SK SOFK
7:59.47800
+4:05.24400
6
H 10
Karl Stjärnesund
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 9
Elias Vikman
örsundsbro if
3:22.20100
2
H 9
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
3:35.21400
+13.1200
3
H 9
Elis Näsbom
Sätra IF
3:37.21600
+15.1400
4
D 9
Idde Vernersson
Norbergs SK
3:38.21700
+16.1500
5
H 9
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
3:40.21900
+18.1700
6
D 9
Lovis Vernersson
Norbergs SK
3:45.22400
+23.2200
7
D 9
Linn Wickman
Västerås Skidklubb
3:53.23200
+31.3000
8
D 9
Tilda Lestander
Västerås Skidklubb
4:00.23900
+38.3700
9
H 9
Walter Vikman
örsundsbro if
4:01.24000
+39.3800
10
D 9
Tindra Strandberg
Sätra IF
4:06.24500
+44.4300
11
D 9
Vilma Jakobsson
Medåkers IF
4:33.27200
+1:11.7000
12
H 9
Arvid Sundberg
Västerås Skidklubb
4:57.29600
+1:35.9400
13
D 9
Mira Steinarson
Västerås Skidklubb
6:04.36300
+2:42.16100
14
D 9
Emma Arnsten
Västerås Skidklubb
6:20.37900
+2:58.17700
15
D 9
KLINGA Marit
IFK Sala
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)