Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:47:57.1007600
82.5p
2
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:50:17.1021600
+2:20.13900
80.9p
3
Johan Myhr
Bravur Sports Club
2:56:17.1057600
+8:20.49900
77.2p
4
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:57:57.1067600
+10:00.59900
76.2p
5
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:58:30.1070900
+10:33.63200
75.9p
6
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
3:00:01.1080000
+12:04.72300
75.1p
7
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
3:02:17.1093600
+14:20.85900
73.8p
8
Emil Olsson
Huddinge SK LF
3:02:30.1094900
+14:33.87200
73.7p
9
Pär Wedin
Garphyttans IF
3:02:56.1097500
+14:59.89800
73.5p
10
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
3:06:24.1118300
+18:27.110600
71.7p
11
David Holm
Turebergs IF
3:08:54.1133300
+20:57.125600
70.4p
12
Henrik Sjögren
Karlslunds IF SF
3:09:15.1135400
+21:18.127700
70.3p
13
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
3:10:30.1142900
+22:33.135200
69.7p
14
Magnus Almqvist
Ibm-Klubben
3:10:39.1143800
+22:42.136100
69.6p
15
Magnus Nygren
Axa SC
3:11:21.1148000
+23:24.140300
69.2p
16
John Junker
Athletic Club Salt Lake
3:13:32.1161100
+25:35.153400
68.2p
17
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
3:15:52.1175100
+27:55.167400
67.2p
18
Peter Sundén
Huddinge SK LF
3:15:59.1175800
+28:02.168100
67.1p
19
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
3:16:08.1176700
+28:11.169000
67.1p
19
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
3:16:08.1176700
+28:11.169000
67.1p
21
Henrik Andersson
Accenture IF
3:16:31.1179000
+28:34.171300
66.9p
22
Daniel Ehn
Norbergs SK
3:18:56.1193500
+30:59.185800
65.8p
23
Mikael Ekstrand
Domnarvets GOIF
3:20:25.1202400
+32:28.194700
65.2p
24
Henrik Westerberg
OK Linné
3:27:18.1243700
+39:21.236000
62.4p
25
Henrik Jansson
Filipstads SF
3:27:22.1244100
+39:25.236400
62.4p
26
Johan Hagsten
Vattenfalls IF
3:27:51.1247000
+39:54.239300
62.2p
26
Andreas Bertilsköld
Fagersta Södra IK
3:27:51.1247000
+39:54.239300
62.2p
28
Håkan Uvhagen
Axa SC
3:31:26.1268500
+43:29.260800
60.9p
29
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
3:31:50.1270900
+43:53.263200
60.7p
30
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
3:32:28.1274700
+44:31.267000
60.5p
31
Andreas Andersson
Näshulta GOIF
3:32:39.1275800
+44:42.268100
60.4p
32
Petter Wiberg
Uppsala SLK
3:32:58.1277700
+45:01.270000
60.3p
33
Magnus Danielsson
Himmeta IF
3:35:05.1290400
+47:08.282700
59.6p
34
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:36:42.1300100
+48:45.292400
59.0p
35
Johan Bäck
Team Ormsalva
3:36:57.1301600
+49:00.293900
58.9p
36
Marcus Bennstam
Linköpings SK
3:37:49.1306800
+49:52.299100
58.6p
37
Max Lagerstedt
Axa SC
3:37:56.1307500
+49:59.299800
58.6p
38
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
3:42:10.1332900
+54:13.325200
57.2p
39
Conny Reuterham
Vällingby IF
3:43:41.1342000
+55:44.334300
56.7p
40
Peter Lillbacka
IFK Mora SK
3:44:17.1345600
+56:20.337900
56.5p
41
Rickard Lindwall
Nacka Värmdö SK
3:46:19.1357800
+58:22.350100
55.9p
42
Martin Lindblad
IF Linnéa
3:51:03.1386200
+1:03:06.378500
54.5p
43
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
3:52:09.1392800
+1:04:12.385100
54.1p
44
Joakim Lundbäck
Sundbybergs IK
3:55:11.1411000
+1:07:14.403300
53.3p
45
Daniel Sköldberg
Hällbybrunns IF
3:55:54.1415300
+1:07:57.407600
53.1p
46
Thomas Eriksson
Stockholm
3:57:11.1423000
+1:09:14.415300
52.7p
47
Daniel Tengstad
IFK Hedemora SK
4:00:13.1441200
+1:12:16.433500
51.9p
48
Carl Johan Westlund
Nacka
4:03:57.1463600
+1:16:00.455900
50.9p
49
Bolle Hellblom
Stockholms RK
4:05:08.1470700
+1:17:11.463000
50.6p
50
Jonas NY
Fagersta Södra IK
4:05:32.1473100
+1:17:35.465400
50.5p
51
Nils Malm
IFK Lidingö SOK
4:06:06.1476500
+1:18:09.468800
50.4p
52
Fredrik Anefjäll
Ssk
4:09:04.1494300
+1:21:07.486600
49.6p
53
Daniel Lindberg
Utbrytarna SK
4:11:12.1507100
+1:23:15.499400
49.1p
54
Joakim Ramqvist Hallin
Storvreta IK
4:14:01.1524000
+1:26:04.516300
48.5p
55
Robert Larsson
IFK Lidingö SOK
4:17:41.1546000
+1:29:44.538300
47.6p
56
Peter Boss
Ekshärads SF
4:19:37.1557600
+1:31:40.549900
47.2p
57
Daniel Rosendahl
Tandvårdsgruppen
4:20:13.1561200
+1:32:16.553500
47.1p
58
Carl-Fredrik Ljung
Ccc1000
4:20:21.1562000
+1:32:24.554300
47.0p
59
Martin Kristiansson
Västerås Skidklubb
4:37:29.1664800
+1:49:32.657100
43.6p
60
Magnus Karlsson
Östervåla IF
4:39:02.1674100
+1:51:05.666400
43.3p
61
Johan Gyllefjord
Luleguttene
4:49:49.1738800
+2:01:52.731100
41.4p
62
Schaeffer David
Abb IF SK
4:50:25.1742400
+2:02:28.734700
41.3p
63
Joachim Björk
Fagersta Södra IK
5:05:14.1831300
+2:17:17.823600
38.9p
64
Robert Johansson
Västerås Skidklubb
5:17:18.1903700
+2:29:21.896000
37.2p
65
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
5:42:48.2056700
+2:54:51.1049000
34.0p
66
John Forssenius
Djursholms IF
6:11:41.2230000
+3:23:44.1222300
31.0p
-
Ola Jorup
Lidingö
23:59:58.8639700
-
Stefan Blomberg
Abb IF SK
23:59:59.8639800
-
Anders Berglund
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
-
Carl Magnusson
Vintrosa IS
23:59:59.8639800
-
Magnus Malcolm
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-
Jonas Viklund
Rejlers IF
23:59:59.8639800
-
Anders Engström
Hammarö GF
23:59:59.8639800
-
Olof Malm
Norbergs Ck
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)