Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 800[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oscar Persson
SK Bore / Lager 157 ski Team
1:56:41.700000
88.7p
2
H 21
Fredrik Byström
Orsa SK / Lager 157 Ski Team
1:57:37.705600
+56.5500
87.6p
3
H 21
Adam Steen
Axa SC / AXA SC
1:59:00.713900
+2:19.13800
86.2p
4
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
1:59:08.714700
+2:27.14600
86.0p
5
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK / Orsa Sk/Längdcentrum
1:59:09.714800
+2:28.14700
86.0p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
6
H 21
Rikard TYNELL
Grycksbo IF OK / Team Tynell
2:02:11.733000
+5:30.32900
82.9p
7
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o MK
2:02:12.733100
+5:31.33000
82.9p
7
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:02:12.733100
+5:31.33000
82.9p
9
H 21
Marcus Lagerquist
Sundbybergs IK / Sundbybergs IK
2:02:19.733800
+5:38.33700
82.8p
10
H 21
Jonatan Engström
Borås SK
2:03:07.738600
+6:26.38500
82.0p
11
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:03:36.741500
+6:55.41400
81.6p
12
H 21
Mikael Andersson
Skeriol IF
2:04:19.745800
+7:38.45700
80.9p
13
H 45
Fredrik Johansson
Västerås Skidklubb
2:04:27.746600
+7:46.46500
80.8p
14
H 40
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:04:38.747700
+7:57.47600
80.6p
15
H 45
Stefan Palm
Lager 157 Skiteam
2:04:59.749800
+8:18.49700
80.3p
16
H 21
Filip Ragnarsson
Längdcentrum
2:05:28.752700
+8:47.52600
79.9p
17
H 21
Martin LINDKVIST
IFK Mora SK
2:05:47.754600
+9:06.54500
79.6p
18
H 35
Daniel Nilsson
Storvreta IK
2:08:05.768400
+11:24.68300
77.6p
19
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:08:15.769400
+11:34.69300
77.4p
20
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö Skidklubb
2:08:21.770000
+11:40.69900
77.4p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
21
H 21
Adam EKSTEDT
IF Ski Team Skåne
2:10:07.780600
+13:26.80500
75.9p
22
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
2:10:21.782000
+13:40.81900
75.7p
23
H 45
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:11:49.790800
+15:08.90700
74.5p
24
H 21
Mats Berglund
Nacka Värmdö Skidklubb
2:11:53.791200
+15:12.91100
74.5p
25
H 50
Dick Gustafsson
Landehof Skidor
2:11:55.791400
+15:14.91300
74.5p
26
H 35
Carl Henrik Niper
IKJ Haninge
2:11:59.791800
+15:18.91700
74.4p
27
H 21
Gustaf Johansson
OK Orion
2:12:25.794400
+15:44.94300
74.1p
28
H 21
Arvid Claeson
Yuppie Ski Club
2:12:31.795000
+15:50.94900
74.0p
29
H 35
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:12:36.795500
+15:55.95400
73.9p
30
H 35
Henrik Johansson
SK Bore
2:14:40.807900
+17:59.107800
72.4p
31
H 35
Markus Larin
Axa SC
2:14:41.808000
+18:00.107900
72.3p
32
H 21
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:14:57.809600
+18:16.109500
72.2p
33
H 35
Martin Ekberg
Borensbergs IF CK
2:15:10.810900
+18:29.110800
72.0p
34
H 21
Erik Sundén
XC STHLM Skiklubb
2:15:20.811900
+18:39.111800
71.9p
35
H 50
Jari Jussi
Gävle SK
2:15:31.813000
+18:50.112900
71.7p
36
H 45
Joakim Carlson
IK Trasten
2:15:52.815100
+19:11.115000
71.5p
37
H 35
Anders Lilja
IK Stern
2:15:57.815600
+19:16.115500
71.4p
37
H 40
Björn Winell
Storvreta IK
2:15:57.815600
+19:16.115500
71.4p
39
H 35
Martin Stolth
AB Karl Hedin IF
2:16:02.816100
+19:21.116000
71.4p
40
H 40
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:16:11.817000
+19:30.116900
71.3p
41
H 21
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:16:41.820000
+20:00.119900
70.9p
42
H 50
Patrik Larsson
XC STHLM Skiklubb / Xc Sthlm Skiklubb
2:16:48.820700
+20:07.120600
70.8p
43
H 35
Henric Johansson
Grava SK
2:16:52.821100
+20:11.121000
70.8p
44
H 40
Magnus Boberg
Axa SC
2:17:29.824800
+20:48.124700
70.3p
45
H 21
Kasper Johansson
Norabygdens SK
2:17:33.825200
+20:52.125100
70.3p
46
H 40
Jonas Johansson
IK Stern
2:17:49.826800
+21:08.126700
70.1p
47
D 21
Linda Hansson
Axa SC
2:17:51.827000
+21:10.126900
70.1p
48
H 35
Matti Näslund
ÄLVSJÖ
2:18:10.828900
+21:29.128800
69.9p
49
H 21
Pierre Hallin
Hössna IF
2:18:12.829100
+21:31.129000
69.8p
50
H 35
Anders Hjertberg
Dalarnas Försäkringsbolag
2:18:18.829700
+21:37.129600
69.8p
51
H 45
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:18:24.830300
+21:43.130200
69.7p
52
H 21
Lars Martinsson
Nacka Värmdö Skidklubb
2:18:36.831500
+21:55.131400
69.6p
53
H 21
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:18:39.831800
+21:58.131700
69.5p
54
D 21
Lena VIKLUND
Högbo GIF
2:18:51.833000
+22:10.132900
69.4p
55
H 21
Carl-August Westberg
Sundborns GoIF
2:18:52.833100
+22:11.133000
69.4p
56
H 50
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF / Team XC Gold
2:19:11.835000
+22:30.134900
69.2p
57
H 21
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:19:15.835400
+22:34.135300
69.1p
58
H 21
Johan Olsson
IK Stern
2:19:17.835600
+22:36.135500
69.1p
59
H 21
Johan Lehtinen
Gustafs GoIF
2:19:18.835700
+22:37.135600
69.1p
60
H 45
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:19:38.837700
+22:57.137600
68.9p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
61
H 40
Pontus Tillenius
Wattholma IF
2:20:01.840000
+23:20.139900
68.6p
62
H 35
Carl Lönnbark
Falu IK
2:20:15.841400
+23:34.141300
68.5p
63
D 21
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
2:20:16.841500
+23:35.141400
68.4p
64
H 45
David Wijk
Högbo GIF
2:20:23.842200
+23:42.142100
68.4p
65
H 21
Erik Sjögren
No club
2:20:33.843200
+23:52.143100
68.3p
66
H 21
Niklas AUBELL
Nacka Värmdö Skidklubb
2:20:39.843800
+23:58.143700
68.2p
67
H 35
Stefan Thorsell
AXA
2:20:40.843900
+23:59.143800
68.2p
68
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:20:56.845500
+24:15.145400
68.0p
69
H 21
Johan Gustafsson
Falun
2:21:05.846400
+24:24.146300
67.9p
70
D 35
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:21:11.847000
+24:30.146900
67.8p
71
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
2:21:12.847100
+24:31.147000
67.8p
71
H 21
Andreas Pettersson
Axa SC / Axa Sports Club
2:21:12.847100
+24:31.147000
67.8p
73
H 21
Erik Danielsson
Sveaskogs IF
2:21:16.847500
+24:35.147400
67.8p
74
H 40
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:21:52.851100
+25:11.151000
67.4p
75
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:22:05.852400
+25:24.152300
67.3p
76
H 50
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:22:22.854100
+25:41.154000
67.1p
77
H 35
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:22:26.854500
+25:45.154400
67.0p
78
H 21
Henrik Thomson
Sundborns GoIF
2:23:17.859600
+26:36.159500
66.5p
79
H 35
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:23:23.860200
+26:42.160100
66.4p
80
H 40
Ola Zetterström
Sågmyra SK
2:23:27.860600
+26:46.160500
66.4p
81
H 45
Johan Berglund
Brovallens IF
2:23:30.860900
+26:49.160800
66.4p
82
H 50
Jonas Bohlin
Borlänge Energi
2:23:32.861100
+26:51.161000
66.3p
83
H 35
Tobias Krümmling
Axa SC / Axa SC
2:23:37.861600
+26:56.161500
66.3p
84
H 35
David Ranfalk
IK Stern
2:23:40.861900
+26:59.161800
66.3p
85
H 21
Andreas Lindén
Hestra IF
2:23:41.862000
+27:00.161900
66.3p
86
H 50
Ulf Edsfors
Orsa SK
2:24:00.863900
+27:19.163800
66.1p
87
H 45
Oscar Johansson
Kimstad GOIF / Kimstad Goif
2:24:07.864600
+27:26.164500
66.0p
88
H 21
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:24:26.866500
+27:45.166400
65.8p
89
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:24:34.867300
+27:53.167200
65.7p
90
H 45
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:24:37.867600
+27:56.167500
65.7p
91
H 21
Fredrik Johansson
Norrbärke SK
2:25:08.870700
+28:27.170600
65.4p
92
H 35
Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:25:13.871200
+28:32.171100
65.3p
93
H 21
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:25:41.874000
+29:00.173900
65.0p
94
H 40
Andreas Smedh
Insjöns IF OK
2:25:44.874300
+29:03.174200
65.0p
94
H 50
Odd Wallum
Sävedalens AIK / Sävedalens AIK
2:25:44.874300
+29:03.174200
65.0p
96
H 21
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF AF
2:25:49.874800
+29:08.174700
65.0p
97
H 45
Martin Jägryd
VARBERG
2:25:56.875500
+29:15.175400
64.9p
98
H 21
Anders Kallings
Visborgs OK
2:25:57.875600
+29:16.175500
64.9p
99
H 50
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:26:08.876700
+29:27.176600
64.8p
100
H 21
Max Bergström
Orsa SK / Längdcentrum
2:26:14.877300
+29:33.177200
64.7p
101
H 40
Björn Ljunggren
Högbo GIF
2:26:27.878600
+29:46.178500
64.6p
102
H 35
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:26:29.878800
+29:48.178700
64.6p
103
H 21
Robin Strålberg
Lkab Fritid
2:26:30.878900
+29:49.178800
64.6p
104
H 21
Hampus Monlars
Orsa SK
2:26:38.879700
+29:57.179600
64.5p
105
H 45
Ulf Gezelius
LIDINGÖ
2:26:43.880200
+30:02.180100
64.4p
106
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:26:44.880300
+30:03.180200
64.4p
107
H 21
Olle Widgren
Saltsjöbadens IF
2:26:46.880500
+30:05.180400
64.4p
108
H 35
Andreas Hedström
SK Gruvspårets vänner
2:26:47.880600
+30:06.180500
64.4p
109
H 21
Takahiro Fukui
Skeriol IF
2:27:04.882300
+30:23.182200
64.2p
110
H 40
Pelle Bergstrand
Hotagens Sportsclub
2:27:17.883600
+30:36.183500
64.1p
111
H 35
Björn Eriksson
Axa SC
2:27:20.883900
+30:39.183800
64.1p
112
H 50
Mattias Klintemar
Stockholms RK
2:27:30.884900
+30:49.184800
64.0p
113
H 21
Jerry Danielsson
JOMALA
2:27:41.886000
+31:00.185900
63.9p
114
H 50
Peter Drottman
Nybro Skidklubb / Nybro Skidklubb
2:27:46.886500
+31:05.186400
63.8p
115
H 45
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
2:27:48.886700
+31:07.186600
63.8p
116
H 35
Simon Bjurèn
Sågmyra sk
2:27:54.887300
+31:13.187200
63.7p
117
H 55
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:27:55.887400
+31:14.187300
63.7p
118
H 21
Sebastian Lembke
NCC IF Stockholm
2:28:07.888600
+31:26.188500
63.6p
119
H 21
Karl Tiselius
Team Ormsalva AC
2:28:15.889400
+31:34.189300
63.5p
120
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:28:35.891400
+31:54.191300
63.3p
121
H 40
Martin Westlund
Axa SC
2:28:40.891900
+31:59.191800
63.3p
122
H 35
Johan Andersson
Arboga SK
2:29:14.895300
+32:33.195200
63.0p
123
H 60
Ove Storm
Eds SK
2:29:32.897100
+32:51.197000
62.8p
124
H 21
John Blomberg
Carnegie IF
2:29:34.897300
+32:53.197200
62.8p
125
H 40
Marcus Bergman
Livgardet IK
2:29:42.898100
+33:01.198000
62.7p
126
H 45
Patrik Nyman
Brandkårens IK / Brandkårens ik
2:29:49.898800
+33:08.198700
62.7p
127
H 40
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:29:50.898900
+33:09.198800
62.6p
128
H 55
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:29:57.899600
+33:16.199500
62.6p
129
D 21
Jenny Ramstedt
Xcsthlm/Pow
2:29:59.899800
+33:18.199700
62.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
130
H 21
Jesper Hellström
Axa SC
2:30:29.902800
+33:48.202700
62.3p
131
H 50
Niklas Kåvius
Tullinge SK
2:30:31.903000
+33:50.202900
62.3p
132
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:30:32.903100
+33:51.203000
62.3p
133
H 42 Motion
Martin Lundqvist
UPPSALA
2:30:33.903200
+33:52.203100
62.3p
134
H 40
Michael Frisk
ORSA
2:30:38.903700
+33:57.203600
62.2p
135
H 45
Peter Jacobson
Galderma FF
2:30:42.904100
+34:01.204000
62.2p
135
H 45
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:30:42.904100
+34:01.204000
62.2p
137
H 21
Oskar Nordlander
XC STHLM Skiklubb
2:30:44.904300
+34:03.204200
62.2p
138
H 21
Niklas Henriksson
Bålsta SK
2:30:45.904400
+34:04.204300
62.1p
138
H 50
Tomas Lindén
Nacka Värmdö SK
2:30:45.904400
+34:04.204300
62.1p
140
H 50
Niklas Vernholt
Borås SK
2:30:47.904600
+34:06.204500
62.1p
141
H 50
Fredrik Ahlsson
Sunnersta AIF
2:30:49.904800
+34:08.204700
62.1p
142
H 21
Henrik Lans
Orsa SK
2:30:54.905300
+34:13.205200
62.1p
143
H 45
Andreas Persson
IFK Mora SK
2:31:02.906100
+34:21.206000
62.0p
144
H 42 Motion
Axel Karlsson
Hagfors SF
2:31:10.906900
+34:29.206800
61.9p
145
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:31:11.907000
+34:30.206900
61.9p
146
H 50
Andreas Nordström
Team Ormsalva AC / Team Ormsalva AC
2:31:14.907300
+34:33.207200
61.9p
147
H 21
Viktor Ranerfors
Rembo IK / Rembo IK
2:31:32.909100
+34:51.209000
61.7p
148
H 35
Magnus Karlsson
Axa SC
2:31:42.910100
+35:01.210000
61.6p
149
H 40
Thomas Ekhammer
Korsnäs IF SK
2:31:44.910300
+35:03.210200
61.6p
150
H 45
Robert Andersson
Baggetorps IF
2:31:46.910500
+35:05.210400
61.6p
151
H 60
Lasse Johansson
Eds SK
2:31:48.910700
+35:07.210600
61.6p
152
H 40
Ola Backlund
Orsa SK
2:32:00.911900
+35:19.211800
61.5p
153
H 50
Pål Olofsson
AXA Sports Club
2:32:22.914100
+35:41.214000
61.3p
154
H 45
Fredrik Palm
Åkersberga SK
2:32:32.915100
+35:51.215000
61.2p
155
H 45
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:32:37.915600
+35:56.215500
61.1p
156
H 60
Håkan Danielsson
Korsnäs IF SK
2:33:06.918500
+36:25.218400
60.9p
157
H 45
Roger Gerdvall
Östansjö SK
2:33:07.918600
+36:26.218500
60.9p
157
H 50
Patrik Andersson
IF Spirit IF
2:33:07.918600
+36:26.218500
60.9p
157
H 55
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:33:07.918600
+36:26.218500
60.9p
160
H 40
Henrik Tunér
CCC1000 Skidklubb
2:33:11.919000
+36:30.218900
60.8p
161
H 40
Anders Möllerberg
Valbo AIF
2:33:31.921000
+36:50.220900
60.7p
162
H 60
Björn Jansson
IFK Tumba SOK
2:33:43.922200
+37:02.222100
60.6p
163
H 40
Rickard Bergström
Q-gruppen IF
2:34:16.925500
+37:35.225400
60.3p
164
H 21
Jonas Jonsson
SK Bore
2:34:25.926400
+37:44.226300
60.2p
165
D 21
Lisa Hallberg
Axa SC
2:34:33.927200
+37:52.227100
60.1p
166
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:34:50.928900
+38:09.228800
60.0p
167
H 21
Björn Johannesson
Axa SC
2:35:10.930900
+38:29.230800
59.8p
168
H 40
Daniel Andersson
Axa SC
2:35:23.932200
+38:42.232100
59.7p
169
H 21
Markus Femling
SK Bore
2:35:26.932500
+38:45.232400
59.7p
169
H 21
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:35:26.932500
+38:45.232400
59.7p
171
H 21
Per Nyberg
IK Stern
2:35:28.932700
+38:47.232600
59.7p
171
H 40
Fredrik Viklund
IK Jarl Rättvik
2:35:28.932700
+38:47.232600
59.7p
173
H 21
Gaetan Delhon
STOCKHOLM
2:35:32.933100
+38:51.233000
59.6p
173
H 21
Robin Wessman
Sockertoppen IF
2:35:32.933100
+38:51.233000
59.6p
175
H 45
Per-Lennart Olsson
Lima IF
2:35:45.934400
+39:04.234300
59.5p
176
H 35
Andreas Davidsson
SIGN Sports Club
2:35:59.935800
+39:18.235700
59.4p
177
H 40
Fredrik Zetterling
Team XC Gold
2:36:18.937700
+39:37.237600
59.3p
178
H 50
Bo Lundgren
Åmåls OK
2:36:27.938600
+39:46.238500
59.2p
179
H 21
Rickard Bäck
Dalregementets IF
2:36:31.939000
+39:50.238900
59.2p
180
H 21
Joakim Lindström
Axa SC / Axa SC
2:36:37.939600
+39:56.239500
59.1p
181
H 45
Micael Lindgren
Vassunda IF
2:36:39.939800
+39:58.239700
59.1p
182
H 42 Motion
Tomas Bergman
VÅMHUS
2:36:40.939900
+39:59.239800
59.1p
183
H 55
John Carlsson
OK Norrvirdarna
2:37:03.942200
+40:22.242100
58.9p
184
H 50
Ola Andersson
Domnarvets GOIF
2:37:08.942700
+40:27.242600
58.8p
185
H 35
Andreas Elofsson
Bjursås IK / Dala Fiberprojektering AB
2:37:09.942800
+40:28.242700
58.8p
186
H 42 Motion
Fredrik Andersson
LINKÖPING
2:37:19.943800
+40:38.243700
58.8p
187
H 21
Jim Manselin
Lemland Racing
2:37:20.943900
+40:39.243800
58.8p
188
H 21
Erik Alm
AXA Sports Club
2:37:23.944200
+40:42.244100
58.7p
189
H 35
Jakob Sellgren
Axa SC
2:37:31.945000
+40:50.244900
58.7p
190
H 55
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:37:37.945600
+40:56.245500
58.6p
191
H 55
Nils Moen
Mälarö SOK
2:37:44.946300
+41:03.246200
58.6p
192
H 42 Motion
Stefan Högberg
VALBO
2:37:48.946700
+41:07.246600
58.5p
193
H 55
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:37:52.947100
+41:11.247000
58.5p
194
H 50
Marcus Markström
Åkersberga SK / XC Gold
2:37:56.947500
+41:15.247400
58.5p
195
H 45
Markus Porath
OK Kroppefjäll
2:38:12.949100
+41:31.249000
58.3p
196
H 35
Marcus Jacobi
XC STHLM Skiklubb
2:38:20.949900
+41:39.249800
58.3p
197
H 45
Anders Drakenberg
Enebybergs IF / Enebybergs IF
2:38:24.950300
+41:43.250200
58.2p
198
H 42 Motion
Jonas Eriksson
Gävle SK
2:38:28.950700
+41:47.250600
58.2p
199
H 42 Motion
Sebastian Tengbom
HÄGERSTEN
2:38:34.951300
+41:53.251200
58.2p
200
H 21
Henrik Ling
Tärnsjö IF
2:38:42.952100
+42:01.252000
58.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 50
Stefan Born
Ufk
2:38:57.953600
+42:16.253500
58.0p
202
H 45
Mikael Olsson
Eds SK
2:39:19.955800
+42:38.255700
57.8p
203
H 21
Anders Söderlund
Nacka Värmdö Skidklubb
2:39:53.959200
+43:12.259100
57.5p
204
H 21
Johannes Bengtsson
FALUN
2:39:54.959300
+43:13.259200
57.5p
205
H 21
Johan Malgerud
Tunafors SK
2:39:57.959600
+43:16.259500
57.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
206
H 40
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team Klubb
2:40:01.960000
+43:20.259900
57.5p
207
H 21
Bujar Bunjaku
Nybro Ski
2:40:06.960500
+43:25.260400
57.4p
208
H 40
David Klint
Orsa SK / Tough Viking AB
2:40:12.961100
+43:31.261000
57.4p
209
H 60
Leif Hedberg
Dellner Couplers IK
2:40:15.961400
+43:34.261300
57.4p
210
H 50
Göran Olsson
Lillhärdals IF
2:40:16.961500
+43:35.261400
57.4p
211
H 45
Simon Gunnarsson
IK Stern
2:40:17.961600
+43:36.261500
57.3p
212
H 21
Richard Johansson
Bålsta SK
2:40:52.965100
+44:11.265000
57.1p
213
H 35
John Ivarsson
Clas Ohlson IF
2:40:54.965300
+44:13.265200
57.1p
214
H 40
Anders Börjefors
Orsa SK
2:41:52.971100
+45:11.271000
56.6p
215
H 55
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:42:04.972300
+45:23.272200
56.5p
216
H 45
Peter Andersson
Axa SC
2:42:07.972600
+45:26.272500
56.5p
217
H 35
Johan Nyberg
Dala-Järna IK
2:42:20.973900
+45:39.273800
56.4p
218
H 45
Torkel Gustafsson
IK Ymer
2:42:33.975200
+45:52.275100
56.3p
219
H 40
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:42:40.975900
+45:59.275800
56.3p
220
H 50
Urban Johansson
Väsby SK
2:43:04.978300
+46:23.278200
56.1p
221
H 45
Patrik Falk
Domnarvets GOIF
2:43:06.978500
+46:25.278400
56.1p
222
H 45
Stefan Andersson
Insjöns IF OK
2:43:11.979000
+46:30.278900
56.0p
223
H 60
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
2:43:17.979600
+46:36.279500
56.0p
224
H 40
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:43:26.980500
+46:45.280400
55.9p
225
H 21
Tom Manselin
Idrottens IF
2:43:28.980700
+46:47.280600
55.9p
226
H 42 Motion
Jan Risinger
Björklinge SOK
2:43:36.981500
+46:55.281400
55.8p
227
H 21
Daniel Johansson
No club
2:43:37.981600
+46:56.281500
55.8p
228
H 35
Andreas Nors
Axa SC
2:43:43.982200
+47:02.282100
55.8p
229
H 35
Gustav Svensson
Axa SC
2:43:44.982300
+47:03.282200
55.8p
230
H 40
Tomas Andersen
IKJ Haninge
2:43:46.982500
+47:05.282400
55.8p
231
H 45
Niklas Häggström
Axa SC
2:43:48.982700
+47:07.282600
55.8p
232
H 21
Mikael Saadat
Axa SC
2:43:49.982800
+47:08.282700
55.8p
233
H 50
Håkan Olofsson
Hällbybrunns if
2:43:56.983500
+47:15.283400
55.7p
234
H 42 Motion
Stefan Ekström
Axa SC
2:44:01.984000
+47:20.283900
55.7p
235
H 42 Motion
Carl Söderström
BORLÄNGE
2:44:03.984200
+47:22.284100
55.6p
236
H 60
Mats Bergqvist
Falu IK
2:44:07.984600
+47:26.284500
55.6p
237
H 55
Patrick Lundstedt
BROMMA
2:44:14.985300
+47:33.285200
55.6p
238
H 60
Lars Skagerlind
Nacka Värmdö SK
2:44:15.985400
+47:34.285300
55.6p
239
H 35
Christofer Salmén
Yuppie Ski Club
2:44:26.986500
+47:45.286400
55.5p
240
D 35
Elin Woxlin
Edsbyns SK
2:44:44.988300
+48:03.288200
55.4p
241
H 42 Motion
Johnnie Backlund
SANDVIKEN
2:44:55.989400
+48:14.289300
55.3p
242
H 50
Tomas Sellström
Insjöns IF OK
2:45:10.990900
+48:29.290800
55.2p
243
H 40
Johan Yttermark
Axa SC
2:45:11.991000
+48:30.290900
55.2p
244
H 21
Dennis Lindberget
Evertsbergs SK
2:45:17.991600
+48:36.291500
55.1p
244
H 50
Michael Hertin
IK Hakarpspojkarna
2:45:17.991600
+48:36.291500
55.1p
246
H 40
Anders Martin
SOK Viljan
2:45:21.992000
+48:40.291900
55.1p
247
H 21
Johan Nilsson
IFK Mora SK
2:45:33.993200
+48:52.293100
55.0p
248
H 42 Motion
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:45:37.993600
+48:56.293500
55.0p
249
H 50
Tommy Petersson
Nybro Skidklubb
2:45:43.994200
+49:02.294100
54.9p
250
H 21
Joakim Bill
Axa Sports Club
2:45:55.995400
+49:14.295300
54.8p
251
H 42 Motion
Per Åhlby
Mariestads FK
2:45:57.995600
+49:16.295500
54.8p
252
H 35
Johan Gustafsson
Tunafors SK / Adsum Ski Team
2:46:04.996300
+49:23.296200
54.8p
253
H 40
Fredrik Nilsson
Gnosjö FK
2:46:10.996900
+49:29.296800
54.7p
254
H 21
Per Eliasson
Nacka Värmdö Skidklubb
2:46:17.997600
+49:36.297500
54.7p
255
H 35
Oskar Svensson
Axa SC
2:46:27.998600
+49:46.298500
54.6p
256
H 55
Anders Nordenfors
Gävle SK
2:46:36.999500
+49:55.299400
54.6p
257
H 35
Jimmy Schiöld
Axa SC
2:46:40.999900
+49:59.299800
54.5p
258
H 42 Motion
Patrik Danielsson
Stockholms RK / Stockholms RK
2:46:53.1001200
+50:12.301100
54.4p
259
H 21
Johan Olsson
Hjobygdens OK
2:47:28.1004700
+50:47.304600
54.2p
260
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen / OK Borgen
2:47:41.1006000
+51:00.305900
54.1p
261
H 21
Gustav Andersson
OSLO
2:48:19.1009800
+51:38.309700
53.8p
262
H 42 Motion
Jan Berglund
HUDDINGE
2:48:25.1010400
+51:44.310300
53.8p
263
H 21
Sebastian Darolf
Axa SC
2:48:34.1011300
+51:53.311200
53.7p
264
H 42 Motion
Jakob Ringblom
Spårvägen Sk
2:48:36.1011500
+51:55.311400
53.7p
265
H 21
Joakim Lundqvist
XC STHLM Skiklubb
2:48:42.1012100
+52:01.312000
53.7p
266
D 21
Stella Malmgren
Östersunds SK
2:48:46.1012500
+52:05.312400
53.7p
267
H 42 Motion
Bernhard Hallin
Hössna IF
2:48:52.1013100
+52:11.313000
53.6p
268
H 40
David Lagneholm
Enebybergs IF
2:49:02.1014100
+52:21.314000
53.6p
269
D 35
Angela Johansson
OK Ravinen
2:49:04.1014300
+52:23.314200
53.5p
270
H 21
Wilhelm Gustafsson
Axa SC
2:49:05.1014400
+52:24.314300
53.5p
271
H 40
Andreas Röstberg
Gävle SK
2:49:06.1014500
+52:25.314400
53.5p
272
H 35
Bengt Langels
Skarpnäcks OL
2:49:08.1014700
+52:27.314600
53.5p
273
H 50
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:49:10.1014900
+52:29.314800
53.5p
274
H 40
Johan Elvermåhr
Axa SC
2:49:11.1015000
+52:30.314900
53.5p
274
H 55
Anders Berlin
Axa SC
2:49:11.1015000
+52:30.314900
53.5p
276
H 45
Robert Hjelm
Hultsfreds LK
2:49:18.1015700
+52:37.315600
53.4p
277
H 45
Stefan Nilsson
LUND
2:49:26.1016500
+52:45.316400
53.4p
278
H 55
Mikael Mellhorn
Ericsson Stockholm IK
2:49:28.1016700
+52:47.316600
53.4p
279
H 21
Jonas Björklund
Axa SC
2:49:32.1017100
+52:51.317000
53.3p
280
H 21
Johan Wallinder
Gävle SK
2:49:33.1017200
+52:52.317100
53.3p
281
H 21
Rikard Larsson
OK Kullingshof
2:49:48.1018700
+53:07.318600
53.2p
282
H 50
Fredrik Åslund
Peab IF
2:49:58.1019700
+53:17.319600
53.2p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
283
H 42 Motion
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:50:18.1021700
+53:37.321600
53.0p
284
D 45
Karin Marell
Sundbybergs IK
2:50:22.1022100
+53:41.322000
53.0p
285
H 40
Tomas Andersson
Fjärdhundra SK
2:50:31.1023000
+53:50.322900
53.0p
286
D 21
Karin Nilsson
Stockholms RK
2:50:33.1023200
+53:52.323100
52.9p
287
H 42 Motion
Andreas Persson
UPPSALA
2:51:08.1026700
+54:27.326600
52.7p
288
H 50
Robert Nilsson
Hammarby IF SF
2:51:21.1028000
+54:40.327900
52.6p
289
H 40
Niklas Nylander
Valbo Aif
2:51:25.1028400
+54:44.328300
52.6p
290
H 45
Pär Norling
Domnarvets GOIF
2:51:27.1028600
+54:46.328500
52.6p
291
H 42 Motion
Emil Rune
FALUN
2:51:31.1029000
+54:50.328900
52.6p
292
H 40
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
2:51:37.1029600
+54:56.329500
52.5p
293
D 45
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:51:53.1031200
+55:12.331100
52.4p
293
H 42 Motion
Johan Rune
FALUN
2:51:53.1031200
+55:12.331100
52.4p
295
H 35
Anders Haesert
ENEBYBERG
2:51:58.1031700
+55:17.331600
52.4p
296
D 45
Mia Ravakko
Sävedalens AIK
2:52:02.1032100
+55:21.332000
52.4p
297
D 21
Sara Hägglund
Axa SC
2:52:11.1033000
+55:30.332900
52.3p
298
H 42 Motion
Mats Karlsson
Hagfors SF
2:52:16.1033500
+55:35.333400
52.3p
299
H 35
Viktor Gingsjö
Lemland Racing
2:52:17.1033600
+55:36.333500
52.3p
300
H 55
Ingemar Granqvist
Bullarens GOIF
2:52:19.1033800
+55:38.333700
52.3p
301
H 21
Henrik Rydén
SOLNA
2:52:26.1034500
+55:45.334400
52.2p
301
H 42 Motion
Mathias Lundgren
Axa SC
2:52:26.1034500
+55:45.334400
52.2p
303
H 21
Richard Lööf
Axa SC
2:53:03.1038200
+56:22.338100
52.0p
304
H 60
Jürgen Schweizer
WAAKE
2:53:08.1038700
+56:27.338600
51.9p
305
D 21
Therése Edén
Bonava
2:53:09.1038800
+56:28.338700
51.9p
305
H 45
Jonas Eriksson
Högbo GIF
2:53:09.1038800
+56:28.338700
51.9p
305
H 42 Motion
Lars-Erik Heed
Oxbergs IF
2:53:09.1038800
+56:28.338700
51.9p
308
H 45
Christian Buchli
Täby IS SK
2:53:31.1041000
+56:50.340900
51.8p
309
H 50
Robert Kraft
Sunnersta AIF
2:53:36.1041500
+56:55.341400
51.8p
310
H 40
Jakob Ibsen Jensen
Københavns Skiklub
2:53:38.1041700
+56:57.341600
51.8p
311
H 40
Mikael Östberg
Axa SC
2:53:43.1042200
+57:02.342100
51.7p
312
H 21
Carl Bladh
Sk Graal
2:53:48.1042700
+57:07.342600
51.7p
313
H 40
Magnus Pålsson
Axa SC
2:53:53.1043200
+57:12.343100
51.7p
314
D 21
Caroline Ström
Tierps IF
2:53:56.1043500
+57:15.343400
51.6p
315
H 42 Motion
Jan Staffansson
FALUN
2:54:09.1044800
+57:28.344700
51.6p
316
H 21
Elias Larsson
Ställbergs IK
2:54:19.1045800
+57:38.345700
51.5p
317
D 35
Lisa Dahlberg
Kimstad GOIF / Kimstad Goif
2:54:21.1046000
+57:40.345900
51.5p
318
H 35
Carl-Fredrik Ahnsberg
Axa SC
2:54:29.1046800
+57:48.346700
51.4p
319
D 35
Sarah Norling
Domnarvets GOIF
2:54:46.1048500
+58:05.348400
51.3p
320
H 42 Motion
Mattias Hammarsten
JÄRFÄLLA
2:55:03.1050200
+58:22.350100
51.2p
321
H 50
Mikael Andersson
IF Spirit Idrottförening
2:55:11.1051000
+58:30.350900
51.2p
322
H 45
Stefan Persson
Sunne SLF
2:55:18.1051700
+58:37.351600
51.1p
323
H 35
Patrik Ljungberg
IK Nocoutse
2:55:35.1053400
+58:54.353300
51.0p
324
H 50
Hans Rynnel
Nacka Värmdö SK
2:55:40.1053900
+58:59.353800
51.0p
325
H 40
Mats Jonasson
Stockholms RK
2:55:43.1054200
+59:02.354100
51.0p
326
H 42 Motion
Fredrik Andersson
Wattholma Idrottsförening
2:55:45.1054400
+59:04.354300
51.0p
327
H 50
Jan Axelsson
Högbo GIF
2:55:48.1054700
+59:07.354600
50.9p
328
H 50
Christer Nikolausson
OK Norrvirdarna / Ok Norrvirdarna
2:56:04.1056300
+59:23.356200
50.8p
329
H 45
Magnus Wiktorsson
Axa SC
2:56:10.1056900
+59:29.356800
50.8p
330
H 40
Nicklas Åhlander
Östervåla IF
2:56:23.1058200
+59:42.358100
50.7p
331
H 42 Motion
Niklas Eklund
Handelsbanken IF
2:56:25.1058400
+59:44.358300
50.7p
332
H 70
Sune Persson
Sunne SLF
2:56:35.1059400
+59:54.359300
50.7p
333
H 40
Johan Pahlman
MARIEHAMN
2:56:42.1060100
+1:00:01.360000
50.6p
334
H 42 Motion
Göran Lind
Ccc1000
2:56:49.1060800
+1:00:08.360700
50.6p
335
H 45
Kenneth Petersson
Axa SC
2:56:53.1061200
+1:00:12.361100
50.6p
336
H 45
Lars Modig
Väsby SK
2:57:12.1063100
+1:00:31.363000
50.4p
337
H 35
Fredrik Randström
SK Skogarna
2:57:43.1066200
+1:01:02.366100
50.3p
338
H 42 Motion
Jens Öström
OK Tyr
2:57:53.1067200
+1:01:12.367100
50.2p
339
H 21
Anders Perers
Sätra IF / Mybonus AB
2:57:55.1067400
+1:01:14.367300
50.2p
339
H 21
Markus Maukonen
IFK Mora SK
2:57:55.1067400
+1:01:14.367300
50.2p
341
H 45
Erik Eng
Team Ormsalva AC
2:58:04.1068300
+1:01:23.368200
50.1p
342
D 21
Frida Lövgren
IFK Mora SK
2:58:12.1069100
+1:01:31.369000
50.1p
343
D 35
Åsa Bergqvist
Axa SC
2:58:13.1069200
+1:01:32.369100
50.1p
343
H 45
Mårten Nilsson
Ufk
2:58:13.1069200
+1:01:32.369100
50.1p
345
H 55
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
2:58:31.1071000
+1:01:50.370900
50.0p
346
H 45
Niklas Gladh
Axa SC
2:58:38.1071700
+1:01:57.371600
49.9p
347
H 50
Thomas Lindholm
Axa SC
2:58:43.1072200
+1:02:02.372100
49.9p
348
D 45
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
2:59:01.1074000
+1:02:20.373900
49.8p
349
H 42 Motion
Magnus Ahlström
Axa Sports Club
2:59:08.1074700
+1:02:27.374600
49.8p
350
H 42 Motion
Tomas Falk
UPPSALA
2:59:21.1076000
+1:02:40.375900
49.7p
351
D 35
Carina Mårlind
Axa SC
2:59:28.1076700
+1:02:47.376600
49.6p
352
D 35
Sara Grankvist
Kungsgårdens SK / Kungsgårdens SK
2:59:31.1077000
+1:02:50.376900
49.6p
353
H 50
Henrik Nordholm
Sävedalens AIK / Sävedalens AIK
2:59:44.1078300
+1:03:03.378200
49.5p
354
H 50
Gabriel Wetter
Saltsjöbadens IF
2:59:51.1079000
+1:03:10.378900
49.5p
355
H 21
Niklas Thoren
Göteborgs SK
2:59:55.1079400
+1:03:14.379300
49.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
356
H 70
Jan Lund
Orsa SK
3:00:23.1082200
+1:03:42.382100
49.3p
357
H 45
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:00:35.1083400
+1:03:54.383300
49.2p
358
H 21
Andreas Fernberg
Finspångs SOK
3:00:57.1085600
+1:04:16.385500
49.1p
359
H 21
Michael Brüer
Axa SC
3:00:58.1085700
+1:04:17.385600
49.1p
360
D 42 Motion
Angelica Johansson
LUDVIKA
3:01:04.1086300
+1:04:23.386200
49.1p
361
H 21
Magnus Töndevold
Nacka Värmdö SK
3:01:14.1087300
+1:04:33.387200
49.0p
362
H 42 Motion
Marcus Tuori
Orsa SK
3:01:26.1088500
+1:04:45.388400
49.0p
363
H 42 Motion
Magnus Lindman
Öhlins Racing
3:01:27.1088600
+1:04:46.388500
49.0p
364
H 50
Tomas Bergman
Åkersberga SK
3:01:32.1089100
+1:04:51.389000
48.9p
365
H 21
Henrik Björklund
Länsförsäkringar IF
3:01:44.1090300
+1:05:03.390200
48.9p
366
H 50
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
3:01:50.1090900
+1:05:09.390800
48.8p
367
H 42 Motion
Michael Hjort
Axa SC
3:02:04.1092300
+1:05:23.392200
48.7p
368
H 21
Rasmus Laursen
STOCKHOLM
3:02:12.1093100
+1:05:31.393000
48.7p
369
H 55
Jan Rönnblad
Esik
3:02:29.1094800
+1:05:48.394700
48.6p
370
H 40
Paul Svensson
Saltsjöbadens Idrottsförening
3:02:33.1095200
+1:05:52.395100
48.6p
371
H 55
Sven Johansson
OK 64 Torpa
3:02:35.1095400
+1:05:54.395300
48.6p
372
H 42 Motion
Jihmmy Ingvarsson
Adsum Ski Team
3:03:06.1098500
+1:06:25.398400
48.4p
373
H 21
Mattias Sundqvist
Team Matsun
3:03:08.1098700
+1:06:27.398600
48.4p
374
H 40
Johan Törnblad
IF Hallby SOK
3:03:10.1098900
+1:06:29.398800
48.4p
375
H 42 Motion
Andreas Yttermark
Enköpings AIF
3:03:12.1099100
+1:06:31.399000
48.4p
376
H 35
Stefan Wahlström
FK Studenterna
3:03:18.1099700
+1:06:37.399600
48.3p
377
H 45
Mikael Andersson
Svegs IK
3:03:33.1101200
+1:06:52.401100
48.3p
378
D 21
Frida Grenås
Sundborns GoIF
3:03:39.1101800
+1:06:58.401700
48.2p
379
H 45
Mathias Elenius
IK Droppen
3:04:00.1103900
+1:07:19.403800
48.1p
380
H 42 Motion
Carl Lindesvärd
Axa SC
3:04:09.1104800
+1:07:28.404700
48.1p
381
H 45
Lars Ljunggren
Gävle Skidkamrater
3:04:12.1105100
+1:07:31.405000
48.0p
382
H 45
Stefan Nordström
Pålsboda Goif
3:04:13.1105200
+1:07:32.405100
48.0p
383
H 42 Motion
Lennart Andersson
ORSA
3:04:27.1106600
+1:07:46.406500
48.0p
384
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:04:29.1106800
+1:07:48.406700
47.9p
385
H 50
Anders Larsson
Team Ormsalva AC
3:04:30.1106900
+1:07:49.406800
47.9p
386
H 21
Petter Norén
Nybro Skidklubb
3:04:31.1107000
+1:07:50.406900
47.9p
386
H 60
Per Sidfeldt
Hjärnarps OL
3:04:31.1107000
+1:07:50.406900
47.9p
388
H 45
Fredrik Zetterlund
Nacka Värmdö SK
3:04:34.1107300
+1:07:53.407200
47.9p
389
H 21
Mårten Wikner
Gåsarna
3:04:45.1108400
+1:08:04.408300
47.9p
390
H 45
Tobias Duse
NYKVARN
3:04:50.1108900
+1:08:09.408800
47.8p
391
H 21
Magnus Mertzig
Axa SC
3:04:52.1109100
+1:08:11.409000
47.8p
392
H 42 Motion
Lars Grässjö
Axa SC
3:05:03.1110200
+1:08:22.410100
47.8p
393
H 55
Anders Grelsson
Bålsta SK
3:05:14.1111300
+1:08:33.411200
47.7p
394
H 42 Motion
Christer Rydén
FALUN
3:05:16.1111500
+1:08:35.411400
47.7p
395
H 21
Fredrik Lyckelid
Axa SC
3:05:21.1112000
+1:08:40.411900
47.7p
396
H 42 Motion
Niklas Eklund
Axa SC
3:05:37.1113600
+1:08:56.413500
47.6p
397
H 42 Motion
Roger Carlsson
Ok Borgen
3:05:39.1113800
+1:08:58.413700
47.6p
398
H 42 Motion
Björn Henriksson
Norrbärke sk
3:05:46.1114500
+1:09:05.414400
47.5p
399
H 42 Motion
Mikael Stenelund
Ericsson Stockholm IK / Ericsson Stockholm IK
3:05:57.1115600
+1:09:16.415500
47.5p
400
H 42 Motion
Martin Östlund
Adsum Ski Team
3:06:07.1116600
+1:09:26.416500
47.4p
401
H 35
Hampus Orrskog
Axa SC
3:06:13.1117200
+1:09:32.417100
47.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 42 Motion
David Lindqvist
Adsum Ski Team
3:06:15.1117400
+1:09:34.417300
47.4p
403
H 42 Motion
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:06:19.1117800
+1:09:38.417700
47.4p
404
D 42 Motion
Louise Von Bahr
STOCKHOLM
3:06:43.1120200
+1:10:02.420100
47.2p
405
H 35
Jakob Fahlstedt
IF Ski Team Skåne
3:06:45.1120400
+1:10:04.420300
47.2p
406
H 55
Göran Sundström
Täby IS SK
3:07:06.1122500
+1:10:25.422400
47.1p
407
H 70
Rolf Österberg
Baggetorps If
3:07:11.1123000
+1:10:30.422900
47.1p
407
H 42 Motion
Johan Appelberg
Sweco
3:07:11.1123000
+1:10:30.422900
47.1p
409
H 50
David Sandegard
Valbo AIF
3:07:12.1123100
+1:10:31.423000
47.1p
410
D 21
Julia Björn
Stora Tuna IK SK
3:07:36.1125500
+1:10:55.425400
47.0p
410
D 45
Marie Erkersson
VÅMHUS
3:07:36.1125500
+1:10:55.425400
47.0p
412
D 42 Motion
Åsa Palm
IK Stern
3:07:37.1125600
+1:10:56.425500
47.0p
413
H 35
Emil Wikström Lassa
Axa SC
3:07:44.1126300
+1:11:03.426200
46.9p
414
H 55
Anders Sundström
Nacka Värmdö SK
3:08:04.1128300
+1:11:23.428200
46.8p
415
H 42 Motion
John Oknelid
Team Ormsalva AC
3:08:27.1130600
+1:11:46.430500
46.7p
416
H 42 Motion
Ola Karlsson
STOCKHOLM
3:08:32.1131100
+1:11:51.431000
46.7p
417
H 21
Marcus Mattsson
Venjans AIK
3:08:41.1132000
+1:12:00.431900
46.6p
418
H 42 Motion
Christer Holm
IFK Grängesberg SK
3:08:47.1132600
+1:12:06.432500
46.6p
419
H 35
Magnus Hansson
JOHANNESHOV
3:08:49.1132800
+1:12:08.432700
46.6p
420
D 45
Anna Hertin
IK Hakarpspojkarna
3:08:57.1133600
+1:12:16.433500
46.5p
421
H 55
Göran Corander
Peab IF
3:09:00.1133900
+1:12:19.433800
46.5p
422
H 42 Motion
Peter Nordin
IFK Mora SK
3:09:04.1134300
+1:12:23.434200
46.5p
423
H 42 Motion
Hans Stolpe
ABB IF Västerås
3:09:16.1135500
+1:12:35.435400
46.4p
424
H 21
Joel Ottosson
Axa SC
3:09:23.1136200
+1:12:42.436100
46.4p
425
H 42 Motion
Samuel Storkitt
Hellas Orientering
3:09:26.1136500
+1:12:45.436400
46.4p
426
H 45
Fredrik Bergqvist
IFK Sala
3:09:39.1137800
+1:12:58.437700
46.3p
427
D 35
Emilia Bergqvist
IFK Sala
3:09:41.1138000
+1:13:00.437900
46.3p
428
H 42 Motion
Henrik Antonsson
OK Landehof
3:09:50.1138900
+1:13:09.438800
46.3p
429
H 42 Motion
Stefan Carlsson
Grava SK
3:09:56.1139500
+1:13:15.439400
46.2p
430
D 35
Anna Nordsäter
Eds SK
3:09:57.1139600
+1:13:16.439500
46.2p
431
H 35
Olof Jönson
Borlänge Energi
3:10:04.1140300
+1:13:23.440200
46.2p
432
H 42 Motion
Klas Bringert
Sköldinge IF
3:10:12.1141100
+1:13:31.441000
46.2p
432
H 42 Motion
Martin Lundqvist
VALLENTUNA
3:10:12.1141100
+1:13:31.441000
46.2p
434
D 21
Sofia Lindblom
ABB IF
3:10:36.1143500
+1:13:55.443400
46.0p
435
H 42 Motion
Jacob Johansson
Offerdals sk
3:10:40.1143900
+1:13:59.443800
46.0p
436
H 40
Linus Eriksson
Orsa SK
3:10:45.1144400
+1:14:04.444300
46.0p
437
H 42 Motion
Peter Winell
Storvreta
3:10:49.1144800
+1:14:08.444700
46.0p
438
D 35
Karin Möllerberg
Valbo AIF
3:10:58.1145700
+1:14:17.445600
45.9p
438
H 21
Felix Magnusson
Carnegie IF
3:10:58.1145700
+1:14:17.445600
45.9p
440
H 21
Lars Dahlin
Axa SC
3:11:05.1146400
+1:14:24.446300
45.9p
441
H 45
Lars Lindqvist
IKJ Haninge
3:11:11.1147000
+1:14:30.446900
45.9p
442
H 70
Per Hasting
Storvreta IK
3:11:12.1147100
+1:14:31.447000
45.9p
443
H 35
Thomas Hemström
Uppsala
3:11:13.1147200
+1:14:32.447100
45.9p
444
H 55
Christer Wallberg
Uppsala SLK
3:11:35.1149400
+1:14:54.449300
45.7p
445
H 42 Motion
Tor Mellbye
Länsförsäkringar
3:12:17.1153600
+1:15:36.453500
45.5p
446
H 42 Motion
Sarbsat Said
Stora Tuna IK SK
3:12:19.1153800
+1:15:38.453700
45.5p
447
H 42 Motion
Mårten Falk
Börje SK
3:12:33.1155200
+1:15:52.455100
45.5p
448
H 40
Daniel Lindqvist
Axa SC
3:12:39.1155800
+1:15:58.455700
45.4p
449
H 42 Motion
Magnus Forsberg
Ok Norrvirdarna
3:12:55.1157400
+1:16:14.457300
45.4p
450
H 42 Motion
Björn Larsson
Axa SC
3:13:02.1158100
+1:16:21.458000
45.3p
451
H 21
Marcus Palmquist
Axa SC
3:13:16.1159500
+1:16:35.459400
45.3p
452
H 21
Mortimer Lillienau
STOCKHOLM
3:13:17.1159600
+1:16:36.459500
45.3p
453
H 21
Mattias Bäckström
Vingåkers OK
3:13:18.1159700
+1:16:37.459600
45.2p
454
H 40
Jim Sandberg
Väsby SK
3:13:35.1161400
+1:16:54.461300
45.2p
455
H 35
Peter Loven
KARLSBORG
3:13:38.1161700
+1:16:57.461600
45.2p
456
H 45
Johan Olaison
Eksjö SOK
3:13:44.1162300
+1:17:03.462200
45.1p
457
H 21
Gustav Stenbom
IFK Mora SK
3:13:46.1162500
+1:17:05.462400
45.1p
458
H 42 Motion
David Elofsson
STOCKHOLM
3:14:12.1165100
+1:17:31.465000
45.0p
459
H 55
Gert-Ove Johansson
BRASTAD
3:14:15.1165400
+1:17:34.465300
45.0p
460
H 42 Motion
Rickard Malteskog
Falun
3:14:22.1166100
+1:17:41.466000
44.9p
461
H 42 Motion
Mikael Alerydh
VAXHOLM
3:14:38.1167700
+1:17:57.467600
44.9p
462
H 42 Motion
Emil Olander
LIDINGÖ
3:14:45.1168400
+1:18:04.468300
44.8p
463
H 50
Manfred Aronsson
BROMMA
3:14:56.1169500
+1:18:15.469400
44.8p
463
H 50
Göran Ljudén
Axa SC
3:14:56.1169500
+1:18:15.469400
44.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
465
H 42 Motion
Marcus Lindenmo
Axa SC
3:15:00.1169900
+1:18:19.469800
44.8p
466
H 21
Jacob Frost
Frost Bygg AB
3:15:24.1172300
+1:18:43.472200
44.6p
466
H 42 Motion
Morgan Andersson
MARIESTAD
3:15:24.1172300
+1:18:43.472200
44.6p
468
H 40
Peter Eklund
Adecco
3:15:25.1172400
+1:18:44.472300
44.6p
469
H 50
Michael Bergström
Sundbybergs IK
3:15:40.1173900
+1:18:59.473800
44.6p
470
H 60
Henrik Bang
HELSINGØR
3:15:43.1174200
+1:19:02.474100
44.6p
471
H 55
Anders Persson
Tormestorps IF
3:15:48.1174700
+1:19:07.474600
44.5p
472
H 40
Patrick Schoonderwal
TULLINGE
3:16:17.1177600
+1:19:36.477500
44.4p
473
H 40
Martin Cappelin
Magra IS
3:16:23.1178200
+1:19:42.478100
44.4p
474
H 21
Gustaf Wallinder
Valbo AIF
3:16:47.1180600
+1:20:06.480500
44.3p
475
H 42 Motion
Mats Pettersson
IFK Mora SK
3:16:49.1180800
+1:20:08.480700
44.3p
476
H 42 Motion
Onni Kolström
HORDA
3:17:03.1182200
+1:20:22.482100
44.2p
477
D 21
Hiu-Yee Fan
Axa SC
3:17:10.1182900
+1:20:29.482800
44.2p
478
D 21
Ulrika Kaborn
Eds SK
3:17:35.1185400
+1:20:54.485300
44.0p
479
H 42 Motion
Henrik Lindahl
Idefjordens SK
3:17:56.1187500
+1:21:15.487400
43.9p
480
H 50
Pontus Gustafsson
Karlsluns IF
3:18:16.1189500
+1:21:35.489400
43.9p
480
H 42 Motion
Johan Westerberg
TYRESÖ
3:18:16.1189500
+1:21:35.489400
43.9p
482
H 42 Motion
Filip Bredinger
STOCKHOLM
3:18:20.1189900
+1:21:39.489800
43.8p
483
H 50
Stefan Eliasson
VALLENTUNA
3:18:23.1190200
+1:21:42.490100
43.8p
484
H 42 Motion
Mats Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:18:58.1193700
+1:22:17.493600
43.7p
485
D 42 Motion
Anna Wennberg
Tunafors SK
3:19:00.1193900
+1:22:19.493800
43.7p
486
H 21
Sebastian Frisk
STOCKHOLM
3:19:07.1194600
+1:22:26.494500
43.6p
487
H 42 Motion
Thomas Hellgren
Rembo IK
3:19:14.1195300
+1:22:33.495200
43.6p
488
H 50
Pär Leksell
Axa SC
3:19:24.1196300
+1:22:43.496200
43.5p
489
H 42 Motion
Stefan Dahl
Täby
3:19:27.1196600
+1:22:46.496500
43.5p
490
H 50
Jörgen Karlsson
Nacka Värmdö SK
3:20:12.1201100
+1:23:31.501000
43.3p
491
H 42 Motion
Magnus Fredriksson
Axa SC
3:20:24.1202300
+1:23:43.502200
43.3p
492
H 42 Motion
Jonas Andersson
STOCKHOLM
3:20:34.1203300
+1:23:53.503200
43.2p
493
H 42 Motion
Alfred Ringstad
Umara SC
3:21:03.1206200
+1:24:22.506100
43.1p
494
D 42 Motion
Isabella Thyberg
OSLO
3:21:22.1208100
+1:24:41.508000
43.0p
495
H 42 Motion
Anders Silfverling
Adsum Ski Team
3:21:44.1210300
+1:25:03.510200
42.9p
496
H 42 Motion
Jens Nielsen
IF Hallby SOK
3:21:47.1210600
+1:25:06.510500
42.9p
497
H 42 Motion
Björn Randén
Väsby SK
3:21:51.1211000
+1:25:10.510900
42.9p
498
D 21
Amanda Larsson
Hestra IF
3:22:01.1212000
+1:25:20.511900
42.9p
499
H 40
Robert Hammargren
Axa SC
3:22:05.1212400
+1:25:24.512300
42.8p
500
H 40
David Friis
Sya SK
3:22:08.1212700
+1:25:27.512600
42.8p
Visar resultat 1 till 500 av 800[
1
2
]