Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hälsingeleden på skidor
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
2:14:43.808200
77.6p
2
H 21
Ulf Persson
Järvsö IF
2:16:30.818900
+1:47.10600
76.1p
3
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
2:16:54.821300
+2:11.13000
75.8p
4
H 21
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:19:38.837700
+4:55.29400
73.8p
5
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
2:25:39.873800
+10:56.65500
69.7p
6
H 21
Sebastian Sundius
Zinkgruvans IF
2:25:59.875800
+11:16.67500
69.4p
7
H 21
Christian Höijer
Trönö IK
2:26:19.877800
+11:36.69500
69.2p
8
H 21
Julian Schönfelder
Axa SC
2:30:53.905200
+16:10.96900
66.4p
9
H 21
Lars Eriksson
Söderhamn
2:31:35.909400
+16:52.101100
66.0p
10
H 21
Johan Andersson
IF Ski Team Skåne
2:34:27.926600
+19:44.118300
64.4p
11
H 21
Petter Englund
Roslagsbro IF
2:34:29.926800
+19:46.118500
64.4p
12
H 21
Anton Bergerståhl
Rehns BK
2:35:16.931500
+20:33.123200
63.9p
13
H 21
Daniel Erici
Linköpings SK
2:35:59.935800
+21:16.127500
63.6p
14
H 21
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:36:15.937400
+21:32.129100
63.4p
15
H 21
Olle Kvick
Ugglan IK
2:36:53.941200
+22:10.132900
63.1p
16
H 21
Martin Ingesson
Edsbyns SK
2:37:06.942500
+22:23.134200
63.0p
17
H 21
Christian Nyström
Trönö IK
2:37:10.942900
+22:27.134600
62.9p
17
H 21
Patrik Sahlberg
Trönö IK
2:37:10.942900
+22:27.134600
62.9p
19
H 21
Tobias Haglund
Saab FF Järfälla
2:38:14.949300
+23:31.141000
62.4p
20
H 21
Erik Mild
Ugglan IK
2:39:46.958500
+25:03.150200
61.6p
21
H 21
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:41:39.969800
+26:56.161500
60.6p
22
H 21
Linus Mattsson
Rehns BK
2:42:17.973600
+27:34.165300
60.3p
23
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:42:35.975400
+27:52.167100
60.2p
24
H/D 21 Motion
Jerker Sundin
Delsbo IF
2:45:16.991500
+30:33.183200
58.9p
25
H 21
Per Norin
Telia IoFF
2:45:58.995700
+31:15.187400
58.6p
26
H 21
Martin Larsson
Vallsta SK
2:46:51.1001000
+32:08.192700
58.2p
27
H 21
Bertrand Giorgi
Poland
2:46:52.1001100
+32:09.192800
58.2p
28
H 21
Magnus Olsson
SWE
2:47:12.1003100
+32:29.194800
58.0p
29
H 21
Petri Paavola
SWE
2:47:13.1003200
+32:30.194900
58.0p
30
H 21
Mikael Nyrönen
Atlas Copco IF
2:47:37.1005600
+32:54.197300
57.8p
31
H 21
Ulf Hedman
Valbo Aif
2:48:04.1008300
+33:21.200000
57.6p
32
H 21
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
2:49:45.1018400
+35:02.210100
56.9p
33
H 21
Henrik Jonsson
Edsbyns SK
2:52:43.1036200
+38:00.227900
55.6p
34
H 21
Birger Fält
Rehns BK
2:53:28.1040700
+38:45.232400
55.3p
35
H 21
Jonas Janegren
Karlslunds IF SF
2:54:20.1045900
+39:37.237600
55.0p
36
H 21
Stefan Bohm
Delsbo IF
2:55:36.1053500
+40:53.245200
54.5p
37
H/D 21 Motion
Anders Hellman
Arval
2:57:45.1066400
+43:02.258100
53.6p
38
H 21
Fredrik Persson
Loos IF
2:58:41.1072000
+43:58.263700
53.3p
39
H 21
Dennis Sognefors
Axa SC
2:59:19.1075800
+44:36.267500
53.0p
40
H 21
Mikael Mill
Hybo AIK
2:59:20.1075900
+44:37.267600
53.0p
41
H 21
Joakim Larsson
SWE
2:59:45.1078400
+45:02.270100
52.9p
42
H 21
Marcus Hornström
Högbo GIF
2:59:59.1079800
+45:16.271500
52.8p
43
H 21
Kim Rosin
SWE
3:00:56.1085500
+46:13.277200
52.4p
44
H 21
Bertil Wingqvist
Norrala IF
3:02:11.1093000
+47:28.284700
52.0p
45
H 21
Stefan Ekström
IK Uven
3:03:15.1099400
+48:32.291100
51.6p
46
H 21
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:03:27.1100600
+48:44.292300
51.5p
47
H 21
Johan Fält
Östervåla IF
3:03:28.1100700
+48:45.292400
51.5p
48
H 21
Tommy Larsson
Kilafors SK
3:05:27.1112600
+50:44.304300
50.8p
49
H 21
Nils Laestadius
Malungs IF
3:06:13.1117200
+51:30.308900
50.6p
50
H/D 21 Motion
Peter Lundberg
Finland
3:06:47.1120600
+52:04.312300
50.4p
51
H 21
Mattias Bolt
Nynäshamns långdistansklubb
3:06:59.1121800
+52:16.313500
50.3p
52
H 21
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
3:09:12.1135100
+54:29.326800
49.6p
53
H 21
Erik Berg
Vallsta SK
3:10:02.1140100
+55:19.331800
49.3p
54
H 21
Anders Flodin
Rehns BK
3:10:16.1141500
+55:33.333200
49.2p
55
H 21
Marcus Pettersson
Östervåla IF
3:13:00.1157900
+58:17.349600
48.4p
56
D 21
Anna Wåhlstedt
Dala-Floda IF
3:13:29.1160800
+58:46.352500
48.2p
57
H 21
Nicklas Persson
SWE
3:13:56.1163500
+59:13.355200
48.1p
58
H 21
Tobias Lindé
Ås IF
3:17:36.1185500
+1:02:53.377200
47.0p
59
H 21
Thomas Åhnberg
SWE
3:17:50.1186900
+1:03:07.378600
46.9p
60
H 21
Albert Bäckebjörk
Kilafors SK
3:18:12.1189100
+1:03:29.380800
46.8p
61
H 21
Thomas Alfredsson
Kilafors SK
3:20:11.1201000
+1:05:28.392700
46.2p
61
H 21
Per Larsson
Kilafors SK
3:20:11.1201000
+1:05:28.392700
46.2p
63
H 21
Jens Olsson
Vallsta SK
3:22:55.1217400
+1:08:12.409100
45.4p
63
H 21
Niklas Olsson
Granbergs Ais
3:22:55.1217400
+1:08:12.409100
45.4p
65
H 21
Martin Berglund
Föreningen IKJ Haninge
3:24:38.1227700
+1:09:55.419400
45.0p
66
H 21
Jens Lundqvist
Rehns BK
3:24:55.1229400
+1:10:12.421100
44.9p
67
D 21
Erica Edman
Korsnäs IF SK
3:25:52.1235100
+1:11:09.426800
44.6p
68
H/D 21 Motion
Fredrik Fremberg
Team Ekonomistubben
3:26:17.1237600
+1:11:34.429300
44.5p
69
H 21
Tomas Iversen
Edsbyns SK
3:27:07.1242600
+1:12:24.434300
44.3p
70
H 21
Pontus Helmersson
Hudiksvall
3:27:08.1242700
+1:12:25.434400
44.3p
71
H 21
Heikki Ahola
SWE
3:27:09.1242800
+1:12:26.434500
44.3p
71
H 21
Oskar Schönning
IFK Bergvik
3:27:09.1242800
+1:12:26.434500
44.3p
73
H 21
Marcus Guldstrand
IK Stern
3:27:43.1246200
+1:13:00.437900
44.2p
74
H 21
Urban Konnysson
Rehns BK
3:28:30.1250900
+1:13:47.442600
44.0p
75
H 21
Bosse Olsson
Söderhamns SK
3:28:32.1251100
+1:13:49.442800
43.9p
76
H 21
Anton Hammarström
SWE
3:30:17.1261600
+1:15:34.453300
43.5p
77
H 21
Anders Jonasson
SWE
3:30:34.1263300
+1:15:51.455000
43.4p
78
H 21
Fredrik Nicklasson
SWE
3:30:35.1263400
+1:15:52.455100
43.4p
79
H 21
Fabio Svaizer
Switzerland
3:32:35.1275400
+1:17:52.467100
42.9p
80
H 21
Michael Guldstrand
SWE
3:32:55.1277400
+1:18:12.469100
42.8p
81
H 21
Marcus Jonsson
Vallsta SK
3:35:40.1293900
+1:20:57.485600
42.2p
82
H 21
Alexander Fransson
Vallsta SK
3:35:41.1294000
+1:20:58.485700
42.2p
83
H 21
Björn Molin
Kilafors SK
3:41:17.1327600
+1:26:34.519300
40.9p
84
H 21
Mattias Fält
Axa SC
3:42:59.1337800
+1:28:16.529500
40.5p
85
H/D 21 Motion
Johan Göransson
SWE
3:43:06.1338500
+1:28:23.530200
40.5p
86
D 21
Karin Adamsson Fält
Storviks IF
3:47:43.1366200
+1:33:00.557900
39.5p
87
H 21
Johan Brodin
Alfta
3:51:04.1386300
+1:36:21.578000
38.8p
88
H/D 21 Motion
Jerker Sigurdson
SWE
3:51:06.1386500
+1:36:23.578200
38.8p
89
H 21
Måns Runsten Swärd
Ås IF
3:52:07.1392600
+1:37:24.584300
38.6p
90
H 21
Magnus Rasmusson
Axa SC
3:58:26.1430500
+1:43:43.622200
37.4p
91
H 21
Mikael Carlsson
SWE
3:59:02.1434100
+1:44:19.625800
37.3p
92
H 21
Niklas Bomark
Edsbyns SK
3:59:31.1437000
+1:44:48.628700
37.2p
93
H 21
Johan Bertilsson
Axa SC
3:59:40.1437900
+1:44:57.629600
37.2p
94
H 21
David Ingvarsson
SWE
4:02:16.1453500
+1:47:33.645200
36.7p
95
D 21
Margareta Englund
Alfta-Ösa OK
4:04:18.1465700
+1:49:35.657400
36.3p
96
H 21
Petter Plantinger
Axa SC
4:09:49.1498800
+1:55:06.690500
35.4p
97
D 21
Linda Nyström
Trönö IK
4:11:35.1509400
+1:56:52.701100
35.1p
98
H 21
Markus Nilsson
Järbo IF
4:13:37.1521600
+1:58:54.713300
34.8p
99
H 21
Robert Ericson
Axa SC
4:13:58.1523700
+1:59:15.715400
34.7p
100
D 21
Anna Rönning
Söderhamns SK
4:20:33.1563200
+2:05:50.754900
33.7p
101
H 21
Mikael Bomark
SWE
4:23:57.1583600
+2:09:14.775300
33.2p
102
D 21
Teresia Östmark
Gävle SK
4:24:52.1589100
+2:10:09.780800
33.0p
103
H 21
Erik Marthinsen
Axa SC
4:30:41.1624000
+2:15:58.815700
32.2p
104
H/D 21 Motion
Ylva Olofsson
SWE
4:38:31.1671000
+2:23:48.862700
31.2p
105
H/D 21 Motion
Christoffer Rinne Laurin
SWE
4:50:11.1741000
+2:35:28.932700
29.7p
106
H 21
Malte Fält
Gävle SK
4:51:19.1747800
+2:36:36.939500
29.6p
107
D 21
Monica Nilsson
Järbo IF
4:51:20.1747900
+2:36:37.939600
29.6p
108
H/D 21 Motion
Douglas Duveskog
SWE
4:57:34.1785300
+2:42:51.977000
28.9p
109
D 21
Christel Palm
Granbergs Ais
5:23:16.1939500
+3:08:33.1131200
26.3p
110
H 21
Magnus Eriksson
Vallsta SK
23:59:58.8639700
110
H 21
David Holmström
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
110
H 21
Erik Johannesson
Gävle SK
23:59:58.8639700
110
H 21
Patrik Lännerberg
Rehns BK
23:59:58.8639700
110
H 21
Ola Wallin
Sveaskogs IF
23:59:58.8639700
110
H 21
Joel Österlund
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
110
H 21
Erik Bomark
SWE
23:59:58.8639700
110
H/D 21 Motion
Magnus Jonsing
Rehns BK
23:59:58.8639700
110
H/D 21 Motion
Jens Sjölin
Sealine Atlet Klubb
23:59:58.8639700
119
D 21
Olivia Lundin
SWE
23:59:59.8639800
119
D 21
Marie Rosén Engström
Axa SC
23:59:59.8639800
119
H 21
Daniel Alfredsson
Stensätra SK
23:59:59.8639800
119
H 21
Daniel Alexandersson
SWE
23:59:59.8639800
119
H 21
Jan Lindgrén
IF Åland
23:59:59.8639800
119
H 21
Peter Östlin Brismark
Rehns BK
23:59:59.8639800
119
H 21
Patrik Vestlund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
119
H/D 21 Motion
Emir Kadric
Trönö IK
23:59:59.8639800
119
H/D 21 Motion
Marika Modd
Rengsjö
23:59:59.8639800
119
H/D 21 Motion
Hans Smuelsson
Orienteringsklubben Vivill
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
22km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
1:18:38.471700
77.4p
2
H 21
Johan Berggren
Järvsö IF
1:19:30.476900
+52.5100
76.6p
3
H 21
Christian Snar
SWE
1:19:43.478200
+1:05.6400
76.4p
4
H 21
Erik Westberg
Vallsta SK
1:21:43.490200
+3:05.18400
74.5p
5
D 21
Anna Larsson
Vallsta SK
1:23:52.503100
+5:14.31300
72.6p
6
D 21
Daniela Profir
Sundbybergs IK
1:29:55.539400
+11:17.67600
67.7p
7
H 21
Mårten Hellberg
SWE
1:36:18.577700
+17:40.105900
63.2p
8
D 21
Marika Hellberg
SWE
1:36:45.580400
+18:07.108600
62.9p
9
H 21
Marie Östergrens
SWE
1:40:17.601600
+21:39.129800
60.7p
10
D 21
Helena Fernström
Vallsta SK
1:44:18.625700
+25:40.153900
58.4p
11
H 21
Per-Olov Forsberg
SWE
1:45:24.632300
+26:46.160500
57.8p
12
D 21
Anna-Lena Engvall
Täby IS SK
1:48:00.647900
+29:22.176100
56.4p
13
H 21
Lars Persson
Delsbo IF
1:49:39.657800
+31:01.186000
55.5p
14
D 21
Hilma Persson
Delsbo IF
1:49:41.658000
+31:03.186200
55.5p
15
D 21
Veronica Berglund
Segersta OK
1:50:50.664900
+32:12.193100
54.9p
15
D 21
Åsa Woxberg
Rehns BK
1:50:50.664900
+32:12.193100
54.9p
17
H 21
Wylliam Husson
IFK Bergvik
1:53:38.681700
+35:00.209900
53.6p
18
H 21
Olof Berggren
SWE
1:55:15.691400
+36:37.219600
52.8p
19
H 21
Jan Carlsson
SWE
1:58:10.708900
+39:32.237100
51.5p
20
H 21
Markus Eriksson
SWE
1:59:11.715000
+40:33.243200
51.1p
21
D 21
Petra Wallberg
SWE
1:59:21.716000
+40:43.244200
51.0p
22
H 21
Björn Norell
Team Sportia
2:04:43.748200
+46:05.276400
48.8p
23
D 21
Caroline Nordgaard
Kilafors SK
2:16:07.816600
+57:29.344800
44.7p
24
H 21
Marita Nordkvist
SWE
2:38:44.952300
+1:20:06.480500
38.4p
25
H 21
Frida Lundagårds
SWE
23:59:59.8639800
25
H 21
Jan Ouzounidis
SWE
23:59:59.8639800
25
H 21
Pär Sundkvist
Rehns BK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)