Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup sprint
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, inga tider, ingen rankning.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Olivia Alm
Strömnäs GIF
3
Maja Årebäck
Bolidens SK
4
Gabriella Thors
Malungs IF
5
Louise Lindström
Högbo GIF
6
Ella Georgsson
Högbo GIF
7
Elsa Wallin
Högbo GIF
8
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
9
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
10
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
11
Wilma Björkman
IFK Mora SK
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
Ida Lundgren
IFK Umeå
14
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
19
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
21
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
22
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23
Judith Dolleris
IFK Mora SK
24
Sofie Mohn
IFK Mora SK
25
Olivia Lavén
Täby IS SK
26
Karolina Hedenström
Östersunds SK
27
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
28
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
29
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
30
Linnea Johansson
Linköpings SK
31
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
32
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
33
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
34
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
35
Tuva Persson
Tranemo IF
36
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
37
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
38
Elsa Persson
IK Fryken
39
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
40
Kerstin Näslund
SK Bore
41
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
42
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
43
Linnea Sjödin
Rembo IK
44
Emma Olsson
Vassunda IF
45
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
46
Amanda Hedström
IK Fryken
47
Moa Backlund
Högbo GIF
48
Alva Andreasson
IK Fryken
49
Julia Jonsson
Jättendals IF
50
Louise Adolfsson
SK Bore
51
Hanna Carlsson
Falu IK
52
Engla Larsson
Hedesunda IF
53
Maja Eriksson
Högbo GIF
-
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
-
Olivia Norberg
Strömnäs GIF