Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup distans
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olivia Alm
Strömnäs GIF
25:39.153870
77.2p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
25:49.154840
+9.870
76.7p
3
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
26:14.157380
+35.3410
75.4p
4
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
26:18.157760
+38.3790
75.2p
5
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
26:27.158650
+47.4680
74.8p
6
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
26:43.160240
+1:03.6270
74.0p
7
Sofie Mohn
IFK Mora SK
26:46.160510
+1:06.6540
73.9p
8
Louise Lindström
Högbo GIF
26:47.160650
+1:07.6680
73.8p
9
Gabriella Thors
Malungs IF
27:00.161920
+1:20.7950
73.2p
10
Olivia Lavén
Täby IS SK
27:04.162350
+1:24.8380
73.0p
11
Ida Lundgren
IFK Umeå
27:13.163270
+1:34.9300
72.6p
12
Maja Årebäck
Bolidens SK
27:18.163730
+1:38.9760
72.3p
13
Karolina Hedenström
Östersunds SK
27:19.163860
+1:39.9890
72.3p
14
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
27:20.163950
+1:40.9980
72.2p
15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
27:21.164020
+1:41.10050
72.2p
16
Judith Dolleris
IFK Mora SK
27:27.164600
+1:47.10630
71.9p
17
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
27:30.164910
+1:50.10940
71.8p
18
Linnea Johansson
Linköpings SK
27:35.165490
+1:56.11520
71.5p
19
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
27:38.165750
+1:58.11780
71.4p
20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
27:40.165990
+2:01.12020
71.3p
21
Ella Georgsson
Högbo GIF
27:50.166920
+2:10.12950
70.9p
22
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
27:50.166980
+2:11.13010
70.9p
23
Elsa Wallin
Högbo GIF
27:53.167200
+2:13.13230
70.8p
24
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
27:54.167310
+2:14.13340
70.7p
25
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
27:55.167480
+2:16.13510
70.6p
26
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
28:11.169030
+2:31.15060
70.0p
27
Emma Olsson
Vassunda IF
28:24.170370
+2:45.16400
69.4p
28
Wilma Björkman
IFK Mora SK
28:27.170660
+2:47.16690
69.3p
29
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
28:37.171690
+2:58.17720
68.8p
29
Tuva Persson
Tranemo IF
28:37.171690
+2:58.17720
68.8p
31
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
28:45.172470
+3:06.18500
68.5p
32
Moa Backlund
Högbo GIF
28:49.172800
+3:09.18830
68.4p
33
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
28:53.173280
+3:14.19310
68.2p
34
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
28:56.173570
+3:17.19600
68.1p
35
Amanda Hedström
IK Fryken
29:02.174180
+3:23.20210
67.8p
36
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
29:10.174920
+3:30.20950
67.5p
37
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
29:17.175640
+3:37.21670
67.2p
38
Julia Jonsson
Jättendals IF
29:17.175650
+3:37.21680
67.2p
39
Kerstin Näslund
SK Bore
29:30.176970
+3:51.23000
66.7p
40
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
29:37.177620
+3:57.23650
66.4p
41
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
29:39.177840
+3:59.23870
66.4p
42
Alva Andreasson
IK Fryken
29:52.179130
+4:12.25160
65.9p
43
Elsa Persson
IK Fryken
30:02.180160
+4:22.26190
65.5p
44
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
30:06.180540
+4:26.26570
65.3p
45
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
30:15.181410
+4:35.27440
65.0p
46
Hanna Carlsson
Falu IK
30:37.183630
+4:57.29660
64.2p
47
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
30:47.184670
+5:08.30700
63.8p
48
Maja Eriksson
Högbo GIF
31:00.185960
+5:20.31990
63.3p
49
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
31:21.188080
+5:42.34110
62.6p
50
Linnea Sjödin
Rembo IK
31:40.189910
+6:00.35940
62.0p
51
Engla Larsson
Hedesunda IF
31:45.190470
+6:06.36500
61.8p
52
Louise Adolfsson
SK Bore
33:32.201170
+7:53.47200
58.4p
-
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23:59:58.8639700
-
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Signe Svensson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)