Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:15:46.814500
81.1p
1
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:15:46.814500
81.1p
3
H 21
Christian Nilsson
Arvika IS
2:17:16.823500
+1:30.8900
79.9p
4
H 21
Per Einar Kalnæs
Brødrene Dahl IL
2:17:58.827700
+2:12.13100
79.3p
5
H 21
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
2:19:42.838100
+3:56.23500
77.9p
6
H 21
Tor Henning Fodnesbergene
Formuesforvaltning
2:20:37.843600
+4:51.29000
77.2p
7
H 21
Tony Persson
SK Bore
2:24:44.868300
+8:58.53700
74.2p
8
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:24:57.869600
+9:11.55000
74.0p
9
H 21
Håvar Rimfeldt-kvale
Glipptak IL
2:25:57.875600
+10:11.61000
73.3p
10
H 21
Edvin Grundnes
Norway
2:28:53.893200
+13:07.78600
71.3p
11
H 21
Mattias Sundell
Åmåls OK
2:30:08.900700
+14:22.86100
70.5p
12
H 21
Hans Kristian Snare
Granli IL
2:31:04.906300
+15:18.91700
69.9p
13
H 21
Peder Gjølstad Røhnebæk
Bkok
2:31:35.909400
+15:49.94800
69.6p
14
H 21
Roland Berglund
Sunne SLF
2:31:50.910900
+16:04.96300
69.4p
15
H 21
Joachim Håven
Lundersæter IL
2:32:05.912400
+16:19.97800
69.3p
16
H 21
Olle Olsson
SK Bore
2:32:10.912900
+16:24.98300
69.2p
17
H 21
Andreas Kvist
IK Stern
2:32:33.915200
+16:47.100600
69.0p
18
H 21
Martin Gustafsson
Axa SC
2:32:39.915800
+16:53.101200
68.9p
19
H 21
Bjarne Lie
Grue Finnskog IL
2:33:10.918900
+17:24.104300
68.6p
20
H 21
Hans Brolund
OK Denseln
2:33:13.919200
+17:27.104600
68.6p
21
H 21
Kenneth Wilskog
Hakadal IL
2:34:22.926100
+18:36.111500
67.9p
22
H 21
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:34:42.928100
+18:56.113500
67.7p
23
H 21
Anders Jakobsson
Skövde
2:35:57.935600
+20:11.121000
67.0p
24
H 21
Steinar Hofoss
Granli IL
2:36:10.936900
+20:24.122300
66.8p
25
H 21
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:36:17.937600
+20:31.123000
66.8p
26
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:37:20.943900
+21:34.129300
66.2p
27
H 21
Sven Dannberg
Bortans IK
2:37:24.944300
+21:38.129700
66.1p
28
H 21
David Bergkvist
SK Bore
2:37:35.945400
+21:49.130800
66.0p
29
H 21
Johan Eriksson
Östmarks IF
2:37:37.945600
+21:51.131000
66.0p
30
H 21
Johannes Hellström
IK Stern
2:39:21.956000
+23:35.141400
65.1p
31
H 21
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:40:13.961200
+24:27.146600
64.6p
32
H 21
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:40:41.964000
+24:55.149400
64.3p
33
H 21
Jan Diesen
Bærums Værk IF
2:40:47.964600
+25:01.150000
64.3p
34
H 21
Ola Forsman
Garphyttans IF
2:41:56.971500
+26:10.156900
63.7p
35
H 21
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:42:32.975100
+26:46.160500
63.4p
36
H 21
Ulf Erlandsson
Köla AIK
2:42:55.977400
+27:09.162800
63.2p
37
H 21
Sigurd Bergkvist
Magnor Ul
2:43:22.980100
+27:36.165500
62.9p
38
H 21
Thomas Eriksson
Årjängs IF
2:44:39.987800
+28:53.173200
62.3p
39
H 21
Mikael Åström
Ronneby OK
2:45:17.991600
+29:31.177000
62.0p
40
H 21
Per Värmsjö
Hindås SK
2:46:13.997200
+30:27.182600
61.5p
41
H 21
Anders Holmstrand
Årjäng
2:46:25.998400
+30:39.183800
61.4p
42
H 21
Henrik Hellström
Göteborg
2:46:34.999300
+30:48.184700
61.4p
43
H 21
Mårten Svensson
Bovallstrands SK
2:46:51.1001000
+31:05.186400
61.2p
44
H 21
Egil Rognstad
Kjellmyra IL
2:48:09.1008800
+32:23.194200
60.6p
45
H 21
Sebastian Nilsson
OK Vårgårda
2:49:43.1018200
+33:57.203600
59.9p
46
H 21
Johan Hård
Sunne SLF
2:50:30.1022900
+34:44.208300
59.5p
47
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:50:47.1024600
+35:01.210000
59.4p
48
H 21
Martin Gustafsson
Vänersborg
2:51:06.1026500
+35:20.211900
59.2p
49
H 21
Rikard Borg
Hammarö GF
2:51:11.1027000
+35:25.212400
59.2p
50
H 21
Atle Lindh
Säffle SK
2:51:12.1027100
+35:26.212500
59.2p
51
H 21
Bo Andersson
Uddevalla IS
2:52:35.1035400
+36:49.220800
58.6p
52
H 21
Henrik Sahlström
Främmestads IK
2:53:44.1042300
+37:58.227700
58.1p
53
H 21
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:53:56.1043500
+38:10.228900
58.0p
54
H 21
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:54:09.1044800
+38:23.230200
57.9p
54
H 21
Magnus Svensson
Åmåls OK
2:54:09.1044800
+38:23.230200
57.9p
56
H 21
Niklas Vestlund
Ryda SK
2:55:07.1050600
+39:21.236000
57.5p
57
H 21
Edvard Smith
Karlstad
2:55:22.1052100
+39:36.237500
57.4p
58
H 21
Svenerk Skoglund
Köla AIK
2:55:25.1052400
+39:39.237800
57.3p
59
H 21
Mathias Nilsson
Torsby
2:55:41.1054000
+39:55.239400
57.2p
60
H 21
Joakim Persson
Kils OK
2:56:57.1061600
+41:11.247000
56.7p
61
D 21
Sylvia Karlsson
SK Granan
2:57:01.1062000
+41:15.247400
56.7p
62
H 21
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:57:14.1063300
+41:28.248700
56.6p
63
H 21
Mats Lindh
Säffle SK
2:57:16.1063500
+41:30.248900
56.6p
64
H 21
Martin Schagerlind
Trollhättans SOK
2:57:29.1064800
+41:43.250200
56.5p
65
H 21
Daniel Einås
OK Skogshjortarna
2:57:50.1066900
+42:04.252300
56.3p
66
H 21
Lars Josefsson
Partille
2:57:57.1067600
+42:11.253000
56.3p
67
H 21
Bernt Besseberg
Norway
2:58:01.1068000
+42:15.253400
56.3p
68
H 21
Olof Öberg
Karlstad
2:58:08.1068700
+42:22.254100
56.2p
69
H 21
Fredrik Herou
Stenungsunds OK
2:58:45.1072400
+42:59.257800
56.0p
70
H 21
Patrik Horner
Grava SK
2:58:49.1072800
+43:03.258200
55.9p
71
D 21
Jill Nordby
Åmotfors IF
2:58:56.1073500
+43:10.258900
55.9p
72
H 21
Ole Kenneth Olsen
Lundersæter IL
3:00:17.1081600
+44:31.267000
55.3p
73
H 21
Stefan Nilsson
Sya SK
3:00:19.1081800
+44:33.267200
55.3p
74
H 21
Johan Myrman
Arvika
3:00:23.1082200
+44:37.267600
55.3p
75
H 21
Sveinung Torgersen
Oslo Seilforening
3:01:17.1087600
+45:31.273000
55.0p
76
H 21
Larry Wieslander
SK Granan
3:02:29.1094800
+46:43.280200
54.5p
77
H 21
Michael Larsson
Säffle SK
3:03:18.1099700
+47:32.285100
54.2p
78
H 21
Emil Rydh
Sockertoppen IF
3:03:28.1100700
+47:42.286100
54.1p
79
H 21
Dan Eigil Aurland
Kjellmyra IL
3:03:42.1102100
+47:56.287500
54.0p
80
H 21
Thomas Norrgård
Göteborg
3:05:13.1111200
+49:27.296600
53.5p
81
H 21
Thomas Hylander
Tockarps IK
3:05:50.1114900
+50:04.300300
53.2p
82
D 21
Maria Sibbern
Team Milslukern
3:06:10.1116900
+50:24.302300
53.1p
83
H 21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
3:06:16.1117500
+50:30.302900
53.1p
84
H 21
Sten Idar Johansen
Mangenfjellet Turlag
3:06:20.1117900
+50:34.303300
53.1p
85
D 21
Inga-Lill Persson
Lundersæter IL
3:07:25.1124400
+51:39.309800
52.7p
86
H 21
Espen Skrimstad
Norway
3:08:14.1129300
+52:28.314700
52.4p
87
H 21
Johan Alexandersson
IF Ski Team Skåne
3:10:45.1144400
+54:59.329800
51.5p
88
D 21
Emma Eriksson
Mattila IK
3:12:06.1152500
+56:20.337900
51.0p
89
H 21
Anders Broberg
SK Granan
3:12:50.1156900
+57:04.342300
50.8p
90
H 21
Dan Bodinger
Kristinehamns OK
3:12:56.1157500
+57:10.342900
50.8p
91
H 21
Erlend Röhnebaek
Bkok
3:13:45.1162400
+57:59.347800
50.5p
92
H 21
Mikael Sundler
Sunne SLF
3:14:04.1164300
+58:18.349700
50.4p
93
H 21
Johan Carlsson
Arvika
3:14:49.1168800
+59:03.354200
50.1p
94
H 21
Håkan Jansson
Hammarö GF
3:15:05.1170400
+59:19.355800
50.1p
95
H 21
Henric Widin
Stavnäs IK
3:15:30.1172900
+59:44.358300
49.9p
96
H 21
Erik Olofsson
Karlstad
3:15:40.1173900
+59:54.359300
49.9p
97
H 21
Rolf Andersson
Holmedals Ais
3:16:34.1179300
+1:00:48.364700
49.6p
98
H 21
Jan Henriksson
Brandsbols SK
3:17:09.1182800
+1:01:23.368200
49.4p
99
H 21
Alfred Magnusson
Sunne SLF
3:17:15.1183400
+1:01:29.368800
49.4p
100
H 21
Joakim Åkesson
OK Landehof
3:18:04.1188300
+1:02:18.373700
49.1p
101
H 21
Kenneth Westlund
Hammarö GF
3:18:07.1188600
+1:02:21.374000
49.1p
102
H 21
Jan Larsson
Hagfors SF
3:19:55.1199400
+1:04:09.384800
48.5p
103
H 21
Claus Chmura
Tyskland
3:20:05.1200400
+1:04:19.385800
48.5p
104
H 21
Karl Anders Stefansson
Hagfors
3:21:11.1207000
+1:05:25.392400
48.2p
105
H 21
Rickard Hansson
Kristinehamns OK
3:21:25.1208400
+1:05:39.393800
48.1p
106
D 21
Kjersti Aaseth
Norway
3:22:18.1213700
+1:06:32.399100
47.8p
107
H 21
Tomas Frykäng
Kils SLK
3:22:23.1214200
+1:06:37.399600
47.8p
108
D 21
Erika Andersson
IK Fryken
3:23:17.1219600
+1:07:31.405000
47.5p
109
H 21
Håkan Dahllöf
Karlstad
3:23:48.1222700
+1:08:02.408100
47.4p
110
H 21
Erik Öhrner
Axa SC
3:24:09.1224800
+1:08:23.410200
47.3p
111
H 21
Daniel Wikström
Hammarö GF
3:24:26.1226500
+1:08:40.411900
47.2p
112
H 21
Fredrik Nilsson
Värnamo
3:24:36.1227500
+1:08:50.412900
47.2p
113
H 21
Karl Norell
VAIF
3:24:54.1229300
+1:09:08.414700
47.1p
114
H 21
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:26:38.1239700
+1:10:52.425100
46.6p
115
H 21
Leif Andersson
IK Fryken
3:26:42.1240100
+1:10:56.425500
46.6p
116
H 21
Jörgen Josefsson
Uddevalla SK
3:27:22.1244100
+1:11:36.429500
46.4p
117
H 21
Jørgen Gjølstad Røhnebæk
Bkok
3:28:21.1250000
+1:12:35.435400
46.1p
118
D 21
Torill Wenche Sirevåg Vik
Norway
3:28:44.1252300
+1:12:58.437700
46.0p
119
H 21
Lasse Torgersen
hydro.bil
3:28:50.1252900
+1:13:04.438300
46.0p
120
H 21
Hans Källsmyr
Sunne SLF
3:28:55.1253400
+1:13:09.438800
46.0p
121
H 21
Hendrik Joost Ravenshorst
Sunne SLF
3:29:30.1256900
+1:13:44.442300
45.8p
122
H 21
Michael Ågren
Säffle SK
3:30:37.1263600
+1:14:51.449000
45.5p
123
H 21
Emanuel Danielsson
Arvika
3:31:33.1269200
+1:15:47.454600
45.3p
124
H 21
Sigvid Andersson
Sisu Forshaga SK
3:31:46.1270500
+1:16:00.455900
45.2p
125
H 21
Martin Petersson
Norway
3:31:59.1271800
+1:16:13.457200
45.1p
126
H 21
Karl Väärt
Karlstad
3:35:16.1291500
+1:19:30.476900
44.3p
127
D 21
Martina Einås
OK Skogshjortarna
3:36:40.1299900
+1:20:54.485300
43.9p
128
H 21
Göran Klarström
Sunne SLF
3:37:47.1306600
+1:22:01.492000
43.7p
129
H 21
Niclas Börne
Arvika
3:37:49.1306800
+1:22:03.492200
43.7p
130
H 21
Peter Angbrant
Hammarö GF
3:38:04.1308300
+1:22:18.493700
43.6p
131
H 21
Oddvar Flobergsundet
Hof IL
3:39:02.1314100
+1:23:16.499500
43.4p
132
H 21
Kjetil Saugestad
Nrk Bil
3:39:24.1316300
+1:23:38.501700
43.3p
133
H 21
Björn Lennartsson
Töcksfors IF
3:39:57.1319600
+1:24:11.505000
43.1p
134
H 21
Niclas Vikström
Hammarö GF
3:40:09.1320800
+1:24:23.506200
43.1p
135
H 21
Mickael Johansson
Bovallstrands SK
3:40:22.1322100
+1:24:36.507500
43.0p
136
D 21
Camilla Lindström
Torsby
3:40:34.1323300
+1:24:48.508700
43.0p
137
H 21
Jorma Heinered
Grums SK
3:42:55.1337400
+1:27:09.522800
42.4p
138
H 21
Emil Aggefors
Tranemo IF
3:44:39.1347800
+1:28:53.533200
42.0p
139
H 21
Hans Bauck
Oslo Seilforening
3:44:40.1347900
+1:28:54.533300
42.0p
140
D 21
Lisa Hällsten
Karlstad
3:45:33.1353200
+1:29:47.538600
41.8p
141
H 21
Andreas Åhnstrand
Nybro Ski
3:47:36.1365500
+1:31:50.550900
41.4p
142
H 21
Daniel Spelmans
Karlstad
3:47:54.1367300
+1:32:08.552700
41.3p
143
H 21
Anders Östensen
Gjerdrum IL
3:49:14.1375300
+1:33:28.560700
41.0p
144
H 21
Jan Graflund
Arvika
3:50:33.1383200
+1:34:47.568600
40.7p
145
H 21
Joakim Näs
Gillberga SK
3:51:31.1389000
+1:35:45.574400
40.5p
146
H 21
Andreas Haugland
OK Alehof
3:51:47.1390600
+1:36:01.576000
40.5p
147
H 21
Jon Holm
Rådtassene
3:52:01.1392000
+1:36:15.577400
40.4p
148
H 21
Joachim Björklund
Karlstad
3:52:59.1397800
+1:37:13.583200
40.2p
149
H 21
Johan Joelsson
Karlstad
3:54:38.1407700
+1:38:52.593100
39.9p
150
H 21
Mikael Hallenborg
Karlstad
3:54:46.1408500
+1:39:00.593900
39.9p
151
D 21
Ann-Sofi Nilsson
Malung-sälen
3:57:46.1426500
+1:42:00.611900
39.3p
152
H 21
Robert Krogh
Sunne SLF
4:01:45.1450400
+1:45:59.635800
38.5p
153
D 21
Birgitta Arnesdotter
Sunne SLF
4:01:46.1450500
+1:46:00.635900
38.5p
154
D 21
Gunvor Näs
Gillberga SK
4:02:17.1453600
+1:46:31.639000
38.4p
155
H 21
Per Jemth
Arvika IS
4:02:46.1456500
+1:47:00.641900
38.3p
156
D 21
Ulrika Bingsten
Karlstad
4:02:56.1457500
+1:47:10.642900
38.3p
157
D 21
Ulrika Thalin
IK Fryken
4:03:05.1458400
+1:47:19.643800
38.2p
158
H 21
Erik Hansen
Sunne SLF
4:09:01.1494000
+1:53:15.679400
37.1p
159
H 21
Erik Bergström
Sunne SLF
4:09:13.1495200
+1:53:27.680600
37.1p
160
H 21
Johan Hjärtstam
Mölndal
4:09:51.1499000
+1:54:05.684400
37.0p
161
D 21
Linda Olsson
SK Bore
4:12:39.1515800
+1:56:53.701200
36.5p
162
D 21
Marja Dannberg
Arvika
4:13:58.1523700
+1:58:12.709100
36.3p
163
H 21
Christian Olsson
Arvika IS
4:15:22.1532100
+1:59:36.717500
36.0p
164
H 21
Robert Friberg
Karlstad
4:16:41.1540000
+2:00:55.725400
35.8p
165
H 21
Olof Hansson
Uddevalla IS
4:20:04.1560300
+2:04:18.745700
35.3p
166
D 21
Linda Borg
Karlstad
4:27:54.1607300
+2:12:08.792700
34.1p
167
D 21
Lavinia Flygelholm
Hällefors SK
4:31:25.1628400
+2:15:39.813800
33.5p
168
D 21
Lisa Oregren
Sunne SLF
4:39:28.1676700
+2:23:42.862100
32.4p
169
D 21
Kristin Jansson
Arvika IS
4:53:08.1758700
+2:37:22.944100
30.7p
170
D 21
Jennifer Sahlström
Torsby
4:54:51.1769000
+2:39:05.954400
30.5p
171
D 21
Åsa Jonsson Magnusson
Karlstad
4:56:21.1778000
+2:40:35.963400
30.3p
172
D 21
Karin Skoog
Hällefors SK
5:10:53.1865200
+2:55:07.1050600
28.7p
173
D 21
Lina Thåg
Karlstad
23:59:58.8639700
173
H 21
Ronnie Persson
Åmåls OK
23:59:58.8639700
173
H 21
Mats-Erik Andersson
Sunne SLF
23:59:58.8639700
173
H 21
Christoffer Näs
Gillberga SK
23:59:58.8639700
173
H 21
Nicklas Ranström
Sunne SLF
23:59:58.8639700
173
H 21
Christer Obbarius
Sunne SLF
23:59:58.8639700
173
H 21
Klara Åberg
OK Landehof
23:59:58.8639700
173
H 21
Mikael Sjöblom
Göteborg
23:59:58.8639700
173
H 21
John Berg
OK Skogshjortarna
23:59:58.8639700
173
H 21
Ted Saeter
Granli IL
23:59:58.8639700
173
H 21
Andreas Toresson Nygårds
Axa SC
23:59:58.8639700
173
H 21
Patric Björk
Storvreta IK
23:59:58.8639700
173
H 21
Mathias Lipkin
Kristinehamns OK
23:59:58.8639700
173
H 21
Claes Björn
Göteborg
23:59:58.8639700
173
H 21
Eivind Lande
Magnor Ul
23:59:58.8639700
173
H 21
Jonas Arlmark
Göteborg
23:59:58.8639700
173
H 21
Erik Karlsson
Arvika
23:59:58.8639700
173
H 21
Tarmo Kariis
Sisu Forshaga SK
23:59:58.8639700
173
H 21
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
173
H 21
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
23:59:58.8639700
173
H 21
Johan Englund
Finnskoga IF
23:59:58.8639700
194
H 21
Jörgen Lindgren
IK Stern
23:59:59.8639800
194
H 21
Anders Lagerwall
OK Linné
23:59:59.8639800
194
H 21
Sven-Erik Ericsson
Arvika IS
23:59:59.8639800
194
H 21
Jonatan Larsson
Vänersborg
23:59:59.8639800
194
H 21
Emil Nordling
Hägersta GF
23:59:59.8639800
194
H 21
Jonas Borg
Oxvretens SK
23:59:59.8639800
194
H 21
Runar Finnstun
Ssb Bil
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
194
H 21
Alex Kamelod
Tunafors SK
23:59:59.8639800
194
H 21
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
23:59:59.8639800
194
H 21
Christian Höglund
IF Femman
23:59:59.8639800
194
H 21
Anders Ahlberg
Axa SC
23:59:59.8639800
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Emil Nykvist
Sunne SLF
1:07:06.402500
84.2p
2
H 21
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:15:55.455400
+8:49.52800
74.4p
3
H 21
Ola Schjerpen Nyland
Nordbygda Løten Ski
1:21:47.490600
+14:41.88000
69.1p
4
H 21
Torgeir Johnsen
Ås IL
1:23:14.499300
+16:08.96700
67.9p
5
H 21
Joel Engström
Karlstad
1:24:52.509100
+17:46.106500
66.6p
6
D 21
Elin Bryne
Malungs IF
1:26:08.516700
+19:02.114100
65.6p
7
H 21
Morten Braend
Magnor Ul
1:26:39.519800
+19:33.117200
65.2p
8
H 21
Martin Kvarnström
Kil
1:28:08.528700
+21:02.126100
64.1p
9
H 21
Marrin Rosvall
Sunne SLF
1:28:53.533200
+21:47.130600
63.6p
10
H 21
Simon Lundberg
SK Bore
1:31:53.551200
+24:47.148600
61.5p
11
H 21
Henrik Karlsson
Kil
1:32:04.552300
+24:58.149700
61.4p
12
H 21
Sune Persson
Sunne SLF
1:32:27.554600
+25:21.152000
61.1p
13
H 21
Ole Kristian Dahl
Magnor Ul
1:32:33.555200
+25:27.152600
61.1p
14
D 21
Lea Kajsa Borg Diesen
Bærums Værk IF
1:34:16.565500
+27:10.162900
59.9p
15
H 21
Lars Eriksson
Lidköping
1:35:29.572800
+28:23.170200
59.2p
16
D 21
Karolina Strålin
Skövde
1:40:07.600600
+33:01.198000
56.4p
17
H 21
Per Johansson
Forshaga
1:42:53.617200
+35:47.214600
54.9p
18
H 21
Tomas Gullberg
Kristinehamns OK
1:44:06.624500
+37:00.221900
54.3p
19
H 21
Stig Karlsson
Bortans IK
1:44:16.625500
+37:10.222900
54.2p
20
D 21
Sara Oskarsson
IK Fryken
1:45:12.631100
+38:06.228500
53.7p
21
D 21
Monica Jonsson
Torsby
1:45:36.633500
+38:30.230900
53.5p
22
H 21
Daniel Näs
Gillberga SK
1:46:39.639800
+39:33.237200
53.0p
23
D 21
Ing-Marie Rönnbäck
Karlstad
1:47:41.646000
+40:35.243400
52.5p
24
D 21
Karin Biörklund
Filipstads SF
1:48:48.652700
+41:42.250100
51.9p
25
H 21
Erik Swedlund
Karlstad
1:56:06.696500
+49:00.293900
48.7p
26
D 21
Ewa Lundberg
SK Bore
1:56:42.700100
+49:36.297500
48.4p
27
D 21
Nina Lindvall
Karlstad
1:56:56.701500
+49:50.298900
48.3p
28
D 21
Christina Östlund
Kil
1:58:48.712700
+51:42.310100
47.6p
29
D 21
Ann-Sofi Wessmark
Karlstad
1:59:39.717800
+52:33.315200
47.2p
30
D 21
Anna Larsson
Torsby
2:00:00.719900
+52:54.317300
47.1p
31
D 21
Lovisa Andersson
Holmedals Ais
2:00:31.723000
+53:25.320400
46.9p
32
D 21
Maria Björk
Karlstad
2:04:36.747500
+57:30.344900
45.4p
33
D 21
Monica Nilsson
Västberga PF
2:10:00.779900
+1:02:54.377300
43.5p
34
D 21
Karin Berglund
Sunne SLF
2:11:23.788200
+1:04:17.385600
43.0p
35
H 21
Jonas Lööv
Hagfors
2:13:40.801900
+1:06:34.399300
42.3p
36
H 21
Linus Tång
Eskilstuna
2:14:00.803900
+1:06:54.401300
42.2p
37
D 21
Charlotte Wedberg
Hammarö GF
2:15:40.813900
+1:08:34.411300
41.7p
38
D 21
Cecilia Nordlöf
Hammarö GF
2:26:25.878400
+1:19:19.475800
38.6p
39
D 21
Carin Hansdotter
Karlstad
2:26:32.879100
+1:19:26.476500
38.6p
40
D 21
Maaike Giezeman
Karlstad
2:31:41.910000
+1:24:35.507400
37.3p
41
H 21
Mikael Hasselgren
Karlstad
2:33:15.919400
+1:26:09.516800
36.9p
42
H 21
Fredrik Rudqvist
Forshaga
2:34:37.927600
+1:27:31.525000
36.5p
43
D 21
Christine Fast
Karlstad
2:35:04.930300
+1:27:58.527700
36.4p
44
D 21
Ulla Michel
Karlstad
2:37:04.942300
+1:29:58.539700
36.0p
45
D 21
Hilde Fjellvang
No Club
2:42:14.973300
+1:35:08.570700
34.8p
46
D 21
Annica Granlund
Karlstad
2:42:38.975700
+1:35:32.573100
34.7p
47
D 21
Carina Lagerberg
Karlstad
3:06:09.1116800
+1:59:03.714200
30.4p
48
D 21
Ingela Kihlman
Karlstad
4:34:12.1645100
+3:27:06.1242500
20.6p
49
D 21
Susanne Brissman
Karlstad
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)