Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vänspelen
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
39:52.239100
91.1p
2
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
40:06.240500
+14.1300
90.6p
3
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
41:01.246000
+1:09.6800
88.5p
4
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
41:22.248100
+1:30.8900
87.8p
5
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
42:16.253500
+2:24.14300
85.9p
6
H 21
Erik Björkman
Täfteå IK
44:05.264400
+4:13.25200
82.4p
7
H 21
William Strömberg
Täfteå IK
44:40.267900
+4:48.28700
81.3p
8
H 21
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
45:23.272200
+5:31.33000
80.0p
9
H 21
Mattias Sundin
Vårby IK
46:17.277600
+6:25.38400
78.5p
10
H 21
Claes Rosenqvist
Falun Borlänge SK
48:28.290700
+8:36.51500
74.9p
11
H 21
Johan Danielsson
Lycksele IF
50:23.302200
+10:31.63000
72.1p
12
H 21
Piotr Mor
Poland
57:21.344000
+17:29.104800
63.3p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
29:14.175300
83.2p
2
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
29:37.177600
+23.2200
82.1p
3
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
30:50.184900
+1:36.9500
78.9p
4
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
31:15.187400
+2:01.12000
77.8p
5
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
31:20.187900
+2:06.12500
77.6p
6
H 20
William Westerlund
Byske SK
31:33.189200
+2:19.13800
77.1p
7
H 20
Fabian Csiky
Lycksele IF
31:56.191500
+2:42.16100
76.1p
8
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
32:21.194000
+3:07.18600
75.2p
9
H 20
Albin Karlsson
Skellefteå SK
32:33.195200
+3:19.19800
74.7p
10
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
32:51.197000
+3:37.21600
74.0p
10
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
32:51.197000
+3:37.21600
74.0p
12
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
32:52.197100
+3:38.21700
74.0p
13
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
35:13.211200
+5:59.35800
69.0p
14
D 21
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
35:43.214200
+6:29.38800
68.1p
15
H 20
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Vilhelm Hampusson
IFK Umeå
22:35.135400
73.4p
2
H 16
Martin Blomberg
Lycksele IF
23:04.138300
+29.2800
3
H 21
Jakob Hampusson
IFK Umeå
23:09.138800
+34.3300
71.6p
4
H 21
Mikael Lindmark
Skellefteå SK
23:11.139000
+36.3500
71.5p
5
H 16
Viktor Holmgren
Täfteå IK
23:50.142900
+1:15.7400
6
H 21
Fredrik Stenlund
Skellefteå SK
25:13.151200
+2:38.15700
65.7p
7
H 16
Jon Trägårdh
IFK Umeå
26:04.156300
+3:29.20800
8
D 16
Saga Nilsson
Skellefteå SK
26:06.156500
+3:31.21000
9
H 16
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
26:25.158400
+3:50.22900
10
H 21
Marcus Burström
Byske SK
26:33.159200
+3:58.23700
62.4p
11
H 21
Jimmy Engström
Skellefteå SK
26:35.159400
+4:00.23900
62.4p
12
H 21
Petter Lundberg
IFK Umeå
26:36.159500
+4:01.24000
62.3p
13
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
27:03.162200
+4:28.26700
61.3p
14
D 16
Elin Vesterlund
Vännäs SK
27:31.165000
+4:56.29500
15
D 20
Linn Schogster
IFK Umeå
27:33.165200
+4:58.29700
60.2p
16
D 16
Tua Germann
IFK Umeå
28:07.168600
+5:32.33100
17
D 16
Julia Lundgren
Lycksele IF
28:16.169500
+5:41.34000
18
D 20
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
28:18.169700
+5:43.34200
58.6p
19
D 16
Gisela Bjursell
Norsjö SK
28:56.173500
+6:21.38000
20
D 16
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
29:29.176800
+6:54.41300
21
D 16
Alva Zakrisson
Lycksele IF
34:46.208500
+12:11.73000
22
D 20
Emmi Eriksson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
23
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
23:59:59.8639800
23
D 20
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
23
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
23
D 16
Agnes Roslund
Malå IF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Jens Junes
IFK Umeå
16:31.99000
2
H 15
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
16:47.100600
+16.1500
3
H 15
Isak Lundholm
Täfteå IK
17:12.103100
+41.4000
4
H 15
Hampus Björck
IFK Umeå
17:16.103500
+45.4400
5
H 15
Emil Löfgren
Täfteå IK
17:17.103600
+46.4500
6
H 15
Rasmus Eriksson
IFK Umeå
17:19.103800
+48.4700
7
D 15
Elin Henriksson
Skellefteå SK
18:05.108400
+1:34.9300
8
D 15
Alice Vretblom
IFK Umeå
19:47.118600
+3:16.19500
9
D 15
Evelina Nilsson
IFK Umeå
19:58.119700
+3:27.20600
10
D 15
Alma Lundström
Skellefteå SK
21:24.128300
+4:53.29200
10
D 15
Elina Karlsson
Skellefteå SK
21:24.128300
+4:53.29200
12
H 15
Andreas Svensson
Vindelns IF
22:05.132400
+5:34.33300
13
D 15
Wilma Johansson
Norsjö SK
23:09.138800
+6:38.39700
14
D 15
Moa Magnusson
Byske SK
26:09.156800
+9:38.57700
15
H 15
Oskar Johansson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
15
H 21
Julia Otten
Täfteå IK
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Arvid Törnblom
IFK Umeå
10:59.65800
2
H 14
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
11:48.70700
+49.4800
3
H 14
Edwin Nordmark
Täfteå IK
11:56.71500
+57.5600
4
H 14
Otto Timby
Täfteå IK
12:14.73300
+1:15.7400
5
H 14
Ivar Törnblom
IFK Umeå
12:30.74900
+1:31.9000
6
H 14
Joel Nilsson
IFK Umeå
12:33.75200
+1:34.9300
7
D 14
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
12:41.76000
+1:42.10100
8
H 14
Elias Malm
Täfteå IK
12:43.76200
+1:44.10300
9
H 14
Benjamin Edman
IFK Umeå
12:58.77700
+1:59.11800
10
D 14
Nora Wallenius
IFK Umeå
13:06.78500
+2:07.12600
11
D 14
Elsa Stenlund
Skellefteå SK
13:07.78600
+2:08.12700
12
D 14
Leia Bjursell
Norsjö SK
13:11.79000
+2:12.13100
13
H 14
Elof Karlsson
IFK Umeå
13:26.80500
+2:27.14600
14
D 14
Ella Burman
Skellefteå SK
13:44.82300
+2:45.16400
14
D 14
Ronja Bjursell
Norsjö SK
13:44.82300
+2:45.16400
16
H 14
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
13:55.83400
+2:56.17500
17
D 14
Tea Nilsson
Skellefteå SK
14:19.85800
+3:20.19900
18
D 14
Nora Engström
Skellefteå SK
14:20.85900
+3:21.20000
19
H 14
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
14:31.87000
+3:32.21100
20
D 14
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
14:41.88000
+3:42.22100
21
H 14
Linus Grundström
Täfteå IK
14:48.88700
+3:49.22800
22
H 14
Wilgot Csiky
Lycksele IF
14:51.89000
+3:52.23100
23
D 14
Brule Gundale
Täfteå IK
14:52.89100
+3:53.23200
24
H 14
Melker Hultdin
IFK Umeå
14:57.89600
+3:58.23700
25
D 14
Alva Nilsson
Vindelns IF
15:06.90500
+4:07.24600
26
D 14
Freja Zakrisson
Lycksele IF
15:10.90900
+4:11.25000
27
D 14
Philippa Lönnback
Storumans IK
15:21.92000
+4:22.26100
28
D 14
Ingrid Åstot
IFK Umeå
15:45.94400
+4:46.28500
29
H 14
Holger Larsson
Täfteå IK
15:51.95000
+4:52.29100
30
H 14
Benjamin Waldemarson-brandt
Vännäs SK
15:55.95400
+4:56.29500
31
D 14
Tilde Magnusson
Byske SK
16:11.97000
+5:12.31100
32
H 14
Alexander Hägglund
Vindelns IF
22:02.132100
+11:03.66200
33
D 14
Linn Åkesson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
33
H 14
Hampus Widebo
IFK Umeå
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 12
Moa Lindgren
Täfteå IK
9:06.54500
2
D 12
Maja Lundholm
Täfteå IK
9:08.54700
+2.100
3
D 12
Ida Åström
Täfteå IK
9:32.57100
+26.2500
4
H 12
Arvid Nordin
Lycksele IF
10:06.60500
+1:00.5900
5
H 12
Seth Nordin
Lycksele IF
10:07.60600
+1:01.6000
6
H 12
Marcus Germann
IFK Umeå
10:16.61500
+1:10.6900
7
H 12
Robin Hilli
Täfteå IK
10:23.62200
+1:17.7600
8
D 12
Saga Hampusson
IFK Umeå
10:26.62500
+1:20.7900
9
D 12
Tyra Larsson
IFK Umeå
10:28.62700
+1:22.8100
9
H 12
Frans Lundberg
IFK Umeå
10:28.62700
+1:22.8100
11
D 12
Nea Malm
Skellefteå SK
10:32.63100
+1:26.8500
12
H 12
Axel Samuelsson
IFK Umeå
10:44.64300
+1:38.9700
13
H 12
Arvid Andersson Lind
IFK Umeå
10:51.65000
+1:45.10400
14
D 12
Ebba Westergren
Täfteå IK
10:54.65300
+1:48.10700
15
H 12
Walter Nordmark
Täfteå IK
10:56.65500
+1:50.10900
16
D 12
Rebecka Winroth
Täfteå IK
11:02.66100
+1:56.11500
17
D 12
Moa Gunnebrink
IFK Umeå
11:27.68600
+2:21.14000
18
H 12
Alexander Mattsson
IFK Umeå
11:38.69700
+2:32.15100
19
D 12
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
11:41.70000
+2:35.15400
20
D 12
Mina Jakobsson
Lycksele IF
11:58.71700
+2:52.17100
21
D 12
Meja Burman
Skellefteå SK
12:15.73400
+3:09.18800
22
H 12
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
12:17.73600
+3:11.19000
23
H 12
Max Persson
Skellefteå SK
12:19.73800
+3:13.19200
24
H 12
David Lindgren
IFK Umeå
12:24.74300
+3:18.19700
24
H 12
Lukas Eriksson
IFK Umeå
12:24.74300
+3:18.19700
26
D 12
Thelma Stenlund
Skellefteå SK
12:53.77200
+3:47.22600
27
D 12
Nova Westung
IFK Umeå
13:08.78700
+4:02.24100
28
H 12
Samuel Andersson
Vännäs SK
13:44.82300
+4:38.27700
29
D 12
Katja Malm
Skellefteå SK
14:39.87800
+5:33.33200
30
H 12
Jonathan Brandt
Vännäs SK
14:42.88100
+5:36.33500
31
D 12
Anna Johansson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
31
H 12
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
31
H 12
Albin Edsmalm
Lycksele IF
23:59:59.8639800
31
H 12
Olle Lugnér
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 8
Miriam Andersson
Vännäs SK
1
D 8
Melinda Eriksson
Lycksele IF
1
D 8
Ellen Johannessen
IFK Umeå
1
D 8
Alva Jonsson
Täfteå IK
1
D 8
Elsa Jonsson
Täfteå IK
1
D 8
Evelin Magnusson
IFK Umeå
1
D 8
Lovisa Nilsson
IFK Umeå
1
D 8
Lydia Waldemarsson-Brandt
Vännäs SK
1
D 8
Stella Westerlund
Täfteå IK
1
D 8
Signe Wiklund
IFK Umeå
1
D 8
Frida Wikström
Täfteå IK
1
H 8
Hampus Danielsson
Lycksele IF
1
H 8
Edward Degerman
Spöland Vännäs IF
1
H 8
Alfred Hultqvist Koskenniemi
Täfteå IK
1
H 8
Ossian Nordin
Lycksele IF
1
H 8
Elias Vilhelmsson
IFK Umeå
1
H 8
Åke Önnhall
Spöland Vännäs IF
18
D 10
Lisa Hilli
Täfteå IK
6:22.38100
19
H 10
Vilmer Malm
Täfteå IK
6:49.40800
20
H 10
Axel Larsson
IFK Umeå
6:58.41700
21
H 10
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
7:03.42200
22
H 10
Nils Wallenius
IFK Umeå
7:08.42700
23
H 10
Teodor Westman
IFK Umeå
7:14.43300
24
H 10
Hugo Danielsson
Lycksele IF
7:17.43600
25
D 10
Telma Jakobsson
Lycksele IF
7:25.44400
26
H 10
Johan Wendel
IFK Umeå
7:28.44700
27
H 10
Hugo Lindgren
Täfteå IK
7:29.44800
28
D 10
Matilda Westergren
Täfteå IK
7:56.47500
29
H 10
Philip Ingelsson
Täfteå IK
8:03.48200
30
H 10
Simeon Waldemarson-brandt
Vännäs SK
8:06.48500
31
H 10
Oskar Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
8:09.48800
32
H 10
Emmet Malm
Skellefteå SK
8:15.49400
33
H 10
Manfred Nordin
Lycksele IF
8:39.51800
34
D 10
Molly Hampusson
IFK Umeå
8:50.52900
34
H 10
Edvin Koskenniemi
Täfteå IK
8:50.52900
36
D 10
Ella Åström
Täfteå IK
8:57.53600
37
D 10
Signe Gunnebrink
IFK Umeå
9:00.53900
38
H 10
Vilmer Alsbäck
Lycksele IF
9:12.55100
39
H 10
Arvid Lindgren
IFK Umeå
9:17.55600
39
H 10
Filip Sandström
Täfteå IK
9:17.55600
41
H 10
Mattias Andersson
Vännäs SK
9:26.56500
42
H 10
Almer Önnhall
Spöland Vännäs IF
9:28.56700
43
D 10
Ella Westung
IFK Umeå
9:44.58300
44
D 10
Elsa Trägårdh
IFK Umeå
9:59.59800
44
H 10
Melker Eriksson
Lycksele IF
9:59.59800
46
D 10
Märta Thelaus
IFK Umeå
10:21.62000
47
D 10
Alva Lidgren
Röbäcks SK
10:22.62100
48
D 10
Lisa Grundström
Täfteå IK
11:54.71300
49
D 10
Sofia Otten
Täfteå IK
12:08.72700
50
D 10
Ally Forsman
Spöland Vännäs IF
12:44.76300
51
D 10
Filippa Brandt
Vännäs SK
17:58.107700
52
H 8
Martin Edsmalm
Lycksele IF
23:59:59.8639800
52
D 10
Olivia Malm
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
52
D 10
Vilma Åkesson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
52
D 10
Liv Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
0.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 6
Elin Bäckström
Spöland Vännäs IF
1
D 6
Alice Gunnebrink
IFK Umeå
1
D 6
Adele Johansson
Vännäs SK
1
D 6
Hilma Jonsson
Täfteå IK
1
D 6
Ida Lidgren
Röbäcks SK
1
D 6
Elsa Sandström
Täfteå IK
1
D 6
Noomi Waldemarsson-Brandt
Vännäs SK
1
H 6
Sixten Andersson
Vännäs SK
Logga in för att slippa de här annonserna
1
H 6
Tobias Brandt
Vännäs SK
1
H 6
Hannes Lindgren
IFK Umeå
1
H 6
John Löfquist
Spöland Vännäs IF
1
H 6
Tim Magnusson
IFK Umeå
1
H 6
Tor Westerlund
Vännäs SK
1
H 6
Vincent Westerlund
Täfteå IK
1
H 6
Kevin Westman
IFK Umeå
1
H 6
Vilmer Åström
Täfteå IK
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)