Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour De Mösseberg Stjerneskolanloppet
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
23:59.143810
82.8p
2
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
24:22.146130
+23.2220
81.3p
3
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
24:56.149520
+57.5610
79.3p
4
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
25:10.150930
+1:11.7020
78.4p
5
H 20
Olle Westin
IK Stern
25:23.152230
+1:24.8320
77.7p
6
H 20
Mårten Gedda
OK Landehof
25:24.152350
+1:25.8440
77.6p
7
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
25:35.153480
+1:36.9570
77.0p
8
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
25:53.155260
+1:54.11350
76.0p
9
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
26:02.156170
+2:03.12260
75.5p
10
H 20
Sebastian Nilsson
OK Landehof
26:07.156690
+2:08.12780
75.3p
11
H 20
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
26:17.157670
+2:18.13760
74.7p
12
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
26:21.158030
+2:22.14120
74.5p
13
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
26:23.158230
+2:24.14320
74.4p
14
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
26:28.158720
+2:29.14810
74.2p
15
H 20
Erik Backlund
Äspereds IF
26:37.159690
+2:38.15780
73.7p
16
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
26:39.159860
+2:40.15950
73.6p
17
H 20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
26:51.161080
+2:52.17170
73.0p
18
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
26:56.161560
+2:57.17650
72.8p
19
H 20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
27:01.162030
+3:02.18120
72.5p
20
H 20
Axel Björkman
IF Hallby SOK
27:27.164630
+3:28.20720
71.3p
21
H 20
Anton Andersson
Garphyttans IF
28:00.167960
+4:01.24050
69.7p
22
H 20
Oscar Höiby
OK Landehof
28:45.172430
+4:46.28520
67.7p
23
H 20
Filip Kullenberg
IK Stern
28:58.173710
+4:59.29800
67.2p
24
D 20
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
29:01.174030
+5:02.30120
67.1p
25
D 20
Alicia Jansson
Filipstads SF
29:22.176180
+5:23.32270
66.2p
26
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
29:31.177090
+5:32.33180
65.8p
27
H 20
Adam Hertz
IF Hallby SOK
29:35.177430
+5:36.33520
65.7p
28
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
29:41.178020
+5:42.34110
65.4p
29
H 20
Sebastian Palmér
Tranemo IF
29:54.179340
+5:55.35430
64.9p
30
D 20
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
30:17.181620
+6:18.37710
64.0p
31
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
30:26.182500
+6:26.38590
63.7p
32
H 20
Carl Hedin
Eksjö SOK
30:32.183110
+6:33.39200
63.4p
33
D 20
Linnea Sjödin
Rembo IK
30:34.183340
+6:35.39430
63.4p
34
D 20
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
30:51.185000
+6:51.41090
62.7p
35
H 20
Linus Dudal
Garphyttans IF
30:56.185520
+6:57.41610
62.5p
36
H 20
Olof Hjalmarsson
IK Stern
31:26.188500
+7:26.44590
61.5p
37
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
31:37.189610
+7:38.45700
61.1p
38
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
33:41.202000
+9:41.58090
57.0p
39
D 20
Elin Wiksell
IK Stern
34:37.207600
+10:37.63690
55.4p
40
D 20
Elin Bernhardsson
IK Stern
42:53.257200
+18:53.113290
44.0p
41
H 20
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
41
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
41
H 20
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
41
H 20
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
41
H 20
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
6.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Erik Bryne
Sunne SLF
16:49.100830
2
H 15
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
16:55.101480
+6.550
3
H 16
Hugo Sjögren
Tranemo IF
17:00.101910
+10.980
4
H 16
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
17:02.102120
+12.1190
5
H 16
Axel Werner
IK Stern
17:09.102870
+20.1940
6
H 15
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
17:12.103190
+23.2260
7
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
17:18.103720
+28.2790
8
H 16
Emil Granstedt
Eksjö SOK
17:19.103850
+30.2920
9
H 16
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
17:30.104940
+41.4010
10
H 16
Gustav Andersson
Borås SK
17:36.105520
+46.4590
11
H 15
Filip Strand
Sunne SLF
17:37.105650
+48.4720
12
H 16
Melker Nordgren
Falu IK
17:44.106320
+54.5390
13
H 16
Oskar Lundberg
Borås SK
17:48.106790
+59.5860
14
H 15
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
18:02.108180
+1:13.7250
15
H 16
Alexander Thudeen
Sya SK
18:08.108710
+1:18.7780
16
H 15
Harald Ekenberg
IK Stern
18:09.108810
+1:19.7880
17
H 15
David Musslinder
Falköpings AIK SK
18:20.109960
+1:31.9030
18
H 15
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
18:23.110210
+1:33.9280
19
H 16
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
18:24.110370
+1:35.9440
20
H 15
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
18:27.110660
+1:38.9730
21
H 16
Erik Fransson
Borås SK
18:31.111050
+1:42.10120
22
H 16
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
18:33.111260
+1:44.10330
23
H 15
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
18:37.111600
+1:47.10670
24
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
18:51.113060
+2:02.12130
25
H 15
Joel Björnlinger
IK Vista
18:56.113500
+2:06.12570
26
H 15
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
18:59.113840
+2:10.12910
27
H 16
Emil Axelsson
OK Landehof
19:01.114040
+2:12.13110
28
H 15
Lukas Jonsson
Årjängs IF
19:03.114290
+2:14.13360
29
H 16
Olof Hedin
Eksjö SOK
19:05.114460
+2:16.13530
30
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
19:18.115740
+2:29.14810
31
D 16
Andrea Aulin
Eksjö SOK
19:20.115900
+2:30.14970
32
H 15
Adrian Skiöld
Borås SK
19:20.115960
+2:31.15030
33
H 15
Christian Eriksson
Årjängs IF
19:21.116020
+2:31.15090
34
D 15
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
19:22.116150
+2:33.15220
35
H 15
Albin Nyqvist
OK Landehof
19:23.116240
+2:34.15310
36
H 16
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
19:24.116330
+2:35.15400
37
D 15
Lina Björk
IFK Skövde SK
19:27.116620
+2:37.15690
38
H 16
Filip Andersson
Garphyttans IF
19:30.116900
+2:40.15970
38
H 16
Isac Karlsson
Tranemo IF
19:30.116900
+2:40.15970
40
H 15
Simon Wiksell
IK Stern
19:32.117100
+2:42.16170
41
D 16
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
19:34.117300
+2:44.16370
42
D 15
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
19:53.119230
+3:04.18300
43
H 15
Nils Sjöberg
OK Landehof
19:55.119450
+3:06.18520
44
H 16
Nils Körle
OK Landehof
19:56.119500
+3:06.18570
45
H 15
Lucas Behr
Garphyttans IF
19:59.119820
+3:09.18890
46
D 16
Cora Badh
Falköpings AIK SK
20:00.119970
+3:11.19040
47
H 15
Albin Källiden
Granbergsdals IF
20:02.120140
+3:13.19210
48
H 15
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
20:05.120400
+3:15.19470
49
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
20:23.122210
+3:33.21280
50
H 15
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
20:23.122230
+3:34.21300
51
D 15
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
20:24.122300
+3:34.21370
52
D 16
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
20:24.122330
+3:35.21400
53
H 16
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
20:28.122750
+3:39.21820
54
D 15
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
20:34.123340
+3:45.22410
55
H 16
Jacob Edvardsson
Borås SK
20:43.124250
+3:54.23320
56
D 16
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
20:48.124730
+3:59.23800
57
H 16
David Dudal
Garphyttans IF
20:59.125870
+4:10.24940
58
H 15
Sondre Swahn
OK Landehof
20:59.125890
+4:10.24960
59
D 16
Maja Högfeldt
Borås SK
21:06.126540
+4:17.25610
60
D 15
Anja Stolpe
Filipstads SF
21:09.126870
+4:20.25940
61
H 15
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
21:10.126980
+4:21.26050
62
D 15
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
21:14.127330
+4:25.26400
63
H 15
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
21:15.127430
+4:26.26500
64
D 15
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
21:36.129500
+4:46.28570
65
H 15
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
21:48.130760
+4:59.29830
66
D 15
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
21:56.131540
+5:07.30610
67
D 16
Linda Forsby
Årjängs IF
21:57.131610
+5:07.30680
68
D 15
Kristina Finnskog
Tranemo IF
21:59.131830
+5:10.30900
69
D 15
Ellen Karlsson
Årjängs IF
22:05.132470
+5:16.31540
70
D 16
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
22:17.133650
+5:28.32720
71
D 15
Thuva Andersson
OK Landehof
22:26.134590
+5:37.33660
72
D 16
Emilia Österlund
Borås SK
22:32.135160
+5:43.34230
73
D 15
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
22:49.136890
+6:00.35960
74
D 15
Alice Strömgren
SOK Aneby
23:38.141730
+6:49.40800
75
D 15
Kajsa Sköld
Filipstads SF
23:52.143170
+7:03.42240
76
H 15
Adam Garström
IFK Skövde SK
24:12.145160
+7:23.44230
77
H 16
Odin Torbrink
OK Landehof
24:41.148030
+7:52.47100
78
D 15
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
25:57.155690
+9:08.54760
79
H 15
Erik Ling
IF Hallby SOK
27:00.161930
+10:11.61000
80
D 15
Jensine Svensson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
80
D 15
Sanna Wiik
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
80
D 15
Isabell Pettersson
SOK Aneby
23:59:59.8639800
80
D 15
Mirjam Inemyr
Istrums SK
23:59:59.8639800
80
D 15
Tuva Forsell
Sya SK
23:59:59.8639800
80
D 16
Emma Eriksson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
80
H 15
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
80
H 15
William Qvist
Borås SK
23:59:59.8639800
80
H 16
Emanuel Alsin
Åmåls OK
23:59:59.8639800
80
H 16
Johan Källström
OK Landehof
23:59:59.8639800
3.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Simon Claesson
Ulricehamns IF
8:59.53860
2
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
9:11.55040
+11.1080
3
H 13
Martin Höiby
OK Landehof
9:21.56040
+21.2080
4
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
9:24.56300
+24.2340
5
H 14
Edvin Högman
Ulricehamns IF
9:27.56660
+28.2700
6
H 14
Melker Hendén
Ulricehamns IF
9:29.56820
+29.2860
7
H 13
Casper Eriksson
Årjängs IF
9:29.56880
+30.2920
8
H 14
Alfons Wedin
Garphyttans IF
9:33.57250
+33.3290
9
H 12
Carl Björk
IFK Skövde SK
9:33.57290
+34.3330
10
H 14
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
9:35.57420
+35.3460
11
H 14
Filip Sundin
Grava SK
9:36.57500
+36.3540
12
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
9:41.58000
+41.4040
13
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
9:42.58130
+42.4170
14
H 14
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
9:45.58490
+46.4530
15
H 13
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
9:48.58790
+49.4830
16
H 14
Gabriel Norder
IF Rigor
9:50.58910
+50.4950
17
H 13
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
9:52.59140
+52.5180
18
H 13
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
9:55.59420
+55.5460
19
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
9:56.59500
+56.5540
20
H 14
Linus Nilsson
Åmåls OK
9:56.59530
+56.5570
21
H 12
Albin Larsson
Filipstads SF
9:57.59660
+58.5700
22
H 13
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
9:59.59820
+59.5860
23
H 13
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
10:00.59910
+1:00.5950
24
D 14
Astrid Kolberg
Sunne SLF
10:00.59920
+1:00.5960
24
H 14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
10:00.59920
+1:00.5960
26
H 13
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
10:02.60190
+1:03.6230
27
H 14
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
10:03.60250
+1:03.6290
28
H 14
Melker Åkesson
OK Landehof
10:09.60840
+1:09.6880
29
H 14
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
10:15.61440
+1:15.7480
30
H 13
Elias Nyqvist
OK Landehof
10:16.61520
+1:16.7560
30
H 13
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
10:16.61520
+1:16.7560
32
D 14
Yrla Abrahamsson
IK Stern
10:18.61700
+1:18.7740
33
D 14
Alma Olsson
Garphyttans IF
10:18.61720
+1:18.7760
34
D 13
Maja Axelsson
OK Landehof
10:23.62230
+1:23.8270
35
H 12
Malte Henden
Ulricehamns IF
10:25.62400
+1:25.8440
36
H 14
Philip Merkel
Tranemo IF
10:27.62660
+1:28.8700
37
D 14
Ida Abrahamson
Äspereds IF
10:29.62800
+1:29.8840
38
D 14
MY Werner
IK Stern
10:30.62920
+1:30.8960
39
H 14
Viktor Karlsson
Borås SK
10:31.63020
+1:31.9060
40
D 13
Mira Göransson
Äspereds IF
10:32.63100
+1:32.9140
41
H 14
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
10:33.63270
+1:34.9310
42
H 12
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
10:40.63930
+1:40.9970
43
H 14
Axel Broms
FK Friskus Varberg
10:41.64000
+1:41.10040
44
H 13
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
10:42.64110
+1:42.10150
45
D 14
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
10:43.64250
+1:43.10290
46
D 14
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
10:44.64310
+1:44.10350
47
H 11
Oskar Olsson
Äspereds IF
10:44.64350
+1:44.10390
47
H 13
Anton Wahlberg
Borås SK
10:44.64350
+1:44.10390
49
H 13
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
10:45.64420
+1:45.10460
50
H 12
Emil Larsson
Filipstads SF
10:48.64760
+1:49.10800
51
H 13
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
10:48.64790
+1:49.10830
52
D 12
Elsa Moqvist
OK Landehof
10:49.64810
+1:49.10850
53
D 13
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
10:50.64980
+1:51.11020
54
H 12
Hugo Ekström
Grava SK
10:51.65050
+1:51.11090
55
H 14
Filip Berglund
Ulricehamns IF
10:53.65260
+1:54.11300
56
H 12
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
10:56.65580
+1:57.11620
57
D 13
Sofie Ettling
Finspångs SOK
10:57.65620
+1:57.11660
58
H 11
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
10:57.65660
+1:58.11700
59
D 14
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
10:57.65670
+1:58.11710
60
H 13
Oskar Österlund
Borås SK
11:00.65920
+2:00.11960
61
D 13
Lisa Lantz
Sya SK
11:00.65930
+2:00.11970
62
H 11
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
11:00.65980
+2:01.12020
63
H 13
Erik Källström
OK Landehof
11:01.66040
+2:01.12080
64
D 13
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
11:02.66130
+2:02.12170
65
D 12
Ellen Berg
Granbergsdals IF
11:03.66290
+2:04.12330
66
H 12
Lucas Mårts
IK Stern
11:06.66550
+2:06.12590
Logga in för att slippa de här annonserna
66
H 12
Sigge Bergentz
Garphyttans IF
11:06.66550
+2:06.12590
68
H 12
Pål Hassellöf
IK Stern
11:08.66770
+2:09.12810
69
D 14
Ninni Einarsson
Årjängs IF
11:09.66830
+2:09.12870
69
H 13
Isak Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
11:09.66830
+2:09.12870
71
H 12
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
11:09.66860
+2:10.12900
72
D 13
Alva Thudeen
Sya SK
11:11.67060
+2:12.13100
73
D 14
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
11:14.67300
+2:14.13340
74
H 12
Anton Weber
Borås GIF
11:15.67450
+2:15.13490
75
H 12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
11:16.67520
+2:16.13560
76
D 13
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
11:17.67600
+2:17.13640
77
D 14
Linnea Carlsson
Grava SK
11:17.67630
+2:17.13670
78
H 12
Melvin Rydin
Tranemo IF
11:19.67860
+2:20.13900
79
H 11
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
11:20.67950
+2:20.13990
80
H 12
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
11:21.68050
+2:21.14090
81
H 13
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
11:21.68070
+2:22.14110
82
H 14
Michael Chao Pettersson
IK Stern
11:24.68320
+2:24.14360
83
D 11
Fanny Jansson
Filipstads SF
11:24.68380
+2:25.14420
84
H 11
Emil Carlén
OK Landehof
11:27.68660
+2:28.14700
85
D 14
Emma Bengtsson
Tranemo IF
11:29.68820
+2:29.14860
86
H 14
Filip Lyckelid
Borås GIF
11:29.68890
+2:30.14930
87
H 12
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
11:32.69120
+2:32.15160
88
D 13
Sandra Ling
IF Hallby SOK
11:32.69130
+2:32.15170
89
H 12
Oliver Hedberg
Sunne SLF
11:32.69150
+2:32.15190
90
H 11
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
11:32.69190
+2:33.15230
91
H 13
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
11:33.69230
+2:33.15270
92
D 13
Lisa Östensson
Tranemo IF
11:36.69500
+2:36.15540
93
D 12
Alva Bengtsson
Tranemo IF
11:37.69610
+2:37.15650
94
H 14
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
11:39.69830
+2:39.15870
95
H 13
Linus Holmström
Borås GIF
11:39.69840
+2:39.15880
96
D 14
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
11:39.69890
+2:40.15930
97
H 14
Anton Larsson
OK Landehof
11:41.70040
+2:41.16080
98
H 11
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
11:41.70080
+2:42.16120
99
D 12
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
11:42.70140
+2:42.16180
100
D 12
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
11:44.70310
+2:44.16350
101
D 12
Nike Werner
IK Stern
11:47.70600
+2:47.16640
101
H 11
Erik Pihl
Borås SK
11:47.70600
+2:47.16640
103
H 14
Alfred Nilsson
IK Vista
11:47.70610
+2:47.16650
104
D 13
Julia Forsgren
Grava SK
11:47.70670
+2:48.16710
105
D 14
Thea Flogård
IK Stern
11:49.70810
+2:49.16850
106
H 11
Fabian Bergqvist
Garphyttans IF
11:50.70900
+2:50.16940
107
H 11
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
11:50.70990
+2:51.17030
108
H 11
Linus Wedin
Garphyttans IF
11:51.71030
+2:51.17070
108
H 14
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
11:51.71030
+2:51.17070
110
H 12
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
11:52.71100
+2:52.17140
111
H 12
Viktor Persson
Borås SK
11:52.71110
+2:52.17150
112
D 13
Ida Körle
OK Landehof
11:53.71230
+2:53.17270
113
H 11
Emil Ling
IF Hallby SOK
11:54.71310
+2:54.17350
114
D 12
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
11:54.71350
+2:54.17390
115
H 13
Melvin Brandt
Borås SK
11:54.71370
+2:55.17410
116
D 14
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
11:55.71430
+2:55.17470
117
D 12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
11:56.71520
+2:56.17560
118
D 11
Alva Olsson
Åmåls OK
11:56.71560
+2:57.17600
119
D 11
Edith Carlander
Sya SK
11:58.71760
+2:59.17800
120
D 14
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
12:01.72020
+3:01.18060
121
D 11
Ella Rosengren
Borås SK
12:03.72280
+3:04.18320
122
D 12
Hanna Bengtsson
Sya SK
12:05.72450
+3:05.18490
123
D 11
Ellen Olsson
Garphyttans IF
12:05.72460
+3:06.18500
124
H 12
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
12:08.72770
+3:09.18810
125
D 13
Sigrid Forsman
Sya SK
12:09.72850
+3:09.18890
126
D 12
Klara Pettersson
Åmåls OK
12:09.72890
+3:10.18930
127
H 12
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
12:11.73050
+3:11.19090
128
D 13
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
12:12.73110
+3:12.19150
129
D 11
Elin Axelsson
OK Landehof
12:12.73150
+3:12.19190
130
D 11
Juni Rudström
Grava SK
12:15.73460
+3:16.19500
131
H 11
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
12:16.73510
+3:16.19550
132
H 11
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
12:16.73580
+3:17.19620
133
D 12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
12:17.73600
+3:17.19640
133
D 14
Paulina Frid
Filipstads SF
12:17.73600
+3:17.19640
135
D 13
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
12:17.73630
+3:17.19670
135
H 11
Hampus Hult
Norrbärke SK
12:17.73630
+3:17.19670
137
D 12
Maja Hörnström
Grava SK
12:19.73840
+3:19.19880
138
D 12
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
12:20.73900
+3:20.19940
139
H 11
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
12:21.74000
+3:21.20040
140
H 11
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
12:21.74060
+3:22.20100
141
D 12
Hannah Hedström
Grava SK
12:22.74160
+3:23.20200
141
D 13
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
12:22.74160
+3:23.20200
143
D 11
Ester Strand
Sävedalens AIK
12:22.74170
+3:23.20210
144
D 13
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
12:24.74390
+3:25.20430
145
H 14
Jonathan Nordblom
IK Vista
12:26.74500
+3:26.20540
146
H 12
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
12:26.74580
+3:27.20620
147
H 11
Alfred Swahn
OK Landehof
12:28.74700
+3:28.20740
148
H 14
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
12:28.74710
+3:28.20750
149
D 13
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
12:29.74810
+3:29.20850
150
D 14
Wilma Bohm
IK Stern
12:29.74850
+3:29.20890
151
H 11
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
12:29.74860
+3:30.20900
152
D 12
Rut Hansson
Landsbro IF SK
12:30.74970
+3:31.21010
153
D 11
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
12:30.74980
+3:31.21020
154
H 13
Vigo Johansson
Grava SK
12:31.75000
+3:31.21040
155
D 13
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
12:32.75180
+3:33.21220
156
D 12
Saga Värmsjö
SK Bore
12:34.75340
+3:34.21380
157
D 11
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
12:34.75390
+3:35.21430
158
H 11
Pontus Nilsson
Åmåls OK
12:35.75470
+3:36.21510
159
D 12
Amanda Frid
Filipstads SF
12:38.75700
+3:38.21740
160
D 14
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
12:39.75800
+3:39.21840
161
H 11
Isac Berglund
Ulricehamns IF
12:39.75860
+3:40.21900
162
D 13
Ida Gotting
Grönahögs IK
12:45.76450
+3:45.22490
163
H 12
Erik Kindlund
Tranemo IF
12:45.76480
+3:46.22520
164
H 11
Olle Gedda
OK Landehof
12:46.76570
+3:47.22610
165
D 12
Vera Värmsjö
SK Bore
12:46.76580
+3:47.22620
166
H 11
Vile Torbrink
OK Landehof
12:48.76770
+3:49.22810
167
H 12
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
12:50.76910
+3:50.22950
168
H 12
Adam Stråle
Grava SK
12:50.76940
+3:50.22980
169
H 11
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
12:50.76990
+3:51.23030
170
D 13
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
12:57.77670
+3:58.23710
171
H 14
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
12:57.77690
+3:58.23730
172
D 13
Alva Forsman
Sya SK
13:00.77920
+4:00.23960
173
H 12
Sidor Nordling
IK Stern
13:01.78030
+4:01.24070
174
D 13
Emeli Behr
Garphyttans IF
13:04.78340
+4:04.24380
175
D 11
Maja Lax
Nässjö SF
13:04.78370
+4:05.24410
176
H 12
Ludvig Åkvist
Borås GIF
13:07.78600
+4:07.24640
177
H 12
Hugo Braam
Kimstad GOIF
13:10.78990
+4:11.25030
178
D 12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
13:13.79290
+4:14.25330
179
H 11
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
13:16.79540
+4:16.25580
180
D 14
Melke Björkman
IK Stern
13:17.79600
+4:17.25640
181
D 13
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
13:17.79690
+4:18.25730
182
H 13
Martin Eriksson
Annebergs GIF
13:18.79740
+4:18.25780
183
H 11
Adam Gustavsson
Åmåls OK
13:23.80290
+4:24.26330
184
D 11
Elsa Karlsson
Tranemo IF
13:24.80390
+4:25.26430
185
H 13
Daniel Kraft
Almby IK
13:27.80670
+4:28.26710
186
H 12
Albin Isaksson
Grava SK
13:30.80900
+4:30.26940
187
D 12
Elma Rudklint
OK Landehof
13:31.81050
+4:31.27090
188
H 13
Anton Nyman
Borås SK
13:34.81340
+4:34.27380
189
D 13
Julie Sylvan
Borås SK
13:38.81730
+4:38.27770
190
D 11
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
13:43.82230
+4:43.28270
191
D 11
Elin Quick
Falköpings AIK SK
13:43.82240
+4:43.28280
192
D 12
Ingrid Skiöld
Borås SK
13:45.82490
+4:46.28530
193
D 13
Rebecca Norling
IK Stern
13:46.82500
+4:46.28540
194
H 12
Anton Olsson
Äspereds IF
13:51.83050
+4:51.29090
195
H 12
Anton Jonsson
Grava SK
13:51.83090
+4:52.29130
196
H 11
Isak Hertz
IF Hallby SOK
13:52.83170
+4:53.29210
197
H 13
Tomas Nilsson
Granbergsdals IF
13:58.83770
+4:59.29810
198
H 11
Eskil Branzell
Vreta Skid o Mk
14:02.84130
+5:02.30170
199
D 12
Tilde Strid
OK Landehof
14:06.84510
+5:06.30550
200
D 12
Ebba Johansson
Borås SK
14:07.84620
+5:07.30660
201
D 12
Amanda Kjellgren
Grava SK
14:09.84890
+5:10.30930
202
D 12
Alice Pettersson
Borås SK
14:11.85020
+5:11.31060
203
D 11
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
14:11.85070
+5:12.31110
203
H 11
Gabriel Fherm
Ulricehamns IF
14:11.85070
+5:12.31110
205
H 13
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
14:14.85310
+5:14.31350
206
H 12
Wilmer Wall
Borås SK
14:21.86010
+5:21.32050
207
H 11
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
14:21.86050
+5:21.32090
208
D 11
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
14:23.86290
+5:24.32330
209
D 11
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
14:29.86800
+5:29.32840
210
D 11
Alva Johansson
Ulricehamns IF
14:29.86850
+5:29.32890
211
H 11
Emil Andreasson
Borås SK
14:37.87680
+5:38.33720
212
D 12
Vilma Högman
Ulricehamns IF
14:38.87790
+5:39.33830
213
D 11
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
14:41.88020
+5:41.34060
214
D 12
Linnéa Bertilsson
Borås SK
14:55.89440
+5:55.35480
215
D 11
Elin Doering
Garphyttans IF
14:58.89720
+5:58.35760
216
H 12
William Olsson
Ulricehamns IF
15:05.90400
+6:05.36440
217
D 13
Lisen Eklund
IK Stern
15:05.90490
+6:06.36530
218
D 13
Lova Möller
IK Stern
15:08.90760
+6:09.36800
219
D 11
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
15:33.93200
+6:33.39240
220
D 13
Maja Karlsson
OK Landehof
15:41.94000
+6:41.40040
221
H 14
Carl Alving
IK Stern
15:53.95240
+6:53.41280
222
H 11
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
16:19.97820
+7:19.43860
223
D 13
Alice Klasson
Tidaholm SOK Sisu
16:31.99020
+7:31.45060
224
H 11
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
16:51.101090
+7:52.47130
225
D 11
Moa Nyman
Borås SK
17:11.103010
+8:11.49050
226
D 11
Vendela Olsson
Ulricehamns IF
17:33.105220
+8:33.51260
227
H 11
Ludvig Möller
IK Stern
18:00.107920
+9:00.53960
228
D 11
Alice Ettling
Finspångs SOK
19:06.114570
+10:07.60610
229
D 11
Anna Johansson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
229
D 11
Hanna Lidström
OK Landehof
23:59:59.8639800
229
D 12
Sara Storm-Andersson
Grava SK
23:59:59.8639800
229
D 12
Ida Hellquist
Nässjö SF
23:59:59.8639800
229
D 13
Tilde Falao
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
229
D 13
Emelie Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
229
D 13
Elin Stomberg
Almby IK
23:59:59.8639800
229
D 13
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
229
D 14
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
229
D 14
Tilda Rosander
SOK Aneby
23:59:59.8639800
229
D 14
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
229
H 11
Simon Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
229
H 11
Alvin Andersson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
229
H 12
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
229
H 12
David Stomberg
Almby IK
23:59:59.8639800
229
H 12
Karl Fredrik Georgsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
229
H 12
Axel Kylborn
Almby IK
23:59:59.8639800
229
H 13
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
229
H 13
Albin Sundström
Hestra IF
23:59:59.8639800
229
H 13
Otto Nilsson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
229
H 13
Erik Halvarsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
229
H 14
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
229
H 14
Alexander Helmin
Ärla IF
23:59:59.8639800
229
H 14
Axel Sandberg
OK Landehof
23:59:59.8639800
229
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
2:41.16070
2
H 10
Melker Erlandsson
Tranemo IF
2:47.16640
+5.470
3
H 10
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
2:49.16880
+8.710
4
H 10
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:52.17120
+10.950
5
D 10
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:52.17170
+11.1000
6
H 10
Viggo Rudklint
OK Landehof
2:52.17180
+11.1010
7
H 10
Oscar Dahlander
Borås SK
3:00.17940
+18.1770
8
H 10
Oskar Helmin
Ärla IF
3:06.18560
+24.2390
9
H 10
Isak Nilsson
Åmåls OK
3:10.18990
+29.2820
10
H 10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
3:11.19000
+29.2830
11
D 10
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
3:12.19180
+31.3010
11
H 10
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
3:12.19180
+31.3010
13
H 10
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
3:13.19200
+31.3030
14
H 10
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
3:13.19250
+31.3080
Logga in för att slippa de här annonserna
15
D 10
Mercedes Melbye
Årjängs IF
3:14.19390
+33.3220
16
H 10
Max Wengbrand
Ulricehamns IF
3:15.19410
+33.3240
17
D 10
Emma Bengtsson
Sya SK
3:17.19610
+35.3440
18
D 10
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
3:19.19860
+37.3690
19
H 10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
3:20.19970
+39.3800
20
H 10
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
3:21.20070
+40.3900
21
D 9
Hanna Strand
Sävedalens AIK
3:22.20150
+40.3980
22
H 10
Elias Bengtsson
Tranemo IF
3:24.20310
+42.4140
23
D 10
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
3:25.20400
+43.4230
24
H 10
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
3:25.20460
+43.4290
25
D 10
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
3:27.20670
+46.4500
26
H 10
Johannes Isaksson
Grava SK
3:30.20950
+48.4780
27
H 9
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
3:32.21160
+50.4990
28
D 10
Andrea Bäckström
Tranemo IF
3:35.21410
+53.5240
29
D 10
Julia Holmström
Borås GIF
3:36.21500
+54.5330
30
H 10
Melker Carlsson
Garphyttans IF
3:36.21550
+54.5380
31
H 10
Olle Johansson
Grava SK
3:37.21670
+56.5500
32
H 10
Alvin Marinus
Vreta Skid o Mk
3:40.21910
+58.5740
33
H 9
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
3:41.22070
+1:00.5900
34
D 10
Wilma Jonsson
Grava SK
3:42.22130
+1:00.5960
35
D 9
Lova Braam
Kimstad GOIF
3:43.22290
+1:02.6120
36
D 10
Alva Peterson
Borås SK
3:44.22390
+1:03.6220
37
D 10
Ella Wahlberg
Borås SK
3:45.22480
+1:04.6310
38
D 10
Agnes Eklund
Kimstad GOIF
3:46.22560
+1:04.6390
39
H 10
Malte Lax
Nässjö SF
3:46.22580
+1:05.6410
40
H 9
Erik Kylborn
Almby IK
3:46.22590
+1:05.6420
41
H 9
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
3:47.22640
+1:05.6470
42
H 9
Emil Thorpman
Åmåls OK
3:48.22700
+1:06.6530
43
D 10
Signe Lyckelid
Borås GIF
3:48.22750
+1:06.6580
44
D 10
Maja Lundgren
Borås GIF
3:49.22850
+1:07.6680
45
H 9
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
3:49.22860
+1:07.6690
46
H 9
Olle Johansson
IK Stern
3:50.22910
+1:08.6740
47
H 10
Vilmer Sjölander
Sävedalens AIK
3:50.22920
+1:08.6750
48
D 9
Isabell Fransson
Boxholm-Ekeby SK
3:51.23010
+1:09.6840
49
H 9
Isak Lövgren
Finspångs SOK
3:51.23070
+1:10.6900
50
D 10
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
3:52.23170
+1:11.7000
51
D 10
Maja Backlund
Borås SK
3:59.23860
+1:17.7690
52
D 10
Astrid Kraft
Almby IK
4:03.24220
+1:21.8050
53
D 10
Edith Davidson
Borås SK
4:03.24250
+1:21.8080
54
H 9
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
4:04.24300
+1:22.8130
55
H 9
Lowe Ekström
Grava SK
4:04.24330
+1:22.8160
56
D 10
Amanda Larsson
OK Landehof
4:06.24550
+1:24.8380
57
D 9
Stella Björk
Borås SK
4:13.25220
+1:31.9050
58
D 10
Clara Florentine Hopf
Ulricehamns IF
4:16.25550
+1:34.9380
59
H 10
Johan Fladrich
Kimstad GOIF
4:16.25570
+1:35.9400
60
D 10
Irma Brandt
Borås SK
4:16.25580
+1:35.9410
61
H 9
Harry Rudström
Grava SK
4:20.25960
+1:38.9790
62
H 9
River Larsson
Ulricehamns IF
4:21.26090
+1:40.9920
63
H 9
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
4:32.27180
+1:51.11010
64
D 9
Selma Birath
IFK Skövde SK
4:45.28440
+2:03.12270
65
D 9
Iris Fherm
Ulricehamns IF
4:53.29270
+2:12.13100
66
D 9
Meja Strid
OK Landehof
4:54.29370
+2:13.13200
67
H 10
Edvin Gustavsson
SOK Träff
23:59:59.8639800
67
H 10
Oliver Larsson
Borås SK
23:59:59.8639800
67
H 10
Melker Sundström
Hestra IF
23:59:59.8639800
67
H 10
Emil Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
67
H 9
Charlie Lidström
OK Landehof
23:59:59.8639800
67
H 9
Melker Andersson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
67
H 9
Arvid Rosander
SOK Aneby
23:59:59.8639800
67
H 9
Hampus Stålbrand
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
67
H 9
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
67
H 9
Theo Elebo
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
67
H 9
Björn Johansson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)