Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
43:55.263460
70.3p
2
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
43:56.263520
+0
70.3p
3
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
44:00.263950
+4.390
70.1p
4
Elin Mccallan
Stockholms RK
45:19.271810
+1:23.8250
67.3p
5
Linnea Stensils
Vaxholms Kanotsällskap
46:51.281000
+2:55.17440
64.4p
6
Ebba Karlsson
Täby IS SK
46:52.281130
+2:56.17570
64.3p
7
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
47:35.285490
+3:40.21930
63.0p
8
Helena Zingmark
Stockholms RK
48:43.292230
+4:47.28670
61.0p
9
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
48:45.292430
+4:49.28870
61.0p
10
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
48:50.292900
+4:54.29340
60.9p
11
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
49:34.297340
+5:38.33780
59.6p
12
Lisa Nystedt
Täby IS SK
50:36.303540
+6:40.39980
58.0p
13
Daniela Profir
Sundbybergs IK
50:38.303760
+6:43.40200
58.0p
14
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
50:53.305200
+6:57.41640
57.6p
15
Linnea Maldonado
Skellefteå SK
51:04.306380
+7:09.42820
57.3p
16
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
51:11.307090
+7:16.43530
57.2p
17
Karin Nilsson
Stockholms RK
52:42.316130
+8:46.52570
55.0p
18
Sanna Andersson
Stockholms RK
53:03.318200
+9:07.54640
54.6p
19
Sofia Johansson
Axa SC
53:06.318510
+9:10.54950
54.5p
20
Jessica Svensson
Stockholms RK
54:31.327030
+10:35.63470
52.6p
21
Anna Jogrenius
Stockholms RK
54:32.327180
+10:37.63620
52.6p
22
Rebecca Ringström
Hedesunda IF
54:37.327600
+10:41.64040
52.5p
23
HIlma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
55:37.333640
+11:41.70080
51.3p
24
Malin Dahlström
Tullinge SK
56:09.336800
+12:13.73240
50.7p
25
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
56:33.339240
+12:37.75680
50.2p
26
Johanna Almlund
Föreningen IKJ Haninge
57:16.343520
+13:20.79960
49.4p
27
Karin Strandh
Arlanda-Märsta SK
57:18.343780
+13:23.80220
49.4p
28
Sofia Hjulström
Nacka Värmdö SK
57:45.346460
+13:50.82900
48.9p
29
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
58:14.349370
+14:19.85810
48.4p
30
Pernilla Petersson
Sya SK
58:17.349680
+14:22.86120
48.3p
31
Helena Falk
Täby IS SK
58:21.350050
+14:25.86490
48.3p
32
Matilda Berghäll
Stockholms RK
58:23.350220
+14:27.86660
48.2p
33
Linda Sandström
Röbäcks SK
58:37.351680
+14:42.88120
48.0p
34
Cecilia Wikander
Trosa
1:00:20.361910
+16:24.98350
46.3p
35
Kerstin Nyman
Saltsjöbadens SLK
1:00:28.362790
+16:33.99230
46.1p
36
Elin Persson
Trönö IK
1:01:38.369740
+17:42.106180
45.0p
37
Ingeli Simmross
Täby
1:02:10.372990
+18:15.109430
44.6p
38
Carina Bregmo Gustafsson
Sälens IF
1:02:13.373280
+18:18.109720
44.5p
39
Malin Bjurhager
Xcq Sundbyberg
1:02:34.375310
+18:38.111750
44.2p
40
Gunilla Lindberg
Astrazeneca IF
1:03:01.378010
+19:05.114450
43.8p
41
Johanna Tuuf
Stockholms RK
1:04:04.384330
+20:08.120770
42.9p
42
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:04:53.389220
+20:57.125660
42.3p
43
Anna Beus
IFK Mora SK
1:05:10.390900
+21:14.127340
42.0p
44
Felicia Nordenstam
Stockholms Landstings IF
1:05:16.391530
+21:20.127970
42.0p
45
Martina Bertils
Vansbro AIK SK
1:05:37.393630
+21:41.130070
41.7p
46
Eva Unell
Sundbybergs IK
1:08:45.412470
+24:50.148910
39.4p
47
Anna Christensen
Föreningen IKJ Haninge
1:08:47.412640
+24:51.149080
39.3p
48
Jenny Berggren
Stockholms RK
1:08:54.413340
+24:58.149780
39.3p
49
Anna Karis
Huddinge
1:09:19.415880
+25:24.152320
39.0p
50
Åsa Degermark
Stockholms RK
1:09:33.417260
+25:38.153700
38.8p
51
Ann-Katrin Nyholm
Axa SC
1:11:38.429710
+27:42.166150
37.5p
52
Anna Lena Brantberg
Boo IF
1:11:45.430430
+27:49.166870
37.4p
53
Salli Carlfjord
Sundbybergs IK
1:13:33.441220
+29:37.177660
36.3p
54
Jennie Lenngren
Norrköping
1:14:30.446960
+30:35.183400
35.7p
55
Anni Fuhr
Boo IF
1:15:11.451000
+31:15.187440
35.3p
56
Eva Lotta Sundblad
Boo IF
1:16:47.460680
+32:52.197120
34.5p
57
Sigrun Siksjö
Stockholm
1:17:56.467510
+34:00.203950
33.9p
58
Jessica Person
Täby IS SK
1:17:59.467830
+34:03.204270
33.8p
59
Erika Carinci
Finspång
1:28:42.532100
+44:46.268540
29.1p
60
Anna Grunditz
Axa SC
1:30:13.541220
+46:17.277660
28.5p
61
Camilla Grunditz
Axa SC
1:30:14.541320
+46:18.277760
28.5p
-
Carlsson Christina
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Anna Gerdstigen
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Esther Jonsson
Väsby SK
23:59:59.8639800
-
Erika Lundgren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Helena Modigh
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Annika Svensson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Wallensten
Täby
54:32.327140
52.6p
2
Anna Berg
Stockholm
1:01:24.368330
+6:51.41090
45.3p
3
Agnes Banck
Solna
1:01:26.368530
+6:53.41290
45.2p
4
Mikaela Martinsson
Avesta
1:02:10.372900
+7:37.45660
44.6p
5
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:02:17.373600
+7:44.46360
44.5p
6
Liselotte Rosshagen
Täby
1:04:55.389420
+10:22.62180
42.2p
7
Christin Bergkvist
Föreningen IKJ Haninge
1:05:11.391060
+10:39.63820
42.0p
8
Carin Pierre
Åkersberga
1:07:18.403790
+12:46.76550
40.4p
9
Marie Olsson
Solna
1:08:15.409430
+13:42.82190
39.7p
10
Anette Olsson
Åkersberga SK
1:08:21.410090
+13:49.82850
39.6p
11
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:08:22.410190
+13:50.82950
39.6p
12
Frida Lidén
Täby
1:09:06.414500
+14:33.87260
39.1p
13
Monica Dreijer
Täby Slalomklubb
1:10:08.420730
+15:35.93490
38.4p
14
Pirjo Ala-Uotila
Friskis O Svettis Järfälla
1:10:50.424960
+16:18.97720
38.0p
15
Åsa Faxéus
Täby
1:11:00.425960
+16:28.98720
37.9p
16
Cecilia Sjöholm
Sundbybergs IK
1:11:16.427550
+16:44.100310
37.7p
17
Louise Gydmer
Lidingö
1:11:27.428690
+16:55.101450
37.6p
18
Helena Munthe
Sollentuna
1:12:28.434730
+17:55.107490
36.9p
19
Christina Grötterud
Stocksunds IF
1:13:10.438950
+18:38.111710
36.5p
20
Magdalena Hoffsten-arkäng
Tullinge SK
1:14:02.444170
+19:30.116930
36.0p
21
Monica Manske
Solna
1:14:03.444290
+19:31.117050
36.0p
22
Karolina Hansson
Upplands Väsby
1:14:11.445030
+19:38.117790
35.9p
23
Matilda Arnell
Sundbybergs IK
1:14:19.445800
+19:46.118560
35.8p
24
Margarethe Wibeck
Stockholm
1:15:21.452000
+20:48.124760
35.2p
25
Jennie Hellberg
Johanneshov IF
1:15:22.452100
+20:49.124860
35.2p
26
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:15:55.455400
+21:22.128160
34.9p
27
Karin Rudhe
Bålsta SK
1:16:21.458060
+21:49.130820
34.7p
28
Josefin Adlerberth
Sundbybergs IK
1:16:23.458260
+21:51.131020
34.7p
29
Sara Eriksson
Täby IS SK
1:16:35.459490
+22:03.132250
34.6p
30
Sara Brandt
Vällingby
1:16:39.459800
+22:06.132560
34.5p
31
Susanne Hallberg
Täby
1:16:46.460540
+22:13.133300
34.5p
32
Datevig Tjärnberg
Stockholm
1:17:12.463150
+22:40.135910
34.2p
33
Lovisa Tollin
Solna
1:17:39.465840
+23:06.138600
34.0p
34
Jenny Claesson
Täby
1:17:45.466450
+23:13.139210
33.9p
35
Veronica Berg
Solna
1:18:54.473300
+24:21.146060
33.4p
36
Emma Lindvert
Borås
1:19:42.478170
+25:10.150930
33.0p
37
Charlotta Glaser
Hägersten
1:19:56.479540
+25:23.152300
32.8p
38
Charlotte Bengtsson
Tyresö
1:19:59.479890
+25:27.152650
32.8p
39
Eli Karin Årdal
Lidingö SLK
1:20:00.479930
+25:27.152690
32.8p
40
Ingrid Kjören
Täby
1:21:12.487120
+26:39.159880
32.2p
41
Sara Von Knorring
IFK Vaxholm
1:21:36.489510
+27:03.162270
32.1p
42
Sofie Lindroos
Farsta
1:21:37.489630
+27:04.162390
32.1p
43
Lina Nyman
Drottningholms Idrottss
1:22:01.492010
+27:28.164770
31.9p
44
Eva Lenard
Åkersberga
1:22:26.494530
+27:53.167290
31.7p
45
Stina Fex Hell
Uppsala
1:22:32.495110
+27:59.167870
31.6p
46
Hannah Croner
Stockholm
1:23:08.498770
+28:36.171530
31.4p
47
Julia Åkesson
Stockholm
1:23:09.498800
+28:36.171560
31.4p
48
Anneli Berg
Norrtälje
1:23:16.499580
+28:44.172340
31.3p
49
Carina Grahn
Lidingö
1:23:23.500220
+28:50.172980
31.3p
50
Karin Dunér
Enskede
1:23:30.500950
+28:58.173710
31.2p
51
Heidi Sterby
Stockholm
1:23:32.501120
+28:59.173880
31.2p
52
Berit Abrahamsson Hornvall
Täby
1:23:36.501590
+29:04.174350
31.2p
53
Carin Frånberg
Upplands Väsby
1:24:00.503910
+29:27.176670
31.0p
54
Ingalill Börjesjö
Sundbybergs IK
1:24:02.504190
+29:30.176950
31.0p
55
Åsa Arkvik
Uppsala
1:24:07.504670
+29:35.177430
30.9p
56
Elaine Axelsson
Täby
1:26:01.516000
+31:28.188760
30.1p
57
Maria Wallander Halén
IFK Vaxholm
1:26:38.519790
+32:06.192550
29.9p
58
Emelie Nyman
Bromma
1:27:03.522250
+32:31.195010
29.7p
59
Maria Lorichs
Köping
1:29:54.539360
+35:22.212120
28.6p
60
Julia Crona
Ekerö
1:30:07.540640
+35:34.213400
28.5p
61
Susanna Berg
Bromma
1:30:14.541370
+35:42.214130
28.5p
62
Sofia Willner
Solna
1:31:38.549780
+37:06.222540
28.0p
63
Lisa Skoglund Kangasniemi
Skärholmen
1:32:25.554400
+37:52.227160
27.7p
64
Jenny Bergqvist
Nykvarn
1:34:07.564600
+39:34.237360
27.2p
65
Sanna Lindqvist
Uppsala
1:34:12.565100
+39:39.237860
27.1p
66
Frida Lindqvist
Uppsala
1:34:17.565650
+39:45.238410
27.1p
67
Petra Olsson
Täby
1:34:40.567930
+40:07.240690
27.0p
68
Eva Taxén
Vallentuna
1:34:48.568760
+40:16.241520
26.9p
69
Weronika Brzuchalska
Stockholm
1:35:05.570420
+40:32.243180
26.8p
70
Jennie Hübsch
Sundbybergs IK
1:36:05.576430
+41:32.249190
26.5p
71
Liseloott Wessman Milestad
Tyresö
1:36:09.576860
+41:37.249620
26.5p
72
Louise Olsson
Stockholm
1:37:40.585900
+43:07.258660
26.0p
73
Madeleine Brandt
Vällingby
1:38:11.589000
+43:38.261760
25.9p
74
Emilia Bordi
Stockholm
1:40:27.602610
+45:54.275370
25.2p
75
Caroline Lindman Mellqvist
Stockholm
1:42:55.617400
+48:22.290160
24.5p
76
Caroline Wachtmeister
Stockholm
1:51:23.668260
+56:51.341020
22.4p
77
Ulrika Lundström
Sollentuna
1:51:42.670150
+57:10.342910
22.3p
78
Cigdem Gunes
Årsta
1:53:04.678300
+58:31.351060
22.0p
79
Karin Lilliehöök
Stockholm
1:54:04.684330
+59:31.357090
21.8p
-
Madeleine Wachtmeister
Stockholm
23:59:58.8639700
-
Beata Åkerlind
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Bodil Nord
Nacka
23:59:59.8639800
-
Karin Siverbo
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Magdalena Loman
Vallentuna
23:59:59.8639800
-
Mia Gleisner
Solna
23:59:59.8639800
-
Solveig Friberg
Solna
23:59:59.8639800
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tilde Josefsson
Täby IS SK
20:40.123990
48.5p
2
Greta Lind
Sollentuna
20:58.125730
+17.1640
47.9p
3
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
21:19.127890
+39.3800
47.1p
4
Agnes Josefsson
Täby IS SK
23:11.139060
+2:30.14970
43.3p
5
Klara Skåninger
Täby IS SK
23:14.139380
+2:33.15290
43.2p
6
Elsa Larsson
Täby
24:26.146560
+3:45.22470
41.1p
7
Sjöholm Thu
Sundbybergs IK
25:51.155040
+5:10.30950
38.8p
8
Irma Lind
Sollentuna
25:56.155550
+5:15.31460
38.7p
9
Tuva Appeltofft
Vällingby
26:05.156450
+5:24.32360
38.5p
10
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
28:40.171910
+7:59.47820
35.0p
11
Ellen Dahlqvist
Täby
28:42.172100
+8:01.48010
35.0p
12
Ann-kristin Littorin
Åkersberga SK
29:20.175910
+8:39.51820
34.2p
13
Michaela Forster
Spagna
30:24.182310
+9:43.58220
33.0p
14
Karin Nordkvist
Sundbybergs IK
30:46.184580
+10:05.60490
32.6p
15
Anna Åkerlund
Spånga
31:40.189990
+11:00.65900
31.7p
16
Sarah Appeltofft
Vällingby
33:18.199730
+12:37.75640
30.1p
17
Camilla Hjortling
Täby
38:39.231800
+17:58.107710
26.0p
18
Alva Smeds
Upplands Väsby
44:54.269300
+24:13.145210
22.4p
19
Anna Smeds
Upplands Väsby
45:09.270800
+24:28.146710
22.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)