Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JärvsjöRennet
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 21
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
53:46.322550
83.6p
2
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
56:17.337630
+2:30.14980
79.9p
3
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
56:24.338330
+2:37.15680
79.7p
4
H 20
Fabian Csiky
Lycksele IF
56:45.340460
+2:59.17810
79.2p
5
H 35
Martin Åkerlund
Kågedalens SK
57:01.342030
+3:14.19380
78.8p
6
H 35
Lars Johansson
Lycksele IF
57:28.344700
+3:41.22050
78.2p
7
H 45
Mikael Lindmark
Skellefteå SK
59:02.354150
+5:16.31500
76.1p
8
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
59:06.354580
+5:20.31930
76.1p
9
H 20
William Westerlund
Byske SK
59:08.354790
+5:22.32140
76.0p
10
H 35
Vilhelm Hampusson
IFK Umeå
59:28.356770
+5:42.34120
75.6p
11
H 21
Erik Strandberg
Latikberg IK
59:50.358920
+6:03.36270
75.1p
12
H 21
Anders Strandberg
Latikberg IK
59:51.359000
+6:04.36350
75.1p
13
H 35
Johan Danielsson
Lycksele IF
1:01:04.366380
+7:18.43730
73.6p
14
H 35
Jakob Hampusson
IFK Umeå
1:01:11.367000
+7:24.44350
73.5p
15
H 21
Ludvig Hampusson
IFK Umeå
1:04:08.384760
+10:22.62110
70.1p
16
H 55
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
1:05:22.392190
+11:36.69540
68.8p
17
H 35
Jimmy Engström
Skellefteå SK
1:07:40.405960
+13:54.83310
66.4p
18
H 45
Marcus Burström
Byske SK
1:08:46.412570
+15:00.89920
65.4p
19
H 35
Robert Mannelqvist
Latikberg IK
1:19:50.478940
+26:03.156290
56.3p
20
H 21
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
6km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 16
Jens Junes
IFK Umeå
32:01.192040
2
H 16
Isak Lundholm
Täfteå IK
33:14.199350
+1:13.7210
3
H 16
Emil Löfgren
Täfteå IK
33:29.200800
+1:27.8660
4
H 16
Martin Blomberg
Lycksele IF
33:49.202820
+1:47.10680
5
H 16
Viktor Holmgren
Täfteå IK
33:54.203320
+1:52.11180
6
H 16
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
34:17.205660
+2:16.13520
7
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
34:48.208790
+2:47.16650
62.9p
8
D 20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
34:55.209430
+2:53.17290
62.7p
9
H 16
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
36:08.216770
+4:07.24630
10
H 16
Hampus Björck
IFK Umeå
36:12.217160
+4:11.25020
11
H 16
Jon Trägårdh
IFK Umeå
36:17.217620
+4:15.25480
12
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
36:43.220210
+4:41.28070
59.6p
13
H 16
Oskar Johansson
IFK Umeå
37:01.222010
+4:59.29870
14
D 20
Linn Schogster
IFK Umeå
37:57.227640
+5:56.35500
57.7p
15
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
38:53.233280
+6:52.41140
56.3p
16
H 16
Andreas Svensson
Vindelns IF
44:02.264140
+12:01.72000
4km
Längdskidor, Jaktstart
1
D 16
Elin Henriksson
Skellefteå SK
26:27.158630
2
D 16
Saga Nilsson
Skellefteå SK
27:06.162520
+38.3790
3
D 16
Julia Lundgren
Lycksele IF
28:17.169610
+1:49.10880
4
D 16
Elin Vesterlund
Vännäs SK
29:04.174310
+2:36.15580
5
D 16
Evelina Nilsson
IFK Umeå
30:27.182640
+4:00.23910
6
D 16
Gisela Bjursell
Norsjö SK
31:14.187340
+4:47.28610
7
D 16
Elina Karlsson
Skellefteå SK
32:17.193630
+5:50.34900
8
D 16
Alma Lundström
Skellefteå SK
34:01.204090
+7:34.45360
9
D 16
Alva Zakrisson
Lycksele IF
34:33.207270
+8:06.48540
10
D 45
Julia Otten
Täfteå IK
54:23.326240
+27:56.167510
31.6p
11
D 16
Tua Germann
IFK Umeå
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 14
Arvid Törnblom
IFK Umeå
15:19.91820
2
H 14
Edwin Nordmark
Täfteå IK
16:07.96690
+48.4770
3
H 14
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
16:22.98160
+1:03.6240
4
H 14
Ivar Törnblom
IFK Umeå
17:14.103310
+1:54.11390
5
H 14
Otto Timby
Täfteå IK
17:22.104140
+2:03.12220
6
H 14
Elias Malm
Täfteå IK
17:33.105280
+2:14.13360
7
D 14
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
17:35.105490
+2:16.13570
8
D 14
Nora Wallenius
IFK Umeå
18:00.107960
+2:41.16040
9
H 14
Benjamin Edman
IFK Umeå
18:13.109210
+2:53.17290
10
D 14
Leia Bjursell
Norsjö SK
18:22.110180
+3:03.18260
11
H 14
Joel Nilsson
IFK Umeå
18:26.110510
+3:06.18590
12
D 12
Maja Lundholm
Täfteå IK
18:29.110840
+3:10.18920
13
D 14
Elsa Stenlund
Skellefteå SK
18:55.113470
+3:36.21550
14
H 14
Hampus Widebo
IFK Umeå
18:57.113610
+3:37.21690
15
H 14
Linus Grundström
Täfteå IK
19:06.114580
+3:47.22660
16
H 14
Elof Karlsson
IFK Umeå
19:12.115150
+3:53.23230
17
D 12
Ida Åström
Täfteå IK
19:24.116340
+4:05.24420
18
D 14
Ella Burman
Skellefteå SK
19:52.119140
+4:33.27220
19
D 12
Anna Johansson
IFK Umeå
19:58.119760
+4:39.27840
20
D 12
Nea Malm
Skellefteå SK
20:05.120400
+4:45.28480
21
D 14
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
20:09.120850
+4:50.28930
22
H 12
Arvid Nordin
Lycksele IF
20:11.121040
+4:52.29120
23
D 14
Tea Nilsson
Skellefteå SK
20:21.122070
+5:02.30150
24
D 14
Brule Gundale
Täfteå IK
20:22.122140
+5:03.30220
25
D 14
Nora Engström
Skellefteå SK
20:29.122870
+5:10.30950
26
H 12
Seth Nordin
Lycksele IF
20:33.123200
+5:13.31280
27
D 12
Saga Hampusson
IFK Umeå
20:36.123520
+5:17.31600
28
D 12
Tyra Larsson
IFK Umeå
20:36.123570
+5:17.31650
29
H 14
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
20:40.123950
+5:21.32030
30
H 12
Frans Lundberg
IFK Umeå
20:46.124590
+5:27.32670
31
H 12
Robin Hilli
Täfteå IK
21:00.125930
+5:41.34010
32
D 14
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
21:05.126440
+5:46.34520
33
H 14
Isak Kettunen
Vilhelmina IK
21:06.126580
+5:47.34660
34
D 14
Vilja Åkerlund
Kågedalens SK
21:12.127150
+5:53.35230
35
D 14
Alva Nilsson
Vindelns IF
21:15.127420
+5:56.35500
36
D 14
Philippa Sjöström
Storumans IK
21:29.128800
+6:09.36880
37
H 12
Edvard Svensson
Vindelns IF
21:55.131430
+6:36.39510
38
D 12
Thea Lundqvist
Kågedalens SK
21:59.131810
+6:39.39890
39
D 12
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
22:33.135240
+7:14.43320
40
H 12
Walter Nordmark
Täfteå IK
22:35.135490
+7:16.43570
41
H 12
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
23:34.141380
+8:15.49460
42
D 12
Mina Jakobsson
Lycksele IF
24:35.147430
+9:16.55510
43
H 12
David Kettunen
Vilhelmina IK
24:41.148040
+9:22.56120
44
D 14
Rebecka Rudholm
Kågedalens SK
24:48.148760
+9:29.56840
45
H 12
Morgan Abrahamsson
Latikberg IK
26:36.159590
+11:17.67670
46
D 14
Josefin Forslund
Norsjö SK
30:37.183620
+15:18.91700
47
H 14
Axel Stenvall
Storumans IK
23:59:59.8639800
47
H 12
Frans Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
47
H 12
Marcus Germann
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.3km
Längdskidor, Jaktstart
1
D 10
Lisa Hilli
Täfteå IK
8:45.52450
2
H 10
Vilmer Malm
Täfteå IK
9:22.56100
+36.3550
3
H 10
Nils Wallenius
IFK Umeå
9:27.56620
+41.4070
4
H 10
Hugo Danielsson
Lycksele IF
9:29.56850
+44.4300
5
H 10
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
9:39.57840
+53.5290
6
H 10
Stellan Gundale
Täfteå IK
9:59.59890
+1:14.7340
7
D 10
Telma Jakobsson
Lycksele IF
10:03.60280
+1:18.7730
8
D 10
Matilda Westergren
Täfteå IK
10:56.65590
+2:11.13040
9
H 10
Malte Lönnberg
Vilhelmina IK
11:27.68640
+2:41.16090
9
H 10
Manfred Nordin
Lycksele IF
11:27.68640
+2:41.16090
11
H 10
Edvin Koskenniemi
Täfteå IK
11:40.69960
+2:55.17410
12
D 10
Ella Åström
Täfteå IK
12:07.72690
+3:22.20140
13
H 10
Vilmer Alsbäck
Lycksele IF
12:37.75660
+3:52.23110
14
D 10
Molly Hampusson
IFK Umeå
12:42.76160
+3:57.23610
15
D 10
Elsa Trägårdh
IFK Umeå
14:07.84650
+5:22.32100
16
H 10
Lukas Strandberg
Latikberg IK
14:20.85910
+5:34.33360
17
D 10
Sofia Otten
Täfteå IK
15:28.92790
+6:43.40240
18
D 10
Lisa Grundström
Täfteå IK
17:25.104480
+8:40.51930
19
H 8
Tobias Dag Abrahamsson
Latikberg IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)