Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kronanloppet
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eevi Tossavainen
Luleå Gjutarens IF
23:51.143000
56.3p
2
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
25:56.155500
+2:05.12400
51.8p
3
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
26:02.156100
+2:11.13000
51.6p
4
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
27:26.164500
+3:35.21400
48.9p
5
Nikita Vasara-Hammare
Luleå Gjutarens IF
27:34.165300
+3:43.22200
48.7p
6
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
27:54.167300
+4:03.24200
48.1p
7
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
28:01.168000
+4:10.24900
47.9p
8
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
28:02.168100
+4:11.25000
47.9p
9
Alina Vasara-Hammare
Luleå Gjutarens IF
28:03.168200
+4:12.25100
47.8p
10
Martina Alnelind
Bodens SK
28:08.168700
+4:17.25600
47.7p
11
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
28:44.172300
+4:53.29200
46.7p
12
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
29:10.174900
+5:19.31800
46.0p
13
Rebecca Johnselius
Kalix SK
29:12.175100
+5:21.32000
46.0p
14
Amalia Söderberg
Sunderby SK
29:34.177300
+5:43.34200
45.4p
15
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
29:42.178100
+5:51.35000
45.2p
16
Klara Granljung
Kalix SK
29:57.179600
+6:06.36500
44.8p
17
Hedda Schulz
Sunderby SK
30:00.179900
+6:09.36800
44.7p
18
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
30:02.180100
+6:11.37000
44.7p
18
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
30:02.180100
+6:11.37000
44.7p
20
Aino Tossavainen
Luleå Gjutarens IF
30:44.184300
+6:53.41200
43.7p
21
My Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
30:58.185700
+7:07.42600
43.3p
22
Ebba Marklund
Sunderby SK
31:01.186000
+7:10.42900
43.3p
23
Katarina Granljung
Kalix SK
31:09.186800
+7:18.43700
43.1p
24
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
31:35.189400
+7:44.46300
42.5p
25
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
32:03.192200
+8:12.49100
41.9p
26
Agnes Säfström-Niemi
Kalix SK
32:04.192300
+8:13.49200
41.9p
27
Tekla Vasara-Hammare
Luleå Gjutarens IF
32:08.192700
+8:17.49600
41.8p
28
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
32:09.192800
+8:18.49700
41.7p
29
Emma Hasselström
Sunderby SK
34:11.205000
+10:20.61900
39.3p
30
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
35:00.209900
+11:09.66800
38.3p
31
Klara Kastensson
Luleå Gjutarens IF
36:57.221600
+13:06.78500
36.3p
32
Ekaterina Osipova
Luleå Gjutarens IF
38:28.230700
+14:37.87600
34.9p
33
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
40:48.244700
+16:57.101600
32.9p
34
Astrid Lund
Luleå Gjutarens IF
41:31.249000
+17:40.105900
32.3p
35
Elvira Åkerlund
Strömnäs GIF
47:41.286000
+23:50.142900
28.1p
36
Malin Åkerlund
Strömnäs GIF
47:48.286700
+23:57.143600
28.1p
37
Anna-Karin Lenshof
Luleå Gjutarens IF
59:58.359700
+36:07.216600
22.4p
-
Emma Lindqvist
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Lisa Hörnquist
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Kati Remes
OK Renen
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)