Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rymmarloppet
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:55:58.695700
84.9p
2
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:57:25.704400
+1:27.8600
83.8p
3
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
2:03:43.742200
+7:45.46400
79.6p
4
Robert Boman
Strömnäs GIF
2:13:36.801500
+17:38.105700
73.7p
5
Marcus Nilsson
Studentidrott
2:13:38.801700
+17:40.105900
73.7p
6
Tommy Hedlund
Axa SC
2:13:57.803600
+17:59.107800
73.5p
7
Stig Lundmark
Sveaskogs IF
2:19:13.835200
+23:15.139400
70.7p
8
Jan Karlsson
Sävast Ski Team IF
2:22:06.852500
+26:08.156700
69.3p
9
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:22:07.852600
+26:09.156800
69.3p
10
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:24:05.864400
+28:07.168600
68.3p
11
Josef Karlsson
Milslukarna XC
2:24:21.866000
+28:23.170200
68.2p
12
Erik Granström
IFK Arvidsjaur SK
2:25:19.871800
+29:21.176000
67.7p
13
Johan Albertsson
IK Studenterna
2:27:04.882300
+31:06.186500
66.9p
14
David Palopää
Arjeplogs SK
2:27:06.882500
+31:08.186700
66.9p
15
Matti Kerro
Stensele SK
2:27:15.883400
+31:17.187600
66.9p
16
Per Lenndin
Strömnäs GIF
2:29:51.899000
+33:53.203200
65.7p
17
Svei Aril Olsen
Rattaknatten Bodö
2:31:21.908000
+35:23.212200
65.0p
18
Bosse Häll
Arjeplogs SK
2:36:10.936900
+40:12.241100
63.0p
19
Jon Kero
IFK Tärendö
2:37:07.942600
+41:09.246800
62.7p
20
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:41:10.966900
+45:12.271100
61.1p
21
Tobbe Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:41:11.967000
+45:13.271200
61.1p
22
Kjetil Siegel Vik
Rattaknatten Bodö
2:47:48.1006700
+51:50.310900
58.7p
23
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:48:49.1012800
+52:51.317000
58.3p
24
Daniel EK
Arjeplogs SK
2:52:17.1033600
+56:19.337800
57.1p
25
Robin Olofsson
SK Järven
2:53:25.1040400
+57:27.344600
56.8p
26
Rune Karlsen
Osan Skilag
2:54:59.1049800
+59:01.354000
56.3p
27
Dennis Viklund
IFK Arvidsjaur SK
2:55:52.1055100
+59:54.359300
56.0p
28
Markus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:57:10.1062900
+1:01:12.367100
55.6p
29
Bård Yngve Gullvik
Stormfjell IL
2:58:48.1072700
+1:02:50.376900
55.1p
30
Mats Andersson
Sollefteå SK
3:10:20.1141900
+1:14:22.446100
51.7p
31
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:14:58.1169700
+1:19:00.473900
50.5p
32
Christian Mäki
Axa SC
3:19:49.1198800
+1:23:51.503000
49.3p
33
Niklas Pittja Granlund
Jokkmokks SK
3:32:53.1277200
+1:36:55.581400
46.2p