Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rymmarloppet
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Åse Borgeryd
Ccc1000
2:32:07.912600
64.7p
2
Cecilia Schulz
IFK Tärendö
2:37:51.947000
+5:44.34300
62.4p
3
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
2:41:42.970100
+9:35.57400
60.9p
4
Linnea Maldonado
Skellefteå SK
2:47:55.1007400
+15:48.94700
58.6p
5
Susanne Andersson
Hemmingsmarks IF
2:56:15.1057400
+24:08.144700
55.9p
6
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
3:12:31.1155000
+40:24.242300
51.1p
7
Rita Hellander
Arjeplogs SK
3:35:19.1291800
+1:03:12.379100
45.7p
8
Matilda Strömbäck
Axa SC
3:38:35.1311400
+1:06:28.398700
45.0p
9
Sofia Sundbaum
Axa SC
4:11:42.1510100
+1:39:35.597400
39.1p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:55:58.695700
84.9p
2
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:57:25.704400
+1:27.8600
83.8p
3
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
2:03:43.742200
+7:45.46400
79.6p
4
Robert Boman
Strömnäs GIF
2:13:36.801500
+17:38.105700
73.7p
5
Marcus Nilsson
Studentidrott
2:13:38.801700
+17:40.105900
73.7p
6
Tommy Hedlund
Axa SC
2:13:57.803600
+17:59.107800
73.5p
7
Stig Lundmark
Sveaskogs IF
2:19:13.835200
+23:15.139400
70.7p
8
Jan Karlsson
Sävast Ski Team IF
2:22:06.852500
+26:08.156700
69.3p
9
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:22:07.852600
+26:09.156800
69.3p
10
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:24:05.864400
+28:07.168600
68.3p
11
Josef Karlsson
Milslukarna XC
2:24:21.866000
+28:23.170200
68.2p
12
Erik Granström
IFK Arvidsjaur SK
2:25:19.871800
+29:21.176000
67.7p
13
Johan Albertsson
IK Studenterna
2:27:04.882300
+31:06.186500
66.9p
14
David Palopää
Arjeplogs SK
2:27:06.882500
+31:08.186700
66.9p
15
Matti Kerro
Stensele SK
2:27:15.883400
+31:17.187600
66.9p
16
Per Lenndin
Strömnäs GIF
2:29:51.899000
+33:53.203200
65.7p
17
Svei Aril Olsen
Rattaknatten Bodö
2:31:21.908000
+35:23.212200
65.0p
18
Bosse Häll
Arjeplogs SK
2:36:10.936900
+40:12.241100
63.0p
19
Jon Kero
IFK Tärendö
2:37:07.942600
+41:09.246800
62.7p
20
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:41:10.966900
+45:12.271100
61.1p
21
Tobbe Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:41:11.967000
+45:13.271200
61.1p
22
Kjetil Siegel Vik
Rattaknatten Bodö
2:47:48.1006700
+51:50.310900
58.7p
23
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:48:49.1012800
+52:51.317000
58.3p
24
Daniel EK
Arjeplogs SK
2:52:17.1033600
+56:19.337800
57.1p
25
Robin Olofsson
SK Järven
2:53:25.1040400
+57:27.344600
56.8p
26
Rune Karlsen
Osan Skilag
2:54:59.1049800
+59:01.354000
56.3p
27
Dennis Viklund
IFK Arvidsjaur SK
2:55:52.1055100
+59:54.359300
56.0p
28
Markus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:57:10.1062900
+1:01:12.367100
55.6p
29
Bård Yngve Gullvik
Stormfjell IL
2:58:48.1072700
+1:02:50.376900
55.1p
30
Mats Andersson
Sollefteå SK
3:10:20.1141900
+1:14:22.446100
51.7p
31
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:14:58.1169700
+1:19:00.473900
50.5p
32
Christian Mäki
Axa SC
3:19:49.1198800
+1:23:51.503000
49.3p
33
Niklas Pittja Granlund
Jokkmokks SK
3:32:53.1277200
+1:36:55.581400
46.2p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Andersson
Hemmingsmarks IF
1:25:44.514300
54.4p
2
Camilla Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
1:40:11.601000
+14:27.86600
46.5p
3
Angela Nilsson
Sockertoppen IF
1:42:01.612000
+16:17.97600
45.7p
4
Maria Hermansson
Sorsele SK
2:00:54.725300
+35:10.210900
38.6p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven-Bertil Grundström
Ammarnäs IF
1:06:47.400600
69.8p
2
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
1:13:57.443600
+7:10.42900
63.1p
3
Lukas Ternborg
Norsjö SK
1:20:54.485300
+14:07.84600
57.6p
4
Thorbjörn Johansson
Skellefteå SK
1:30:06.540500
+23:19.139800
51.7p
H/D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Piribauer
IFK Arvidsjaur SK
47:04.282300
56.6p
2
Albin Hägglund
Hallsberg
48:29.290800
+1:25.8400
54.9p
3
Tom Hägglund
Sattajärvi IF
48:32.291100
+1:28.8700
54.8p
4
Line Palopää
Arjeplogs SK
1:01:26.368500
+14:22.86100
43.3p
5
Stefan Berggren
Berggrens Schakt
1:02:59.377800
+15:55.95400
42.3p
6
Ingela Henriksson
Skellefteå SK
1:06:07.396600
+19:03.114200
40.3p
7
Nelly Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
1:13:05.438400
+26:01.156000
36.4p
7
Linn Sjödin
IFK Arvidsjaur SK
1:13:05.438400
+26:01.156000
36.4p
7
Edvin Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
1:13:05.438400
+26:01.156000
36.4p