Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Distans
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
24:04.144300
89.6p
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
24:23.146270
+19.1870
88.5p
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
24:32.147170
+28.2770
87.9p
4
Johan Herbert
IFK Mora SK
24:37.147640
+33.3240
87.7p
5
Gustav Berglund
IFK Mora SK
24:54.149320
+50.4920
86.7p
6
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
25:04.150300
+1:00.5900
86.1p
7
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
25:11.151030
+1:07.6630
85.7p
8
Axel Jutterström
IFK Mora SK
25:11.151060
+1:07.6660
85.7p
9
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
25:13.151210
+1:09.6810
85.6p
10
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
25:27.152690
+1:23.8290
84.8p
11
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:29.152850
+1:25.8450
84.7p
12
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
25:31.153040
+1:27.8640
84.6p
13
Carl Rotvold
Åsarna IK
25:33.153290
+1:29.8890
84.5p
14
Simon Karlsson
IFK Umeå
25:34.153360
+1:30.8960
84.5p
15
Simon Stenberg
Kalix SK
25:43.154230
+1:39.9830
84.0p
16
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
26:01.156040
+1:57.11640
83.0p
17
Arvid Jonsson
Duveds IF
26:01.156060
+1:57.11660
83.0p
18
Anton Laine
Kalix SK
26:02.156130
+1:58.11730
83.0p
19
Adam Persson
IF Hallby SOK
26:13.157270
+2:09.12870
82.4p
20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
26:28.158700
+2:24.14300
81.7p
21
Tobias Lindman
Stockviks SF
26:29.158810
+2:25.14410
81.6p
22
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
26:33.159250
+2:29.14850
81.4p
23
Andreas Karlsson
Kalix SK
26:34.159350
+2:30.14950
81.3p
24
Albin Johansson
Sätra IF
26:36.159580
+2:32.15180
81.2p
25
Elis Berg
Sunne SLF
26:38.159730
+2:34.15330
81.2p
26
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
26:46.160570
+2:42.16170
80.7p
27
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
26:56.161500
+2:52.17100
80.3p
28
Karl Hjalmarsson
IK Stern
26:58.161700
+2:54.17300
80.2p
29
Valdemar Nilsson
Bodens SK
27:05.162420
+3:01.18020
79.8p
30
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
27:16.163540
+3:12.19140
79.3p
31
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
27:16.163580
+3:12.19180
79.3p
32
Petter Persson
Borås SK
27:18.163700
+3:14.19300
79.2p
33
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
27:27.164690
+3:23.20290
78.8p
34
Adam Westman
Hudiksvalls IF
27:31.165020
+3:27.20620
78.6p
35
Hampus Millestu
Utrikes SK
27:31.165050
+3:27.20650
78.6p
36
Arvid Vänn
Stockviks SF
27:47.166610
+3:43.22210
77.9p
37
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
27:48.166740
+3:44.22340
77.8p
37
Jacob Stark
Stockviks SF
27:48.166740
+3:44.22340
77.8p
39
Zackarias Björn
Rembo IK
27:51.167090
+3:47.22690
77.7p
40
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
27:56.167570
+3:52.23170
77.4p
41
Alfred Nilsson
Filipstads SF
28:02.168160
+3:58.23760
77.2p
42
Anton Swedberg
IFK Mora SK
28:24.170390
+4:20.25990
76.2p
43
Olle Westin
IK Stern
28:25.170470
+4:21.26070
76.1p
44
Albin Persson
Tranemo IF
28:36.171590
+4:32.27190
75.7p
45
Samuel Björn
Rembo IK
28:48.172710
+4:44.28310
75.2p
46
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:55.173410
+4:51.29010
74.9p
47
Jesper Matti
Bodens SK
28:57.173670
+4:53.29270
74.8p
48
Tobias Olsson
Åsarna IK
28:59.173820
+4:55.29420
74.7p
49
Markus Norman
Kalix SK
29:06.174580
+5:02.30180
74.4p
50
Axel Svensson
Landsbro IF SK
29:22.176180
+5:18.31780
73.7p
51
Adrian Lundberg
SK Bore
29:25.176480
+5:21.32080
73.6p
52
Jack Karlsson
Garphyttans IF
29:42.178140
+5:38.33740
72.9p
53
Gösta Malmström
IK Stern
29:51.179000
+5:47.34600
72.6p
54
Jonatan Palander
Sellnäs IF
29:56.179530
+5:52.35130
72.4p
55
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
30:09.180820
+6:05.36420
71.9p
56
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
30:30.182960
+6:26.38560
71.0p
57
Johan Samuelsson
Husums IF SK
32:29.194830
+8:25.50430
66.8p
58
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
34:02.204190
+9:58.59790
63.8p
59
Olle Stefansson
IK Stern
34:51.209060
+10:47.64660
62.3p
-
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)