Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM Test
2018-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
26:58.161710
80.1p
2
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:41.166060
+43.4250
78.4p
3
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
28:28.170730
+1:30.8920
76.5p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
28:28.170740
+1:30.8930
76.5p
5
Moa Hansson
Landsbro IF SK
28:51.173070
+1:53.11260
75.7p
6
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
28:56.173520
+1:58.11710
75.5p
7
Josefina Sundman
Åsarna IK
28:59.173860
+2:01.12050
75.4p
8
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
29:05.174460
+2:07.12650
75.2p
9
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
29:17.175620
+2:19.13810
74.7p
10
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
29:20.175920
+2:22.14110
74.6p
11
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
29:21.176060
+2:23.14250
74.6p
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
29:29.176810
+2:31.15000
74.3p
13
Olivia Alm
Strömnäs GIF
29:49.178880
+2:51.17070
73.6p
14
Emma Larsson
IFK Mora SK
29:57.179660
+2:59.17850
73.3p
15
Ida Lundgren
IFK Umeå
30:10.180960
+3:12.19150
72.9p
16
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
30:12.181130
+3:14.19320
72.8p
17
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
30:12.181190
+3:14.19380
72.8p
18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
30:17.181600
+3:18.19790
72.6p
19
Evelina Niemi
Kalix SK
30:24.182350
+3:26.20540
72.4p
20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
30:28.182720
+3:30.20910
72.3p
21
Linn Svahn
IFK Umeå
30:41.184090
+3:43.22280
71.8p
22
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
30:47.184600
+3:48.22790
71.6p
23
Vendela Blom
Stockviks SF
30:47.184620
+3:49.22810
71.6p
24
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
30:50.184960
+3:52.23150
71.5p
25
Judith Dolleris
IFK Mora SK
31:01.186020
+4:03.24210
71.2p
26
Gabriella Thors
Malungs IF
31:21.188010
+4:23.26200
70.5p
27
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
31:21.188080
+4:23.26270
70.5p
28
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
31:22.188130
+4:24.26320
70.5p
29
Maja Årebäck
Bolidens SK
31:28.188750
+4:30.26940
70.3p
30
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
31:28.188780
+4:30.26970
70.3p
31
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
31:29.188820
+4:31.27010
70.3p
32
Madelene Melin
Malungs IF
31:53.191210
+4:55.29400
69.5p
33
Sofie Oskarsson
SK Leksand
32:07.192690
+5:09.30880
69.1p
34
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
32:11.193020
+5:13.31210
69.0p
35
Tilda Johansson
Skorpeds SK
32:13.193200
+5:14.31390
68.9p
36
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
32:14.193330
+5:16.31520
68.9p
37
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
32:16.193570
+5:18.31760
68.8p
38
Maria Olofsson
Kalix SK
32:19.193820
+5:21.32010
68.7p
39
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
32:19.193840
+5:21.32030
68.7p
40
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
32:44.196380
+5:46.34570
67.9p
41
Sara Persson
Åtvidabergs IF
32:46.196560
+5:48.34750
67.9p
42
Olivia Lavén
Täby IS SK
32:52.197180
+5:54.35370
67.7p
43
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
32:53.197280
+5:55.35470
67.7p
44
Petra Forsman
Öje IF
32:54.197300
+5:55.35490
67.7p
45
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
33:04.198380
+6:06.36570
67.4p
46
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
33:10.198980
+6:12.37170
67.2p
47
Fanny Johansson
Stockviks SF
33:14.199320
+6:16.37510
67.1p
48
Lucia Michalickova
Östersunds SK
33:30.200970
+6:32.39160
66.6p
49
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
33:33.201210
+6:35.39400
66.5p
50
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
33:42.202140
+6:44.40330
66.3p
51
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33:46.202530
+6:48.40720
66.2p
52
Julia Johansson
Skorpeds SK
33:51.203030
+6:53.41220
66.0p
53
Emma Olsson
Vassunda IF
33:54.203330
+6:56.41520
65.9p
54
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
33:59.203860
+7:01.42050
65.8p
55
Maja Eriksson
Filipstads SF
33:59.203870
+7:01.42060
65.8p
56
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
34:04.204310
+7:06.42500
65.7p
57
Moa Backlund
Högbo GIF
34:09.204880
+7:11.43070
65.5p
58
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
34:22.206130
+7:24.44320
65.2p
59
Amanda Hedström
IK Fryken
34:23.206260
+7:25.44450
65.1p
60
Kerstin Näslund
SK Bore
34:23.206290
+7:25.44480
65.1p
61
Ida Wasell
Järpens SK
34:29.206880
+7:31.45070
65.0p
62
Elin Gustafsson
Biathlon Östersund IF
35:59.215840
+9:01.54030
62.6p
63
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
36:04.216350
+9:06.54540
62.5p
64
Jenny Edin
Matfors SK
37:13.223270
+10:15.61460
60.8p
65
Ellen Svensson
Borås SK
38:38.231710
+11:40.69900
58.8p
-
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
23:59:58.8639700
-
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
Ella Georgsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Johanna Andersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Tua Dahlgren
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Kristina Axelsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Moa Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Wilma Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)