Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstsnöracet
2017-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
20:43.124200
88.7p
2
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
21:38.129700
+55.5400
84.9p
3
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
21:54.131300
+1:11.7000
83.9p
4
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
22:31.135000
+1:48.10700
81.6p
5
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
22:50.136900
+2:07.12600
80.5p
6
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
23:48.142700
+3:05.18400
77.2p
7
H 21
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
23:57.143600
+3:14.19300
76.7p
8
H 45
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
25:06.150500
+4:23.26200
73.2p
9
H 45
Jonas Blom
IFK Skövde SK
25:08.150700
+4:25.26400
73.1p
10
H 45
Niklas Åkerlind
IFK Skövde SK
25:20.151900
+4:37.27600
72.5p
11
H 18
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
25:38.153700
+4:55.29400
71.7p
12
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
25:39.153800
+4:56.29500
71.6p
13
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
25:43.154200
+5:00.29900
71.5p
14
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
25:59.155800
+5:16.31500
70.7p
15
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
26:03.156200
+5:20.31900
70.5p
16
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
26:28.158700
+5:45.34400
69.4p
17
H 21
Alexander Svensson
Äspereds IF
26:32.159100
+5:49.34800
69.3p
18
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
27:11.163000
+6:28.38700
67.6p
19
H 18
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
27:21.164000
+6:38.39700
67.2p
20
H 45
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
29:02.174100
+8:19.49800
63.3p
21
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
21
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
21
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
23:59:59.8639800
21
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
23:59:59.8639800
21
H 45
Örjan Skatt
Borås SK
23:59:59.8639800
5.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
15:14.91300
2
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
15:17.91600
+3.200
3
H 16
Hugo Sjögren
Tranemo IF
15:39.93800
+25.2400
4
H 16
Erik Fransson
Borås SK
15:51.95000
+37.3600
5
H 16
Oskar Lundberg
Borås SK
16:09.96800
+55.5400
6
H 16
Joel Björnlinger
IK Vista
16:48.100700
+1:34.9300
7
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
17:40.105900
+2:26.14500
8
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
17:50.106900
+2:36.15500
9
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
18:34.111300
+3:20.19900
10
D 16
Alice Widholm
Lidköpings VSK
18:39.111800
+3:25.20400
11
H 16
Isac Karlsson
Tranemo IF
18:42.112100
+3:28.20700
12
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
19:01.114000
+3:47.22600
13
D 18
Felicia Norrby
Tranemo IF
19:04.114300
+3:50.22900
54.7p
14
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
19:35.117400
+4:21.26000
15
H 16
Karl-filip Köld
Medåkers IF
19:44.118300
+4:30.26900
16
D 16
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
19:59.119800
+4:45.28400
17
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
20:44.124300
+5:30.32900
18
D 16
Linda-louise Köld
Medåkers IF
21:10.126900
+5:56.35500
19
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
21:24.128300
+6:10.36900
20
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
21:51.131000
+6:37.39600
21
D 16
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
21:54.131300
+6:40.39900
22
H 16
Adam Garström
IFK Skövde SK
24:08.144700
+8:54.53300
23
D 16
Cora Badh
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
23
H 16
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Carl Björk
IFK Skövde SK
8:20.49900
2
H 14
Melker Hendén
Ulricehamns IF
8:30.50900
+10.900
3
H 12
Malte Henden
Ulricehamns IF
8:51.53000
+31.3000
4
D 14
Mira Göransson
Äspereds IF
8:57.53600
+37.3600
5
H 12
Oskar Olsson
Äspereds IF
9:03.54200
+43.4200
6
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
9:06.54500
+46.4500
7
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
9:07.54600
+47.4600
8
H 14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
9:15.55400
+55.5400
9
H 14
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
9:19.55800
+59.5800
10
D 14
Ida Abrahamson
Äspereds IF
9:32.57100
+1:12.7100
11
H 14
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
9:36.57500
+1:16.7500
12
H 12
Anton Weber
Borås GIF
9:38.57700
+1:18.7700
13
D 12
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
10:13.61200
+1:53.11200
14
D 14
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
10:20.61900
+2:00.11900
15
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
10:22.62100
+2:02.12100
16
D 12
Alva Bengtsson
Tranemo IF
10:26.62500
+2:06.12500
16
H 12
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
10:26.62500
+2:06.12500
18
D 14
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
10:28.62700
+2:08.12700
18
D 14
Emma Bengtsson
Tranemo IF
10:28.62700
+2:08.12700
20
H 12
Viktor Persson
Borås SK
10:32.63100
+2:12.13100
21
H 12
Emil Ling
IF Hallby SOK
10:40.63900
+2:20.13900
22
H 12
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
10:49.64800
+2:29.14800
23
D 14
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
10:52.65100
+2:32.15100
24
D 14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
11:00.65900
+2:40.15900
25
H 14
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
11:04.66300
+2:44.16300
26
H 12
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
11:06.66500
+2:46.16500
26
D 14
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
11:06.66500
+2:46.16500
28
H 12
Ludvig Åkvist
Borås GIF
11:09.66800
+2:49.16800
29
D 14
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
11:11.67000
+2:51.17000
30
D 12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
11:15.67400
+2:55.17400
30
H 14
Filip Lyckelid
Borås GIF
11:15.67400
+2:55.17400
32
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
11:23.68200
+3:03.18200
33
D 14
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
11:26.68500
+3:06.18500
34
D 14
Ida Gotting
Grönahögs IK
11:38.69700
+3:18.19700
35
D 12
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
11:39.69800
+3:19.19800
36
H 14
Linus Holmström
Borås GIF
11:41.70000
+3:21.20000
37
H 12
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
11:46.70500
+3:26.20500
38
H 12
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
11:47.70600
+3:27.20600
39
D 12
Stina Widholm
Lidköpings VSK
11:52.71100
+3:32.21100
40
D 12
Ingrid Skiöld
Borås SK
11:53.71200
+3:33.21200
41
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
11:55.71400
+3:35.21400
42
D 14
Tilde Falao
Lidköpings VSK
13:01.78000
+4:41.28000
43
D 12
Alva Johansson
Ulricehamns IF
13:30.80900
+5:10.30900
44
D 12
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
13:50.82900
+5:30.32900
45
D 12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
15:19.91800
+6:59.41800
46
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
46
D 12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
23:59:59.8639800
46
D 12
Edith Carlander
Sya SK
23:59:59.8639800
46
H 12
Isac Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
46
H 12
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
46
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
46
H 14
Simon Claesson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
46
H 14
Filip Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 10
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
4:52.29100
2
H 10
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
4:56.29500
+4.300
3
H 10
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
5:29.32800
+37.3600
4
H 10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
5:38.33700
+46.4500
5
D 10
Signe Lyckelid
Borås GIF
5:44.34300
+52.5100
6
H 10
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
5:49.34800
+57.5600
7
H 10
Emil Johansson
Borås GIF
5:51.35000
+59.5800
8
H 10
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
5:57.35600
+1:05.6400
9
H 10
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
6:22.38100
+1:30.8900
10
D 10
Julia Holmström
Borås GIF
6:46.40500
+1:54.11300
11
H 10
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
7:11.43000
+2:19.13800
12
D 10
Selma Birath
IFK Skövde SK
8:33.51200
+3:41.22000
13
H 10
Elof Fröidstedt
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
13
H 10
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
13
H 10
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
13
H 10
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)