Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden
2017-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15:20.91920
75.7p
2
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:29.92850
+9.830
75.0p
3
Moa Hansson
Landsbro IF SK
15:29.92860
+9.840
75.0p
4
Karolina Hedenström
Östersunds SK
15:55.95430
+35.3410
72.9p
5
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:58.95770
+38.3750
72.7p
6
Louise Lindström
Högbo GIF
16:02.96190
+42.4170
72.4p
7
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
16:11.97050
+51.5030
71.7p
8
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:12.97100
+51.5080
71.7p
9
Kaidy Kaasiku
Estonia
16:13.97240
+53.5220
71.6p
10
Judith Dolleris
IFK Mora SK
16:16.97520
+56.5500
71.4p
11
Ida Lundgren
IFK Umeå
16:16.97550
+56.5530
71.4p
12
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
16:17.97660
+57.5640
71.3p
13
Keidy Kaasiku
Estonia
16:18.97740
+58.5720
71.2p
13
Maja Årebäck
Bolidens SK
16:18.97740
+58.5720
71.2p
15
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
16:27.98670
+1:07.6650
70.5p
16
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
16:28.98710
+1:07.6690
70.5p
17
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:28.98790
+1:08.6770
70.5p
18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
16:35.99420
+1:15.7400
70.0p
19
Nora Lignell
Lucksta IF
16:41.100060
+1:21.8040
69.6p
19
Ella Georgsson
Högbo GIF
16:41.100060
+1:21.8040
69.6p
21
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:44.100310
+1:23.8290
69.4p
22
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
16:47.100610
+1:26.8590
69.2p
23
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
16:47.100650
+1:27.8630
69.2p
24
Henna Haamari
Finland
16:48.100730
+1:28.8710
69.1p
25
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
16:52.101120
+1:32.9100
68.8p
26
Linnea Johansson
Linköpings SK
16:52.101180
+1:32.9160
68.8p
27
Emma Olsson
Vassunda IF
16:53.101270
+1:33.9250
68.7p
28
Emma Jönsson
Östersunds SK
16:54.101300
+1:33.9280
68.7p
29
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:57.101610
+1:36.9590
68.5p
30
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
17:00.101990
+1:40.9970
68.3p
31
Tuva Persson
Tranemo IF
17:02.102160
+1:42.10140
68.1p
32
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
17:04.102350
+1:44.10330
68.0p
33
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
17:05.102490
+1:45.10470
67.9p
34
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
17:07.102670
+1:47.10650
67.8p
35
Alice Hellström
Stockviks SF
17:07.102690
+1:47.10670
67.8p
36
Olivia Lavén
Täby IS SK
17:13.103250
+1:53.11230
67.4p
37
Julia Nilsson
Offerdals SK
17:14.103330
+1:54.11310
67.4p
38
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17:15.103420
+1:55.11400
67.3p
39
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
17:21.104050
+2:01.12030
66.9p
40
Johanna Johansson
Tranemo IF
17:24.104360
+2:04.12340
66.7p
41
Elsa Wallin
Högbo GIF
17:26.104500
+2:05.12480
66.6p
42
Wilma Björkman
IFK Mora SK
17:28.104750
+2:08.12730
66.5p
43
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
17:33.105270
+2:13.13250
66.1p
44
Johanna Ingard
IK Rex
17:35.105410
+2:14.13390
66.0p
45
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
17:37.105660
+2:17.13640
65.9p
46
Ida Wasell
Järpens SK
17:39.105810
+2:18.13790
65.8p
47
Jenny Edin
Matfors SK
17:43.106280
+2:23.14260
65.5p
48
Ellen Nykäinen
Pajala IF
17:44.106300
+2:23.14280
65.5p
49
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
17:49.106800
+2:28.14780
65.2p
50
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
17:49.106850
+2:29.14830
65.1p
51
Moa Backlund
Högbo GIF
17:56.107570
+2:36.15550
64.7p
52
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:57.107600
+2:36.15580
64.7p
53
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
17:57.107610
+2:36.15590
64.7p
54
Julia Jonsson
Jättendals IF
17:58.107730
+2:38.15710
64.6p
55
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:05.108440
+2:45.16420
64.2p
56
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
18:08.108710
+2:47.16690
64.0p
57
Signe Svensson
Järpens SK
18:12.109150
+2:52.17130
63.8p
58
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
18:14.109340
+2:54.17320
63.7p
59
Maja Karlsson
Årjängs IF
18:26.110590
+3:06.18570
62.9p
60
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
18:30.110940
+3:10.18920
62.7p
61
Paige Lembke
Sundbybergs IK
18:38.111700
+3:17.19680
62.3p
62
Elin Storm
Lima IF
18:53.113240
+3:33.21220
61.5p
63
Johanna Dahl
Vårby IK
19:17.115600
+3:56.23580
60.2p
64
Maja Eriksson
Högbo GIF
19:17.115620
+3:57.23600
60.2p
65
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:23.116290
+4:03.24270
59.9p
-
Linnea Sjödin
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Gabriella Thors
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
-
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Ida Maenpaa
Finland
23:59:59.8639800
-
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
23:59:59.8639800
-
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800
-
Elisa Reijonen
Finland
23:59:59.8639800
-
Amalia Söderberg
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)