Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2017-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
22:05.132410
93.7p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
22:15.133430
+10.920
93.1p
3
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
22:21.134000
+15.1490
92.7p
4
Eddie Edström
Stockviks SF
22:43.136220
+38.3710
91.4p
5
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:54.137300
+48.4790
90.7p
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
22:59.137880
+54.5370
90.4p
7
Marcus Ruus
Åsarna IK
23:00.137930
+55.5420
90.4p
8
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
23:07.138600
+1:01.6090
90.0p
9
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:07.138620
+1:02.6110
90.0p
10
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:10.138950
+1:05.6440
89.8p
11
Max Novak
Offerdals SK
23:25.140490
+1:20.7980
88.9p
12
Daniel Södersten
Orsa SK
23:27.140650
+1:22.8140
88.8p
13
John Leander
Åsarna IK
23:29.140850
+1:24.8340
88.7p
14
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:51.143070
+1:46.10560
87.5p
15
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:52.143170
+1:47.10660
87.4p
16
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:53.143210
+1:48.10700
87.4p
17
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:54.143320
+1:49.10810
87.3p
18
Carl Olander
IK Stern
23:54.143340
+1:49.10830
87.3p
19
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:56.143560
+1:51.11050
87.2p
20
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:57.143660
+1:52.11150
87.1p
21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:03.144200
+1:57.11690
86.8p
22
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
24:08.144720
+2:03.12210
86.6p
23
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
24:35.147450
+2:30.14940
85.1p
24
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
24:36.147580
+2:31.15070
85.1p
25
Edvard Sundman
Åsarna IK
24:42.148130
+2:37.15620
84.8p
26
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
25:01.150050
+2:56.17540
83.8p
27
Jesper Thor
Åsarna IK
25:30.152910
+3:25.20400
82.4p
28
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
25:55.155400
+3:49.22890
81.2p
29
Emil Persson
Östersunds SK
26:12.157180
+4:07.24670
80.4p
30
Jakob Jansson
Östersunds SK
26:17.157620
+4:12.25110
80.2p
31
Gustaf Berglund
Åre Längdskidklubb
26:17.157630
+4:12.25120
80.2p
32
Henrik Forsberg
Biathlon Östersund IF
26:39.159860
+4:34.27350
79.2p
33
Simon Svanebo
Tynderö IK
26:58.161780
+4:53.29270
78.3p
34
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
27:23.164210
+5:18.31700
77.3p
35
David Thorell
IK Stern
27:37.165630
+5:32.33120
76.7p
36
Martin Johansson
Linköpings SK
28:31.171030
+6:26.38520
74.5p
37
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
29:00.173910
+6:55.41400
73.3p
38
Mikael Gardelin
Visborgs OK
29:33.177290
+7:28.44780
72.1p
39
Pierre Olsson
Klättermusen
35:20.211950
+13:15.79440
61.2p
-
Mattias Bångman
Ljustorps IF
23:59:58.8639700
-
Andreas Viker
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)