Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2017-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
24:07.144630
86.6p
2
Jesper Persson
Åsarna IK
25:01.150050
83.8p
3
Petter Dahl
IF Strategen
26:47.160630
78.8p
H 20
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Carl Rotvold
Åsarna IK
24:48.148750
84.5p
2
Kevin LINDHOLM
IF Minken
25:29.152860
82.4p
3
Arvid Jonsson
Duveds IF
25:42.154170
81.8p
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
22:05.132410
93.7p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
22:15.133430
93.1p
3
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
22:21.134000
92.7p
D 18
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
18:12.109190
75.2p
2
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
18:58.113740
72.1p
3
Nora Lignell
Lucksta IF
19:25.116460
70.4p
D 20
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tua Dahlgren
Offerdals SK
18:35.111450
73.6p
2
Stine.lise Truu
Järpens SK
19:44.118300
69.2p
3
Vendela Blom
Stockviks SF
19:49.118860
68.9p
D 21
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
16:47.100630
81.8p
2
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
16:50.100950
81.5p
3
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
17:09.102880
79.9p
H 21 Motion
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
19:18.115720
70.8p
2
Markus Lassus Bjälnes
Östersund
21:07.126650
64.6p
3
Erik Albano
Aspåsnäset
21:41.130060
62.8p
D 14 Motion
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Boberg
Duveds IF
10:14.61330
2
Vilda Book
IFK Strömsund
10:38.63750
3
Alva Svahn
Östersunds SK
10:39.63870
D 16 Motion
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
9:11.55050
2
Anna Jonsson
Duveds IF
10:08.60730
3
Tindra Österberg
Ås IF
10:10.60910
H 14 Motion
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Eriksson
Östersunds SK
9:34.57310
2
Pelle Boberg
Duveds IF
9:46.58530
3
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
9:53.59240
H 16 Motion
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
8:23.50280
2
Gustav Hedström
Östersunds SK
8:33.51280
3
Isac Morin
Utrikes SK
8:52.53120
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Daniel Karlssons Minne 2021
Daniel Karlssons Minne 2019
Daniel Karlssons minne 2018
Daniel Karlssons minne 2017
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons minne 2015
Daniel Karlssons Minne 2014
Daniel Karlssons Minne 2013
Daniel Karlssons Minne 2012
Tävlingar i närheten
Östersund Classic 2017
Östersundsrullen intervallstart 2017
Östersundsrullen backrace 2017
Åk en mil vinn en bil 2017
Krokomsturen 2017
Haldo Hanssons Minne 2017
USM stafett 2017
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan