Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup sprint
2017-12-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
2
Marcus Grate
IFK Umeå
3
Simon Persson
IFK Umeå
4
Pontus Hermansson
SK Bore
5
Robin Norum
IFK Umeå
6
Johannes Ringsby
SK Bore
7
Gustav Nordström
Borås SK
8
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
9
Johan Forsberg
IFK Umeå
10
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
12
Erik Silfver
IFK Umeå
13
Björn Sandström
Piteå Elit SK
14
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
15
Johan Häggström
Piteå Elit SK
16
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
17
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
18
Kentaro Ishikawa
Japan
19
Øystein Tallhaug Engelstad
Norway
20
Jens Andersson
Kalix SK
21
Gabriel Thorn
SK Bore
22
Alfred Buskqvist
IK Stern
23
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
24
Eddie Edström
Stockviks SF
25
Axel Ekström
Garphyttans IF
26
Mattias Bångman
Offerdals SK
27
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
28
Simon Lageson
Åsarna IK
29
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
30
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
31
Daniel Svensson
IFK Mora SK
32
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
33
Gabriel Strid
IFK Mora SK
34
Petter Hedman
IFK Umeå
35
Isak Stianson Pedersen
Island
35
Sebastian Olsson
Stockviks SF
37
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38
Ludwig Tärning
SK Bore
39
Viktor Axelsson
Borås SK
40
Marcus Ruus
Åsarna IK
41
Torstein Buan Røvik
Norway
42
Daniel Södersten
Orsa SK
43
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
44
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45
Adam Gillman
Garphyttans IF
46
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
47
Gustav Rotvold
Åsarna IK
48
Jakob Jansson
Östersunds SK
49
Max Novak
Offerdals SK
50
Edvard Sundman
Åsarna IK
51
Nils Persson
Östersunds SK
52
Erik Persson
IF Hallby SOK
53
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
54
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
55
Emil Persson
Östersunds SK
56
Jaunius Drusys
Lithuania
57
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
58
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
59
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
60
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
61
Petter Engdahl
Östersunds SK
62
Måns Sunesson
Sellnäs IF
63
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
64
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
65
Jonathan Engström
Borås SK
66
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
67
Rasmus Blom
SK Bore
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
69
John Leander
Åsarna IK
70
Oscar Lindell
Stockviks SF
71
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
72
Martin Herbert
IFK Mora SK
73
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
74
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
75
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
76
Mantas Strolia
Lithuania
77
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
78
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
79
Victor Hallquist
Åsarna IK
80
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
81
William Westerlund
Falu IK
82
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
83
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
84
Joakim Ståhl
Järbo IF
85
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
86
David Larsson
Hudiksvalls IF
87
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
88
Henrik Dahlén
Tynderö IK
89
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
90
Tim Magnusson
IFK Mora SK
91
Andre Larsson
Svegs IK
92
Carl Olander
IK Stern
93
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
94
Simon Svanebo
Tynderö IK
95
Erik Björkman
Täfteå IK
96
Sam CAIRNS
Storbritannien
97
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
98
Martin Johansson
Linköpings SK
99
Martin Edman
Ulricehamns IF
100
David Thorell
IK Stern
101
Henrik Fröjd
Rehns BK
102
Jonas Persson
Trönö IK
103
Andreas Viker
IK Stern
104
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
105
Linus Bohman
Idre SK
106
Alexander Svensson
Äspereds IF
166
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb