Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2017-11-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vegard Sivertsgård
Nor
22:04.132390
86.6p
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
22:13.133290
+9.800
86.2p
3
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
22:28.134760
+23.2270
85.5p
4
William Poromaa
Åsarna IK
22:52.137100
+47.4610
84.4p
5
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
22:52.137180
+47.4690
84.3p
6
Magnus Norøy
Nor
22:55.137460
+50.4970
84.2p
7
Håvard Kne Galåen
Nor
22:55.137470
+50.4980
84.2p
8
Hans Kristian Holmbro
Nor
22:57.137600
+52.5110
84.1p
9
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
22:58.137780
+53.5290
84.1p
10
Samuel Oskarsson
SK Leksand
22:59.137850
+54.5360
84.0p
11
Tobias Topp Sandvik
Norway
23:09.138800
+1:04.6310
83.6p
12
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
23:10.138980
+1:05.6490
83.5p
13
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:12.139170
+1:07.6680
83.4p
14
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:14.139370
+1:09.6880
83.3p
15
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:23.140230
+1:18.7740
83.0p
16
Ørjan Moseng
Nor
23:26.140550
+1:21.8060
82.8p
17
Geir Kristian Hoås
Nor
23:26.140580
+1:21.8090
82.8p
18
Seve De Campo
Australia
23:27.140670
+1:22.8180
82.8p
19
Kristian Bygland-hansen
Nor
23:29.140870
+1:24.8380
82.7p
20
Hans Kristian Sørum
Norway
23:30.140900
+1:25.8410
82.7p
21
Anton Elvseth
Nor
23:33.141230
+1:28.8740
82.5p
22
Trygve Bondhus Often
Nor
23:37.141680
+1:32.9190
82.3p
23
Emil Talsi
Fin
23:38.141750
+1:33.9260
82.3p
24
Jesper Persson
Åsarna IK
23:40.141950
+1:35.9460
82.2p
25
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:41.142090
+1:37.9600
82.1p
26
Jesper Abelsen Andreasen
Nor
23:42.142140
+1:37.9650
82.1p
27
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:44.142370
+1:39.9880
82.0p
28
Raimo Vigants
Lat
23:47.142650
+1:42.10160
81.9p
29
Håkon Størset Grøtte
Norway
23:49.142820
+1:44.10330
81.8p
30
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:52.143130
+1:47.10640
81.7p
31
Martin Mickels
Bålsta SK
23:54.143300
+1:49.10810
81.6p
32
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
23:54.143340
+1:49.10850
81.6p
33
Andreas Fjorden Ree
Norway
23:59.143810
+1:54.11320
81.4p
34
Daniel Wallinger
Austria
23:59.143830
+1:54.11340
81.4p
35
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
24:00.143950
+1:55.11460
81.3p
36
Linus Nygren
Ulricehamns IF
24:01.144010
+1:56.11520
81.3p
37
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
24:01.144020
+1:56.11530
81.3p
38
Axel Jutterström
IFK Mora SK
24:06.144590
+2:02.12100
81.1p
39
Jon Vegard Grut
Nor
24:11.145040
+2:06.12550
80.9p
40
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:14.145340
+2:09.12850
80.7p
41
Nikolai Solem Eiterjord
Norway
24:14.145370
+2:09.12880
80.7p
42
Erik Engelin
Offerdals SK
24:21.146080
+2:16.13590
80.4p
43
Nico Bennert
Finland
24:27.146630
+2:22.14140
80.2p
44
Sigurd Leren
Nor
24:27.146640
+2:22.14150
80.2p
45
Lukas Mrkonjic
Aut
24:34.147320
+2:29.14830
79.9p
46
Jørgen Sæter
Nor
24:34.147390
+2:30.14900
79.9p
47
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:43.148200
+2:38.15710
79.6p
48
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
24:45.148410
+2:40.15920
79.5p
49
Aleksander Slydahl
Nor
24:48.148700
+2:43.16210
79.3p
50
Tormod Garnes Flatjord
Norway
24:53.149240
+2:48.16750
79.1p
51
Håkon Gorseth Halvorsen
Norway
24:55.149440
+2:50.16950
79.0p
52
Bjørnar Holm
Nor
24:56.149570
+2:51.17080
79.0p
53
Florian Windbichler
Aut
24:58.149730
+2:53.17240
78.9p
54
Oddmund Haugnes
Norway
25:03.150240
+2:58.17750
78.7p
55
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
25:04.150390
+3:00.17900
78.7p
56
Ivar Tverå
Norway
25:08.150780
+3:03.18290
78.5p
57
Magnus Harr Lian
Norway
25:12.151140
+3:07.18650
78.4p
58
Arvid Vänn
Stockviks SF
25:12.151180
+3:07.18690
78.3p
59
Jørn Troøyen
Norway
25:18.151720
+3:13.19230
78.1p
60
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
25:23.152220
+3:18.19730
77.9p
61
Filip Kyrö
Högbo GIF
25:24.152390
+3:20.19900
77.9p
62
Zackarias Björn
Rembo IK
25:26.152560
+3:21.20070
77.8p
63
Albert Carling
Falu IK Skidklubb
25:26.152590
+3:22.20100
77.8p
64
Albin Johansson
Sätra IF
25:27.152630
+3:22.20140
77.8p
65
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
25:28.152730
+3:23.20240
77.7p
66
Lasse Langørgen
Nor
25:35.153400
+3:30.20910
77.5p
67
Johannes Engdahl
Domnarvets Goif
25:36.153580
+3:31.21090
77.4p
68
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
25:42.154100
+3:37.21610
77.2p
69
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
25:45.154450
+3:40.21960
77.1p
70
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
25:52.155170
+3:47.22680
76.8p
71
Stavre Jada
Mkd
25:56.155560
+3:51.23070
76.6p
72
Isak Lieback
Ulricehamns IF
25:59.155850
+3:54.23360
76.5p
73
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
26:02.156160
+3:57.23670
76.4p
74
Nick Berg
Orsa SK
26:03.156200
+3:58.23710
76.4p
75
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
26:04.156320
+3:59.23830
76.4p
76
Kristian Wilberg Rofstad
Nor
26:04.156380
+3:59.23890
76.3p
77
Olle Westin
IK Stern
26:11.157040
+4:06.24550
76.1p
78
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
26:21.158040
+4:16.25550
75.7p
79
Tor Anton Pedersen
Norway
26:22.158130
+4:17.25640
75.7p
80
Truls Gisselman
Rehns BK
26:24.158370
+4:19.25880
75.6p
81
Linus Jonsson
Årjängs IF
26:24.158390
+4:20.25900
75.6p
82
William Selander
Östersunds SK
26:25.158490
+4:21.26000
75.5p
83
Karl Ingard
IK Rex
26:27.158610
+4:22.26120
75.5p
84
Nikolaos Tsourekas
Greece
26:31.159070
+4:26.26580
75.3p
85
Emil Rapp
SK Leksand
26:40.159900
+4:35.27410
75.0p
86
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
26:45.160430
+4:40.27940
74.8p
87
William Fuglem
Nor
26:50.160980
+4:45.28490
74.6p
88
Karl Stark
Vaggeryds SOK
26:54.161300
+4:49.28810
74.5p
89
Per Jutterström
IFK Mora SK
26:55.161410
+4:50.28920
74.5p
90
Emanuel Westberg
Stuguns SK
27:08.162740
+5:03.30250
74.0p
91
Håvard Thorsnes
Nor
27:09.162880
+5:04.30390
74.0p
92
Arvid Värmsjö
SK Bore
27:17.163650
+5:12.31160
73.7p
93
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
27:29.164830
+5:24.32340
73.3p
94
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
27:29.164880
+5:24.32390
73.3p
95
Sivert Høiseth
Nor
27:39.165840
+5:34.33350
72.9p
96
Jonatan Palander
Sellnäs IF
27:41.166040
+5:36.33550
72.9p
97
Benjamin Terent
Rehns BK
27:58.167730
+5:53.35240
72.3p
98
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
28:00.167930
+5:55.35440
72.2p
99
Emil Hagström
Garphyttans IF
28:18.169720
+6:13.37230
71.6p
100
Mads Berthelsen
Den
28:19.169890
+6:15.37400
71.6p
101
Adrian Lundberg
SK Bore
28:24.170370
+6:19.37880
71.4p
102
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
29:15.175420
+7:10.42930
69.8p
103
Anton Andersson
Garphyttans IF
29:16.175590
+7:12.43100
69.7p
104
Edwin Franzén
IFK Mora SK
29:29.176890
+7:25.44400
69.3p
105
Andreas Albinsson
SK Bore
29:31.177080
+7:26.44590
69.2p
-
Sander Eggen Kjelstad
Norway
23:59:58.8639700
-
Samuel Björn
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Manuel Zaminer
Aut
23:59:59.8639800
-
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
William Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-
Adam Westman
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Axel Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
-
Kristoffer Berset
Nor
23:59:59.8639800
-
Martin Julian Buvarp
Nor
23:59:59.8639800
-
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)