Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2017-11-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Chris Andre Jespersen
Nor
30:56.185510
93.0p
2
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
31:27.188650
+31.3040
91.6p
3
H 21
Tore Leren
Nor
31:49.190820
+53.5210
90.7p
4
H 21
Lars Ove Aunli
Nor
31:54.191320
+58.5710
90.5p
5
H 21
Eirik Mysen
Nor
31:57.191650
+1:01.6040
90.3p
6
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
32:08.192780
+1:12.7170
89.8p
7
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
32:21.194090
+1:25.8480
89.3p
8
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
32:25.194440
+1:29.8830
89.1p
8
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
32:25.194440
+1:29.8830
89.1p
10
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
32:26.194580
+1:30.8970
89.1p
11
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
32:28.194720
+1:32.9110
89.0p
12
H 21
Simon Hallström
Idre SK
32:36.195520
+1:40.9910
88.7p
13
H 21
Niklas Liederer
Aut
32:36.195560
+1:40.9950
88.7p
14
H 21
Sjur Obrestad Gabrielsen
Nor
32:37.195660
+1:41.10050
88.6p
15
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
32:39.195800
+1:42.10190
88.6p
16
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
32:39.195830
+1:43.10220
88.6p
17
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
32:39.195850
+1:43.10240
88.6p
18
H 21
Imanol Rojo
Esp
32:44.196300
+1:47.10690
88.4p
19
H 21
Ola Jordheim
Norway
32:49.196800
+1:52.11190
88.2p
20
H 21
Ole Morten Flataker
Nor
32:51.197090
+1:55.11480
88.1p
21
H 21
Callum Watson
Aus
32:56.197500
+1:59.11890
87.9p
22
H 21
Christofer Eriksson
Försvarets SK
32:56.197530
+2:00.11920
87.9p
23
H 21
Johan Hundseth
Nor
33:00.197940
+2:04.12330
87.7p
24
H 21
Sivert Grøtan Eriksen
Nor
33:02.198150
+2:06.12540
87.6p
25
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
33:08.198700
+2:11.13090
87.4p
26
H 21
Gaute Iversen
Nor
33:08.198780
+2:12.13170
87.4p
27
H 21
John Leander
Åsarna IK
33:12.199170
+2:16.13560
87.2p
28
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
33:13.199230
+2:17.13620
87.2p
29
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
33:15.199450
+2:19.13840
87.1p
30
H 21
Ask Godal
Nor
33:17.199650
+2:21.14040
87.0p
31
H 21
Lars Moholdt
Nor
33:17.199670
+2:21.14060
87.0p
32
H 21
Max Novak
Offerdals SK
33:18.199750
+2:22.14140
87.0p
33
H 21
Mats Iversen
Nor
33:20.199970
+2:24.14360
86.9p
34
H 21
Sindre Tungesvik
Nor
33:21.200030
+2:25.14420
86.9p
35
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
33:24.200310
+2:28.14700
86.8p
36
H 21
Markus Ruus
Åsarna IK
33:25.200410
+2:29.14800
86.7p
37
H 21
Thomas Foyn
Norway
33:25.200430
+2:29.14820
86.7p
38
H 21
Jack Carlyle
Canada
33:25.200460
+2:29.14850
86.7p
39
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
33:25.200490
+2:29.14880
86.7p
40
H 21
Marti Vigo
Esp
33:26.200570
+2:30.14960
86.7p
41
H 21
Thomas Ekren
Nor
33:27.200690
+2:31.15080
86.6p
42
H 21
Martin Riseth
Nor
33:31.201070
+2:35.15460
86.5p
43
H 21
Håkon Myrmo
Nor
33:35.201410
+2:39.15800
86.3p
44
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
33:36.201530
+2:40.15920
86.3p
45
H 21
Simeon Deyanov
Bul
33:36.201540
+2:40.15930
86.3p
46
H 21
Aasmund Steien
Nor
33:36.201580
+2:40.15970
86.3p
47
H 21
John Magnus Haugen
Nor
33:37.201650
+2:41.16040
86.2p
48
H 21
Philippe Nicollier
Sui
33:39.201860
+2:43.16250
86.2p
49
H 21
Sindre Grønflaten
Nor
33:40.201900
+2:43.16290
86.1p
50
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
33:44.202340
+2:48.16730
86.0p
51
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
33:45.202490
+2:49.16880
85.9p
52
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
33:48.202700
+2:51.17090
85.8p
53
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
33:53.203260
+2:57.17650
85.6p
54
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
33:54.203370
+2:58.17760
85.6p
55
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
33:54.203380
+2:58.17770
85.6p
56
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
33:56.203500
+2:59.17890
85.5p
57
H 21
Truls Torvik
Nor
33:57.203650
+3:01.18040
85.5p
58
H 21
Adam Konya
Hun
33:58.203720
+3:02.18110
85.4p
59
H 21
JO Svinsås
Nor
33:59.203820
+3:03.18210
85.4p
60
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
34:00.203910
+3:04.18300
85.4p
61
H 21
Ulrik Måbø
Norway
34:04.204380
+3:08.18770
85.2p
62
H 21
Andrey Lamov
Älvdalens IF SK
34:12.205100
+3:15.19490
84.9p
63
H 21
Henrik Gullikstad
Nor
34:15.205460
+3:19.19850
84.8p
64
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
34:16.205530
+3:20.19920
84.8p
65
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
34:17.205670
+3:21.20060
84.7p
66
H 21
Erlend Widerøe Hennig
Nor
34:19.205860
+3:23.20250
84.6p
67
H 21
Sindre Finne
Nor
34:20.205920
+3:24.20310
84.6p
68
H 21
Konrad Myhr
Åsarna IK
34:23.206290
+3:27.20680
84.5p
69
H 21
Sander Murbraech
Nor
34:34.207300
+3:37.21690
84.1p
70
H 21
Jonas Aasbø
Nor
34:36.207510
+3:40.21900
84.0p
71
H 21
Erik Husby
Nor
34:44.208300
+3:47.22690
83.7p
72
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
34:45.208440
+3:49.22830
83.7p
73
H 21
Erling Engesvold Flataker
Nor
34:48.208770
+3:52.23160
83.6p
74
H 21
Daniel Gustafsson
Biathlon Östersund IF
34:50.208990
+3:54.23380
83.5p
75
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
34:55.209400
+3:58.23790
83.3p
76
H 21
Magnar Kne Galåen
Nor
35:04.210380
+4:08.24770
83.0p
77
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
35:05.210430
+4:09.24820
83.0p
78
H 21
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
35:15.211480
+4:19.25870
82.6p
79
H 21
Sindre Øwre Haugan
Nor
35:25.212400
+4:28.26790
82.3p
80
H 21
David Larsson
Hudiksvalls IF
35:25.212460
+4:29.26850
82.2p
81
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
35:30.212920
+4:34.27310
82.1p
82
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
35:31.213000
+4:34.27390
82.0p
83
H 21
Mikael Krång Sandgren
IFK Mora SK
35:35.213480
+4:39.27870
81.9p
84
H 21
Marcos Puigdefabregas
Esp
35:40.213950
+4:44.28340
81.7p
85
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
35:49.214870
+4:53.29260
81.4p
86
H 21
Sivert Hauan
Norway
35:51.215010
+4:55.29400
81.3p
87
H 21
Stian Yndesdal Ofte
Nor
35:51.215090
+4:55.29480
81.3p
88
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
35:57.215600
+5:00.29990
81.1p
89
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
36:02.216150
+5:06.30540
81.0p
90
H 21
Kristoffer Lamøy
Nor
36:03.216270
+5:07.30660
80.9p
91
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
36:12.217100
+5:15.31490
80.6p
92
H 21
Vegard Kvam
Nor
36:15.217490
+5:19.31880
80.5p
93
H 21
Joel Lager
Garphyttans IF
36:25.218450
+5:29.32840
80.2p
94
H 21
August Spik
SK Leksand
36:27.218660
+5:31.33050
80.1p
95
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
36:37.219690
+5:41.34080
79.8p
96
H 21
William Westerlund
Falu IK Skidklubb
36:46.220590
+5:50.34980
79.5p
97
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
37:12.223110
+6:16.37500
78.6p
98
H 21
Ingmars Briedsq
Lat
37:12.223180
+6:16.37570
78.6p
99
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
37:13.223270
+6:17.37660
78.6p
100
H 21
Aleksander Skarpeid
Norway
37:15.223400
+6:18.37790
78.5p
101
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
37:40.225900
+6:43.40290
77.7p
102
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
37:43.226290
+6:47.40680
77.6p
103
H 21
Sam Cairns
Gbr
37:44.226330
+6:48.40720
77.6p
104
H 21
Kleanthis Karamichas
Gre
38:29.230820
+7:33.45210
76.2p
105
H 21
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
39:08.234700
+8:11.49090
75.1p
106
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
40:10.240980
+9:14.55370
73.3p
107
H 21
Andreas Viker
IK Stern
40:24.242320
+9:28.56710
72.9p
108
H 21
Alexander Svensson
Äspereds IF
44:23.266250
+13:27.80640
66.8p
109
H 21
André Goncalves
Portugal
50:11.301060
+19:15.115450
59.6p
110
H 21
Sven-Erik
Norway
23:59:58.8639700
110
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
110
H 21
Mathias Rundgreen
Nor
23:59:58.8639700
113
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
113
H 21
Morten Torvik
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
113
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
113
H 21
Brian Holmstrøm
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Magnus Sivertsen
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Torstein Buan Røvik
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Magnus Gjemse
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Gjermund Løfald
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Even Northug
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
113
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
113
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
113
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
113
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
113
H 21
Petter jr Northug
Nor
23:59:59.8639800
113
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Vegard Sivertsgård
Nor
22:04.132390
86.6p
2
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
22:13.133290
+9.800
86.2p
3
H 20
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
22:28.134760
+23.2270
85.5p
4
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
22:52.137100
+47.4610
84.4p
5
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
22:52.137180
+47.4690
84.3p
6
H 20
Magnus Norøy
Nor
22:55.137460
+50.4970
84.2p
7
H 20
Håvard Kne Galåen
Nor
22:55.137470
+50.4980
84.2p
8
H 20
Hans Kristian Holmbro
Nor
22:57.137600
+52.5110
84.1p
9
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
22:58.137780
+53.5290
84.1p
10
H 20
Samuel Oskarsson
SK Leksand
22:59.137850
+54.5360
84.0p
11
H 20
Tobias Topp Sandvik
Norway
23:09.138800
+1:04.6310
83.6p
12
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
23:10.138980
+1:05.6490
83.5p
13
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:12.139170
+1:07.6680
83.4p
14
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:14.139370
+1:09.6880
83.3p
15
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:23.140230
+1:18.7740
83.0p
16
H 20
Ørjan Moseng
Nor
23:26.140550
+1:21.8060
82.8p
17
H 20
Geir Kristian Hoås
Nor
23:26.140580
+1:21.8090
82.8p
18
H 20
Seve De Campo
Australia
23:27.140670
+1:22.8180
82.8p
19
H 20
Kristian Bygland-hansen
Nor
23:29.140870
+1:24.8380
82.7p
20
H 20
Hans Kristian Sørum
Norway
23:30.140900
+1:25.8410
82.7p
21
H 20
Anton Elvseth
Nor
23:33.141230
+1:28.8740
82.5p
22
H 20
Trygve Bondhus Often
Nor
23:37.141680
+1:32.9190
82.3p
23
H 20
Emil Talsi
Fin
23:38.141750
+1:33.9260
82.3p
24
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
23:40.141950
+1:35.9460
82.2p
25
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:41.142090
+1:37.9600
82.1p
26
H 20
Jesper Abelsen Andreasen
Nor
23:42.142140
+1:37.9650
82.1p
27
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:44.142370
+1:39.9880
82.0p
28
H 20
Raimo Vigants
Lat
23:47.142650
+1:42.10160
81.9p
29
H 20
Håkon Størset Grøtte
Norway
23:49.142820
+1:44.10330
81.8p
30
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:52.143130
+1:47.10640
81.7p
31
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
23:54.143300
+1:49.10810
81.6p
32
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
23:54.143340
+1:49.10850
81.6p
33
H 20
Andreas Fjorden Ree
Norway
23:59.143810
+1:54.11320
81.4p
34
H 20
Daniel Wallinger
Austria
23:59.143830
+1:54.11340
81.4p
35
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
24:00.143950
+1:55.11460
81.3p
36
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
24:01.144010
+1:56.11520
81.3p
37
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
24:01.144020
+1:56.11530
81.3p
38
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
24:06.144590
+2:02.12100
81.1p
39
H 20
Jon Vegard Grut
Nor
24:11.145040
+2:06.12550
80.9p
40
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:14.145340
+2:09.12850
80.7p
41
H 20
Nikolai Solem Eiterjord
Norway
24:14.145370
+2:09.12880
80.7p
42
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
24:21.146080
+2:16.13590
80.4p
43
H 20
Nico Bennert
Finland
24:27.146630
+2:22.14140
80.2p
44
H 20
Sigurd Leren
Nor
24:27.146640
+2:22.14150
80.2p
45
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
24:31.147060
+2:26.14570
80.0p
46
H 20
Lukas Mrkonjic
Aut
24:34.147320
+2:29.14830
79.9p
47
H 20
Jørgen Sæter
Nor
24:34.147390
+2:30.14900
79.9p
48
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
24:41.148040
+2:36.15550
79.6p
49
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:43.148200
+2:38.15710
79.6p
50
H 20
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
24:45.148410
+2:40.15920
79.5p
51
D 21
Berit Mogstad
Nor
24:46.148590
+2:42.16100
79.4p
52
H 20
Aleksander Slydahl
Nor
24:48.148700
+2:43.16210
79.3p
53
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
24:53.149220
+2:48.16730
79.1p
54
H 20
Tormod Garnes Flatjord
Norway
24:53.149240
+2:48.16750
79.1p
55
H 20
Håkon Gorseth Halvorsen
Norway
24:55.149440
+2:50.16950
79.0p
56
H 20
Bjørnar Holm
Nor
24:56.149570
+2:51.17080
79.0p
57
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
24:57.149600
+2:52.17110
79.0p
58
H 20
Florian Windbichler
Aut
24:58.149730
+2:53.17240
78.9p
59
H 20
Oddmund Haugnes
Norway
25:03.150240
+2:58.17750
78.7p
60
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
25:04.150390
+3:00.17900
78.7p
61
H 20
Ivar Tverå
Norway
25:08.150780
+3:03.18290
78.5p
62
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
25:11.151080
+3:06.18590
78.4p
63
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
25:12.151110
+3:07.18620
78.4p
64
H 20
Magnus Harr Lian
Norway
25:12.151140
+3:07.18650
78.4p
65
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
25:12.151180
+3:07.18690
78.3p
66
H 20
Jørn Troøyen
Norway
25:18.151720
+3:13.19230
78.1p
67
D 21
Julie Victoria Berg
Nor
25:20.151930
+3:15.19440
78.1p
68
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
25:23.152220
+3:18.19730
77.9p
69
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
25:24.152390
+3:20.19900
77.9p
70
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
25:26.152560
+3:21.20070
77.8p
71
H 20
Albert Carling
Falu IK Skidklubb
25:26.152590
+3:22.20100
77.8p
72
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
25:27.152630
+3:22.20140
77.8p
73
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
25:28.152730
+3:23.20240
77.7p
74
H 20
Lasse Langørgen
Nor
25:35.153400
+3:30.20910
77.5p
75
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets Goif
25:36.153580
+3:31.21090
77.4p
76
H 20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
25:42.154100
+3:37.21610
77.2p
77
D 21
Anniken Joergensen
Nor
25:44.154380
+3:39.21890
77.1p
78
H 20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
25:45.154450
+3:40.21960
77.1p
79
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
25:52.155170
+3:47.22680
76.8p
80
H 20
Stavre Jada
Mkd
25:56.155560
+3:51.23070
76.6p
81
H 20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
25:59.155850
+3:54.23360
76.5p
82
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
26:02.156160
+3:57.23670
76.4p
83
H 20
Nick Berg
Orsa SK
26:03.156200
+3:58.23710
76.4p
84
D 21
Elisabeth Högberg
Biathlon Östersund IF
26:03.156260
+3:58.23770
76.4p
85
H 20
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
26:04.156320
+3:59.23830
76.4p
86
H 20
Kristian Wilberg Rofstad
Nor
26:04.156380
+3:59.23890
76.3p
87
H 20
Olle Westin
IK Stern
26:11.157040
+4:06.24550
76.1p
88
D 21
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
26:12.157190
+4:08.24700
76.0p
89
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26:18.157750
+4:13.25260
75.8p
90
D 21
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
26:19.157810
+4:14.25320
75.8p
91
H 20
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
26:21.158040
+4:16.25550
75.7p
92
H 20
Tor Anton Pedersen
Norway
26:22.158130
+4:17.25640
75.7p
93
D 21
Patricija Eiduka
Lat
26:23.158200
+4:18.25710
75.7p
94
H 20
Truls Gisselman
Rehns BK
26:24.158370
+4:19.25880
75.6p
95
H 20
Linus Jonsson
Årjängs IF
26:24.158390
+4:20.25900
75.6p
96
H 20
William Selander
Östersunds SK
26:25.158490
+4:21.26000
75.5p
97
H 20
Karl Ingard
IK Rex
26:27.158610
+4:22.26120
75.5p
98
H 20
Nikolaos Tsourekas
Greece
26:31.159070
+4:26.26580
75.3p
99
H 20
Emil Rapp
SK Leksand
26:40.159900
+4:35.27410
75.0p
100
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
26:40.159920
+4:35.27430
75.0p
101
H 20
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
26:45.160430
+4:40.27940
74.8p
102
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26:45.160450
+4:40.27960
74.8p
103
D 21
Anne Lise Grubbmo
Nor
26:48.160720
+4:43.28230
74.7p
104
H 20
William Fuglem
Nor
26:50.160980
+4:45.28490
74.6p
105
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
26:54.161300
+4:49.28810
74.5p
106
D 21
Marthe Karlsen
Norway
26:54.161370
+4:49.28880
74.5p
107
H 20
Per Jutterström
IFK Mora SK
26:55.161410
+4:50.28920
74.5p
108
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
26:55.161440
+4:50.28950
74.5p
109
D 21
Marte Skaanes
Nor
26:55.161470
+4:50.28980
74.5p
110
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
26:56.161500
+4:51.29010
74.5p
111
D 21
Julie Stendahl Spets
Nor
27:02.162170
+4:57.29680
74.2p
112
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
27:07.162620
+5:02.30130
74.1p
113
H 20
Emanuel Westberg
Stuguns SK
27:08.162740
+5:03.30250
74.0p
114
H 20
Håvard Thorsnes
Nor
27:09.162880
+5:04.30390
74.0p
115
D 21
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
27:17.163640
+5:12.31150
73.7p
116
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
27:17.163650
+5:12.31160
73.7p
117
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
27:28.164700
+5:23.32210
73.3p
118
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
27:29.164830
+5:24.32340
73.3p
119
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
27:29.164880
+5:24.32390
73.3p
120
D 21
Anna Emilie Kant
Nor
27:29.164890
+5:25.32400
73.3p
121
D 21
Sofie Hustad
Nor
27:30.164960
+5:25.32470
73.2p
122
D 21
Emoke Szocs
Hun
27:31.165040
+5:26.32550
73.2p
123
D 21
Jogscha Abderhalden
Switzerland
27:34.165330
+5:29.32840
73.1p
124
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
27:38.165730
+5:33.33240
73.0p
125
H 20
Sivert Høiseth
Nor
27:39.165840
+5:34.33350
72.9p
126
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
27:41.166040
+5:36.33550
72.9p
127
H 20
Benjamin Terent
Rehns BK
27:58.167730
+5:53.35240
72.3p
128
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
28:00.167910
+5:55.35420
72.2p
129
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
28:00.167930
+5:55.35440
72.2p
130
D 21
Cajsa Grape
IFK Mora SK
28:02.168180
+5:57.35690
72.1p
131
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
28:08.168780
+6:03.36290
71.9p
132
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
28:18.169720
+6:13.37230
71.6p
133
H 20
Mads Berthelsen
Den
28:19.169890
+6:15.37400
71.6p
134
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
28:24.170370
+6:19.37880
71.4p
135
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
28:31.171070
+6:26.38580
71.2p
136
D 21
Ida Mogstad
Nor
28:38.171720
+6:33.39230
71.0p
137
D 21
Inga Pashkovska
Lat
28:48.172730
+6:43.40240
70.6p
138
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
28:59.173810
+6:54.41320
70.3p
139
D 21
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
29:00.173930
+6:55.41440
70.2p
140
H 20
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
29:15.175420
+7:10.42930
69.8p
141
H 20
Anton Andersson
Garphyttans IF
29:16.175590
+7:12.43100
69.7p
142
H 20
Edwin Franzén
IFK Mora SK
29:29.176890
+7:25.44400
69.3p
143
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
29:31.177080
+7:26.44590
69.2p
144
D 21
Solveig Maria Aspelund
Isl
29:33.177200
+7:28.44710
69.2p
145
D 21
Ragnhild Wingan
Norway
29:50.178930
+7:45.46440
68.7p
146
D 21
Emma Höglund
IFK Mora SK
30:36.183550
+8:31.51060
67.3p
147
D 21
Hanna Fritz
Filipstads SF
30:42.184160
+8:37.51670
67.1p
148
D 21
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
30:43.184280
+8:38.51790
67.1p
149
D 21
Lydia Iglesias
Esp
30:48.184760
+8:43.52270
66.9p
150
D 21
Kristrun Gudnadottir
Isl
31:21.188050
+9:16.55560
66.0p
151
D 21
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
31:27.188670
+9:22.56180
65.8p
152
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
31:29.188840
+9:24.56350
65.8p
153
D 21
Johanna Cavallin
Högbo GIF
32:04.192380
+9:59.59890
64.8p
154
H 20
Sander Eggen Kjelstad
Norway
23:59:58.8639700
154
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
23:59:58.8639700
156
H 20
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
156
H 20
Manuel Zaminer
Aut
23:59:59.8639800
156
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
156
H 20
William Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
156
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
156
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
156
H 20
Kristoffer Berset
Nor
23:59:59.8639800
156
H 20
Martin Julian Buvarp
Nor
23:59:59.8639800
156
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
156
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
156
D 21
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur Skidor
23:59:59.8639800
156
D 21
Mathilda Björn
Östersunds SK
23:59:59.8639800
156
D 21
Emma Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
156
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
156
D 21
Line Sundsvik
Nor
23:59:59.8639800
156
D 21
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
156
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
12:22.74160
75.6p
2
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
12:23.74200
+0
75.5p
3
D 20
Moa Hansson
Landsbro IF SK
12:24.74330
+1.70
75.4p
4
D 20
Lea Fischer
Sui
12:27.74600
+4.340
75.2p
5
D 20
Astrid Stav
Nor
12:27.74660
+5.400
75.2p
6
D 20
Ingvild Larsen Mikaelsen
Norway
12:31.75090
+9.830
74.8p
7
D 20
Stine Lise Truu
Est
12:38.75700
+15.1440
74.4p
8
D 20
Alise Einmo
Nor
12:40.75910
+17.1650
74.2p
9
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
12:42.76100
+19.1840
74.1p
10
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
12:43.76240
+20.1980
74.0p
11
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
12:43.76260
+21.2000
74.0p
12
D 20
Witta Walcher
Austria
12:53.77280
+31.3020
73.2p
13
D 20
Josefina Sundman
Fin
12:54.77360
+32.3100
73.1p
14
D 20
Anna Grøntjernet
Nor
12:55.77490
+33.3230
73.0p
15
D 20
Johanna Andersson
IFK Mora SK
12:59.77810
+36.3550
72.8p
16
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
13:01.78000
+38.3740
72.7p
17
D 20
Ragnhild Mogstad
Norway
13:01.78070
+39.3810
72.6p
18
D 20
Torunn Taksgaard
Norway
13:07.78630
+44.4370
72.2p
19
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
13:08.78740
+45.4480
72.1p
20
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13:12.79190
+50.4930
71.8p
21
D 20
Vilde Austad
Nor
13:13.79200
+50.4940
71.8p
22
D 20
Sofie Mohn
Norway
13:15.79410
+52.5150
71.7p
22
D 20
Synne Brovold
Nor
13:15.79410
+52.5150
71.7p
24
D 20
Katharina Brudermann
Austria
13:16.79510
+53.5250
71.6p
25
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
13:19.79880
+57.5620
71.3p
26
D 20
Pernille Gullikstad
Nor
13:27.80680
+1:05.6420
70.8p
27
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
13:28.80740
+1:05.6480
70.7p
28
D 20
Alba Puigdefabregas
Spain
13:28.80770
+1:06.6510
70.7p
29
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
13:30.80960
+1:08.6700
70.6p
30
D 20
Malin Einmo
Norway
13:31.81030
+1:08.6770
70.5p
30
D 20
Julie Karlsen
Norway
13:31.81030
+1:08.6770
70.5p
32
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
13:31.81040
+1:08.6780
70.5p
33
D 20
Gabriella Thors
Malungs IF
13:32.81180
+1:10.6920
70.4p
34
D 20
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:40.81970
+1:18.7710
69.9p
35
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
13:47.82600
+1:24.8340
69.5p
36
D 20
Petra Forsman
Öje IF
13:48.82760
+1:26.8500
69.4p
37
D 20
Hanne Wilberg Rofstad
Nor
13:55.83480
+1:33.9220
68.9p
38
D 20
Elin Andersson
Stuguns SK
13:59.83850
+1:36.9590
68.7p
39
D 20
Fanny Johansson
Stockviks SF
14:04.84360
+1:42.10100
68.3p
40
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
14:10.84950
+1:47.10690
68.0p
41
D 20
Sanna Forsman
Öje IF
14:12.85110
+1:49.10850
67.9p
42
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
14:12.85150
+1:49.10890
67.8p
43
D 20
Alva Sköld
Häverödals SK
14:14.85340
+1:51.11080
67.7p
44
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
14:15.85430
+1:52.11170
67.7p
44
D 20
Elise Nilsen
Norway
14:15.85430
+1:52.11170
67.7p
46
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes Skidklubb
14:16.85560
+1:54.11300
67.6p
47
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
14:26.86520
+2:03.12260
67.0p
48
D 20
Wilma Björkman
IFK Mora SK
14:27.86650
+2:04.12390
66.9p
49
D 20
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
14:30.86990
+2:08.12730
66.7p
50
D 20
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
14:33.87270
+2:11.13010
66.5p
50
D 20
Sarakajsa Hermansson
Offerdals SK
14:33.87270
+2:11.13010
66.5p
52
D 20
Julia Nilsson
Offerdals SK
14:38.87740
+2:15.13480
66.2p
53
D 20
Solveig Dyrdahl
Norway
14:44.88370
+2:22.14110
65.9p
54
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
14:44.88380
+2:22.14120
65.9p
55
D 20
Lucia Michalickova
Slovakia
14:45.88430
+2:22.14170
65.8p
56
D 20
Julia Jonsson
Jättendals IF
14:50.88980
+2:28.14720
65.5p
57
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
14:56.89570
+2:34.15310
65.2p
58
D 20
Signe Hofstad
Norway
14:58.89740
+2:35.15480
65.1p
59
D 20
Moa West
SK Bore
14:59.89810
+2:36.15550
65.0p
60
D 20
Karolina Yngvesson
Rembo IK
15:00.89930
+2:37.15670
64.9p
61
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
15:08.90740
+2:45.16480
64.5p
62
D 20
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15:10.90980
+2:48.16720
64.3p
63
D 20
Sara Uddegård
Offerdals SK
15:18.91730
+2:55.17470
63.9p
64
D 20
Gígja Björnsdóttir
Island
15:20.91980
+2:58.17720
63.8p
65
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
15:25.92440
+3:02.18180
63.5p
66
D 20
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
15:29.92870
+3:07.18610
63.3p
67
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
15:31.93060
+3:09.18800
63.2p
68
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
15:38.93750
+3:15.19490
62.8p
69
D 20
Matilda Melén
Falu IK Skidklubb
15:50.94960
+3:28.20700
62.2p
70
D 20
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
16:29.98870
+4:07.24610
60.2p
71
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
16:55.101440
+4:32.27180
58.9p
72
D 20
Linnea Sjödin
Rembo IK
17:01.102020
+4:38.27760
58.6p
73
D 20
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
17:35.105400
+5:12.31140
57.1p
74
D 20
Michelle Björklin
Rehns BK
19:28.116790
+7:06.42530
52.4p
75
D 20
Karin Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
23:59:58.8639700
76
D 20
Jenny Edin
Matfors SK
23:59:59.8639800
76
D 20
Johanna Fjerdingen Moan
Nor
23:59:59.8639800
76
D 20
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
76
D 20
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
76
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)