Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2017-09-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
3:53:43.1402200
73.7p
2
Kennet Berglund
Axa SC
3:53:45.1402400
+2.100
73.7p
3
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
3:56:11.1417000
+2:28.14700
72.7p
4
Stefan Larsson
Magra IS
4:05:02.1470100
+11:19.67800
69.3p
5
Stefan Pettersson
Ufk
4:06:01.1476000
+12:18.73700
68.9p
6
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
4:08:40.1491900
+14:57.89600
68.0p
7
Frank-Tore Toresen
Bækkelagets SK
4:09:22.1496100
+15:39.93800
67.7p
8
Göran Klinga
Axa SC
4:13:36.1521500
+19:53.119200
66.3p
9
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
4:19:29.1556800
+25:46.154500
64.4p
10
Erik Johansson
Västerås Skidklubb
4:24:01.1584000
+30:18.181700
63.0p
11
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
4:24:51.1589000
+31:08.186700
62.7p
12
Lasse Skudal
Moss SK
4:25:45.1594400
+32:02.192100
62.5p
13
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
4:29:41.1618000
+35:58.215700
61.3p
14
Geir Brynhildsen
Holt IF
4:30:39.1623800
+36:56.221500
61.0p
15
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
4:31:27.1628600
+37:44.226300
60.8p
16
Olle Olsson
Torsby Löparklubb
4:32:19.1633800
+38:36.231500
60.6p
17
Jan Granlund
Västerås Skidklubb
4:34:17.1645600
+40:34.243300
60.0p
18
John Johannesen Moss
Moss SK
4:42:39.1695800
+48:56.293500
57.8p
19
Jonas Häger
Ryda SK
4:43:22.1700100
+49:39.297800
57.6p
20
Anders Furéh
OK Landehof
5:00:41.1804000
+1:06:58.401700
53.6p
21
Jan Løken
Skoppum IL
5:02:20.1813900
+1:08:37.411600
53.2p
22
Svein Erik Lillebo
Kvam IL
5:05:34.1833300
+1:11:51.431000
52.5p
23
Bjørn Sveum
Nordic Ski Team
5:06:57.1841600
+1:13:14.439300
52.2p
24
Gunnar Berge
Rustad IL
5:32:27.1994600
+1:38:44.592300
47.4p
25
Jan-olof Furehed
Stockholms RK
5:40:15.2041400
+1:46:32.639100
46.1p
26
Tomas Lundqvist
Vallsta SK
5:49:57.2099600
+1:56:14.697300
44.6p
27
Harri Skyttborn
Vålberg
6:22:03.2292200
+2:28:20.889900
40.2p
-
Per Olav Tveit
Moss SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)