Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skoklosterrullen
2017-09-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
51km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:07:06.762500
75.2p
2
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:07:10.762900
+4.300
75.1p
3
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:09:39.777800
+2:33.15200
73.7p
4
H 21
Anders Holmer
Stockholms RK
2:10:36.783500
+3:30.20900
73.2p
5
H 21
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
2:11:12.787100
+4:06.24500
72.8p
6
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:15:41.814000
+8:35.51400
70.4p
7
H 21
Martin Mickels
Bålsta SK
2:15:43.814200
+8:37.51600
70.4p
8
H 21
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:16:51.821000
+9:45.58400
69.8p
9
H 21
Kennet Berglund
Axa SC
2:17:50.826900
+10:44.64300
69.3p
10
H 21
Mikael Markstedt
Stockholms RK
2:18:51.833000
+11:45.70400
68.8p
11
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariestad
2:21:15.847400
+14:09.84800
67.6p
12
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens SK
2:21:21.848000
+14:15.85400
67.6p
13
H 21
Jonas Sjölin
Nacka Värmdö SK
2:21:22.848100
+14:16.85500
67.6p
14
H 21
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:21:24.848300
+14:18.85700
67.6p
15
H 21
Johan Klinga
Axa SC
2:21:25.848400
+14:19.85800
67.6p
16
H 21
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:27:19.883800
+20:13.121200
64.9p
17
H 21
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:28:24.890300
+21:18.127700
64.4p
18
H 21
Jesper Larsson
Väsby SK
2:28:46.892500
+21:40.129900
64.2p
19
H 21
Magnus Nygren
Axa SC
2:28:53.893200
+21:47.130600
64.2p
20
H 21
Magnus Ljung
Enhörna IF
2:29:22.896100
+22:16.133500
64.0p
21
H 21
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
2:30:43.904200
+23:37.141600
63.4p
22
H 21
Erik Sundén
Sundbybergs IK
2:30:44.904300
+23:38.141700
63.4p
23
H 21
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:31:16.907500
+24:10.144900
63.2p
24
H 21 Motion
Johan Olsson
Axa SC
2:33:36.921500
+26:30.158900
62.2p
25
H 21
Klas Carlsson
Ufk
2:39:27.956600
+32:21.194000
59.9p
26
H 21
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:41:40.969900
+34:34.207300
59.1p
27
H 21 Motion
Mattias Johansson
Sollentuna
2:41:41.970000
+34:35.207400
59.1p
28
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:42:50.976900
+35:44.214300
58.7p
29
H 21
Håkan Sandahl
Ccc1000
2:44:53.989200
+37:47.226600
57.9p
30
H 21
Magnus Karlsson
Axa SC
2:51:00.1025900
+43:54.263300
55.9p
31
H 21
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:51:08.1026700
+44:02.264100
55.8p
32
H 21
Mikael Mickels
Bålsta SK
2:51:22.1028100
+44:16.265500
55.8p
33
D 21
Karin Rådström
Enhörna IF
2:51:26.1028500
+44:20.265900
55.7p
34
D 21 Motion
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:51:36.1029500
+44:30.266900
55.7p
35
H 21
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:53:04.1038300
+45:58.275700
55.2p
36
H 21
Henrik Nyström
Ccc1000
3:00:07.1080600
+53:01.318000
53.0p
37
H 21
Henrik Tunér
Ccc1000
3:00:08.1080700
+53:02.318100
53.0p
38
H 21
Gustaf Johansson
Ccc1000
3:00:11.1081000
+53:05.318400
53.0p
39
H 21
Per-erik Larsson
Yuppie Ski Club
3:01:23.1088200
+54:17.325600
52.7p
40
H 21 Motion
Per Zetterberg
Järfälla SK
3:03:09.1098800
+56:03.336200
52.2p
41
H 21 Motion
Matti Nylund
Sigtuna OK
3:03:25.1100400
+56:19.337800
52.1p
42
H 21
Roger Lindqvist
Axa SC
3:08:01.1128000
+1:00:55.365400
50.8p
43
H 21 Motion
Oliver Leclerq
Axa SC
3:14:27.1166600
+1:07:21.404000
49.1p
44
D 21 Motion
Sofie Öhlin
Åre
3:22:50.1216900
+1:15:44.454300
47.1p
45
H 21
Romain Balieu
Stockholms RK
23:59:59.8639800
34km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Per Magnus Karlsson
Sigtuna OK
1:43:57.623600
60.8p
2
H 21 Motion
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
1:46:07.636600
+2:10.12900
59.6p
3
H 21 Motion
Henrik Alveskog
Täby
1:57:56.707500
+13:59.83800
53.6p
4
H 21 Motion
Anton Robertsson
Bålsta SK
2:08:34.771300
+24:37.147600
49.2p
5
D 21 Motion
Daniela Profir
Järfälla SK
2:13:17.799600
+29:20.175900
47.4p
6
H 21 Motion
Per Norman
Sigtuna OK
2:14:38.807700
+30:41.184000
46.9p
7
H 21 Motion
Per-Håkan Genberg
Stockholm
2:21:34.849300
+37:37.225600
44.6p
8
H 21 Motion
Anders Lindberg
Järfälla SK
2:25:11.871000
+41:14.247300
43.5p
9
H 21 Motion
Rolf Nilsson
Bålsta SK
2:29:07.894600
+45:10.270900
42.4p
17km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
47:13.283200
65.9p
2
H 17
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
48:29.290800
+1:16.7500
64.2p
3
H 17
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
51:47.310600
+4:34.27300
60.1p
4
H 21 Motion
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
51:48.310700
+4:35.27400
60.1p
5
H 17
Arvid Schön
Storvreta IK
54:57.329600
+7:44.46300
56.6p
6
H 21 Motion
Anders Thulin
Bålsta SK
57:25.344400
+10:12.61100
54.2p
7
D 21 Motion
Nina Rukala
Täby
1:01:30.368900
+14:17.85600
50.6p
8
H 21 Motion
Bengt Schön
Storvreta IK
1:05:40.393900
+18:27.110600
47.4p
6km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 13
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
18:41.112000
2
H 13
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
19:23.116200
+42.4100
3
H 13
Calle Eriksson
Bålsta SK
19:27.116600
+46.4500
4
H 13
Johan Thulin
Bålsta SK
19:31.117000
+50.4900
5
H 13
Alexander Helmin
Ärla IF
19:34.117300
+53.5200
6
H 13
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
19:45.118400
+1:04.6300
7
H 13
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
20:01.120000
+1:20.7900
8
D 11
Moa Söderqvist
Storvreta IK
20:09.120800
+1:28.8700
9
H 13
Felix Skelander
Bålsta SK
20:16.121500
+1:35.9400
10
H 11
Allan Wahlström
Bålsta SK
20:17.121600
+1:36.9500
11
H 13
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:15.139400
+4:34.27300
12
H 11
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
31:58.191700
+13:17.79600
13
H 13
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
13
H 11
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)