Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2017-08-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1217[
1
2
3
]
48km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Andreas Nygaard
Burfjord IL
1:41:36.609500
91.3p
1
H 21
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
1:41:36.609500
91.3p
3
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:41:37.609600
+1
91.2p
3
H 21
Aleksander Ek
Baerums Verk og Hauger if
1:41:37.609600
+1
91.2p
3
H 21
Morten Eide Pedersen
Lillehammer SK
1:41:37.609600
+1
91.2p
6
H 21
Vinjar Skogsholm
Åslia Skilag
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Ilya Chernousov
SKA
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Thomas Gifstad
Team Forever Nordic
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Anders Aukland
Oseberg Skilag
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Simon Andersson
Falun-Borlänge
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Stian Hoelgaard
Gjesdal Il
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
6
H 21
Vetle Thyli
Raufoss bedriftsidrettslag
1:41:38.609700
+2.100
91.2p
15
H 21
Alexis Jeannerod
Csrpontarlier
1:41:39.609800
+3.200
91.2p
15
H 21
Oskar Kardin
Östersund SK
1:41:39.609800
+3.200
91.2p
17
H 21
Anton Karlsson
Sockertoppen
1:41:40.609900
+4.300
91.2p
17
H 21
Torleif Syrstad
Lundamo Il
1:41:40.609900
+4.300
91.2p
17
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:41:40.609900
+4.300
91.2p
20
H 21
Kjetil Dammen
Rustad IL
1:41:41.610000
+5.400
91.2p
20
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:41:41.610000
+5.400
91.2p
20
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:41:41.610000
+5.400
91.2p
20
H 21
Johan Kjoelstad
Skogn IL
1:41:41.610000
+5.400
91.2p
24
H 21
Tord Asle Gjerdalen
Fossum IF
1:41:43.610200
+7.600
91.1p
25
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:42:22.614100
+46.4500
90.3p
26
H 21
Petter Northug
Strindheim IL
1:42:25.614400
+49.4800
90.2p
27
H 21
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
1:42:35.615400
+59.5800
90.0p
28
H 21
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
1:42:36.615500
+1:00.5900
90.0p
29
H 21
Marcus Ottosson
Ulricehamns IF
1:42:55.617400
+1:19.7800
89.6p
30
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
1:42:56.617500
+1:20.7900
89.6p
30
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:42:56.617500
+1:20.7900
89.6p
30
H 21
Fredrik Byström
Orsa
1:42:56.617500
+1:20.7900
89.6p
33
H 21
Markus Vuorela
Jamin Janne
1:42:57.617600
+1:21.8000
89.5p
33
H 21
Bruno Debertolis
Sci Nordico Sportful
1:42:57.617600
+1:21.8000
89.5p
33
H 21
Johannes Ringsby
Sk Bore
1:42:57.617600
+1:21.8000
89.5p
36
H 21
Lars Ove Aunli
Strindheim IL
1:43:06.618500
+1:30.8900
89.3p
37
H 21
Mats Breda
Sande Sportsklubb
1:44:32.627100
+2:56.17500
87.6p
38
H 21
Vokuev Ermil
Dynamo Club
1:44:39.627800
+3:03.18200
87.4p
38
H 21
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
1:44:39.627800
+3:03.18200
87.4p
40
H 21
Jimmie Johansson
AXA Sports Club
1:44:40.627900
+3:04.18300
87.4p
40
H 21
Kein Einaste
Joulu Skiclub
1:44:40.627900
+3:04.18300
87.4p
40
H 21
Anders Høst
Lyn Ski
1:44:40.627900
+3:04.18300
87.4p
40
H 21
Verneri Suhonen
Hollolan Urheilijat-46
1:44:40.627900
+3:04.18300
87.4p
44
H 21
Lauri Lepistö
Kouvolan Hiihtoseura
1:44:41.628000
+3:05.18400
87.4p
45
H 21
Anton Persson
Sk Bore
1:44:42.628100
+3:06.18500
87.4p
46
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:44:47.628600
+3:11.19000
87.3p
46
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:44:47.628600
+3:11.19000
87.3p
48
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF Skidklubb
1:44:48.628700
+3:12.19100
87.3p
49
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF Skidor
1:44:49.628800
+3:13.19200
87.2p
50
H 21
Vegard Vinje
Lyn Ski
1:45:45.634400
+4:09.24800
86.1p
51
H 21
John Kristian Dahl
Strindheim IL
1:45:48.634700
+4:12.25100
86.1p
51
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidor
1:45:48.634700
+4:12.25100
86.1p
53
H 21
Lukas Bauer
Dukla Liberec
1:45:50.634900
+4:14.25300
86.1p
54
H 21
Oscar Persson
Sk Bore
1:46:39.639800
+5:03.30200
85.1p
55
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:47:05.642400
+5:29.32800
84.6p
55
H 21
Michael Kuisle
Team Forever Nordic
1:47:05.642400
+5:29.32800
84.6p
57
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:47:16.643500
+5:40.33900
84.4p
58
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF
1:47:17.643600
+5:41.34000
84.4p
59
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:47:18.643700
+5:42.34100
84.4p
59
H 21
Adam Fellner
Fenix Ski Team Jesenik
1:47:18.643700
+5:42.34100
84.4p
59
H 21
Simon Hammer
Zweisimmen
1:47:18.643700
+5:42.34100
84.4p
59
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:47:18.643700
+5:42.34100
84.4p
59
H 21
Marius Danuser
SC Vaettis
1:47:18.643700
+5:42.34100
84.4p
64
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:47:29.644800
+5:53.35200
84.2p
65
H 21
Max Novak
Offerdals sk
1:48:39.651800
+7:03.42200
82.9p
66
H 21
Hans Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:48:42.652100
+7:06.42500
82.8p
67
H 21
Gabriel Thorn
Sk Bore
1:49:46.658500
+8:10.48900
81.7p
68
H 21
Simen Ramstad
Vind IL
1:50:04.660300
+8:28.50700
81.4p
69
H 21
Christoffer Lindvall
Ski Team Mäenpää
1:50:10.660900
+8:34.51300
81.3p
70
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:50:11.661000
+8:35.51400
81.3p
71
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
1:50:14.661300
+8:38.51700
81.2p
72
H 21
Rasmus Blom
Sk Bore
1:50:17.661600
+8:41.52000
81.2p
72
H 21
Fredrik Andrée
Bengtsfors Bois
1:50:17.661600
+8:41.52000
81.2p
74
H 21
Marius Svendsby
Tistedalen-Fl
1:50:18.661700
+8:42.52100
81.2p
75
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:51:23.668200
+9:47.58600
80.1p
76
H 21
Pontus Hermansson
Sk Bore
1:51:26.668500
+9:50.58900
80.0p
76
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:51:26.668500
+9:50.58900
80.0p
78
H 21
Filip Danielsson
Sk Bore
1:51:27.668600
+9:51.59000
80.0p
78
H 21
Fabian Schaad
Drusberg
1:51:27.668600
+9:51.59000
80.0p
80
H 21
Ivan Pavlov
Dynamo Club
1:51:28.668700
+9:52.59100
80.0p
81
H 21
Jonatan Engström
Borås SK
1:51:30.668900
+9:54.59300
79.9p
81
H 21
Robin Frost
Team Forever Nordic
1:51:30.668900
+9:54.59300
79.9p
81
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:51:30.668900
+9:54.59300
79.9p
84
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:51:32.669100
+9:56.59500
79.9p
84
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:51:32.669100
+9:56.59500
79.9p
86
H 21
Harald Treude
Team SV Lützel Rothaarsteig
1:51:33.669200
+9:57.59600
79.9p
87
H 21
Mart Põlluste
Tartu Suusaklubi
1:51:34.669300
+9:58.59700
79.9p
88
H 21
Andrrs Holmer
Stockholms RK
1:51:42.670100
+10:06.60500
79.7p
89
H 21
Joar Thele
Lyn Ski
1:52:04.672300
+10:28.62700
79.4p
90
H 21
Tor Olav Nesheim Hægeland
Rustad IL
1:52:22.674100
+10:46.64500
79.1p
91
H 21
Alexander Karlsson
IKF Mora SK
1:52:46.676500
+11:10.66900
78.7p
92
H 21
Ole-Martin Lid
Tomrefjord IL
1:52:48.676700
+11:12.67100
78.7p
92
H 21
Michal Vank
SK Skol Brno
1:52:48.676700
+11:12.67100
78.7p
94
H 21
Atle Smenes
Rustad IL
1:52:51.677000
+11:15.67400
78.6p
95
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:53:01.678000
+11:25.68400
78.5p
96
H 21
Hans-Edvard Bragvin Andresen
Trøsken IL
1:53:30.680900
+11:54.71300
78.0p
97
H 21
Stian Svendby
Lyn Ski
1:53:32.681100
+11:56.71500
78.0p
98
H 21
Øystein Solbjørg
Vestringen IL
1:53:33.681200
+11:57.71600
77.9p
99
H 21
Hannes Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:53:48.682700
+12:12.73100
77.7p
99
H 21
Ole-Jørgen Folkestad
Trøsken IL
1:53:48.682700
+12:12.73100
77.7p
101
H 21
Jonas Böhlmark
No club
1:53:50.682900
+12:14.73300
77.7p
102
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:53:51.683000
+12:15.73400
77.7p
103
H 21
Isac Holmström
IF Åland
1:53:55.683400
+12:19.73800
77.6p
104
H 21
Viktor Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:53:57.683600
+12:21.74000
77.6p
104
H 21
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:53:57.683600
+12:21.74000
77.6p
104
H 21
Andreas Viker
IK Stern
1:53:57.683600
+12:21.74000
77.6p
107
H 21
Alexander Loevik Nyheim
Tomrefjord IL
1:54:16.685500
+12:40.75900
77.3p
108
H 21
Bjørn Erik Langstein
Tomrefjord IL
1:54:30.686900
+12:54.77300
77.0p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:55:00
109
H 21
Aleksandr Shishpanov
Kllg
1:55:27.692600
+13:51.83000
76.2p
110
H 21
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:55:44.694300
+14:08.84700
75.9p
111
H 21
Andreas Lundh
Halmstad OK
1:55:45.694400
+14:09.84800
75.9p
112
H 21
Vegard Ødegården
Rustad IL
1:56:43.700200
+15:07.90600
75.0p
113
H 21
Tommy Bylund
Göteborgs SK
1:56:47.700600
+15:11.91000
75.0p
114
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
1:57:22.704100
+15:46.94500
74.5p
115
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:57:24.704300
+15:48.94700
74.4p
116
H 21
Johan Lintzén
No club
1:57:36.705500
+16:00.95900
74.3p
117
H 21
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
1:57:37.705600
+16:01.96000
74.3p
117
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
1:57:37.705600
+16:01.96000
74.3p
119
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:57:39.705800
+16:03.96200
74.2p
120
H 21
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:57:51.707000
+16:15.97400
74.1p
121
H 21
Erling Viljugrein Stølen
Lillehammer SK
1:57:54.707300
+16:18.97700
74.0p
122
H 21
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:58:16.709500
+16:40.99900
73.7p
123
H 21
Kenneth Berglund
AXA SC
1:58:18.709700
+16:42.100100
73.7p
124
H 21
Torbjörn Gustafsson
Borås Gif
1:58:22.710100
+16:46.100500
73.6p
125
H 21
Andreas Davidson
Borås SK
1:58:24.710300
+16:48.100700
73.6p
126
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:58:26.710500
+16:50.100900
73.6p
127
H 21
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
1:58:27.710600
+16:51.101000
73.5p
128
H 21
Christian Ragnar
Berga SOK
1:58:35.711400
+16:59.101800
73.4p
129
H 21
Petr Vlcek
No club
1:58:44.712300
+17:08.102700
73.3p
130
H 21
Martin Herbert
IFK Mora
1:58:51.713000
+17:15.103400
73.2p
131
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:59:05.714400
+17:29.104800
73.0p
132
H 21
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:59:12.715100
+17:36.105500
72.9p
133
H 21
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:59:16.715500
+17:40.105900
72.9p
134
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle SK
1:59:21.716000
+17:45.106400
72.8p
134
H 21
Ole-Henrik Lervik
Molde og Omegn IF - Ski
1:59:21.716000
+17:45.106400
72.8p
136
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
1:59:41.718000
+18:05.108400
72.5p
137
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:59:46.718500
+18:10.108900
72.4p
137
D 21
Katerina Smutná
No club
1:59:46.718500
+18:10.108900
72.4p
139
D 21
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SK
1:59:48.718700
+18:12.109100
72.4p
140
D 21
Laila Kveli
Team Swedemount Sportsclub
1:59:51.719000
+18:15.109400
72.4p
140
D 21
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
1:59:51.719000
+18:15.109400
72.4p
140
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:59:51.719000
+18:15.109400
72.4p
143
D 21
Lotta Udnes Weng
Nes Ski
1:59:54.719300
+18:18.109700
72.3p
144
H 21
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:59:56.719500
+18:20.109900
72.3p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:00:00
145
H 21
Niklas Hedin
Norrbärke SK
2:00:22.722100
+18:46.112500
71.9p
146
D 21
Sandra Olsson
Malungs if Skidor
2:00:26.722500
+18:50.112900
71.9p
147
H 21
Alexander Lundh
Halmstad OK
2:00:32.723100
+18:56.113500
71.8p
148
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:00:55.725400
+19:19.115800
71.5p
149
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:00:56.725500
+19:20.115900
71.5p
150
H 21
Magnus Kristiansen
Skiforeningen
2:01:02.726100
+19:26.116500
71.4p
151
H 21
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
2:01:09.726800
+19:33.117200
71.3p
152
H 21
Romain Balieu
Stockholms RK
2:01:12.727100
+19:36.117500
71.3p
153
H 21
Johan Olausson
Magra is
2:01:15.727400
+19:39.117800
71.2p
153
H 21
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:01:15.727400
+19:39.117800
71.2p
155
H 21
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
2:01:16.727500
+19:40.117900
71.2p
156
H 21
Anders Magnusson
IK Stern
2:01:33.729200
+19:57.119600
71.0p
157
H 21
Peter Eich
Sg.Oberammergau
2:01:34.729300
+19:58.119700
71.0p
157
H 21
Olle Frykfeldt
Ik Hakarpspojkarna
2:01:34.729300
+19:58.119700
71.0p
157
H 21
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:01:34.729300
+19:58.119700
71.0p
157
H 21
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:01:34.729300
+19:58.119700
71.0p
161
H 21
Dan Sundgren
Stockholms RK
2:01:35.729400
+19:59.119800
71.0p
161
H 21
Robert Olsson
Sk Bore
2:01:35.729400
+19:59.119800
71.0p
163
D 21
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
2:01:38.729700
+20:02.120100
70.9p
163
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
2:01:38.729700
+20:02.120100
70.9p
165
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:01:43.730200
+20:07.120600
70.9p
166
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
2:01:55.731400
+20:19.121800
70.7p
167
H 21
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:02:00.731900
+20:24.122300
70.6p
168
H 21
Lennart Romin
Gävle SK
2:02:04.732300
+20:28.122700
70.6p
169
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens ok
2:02:05.732400
+20:29.122800
70.6p
169
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde Skidklubb
2:02:05.732400
+20:29.122800
70.6p
171
H 21
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK Skidor
2:02:06.732500
+20:30.122900
70.6p
172
H 21
Richard Brankell
Mölndal Outdoor IF
2:02:12.733100
+20:36.123500
70.5p
173
H 21
Tobias Magnusson
Eds Sk
2:02:36.735500
+21:00.125900
70.2p
174
H 21
Tobias Johansson Lundmark
Ryda SK
2:03:17.739600
+21:41.130000
69.7p
175
H 21
Dan Efraimsson
Malungs IF
2:03:37.741600
+22:01.132000
69.4p
175
H 21
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:03:37.741600
+22:01.132000
69.4p
177
H 21
Jörgen Hugosson
Landsbro IF Skidor
2:03:39.741800
+22:03.132200
69.4p
177
H 21
Geir Hansen
Kyrksæterøra IL
2:03:39.741800
+22:03.132200
69.4p
177
H 21
Korel Machácen
No club
2:03:39.741800
+22:03.132200
69.4p
177
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:03:39.741800
+22:03.132200
69.4p
181
H 21
Richard Nylén
Magra is
2:03:41.742000
+22:05.132400
69.4p
182
H 21
David Jönsson
Ik Hakarpspojkarna
2:03:42.742100
+22:06.132500
69.3p
183
H 21
Jüri Vahar
Joulu Skiclub
2:03:43.742200
+22:07.132600
69.3p
184
H 21
Anders Persson
Trosabygdens ok
2:03:50.742900
+22:14.133300
69.2p
185
H 21
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:04:18.745700
+22:42.136100
68.9p
185
D 21
Amalie Olsen Honerud
Mjøndalen IF
2:04:18.745700
+22:42.136100
68.9p
187
D 21
Seraina Boner
SAS
2:04:21.746000
+22:45.136400
68.9p
188
H 21
Johan Ahlberg
Ryda SK
2:04:28.746700
+22:52.137100
68.8p
189
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:04:37.747600
+23:01.138000
68.7p
190
H 21 Motion
Viktor Renner
TSV Moenchroeden
2:04:39.747800
+23:03.138200
68.6p
190
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:04:39.747800
+23:03.138200
68.6p
190
H 21
Jan Östlund
Högbo GOIF
2:04:39.747800
+23:03.138200
68.6p
193
H 21
Johan Andersson
IK Stern
2:04:45.748400
+23:09.138800
68.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:05:00
194
D 21
Jessica Wirth
Team Forever Nordic
2:05:10.750900
+23:34.141300
68.3p
195
H 21
Jesper Larsson
Väsby SK
2:05:12.751100
+23:36.141500
68.2p
196
H 21
Lennart Holmström
IF Åland
2:05:15.751400
+23:39.141800
68.2p
197
H 21
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:05:23.752200
+23:47.142600
68.1p
198
H 21
Johan Klinga
AXA SC
2:05:24.752300
+23:48.142700
68.1p
199
H 21
Niklas Lagersson
KS
2:05:25.752400
+23:49.142800
68.1p
200
H 21
Steen Hinnum
Holte ski
2:05:27.752600
+23:51.143000
68.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:05:30.752900
+23:54.143300
68.0p
202
H 21 Motion
Gustav Karlsson
Linköping
2:05:41.754000
+24:05.144400
67.9p
203
H 21 Motion
Torgeir Haugen
Kvaløysletta Skilag
2:05:42.754100
+24:06.144500
67.9p
204
H 21 Motion
Anders Byström
No club
2:05:51.755000
+24:15.145400
67.8p
204
H 21 Motion
Marek Tokarczyk
Rytro
2:05:51.755000
+24:15.145400
67.8p
206
H 21 Motion
Mikael Nilsson
Linköpings Skidklubb
2:05:57.755600
+24:21.146000
67.7p
207
H 21
Heinrich Hau
Germany - SC Lanzenhain
2:06:09.756800
+24:33.147200
67.5p
208
H 21
Andreas Järnberg
IK Nocout.Se
2:06:20.757900
+24:44.148300
67.4p
209
H 21
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:06:24.758300
+24:48.148700
67.4p
210
H 21
Jeppe Mordhorst
Københavns Skiklub (Ks)
2:06:26.758500
+24:50.148900
67.3p
211
H 21
Mikael Jacobsen
Rold Skov Skiklub
2:06:27.758600
+24:51.149000
67.3p
212
H 21
Felix Kappelberger
SC Aising-Pang
2:06:33.759200
+24:57.149600
67.3p
213
H 21
Jørgen Stensløkken
Strandbygda IL
2:06:47.760600
+25:11.151000
67.1p
214
H 21 Motion
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
2:06:51.761000
+25:15.151400
67.0p
215
H 21
Martin Danklint
Tranemo IF Skidklubb
2:06:53.761200
+25:17.151600
67.0p
216
H 21
Ulrik Karlsson
Motala AIF SK
2:06:56.761500
+25:20.151900
67.0p
217
H 21
Isak Mankert
IK Stern
2:07:09.762800
+25:33.153200
66.8p
218
H 21
Jörgen Henriksson
Eds Sk
2:07:10.762900
+25:34.153300
66.8p
219
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:07:15.763400
+25:39.153800
66.8p
220
H 21
Jacob Bilgrav
Holte ski
2:07:16.763500
+25:40.153900
66.8p
221
H 21
Alexander Blom
Högsäters SK
2:07:19.763800
+25:43.154200
66.7p
222
H 21
Jonas Nilsson
Roslagsbro If
2:07:20.763900
+25:44.154300
66.7p
223
H 21
Lars Hemma
Brøttum IL
2:07:24.764300
+25:48.154700
66.7p
224
H 21
Jonas Sjölin
Nässjö SF
2:07:34.765300
+25:58.155700
66.5p
225
H 21
Daniel Ehn
Norbergs SK
2:07:35.765400
+25:59.155800
66.5p
226
H 21
Johannes Nyberg
AXA
2:07:36.765500
+26:00.155900
66.5p
227
H 21
Erik Ubberg
IK Stern
2:07:43.766200
+26:07.156600
66.4p
228
H 21 Motion
Henrik Fihn
No club
2:07:57.767600
+26:21.158000
66.3p
229
H 21
Atle Fischer
Opil
2:07:58.767700
+26:22.158100
66.3p
230
H 21
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:07:59.767800
+26:23.158200
66.3p
231
H 21
Stefan Larsson
Magra is
2:08:04.768300
+26:28.158700
66.2p
232
H 21
Fredrik Kahnberg
ÅF SK
2:08:25.770400
+26:49.160800
66.0p
233
H 21
Eskil Mattsson
IK Stern
2:08:27.770600
+26:51.161000
65.9p
234
H 21
Max Bergström
Orsa SK
2:08:29.770800
+26:53.161200
65.9p
235
D 21
Terhi Pollari
Ski Team Mäenpää
2:08:45.772400
+27:09.162800
65.7p
235
H 21
John Einar Jørgenvåg
Nanset IF
2:08:45.772400
+27:09.162800
65.7p
237
H 21
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:08:52.773100
+27:16.163500
65.7p
238
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:08:53.773200
+27:17.163600
65.6p
239
H 21
Mads Novik Nilsen
Hamar SK
2:08:57.773600
+27:21.164000
65.6p
240
D 21
Rahel Imoberdorf
SAS
2:08:58.773700
+27:22.164100
65.6p
241
H 21
Fredrik Björk
Ik Rex
2:09:16.775500
+27:40.165900
65.4p
242
D 21
Heidi Widmer
SAS Bern
2:09:29.776800
+27:53.167200
65.2p
243
H 21 Motion
Stanislaw Gasienica
Rytro
2:09:31.777000
+27:55.167400
65.2p
244
H 21
Holger Weiss
SC Kelkheim
2:09:38.777700
+28:02.168100
65.1p
245
H 21 Motion
Elin Vedin
Sundsvall OK
2:09:39.777800
+28:03.168200
65.1p
246
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals AIS
2:09:46.778500
+28:10.168900
65.1p
247
H 21
Lars Furuseth
Oseberg Skilag
2:09:47.778600
+28:11.169000
65.0p
248
D 21
Karoline Næss
Bjerke IL
2:09:48.778700
+28:12.169100
65.0p
249
H 21
Roger Johansson
OK Vargen
2:09:50.778900
+28:14.169300
65.0p
249
H 21
Henning Skilbred
Opil
2:09:50.778900
+28:14.169300
65.0p
251
H 21
Henrik Brøvig
Oppegård IL
2:09:52.779100
+28:16.169500
65.0p
252
H 21
Göran Andersson
Strömtorps ik
2:09:56.779500
+28:20.169900
64.9p
252
H 21
Carlos Lannes
Club Montaña Guardia Civil
2:09:56.779500
+28:20.169900
64.9p
254
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:10:02.780100
+28:26.170500
64.9p
255
H 21
Carl Lönnbark
AXA SC
2:10:03.780200
+28:27.170600
64.9p
256
H 21
Mats-Erik Larsson
Ryda SK
2:10:14.781300
+28:38.171700
64.7p
257
H 21
Ulf Lövgren
Volvo if
2:10:18.781700
+28:42.172100
64.7p
258
H 21
Morgan Åkesson
Stora Skedvi ik
2:10:27.782600
+28:51.173000
64.6p
259
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:10:29.782800
+28:53.173200
64.6p
259
H 21
Daniel Fredriksson
AXA Sports Club
2:10:29.782800
+28:53.173200
64.6p
261
H 21
Göran Klinga
AXA SC
2:10:32.783100
+28:56.173500
64.5p
262
H 21
Markus Qvarnström
Ik Hakarpspojkarna
2:10:33.783200
+28:57.173600
64.5p
263
H 21
Bengt Bern
FK Herkules
2:10:39.783800
+29:03.174200
64.5p
264
H 21 Motion
Johan Korsvik
Junosuando IK
2:10:53.785200
+29:17.175600
64.3p
265
H 21
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:10:57.785600
+29:21.176000
64.3p
266
H 21
Vladimir Korolev
Volkusha
2:10:59.785800
+29:23.176200
64.3p
267
H 21
Johan Käll
No club
2:11:07.786600
+29:31.177000
64.2p
268
H 21 Motion
John Junker
Norrbärke SK
2:11:11.787000
+29:35.177400
64.1p
269
H 21
Niclas Persson
Högsäters GF
2:11:15.787400
+29:39.177800
64.1p
270
H 21
Jiri Fisnar
No club
2:11:18.787700
+29:42.178100
64.1p
270
H 21
Morten E Lund
Hamar SK
2:11:18.787700
+29:42.178100
64.1p
272
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:11:29.788800
+29:53.179200
63.9p
273
H 21
Martin Clément
København SK
2:11:31.789000
+29:55.179400
63.9p
274
H 21
Niklas Hedberg
Naprapat Walle SK
2:11:36.789500
+30:00.179900
63.9p
275
H 21
Jose Enrique Acero Vera
Acero Vera Bajo Cero
2:11:40.789900
+30:04.180300
63.8p
276
H 21
Jonatan Carlsson
Lidköpings VSK
2:11:46.790500
+30:10.180900
63.8p
277
H 21
Kent Persson
Roslagsbro If
2:11:47.790600
+30:11.181000
63.7p
278
H 21
Per-Anders Gustafsson
Borås Gif
2:11:50.790900
+30:14.181300
63.7p
279
H 21
Martin Eriksson
Lima IF
2:11:54.791300
+30:18.181700
63.7p
280
H 21
Casper Wakefield
SKL - Leksand
2:11:56.791500
+30:20.181900
63.6p
281
H 21 Motion
Johan Olsson
No club
2:11:57.791600
+30:21.182000
63.6p
282
H 21
Yury Antokhin
Orsha Skimarathon
2:12:06.792500
+30:30.182900
63.5p
283
H 21
Arne Johansson
Räddningstjänstens IF
2:12:14.793300
+30:38.183700
63.5p
284
H 21 Motion
Peter Davidsson
JMs PF
2:12:21.794000
+30:45.184400
63.4p
285
H 21
Christer Hördell
Stockholms RK
2:12:41.796000
+31:05.186400
63.2p
286
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:12:51.797000
+31:15.187400
63.1p
287
H 21
Stefan Johansson
Räddningstjänstens IF
2:12:57.797600
+31:21.188000
63.0p
288
H 21
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:12:58.797700
+31:22.188100
63.0p
289
H 21 Motion
Peter Mårtensson
AXA Sports Club
2:13:00.797900
+31:24.188300
63.0p
290
H 21 Motion
Johnny Løvstad
No club
2:13:13.799200
+31:37.189600
62.8p
291
H 21
Dan Wallerman
Ingarö IF
2:13:35.801400
+31:59.191800
62.6p
292
H 21 Motion
Herman Paus
Team Asker-Asker Skiklubb
2:13:40.801900
+32:04.192300
62.6p
293
H 21 Motion
Martin Konkell
Enebybergs IF
2:13:41.802000
+32:05.192400
62.6p
294
H 21
Joakim Viker
IK Stern
2:13:42.802100
+32:06.192500
62.5p
295
H 21 Motion
Magnus Ljung
Enhörna IF
2:13:43.802200
+32:07.192600
62.5p
296
H 21 Motion
Gustaf Nylén
No club
2:13:45.802400
+32:09.192800
62.5p
296
H 21
Tobias Arvidsson
IF Ski Team Skåne
2:13:45.802400
+32:09.192800
62.5p
298
H 21
Anders Thorin
Hindås sk
2:13:50.802900
+32:14.193300
62.5p
299
H 21
Ulf Uddbäck
Gävle Skidkamrater
2:13:59.803800
+32:23.194200
62.4p
299
H 21
Ola Andreassen
Opil
2:13:59.803800
+32:23.194200
62.4p
299
H 21
Per Kristian Helland
Storebrand Sport
2:13:59.803800
+32:23.194200
62.4p
302
H 21
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:14:00.803900
+32:24.194300
62.4p
302
H 21
Johan Walfridsson
Garphyttans IF
2:14:00.803900
+32:24.194300
62.4p
304
H 21
Mikael Åström
Ronneby OK
2:14:11.805000
+32:35.195400
62.3p
305
H 21
Stefan Elfström
IK Stern
2:14:20.805900
+32:44.196300
62.2p
306
H 21
Fredrik Johansson
Norrbärke SK
2:14:24.806300
+32:48.196700
62.1p
307
H 21
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
2:14:38.807700
+33:02.198100
62.0p
308
H 21 Motion
Mikael Karlsson
No club
2:14:39.807800
+33:03.198200
62.0p
309
H 21
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:14:41.808000
+33:05.198400
61.9p
310
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK Skidor
2:14:45.808400
+33:09.198800
61.9p
311
H 21 Motion
Göran Johansson
Magra is
2:14:47.808600
+33:11.199000
61.9p
312
H 21
Peter Ravn Brinck
København SK
2:14:51.809000
+33:15.199400
61.8p
313
H 21
Erik Annerstedt
IK Stern
2:14:59.809800
+33:23.200200
61.8p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:15:00
314
H 21
Morten Lander
København SK
2:15:01.810000
+33:25.200400
61.7p
315
H 21
Michael Edberg
Sk Hylte
2:15:02.810100
+33:26.200500
61.7p
316
H 21
Pierre Björkli
Borås SK
2:15:03.810200
+33:27.200600
61.7p
317
H 21
Björn Tjällgren
Nordisk Skidallians
2:15:04.810300
+33:28.200700
61.7p
317
H 21
Ragnar Andresen
Froland IL
2:15:04.810300
+33:28.200700
61.7p
319
H 21
Jes Knudsen
Holte Ski
2:15:07.810600
+33:31.201000
61.7p
320
H 21
Dag Rune Bekkemellem
Njård
2:15:18.811700
+33:42.202100
61.6p
321
H 21 Motion
Christian Helgesen
No club
2:15:24.812300
+33:48.202700
61.5p
321
H 21 Motion
Gunnar Atterås
Kjelsås Langrenn
2:15:24.812300
+33:48.202700
61.5p
323
H 21
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:15:28.812700
+33:52.203100
61.5p
324
H 21 Motion
Peter Trumf
Stockholms RK
2:15:38.813700
+34:02.204100
61.4p
325
H 21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:15:50.814900
+34:14.205300
61.3p
326
H 21
Mikalai Hurin
Orsha Skimarathon
2:16:05.816400
+34:29.206800
61.1p
327
H 21 Motion
Albin Ankarhamn
IK Stern
2:16:08.816700
+34:32.207100
61.1p
328
H 21
David Ranfalk
IK Stern
2:16:09.816800
+34:33.207200
61.1p
329
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:16:10.816900
+34:34.207300
61.1p
330
H 21 Motion
Krister Hellden
SK Granan
2:16:16.817500
+34:40.207900
61.0p
330
H 21
Johan Fornander
Ik Rex
2:16:16.817500
+34:40.207900
61.0p
332
D 21
Katerina Mondlova
Ski Klub Sumava
2:16:17.817600
+34:41.208000
61.0p
332
H 21
Christoffer Risebrandt
Främmestads IK
2:16:17.817600
+34:41.208000
61.0p
334
H 21
Jens Nørlay
No club
2:16:18.817700
+34:42.208100
61.0p
335
D 21
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:16:23.818200
+34:47.208600
60.9p
336
H 21 Motion
Hans Petter Stenberg
Stenberg Family Sportclub Mysen
2:16:32.819100
+34:56.209500
60.9p
337
H 21
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:16:36.819500
+35:00.209900
60.8p
337
H 21
Fredrik Larsson
Lidköpings VSK
2:16:36.819500
+35:00.209900
60.8p
339
H 21
Niklas Solsjö
IFK Skövde Skidklubb
2:16:49.820800
+35:13.211200
60.7p
340
H 21
Jerzy Krol
IF Ski Team Skåne
2:16:54.821300
+35:18.211700
60.6p
341
H 21 Motion
Henrik Dellborg
IK Stern
2:16:58.821700
+35:22.212100
60.6p
342
H 21 Motion
Timmy Nordli
Trøsken IL
2:17:00.821900
+35:24.212300
60.6p
342
H 21 Motion
Mårten Johansson
Falköpings AIK Skidor
2:17:00.821900
+35:24.212300
60.6p
344
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:17:04.822300
+35:28.212700
60.5p
345
H 21
Ronnie Branteström
Ik Rex
2:17:08.822700
+35:32.213100
60.5p
346
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Norbergs SK
2:17:11.823000
+35:35.213400
60.5p
347
H 21
Mikael Forsberg
No club
2:17:14.823300
+35:38.213700
60.5p
348
H 21 Motion
Rickard Stark
Lekeryds Svartorps sk
2:17:15.823400
+35:39.213800
60.4p
349
H 21
André Olofsson
CT Triathlon
2:17:17.823600
+35:41.214000
60.4p
350
H 21
Tore Tajet
Møller BIL
2:17:26.824500
+35:50.214900
60.3p
350
H 21
Jens Petter Hegseth
Oil
2:17:26.824500
+35:50.214900
60.3p
352
H 21
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:17:27.824600
+35:51.215000
60.3p
353
H 21
Viktor Mazko
SF Vershina
2:17:29.824800
+35:53.215200
60.3p
354
H 21 Motion
Mårten Svensson
Bovallstrand Skidklubb
2:17:56.827500
+36:20.217900
60.1p
355
H 21 Motion
Lucas Martinsson
No club
2:17:57.827600
+36:21.218000
60.0p
355
H 21 Motion
Jonny Persson
No club
2:17:57.827600
+36:21.218000
60.0p
357
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:18:10.828900
+36:34.219300
59.9p
358
H 21 Motion
Magnus Svensson
SOK 68
2:18:17.829600
+36:41.220000
59.9p
359
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
2:18:18.829700
+36:42.220100
59.8p
360
D 21
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:18:19.829800
+36:43.220200
59.8p
360
H 21 Motion
Hans Johansson
IK Jarl Rättvik
2:18:19.829800
+36:43.220200
59.8p
362
H 21 Motion
Gustav Ydén
Östersunds Skidlöpareklubb
2:18:22.830100
+36:46.220500
59.8p
363
H 21 Motion
Jörgen Sörqvist
Atea IFF
2:18:23.830200
+36:47.220600
59.8p
364
H 21 Motion
Bo Lundgren
Åmåls OK
2:18:25.830400
+36:49.220800
59.8p
365
H 21 Motion
Torbjörn Andersson
Tidaholms SOK Sisu
2:18:26.830500
+36:50.220900
59.8p
365
H 21 Motion
Jonas Friedländer
No club
2:18:26.830500
+36:50.220900
59.8p
367
H 21 Motion
Erik Lundberg
AXA SC
2:18:27.830600
+36:51.221000
59.8p
368
H 21
Lars Tegenfeldt
Göteborgs Polismäns IF
2:18:28.830700
+36:52.221100
59.8p
369
H 21
Michael Larsson
Säffle Skidklubb
2:18:29.830800
+36:53.221200
59.7p
370
H 21 Motion
John Arne Johannesen
Moss SK
2:18:30.830900
+36:54.221300
59.7p
371
H 21 Motion
Marius Kaspersen
Drammen Norway
2:18:31.831000
+36:55.221400
59.7p
371
H 21
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:18:31.831000
+36:55.221400
59.7p
373
H 21 Motion
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:18:51.833000
+37:15.223400
59.5p
373
H 21
Jari Toivanen
Västerås Skidklubb
2:18:51.833000
+37:15.223400
59.5p
375
H 21
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:18:52.833100
+37:16.223500
59.5p
376
H 21
Patrik Malmberg
Kristianstadspolisen Idrotts och Skyttef
2:18:54.833300
+37:18.223700
59.5p
377
H 21
Arve Rønning
Skiforeningen i Oslo og Akershus
2:19:04.834300
+37:28.224700
59.4p
378
D 21
Ladina Meier-Ruge
SC Obergoms
2:19:06.834500
+37:30.224900
59.4p
379
H 21 Motion
Johan Ohlsson
AXA SC
2:19:23.836200
+37:47.226600
59.2p
380
H 21
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:19:28.836700
+37:52.227100
59.2p
381
H 21 Motion
Niklas Blom
No club
2:19:29.836800
+37:53.227200
59.2p
382
D 21
Olga Postnova
Kllg
2:19:31.837000
+37:55.227400
59.2p
383
H 21
Janne Huhtala
AXA Sports Club
2:19:33.837200
+37:57.227600
59.2p
384
H 21 Motion
Per Söderberg
No club
2:19:39.837800
+38:03.228200
59.1p
384
H 21
Harald Amundsen
Skiforeningen
2:19:39.837800
+38:03.228200
59.1p
386
H 21 Motion
Lasse Skudal
Moss Skiklubb
2:19:51.839000
+38:15.229400
59.0p
387
H 21 Motion
Magnus Glännå
No club
2:19:52.839100
+38:16.229500
59.0p
388
H 21
Marcus Bergman
No club
2:19:53.839200
+38:17.229600
59.0p
389
H 21
Christoffer Lomberg
Broby Goif
2:19:54.839300
+38:18.229700
59.0p
390
H 21
Per Lagerström
Västerås Skidklubb
2:20:01.840000
+38:25.230400
58.9p
391
H 21 Motion
Leif Dybvig
Fenstad Sports Klub
2:20:29.842800
+38:53.233200
58.6p
392
H 21 Motion
Pär Ankarhamn
IK Stern
2:20:33.843200
+38:57.233600
58.6p
393
H 21 Motion
Leif Hansson
OK Alehof
2:20:36.843500
+39:00.233900
58.6p
394
H 21
Edward Mucha
Rytro
2:20:55.845400
+39:19.235800
58.4p
395
H 21
Jonathan Backlund
Räddningstjänstens IF
2:20:57.845600
+39:21.236000
58.4p
396
H 21 Motion
Tobias Wärme
Roslagsbro If
2:20:58.845700
+39:22.236100
58.4p
397
H 21
Michael Nilsson
Sya SK
2:21:09.846800
+39:33.237200
58.3p
398
H 21
Christian Snar
Vallsta sk
2:21:29.848800
+39:53.239200
58.1p
399
H 21
Ralf Barocke
TSV Mönchröden
2:21:40.849900
+40:04.240300
58.0p
400
H 21 Motion
Christian Svensson
OK Skogsvargarna
2:21:46.850500
+40:10.240900
58.0p
401
H 21
Linus Wallden
Nässjö SF
2:21:50.850900
+40:14.241300
57.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Joakim Matti
Soppero Sameförening
2:21:53.851200
+40:17.241600
57.9p
403
H 21 Motion
Marcus Ekermo
Stockholms Rullskidklubb
2:22:08.852700
+40:32.243100
57.8p
404
H 21
Bengt Lindén
Sundbyberg
2:22:10.852900
+40:34.243300
57.8p
405
H 21
Jørn Eriksen
Skagerak Sportsklubb
2:22:14.853300
+40:38.243700
57.7p
406
H 21
Jouni Rantala
Kangasalan Kisa
2:22:16.853500
+40:40.243900
57.7p
407
H 21
Sören Skålberg
IK Stern
2:22:24.854300
+40:48.244700
57.6p
408
H 21
Tom Petersen
IF Ski Team Skåne
2:22:31.855000
+40:55.245400
57.6p
409
H 21
Anders Wadman
No club
2:22:33.855200
+40:57.245600
57.6p
409
H 21
Ljot Strömseng
IK Stern
2:22:33.855200
+40:57.245600
57.6p
411
H 21 Motion
Sune Uddén
Bengtsfors Bois
2:22:39.855800
+41:03.246200
57.5p
412
H 21 Motion
Ulf Stenman
No club
2:22:47.856600
+41:11.247000
57.4p
413
H 21 Motion
Tony Christersson
Lenhovda IF
2:22:48.856700
+41:12.247100
57.4p
413
H 21
Mats Berggren
Ufk
2:22:48.856700
+41:12.247100
57.4p
415
H 21
Johan Päivärinta
Borgstena IF
2:22:54.857300
+41:18.247700
57.4p
416
H 21 Motion
Lasse Olsson
Arvika is
2:23:17.859600
+41:41.250000
57.2p
417
H 21 Motion
Marcus Andersson
Hermansby IF
2:23:18.859700
+41:42.250100
57.2p
418
H 21 Motion
Christian Eriksson
Hestra IF
2:23:19.859800
+41:43.250200
57.2p
419
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:23:27.860600
+41:51.251000
57.1p
420
H 21
Airat Fahrutdinov
Estonian Railway Sports Club
2:23:28.860700
+41:52.251100
57.1p
421
H 21
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:23:29.860800
+41:53.251200
57.1p
422
H 21
Anders Green
Tunafors sk
2:23:34.861300
+41:58.251700
57.0p
423
H 21 Motion
Tor-Christian Nygren
Baerums Verk og Hauger if
2:23:38.861700
+42:02.252100
57.0p
424
D 21
Magdalena Maierhofer
SC Leogang
2:23:47.862600
+42:11.253000
56.9p
425
H 21
David Schäfer
TSV Mönchröden
2:23:57.863600
+42:21.254000
56.8p
426
H 21 Motion
Peter Persson
No club
2:24:04.864300
+42:28.254700
56.8p
427
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
2:24:09.864800
+42:33.255200
56.7p
428
H 21 Motion
Michal Rolski
No club
2:24:17.865600
+42:41.256000
56.7p
429
H 21 Motion
Per Värmsjö
Hindås Skidklubb
2:24:25.866400
+42:49.256800
56.6p
429
H 21
Tobias Persson
IFK Mora SK
2:24:25.866400
+42:49.256800
56.6p
429
H 21
Lars Alfredsson
Härlövs IF
2:24:25.866400
+42:49.256800
56.6p
432
H 21
Inge Solberg
Opil
2:24:28.866700
+42:52.257100
56.6p
433
H 21 Motion
Mogens Hedengran
Holte Skiklub
2:24:39.867800
+43:03.258200
56.5p
434
H 21 Motion
Kjell Johnsen
Tromsø Skiklubb Langrenn
2:24:41.868000
+43:05.258400
56.5p
435
H 21 Motion
Jesús Beltran De Lubiano
No Club
2:24:44.868300
+43:08.258700
56.4p
436
H 21 Motion
Gunnar Lefsaker
No club
2:24:48.868700
+43:12.259100
56.4p
437
H 21
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:24:51.869000
+43:15.259400
56.4p
437
H 21
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
2:24:51.869000
+43:15.259400
56.4p
439
H 21
Lars Jonasson
Uddevalla IS
2:24:52.869100
+43:16.259500
56.4p
440
H 21
Johan Moreau
(Blank)
2:24:54.869300
+43:18.259700
56.4p
441
H 21 Motion
Otto Strandvig
Holte ski
2:24:56.869500
+43:20.259900
56.3p
442
H 21
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:24:58.869700
+43:22.260100
56.3p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:25:00
443
H 21
Pål Bratlien
Nordea
2:25:03.870200
+43:27.260600
56.3p
444
H 21 Motion
Gustaf Olsson
No club
2:25:07.870600
+43:31.261000
56.3p
445
H 21
Petter Wiberg
Uppsala SLK
2:25:19.871800
+43:43.262200
56.2p
446
H 21 Motion
Morten Karlsen
Kjelsås
2:25:42.874100
+44:06.264500
56.0p
447
H 21 Motion
Thomas Tähkänen
Uddevalla IS
2:25:45.874400
+44:09.264800
55.9p
448
H 21 Motion
Per Åkeflo
AXA
2:25:58.875700
+44:22.266100
55.8p
449
H 21 Motion
Andreas Ireholm
No club
2:26:11.877000
+44:35.267400
55.7p
450
H 21 Motion
Rune Hedman
No club
2:26:16.877500
+44:40.267900
55.7p
450
H 21 Motion
Björn Åkerström
IK Stern
2:26:16.877500
+44:40.267900
55.7p
452
H 21 Motion
Markus Boltorp
Eds Sk
2:26:40.879900
+45:04.270300
55.5p
453
H 21 Motion
Thomas Bratt
No club
2:26:47.880600
+45:11.271000
55.4p
454
H 21
Fredrik Windell
Borås SK
2:26:54.881300
+45:18.271700
55.4p
455
H 21 Motion
Andreas Hult
No club
2:26:55.881400
+45:19.271800
55.4p
456
H 21
Björn Holm
Sya SK
2:27:03.882200
+45:27.272600
55.3p
457
H 21 Motion
Robin Larsen
Intersport IF
2:27:05.882400
+45:29.272800
55.3p
458
H 21 Motion
Stefan Santesson
Ski Team Skåne
2:27:10.882900
+45:34.273300
55.3p
459
H 21
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:27:15.883400
+45:39.273800
55.2p
460
H 21 Motion
Kenneth Enerstedt
Tsok Trollhättan
2:27:18.883700
+45:42.274100
55.2p
461
H 21
Kent Skogsund
Västerås Skidklubb
2:27:30.884900
+45:54.275300
55.1p
462
H 21
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:27:33.885200
+45:57.275600
55.1p
463
H 21 Motion
Einar Sivertsen
Rygene i.l
2:27:45.886400
+46:09.276800
55.0p
464
H 21
Peter Gustafsson
Räddningstjänsten Norra Älvsborg
2:27:46.886500
+46:10.276900
55.0p
465
H 21 Motion
Jörgen Johansson
Trollhättan sok
2:27:48.886700
+46:12.277100
55.0p
466
H 21 Motion
Kåre Rønhede
København Skiklub
2:27:51.887000
+46:15.277400
54.9p
467
H 21 Motion
Heiko Metze
IK Stern
2:28:00.887900
+46:24.278300
54.9p
468
H 21 Motion
Patrik Creutzberg
OK Gränsen
2:28:14.889300
+46:38.279700
54.7p
469
H 21
Jimmy Schiöld
AXA SC
2:28:15.889400
+46:39.279800
54.7p
470
H 21
Anders Larsson
AXA SC
2:28:22.890100
+46:46.280500
54.7p
471
H 21
Thomas Adolfsson
Hindås sk
2:28:27.890600
+46:51.281000
54.6p
471
H 21
Marcus Kartberg
Hindås sk
2:28:27.890600
+46:51.281000
54.6p
473
H 21 Motion
Karl-Magnus Berglund
OK Kroppefjäll
2:28:30.890900
+46:54.281300
54.6p
474
H 21
Jakob Dannemark
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:28:32.891100
+46:56.281500
54.6p
475
H 21 Motion
Göran Holmsten
Västerås Skidklubb
2:28:34.891300
+46:58.281700
54.6p
476
H 21 Motion
Fredrik Jakobsson
Rigmor if
2:28:39.891800
+47:03.282200
54.6p
477
H 21
Andreas Fredriksson
No club
2:28:40.891900
+47:04.282300
54.5p
478
D 21 Motion
Ingela Carlsson
Bullarens Goif
2:28:43.892200
+47:07.282600
54.5p
479
H 21 Motion
Anders Holmkvist
OK Skogsvargarna
2:28:51.893000
+47:15.283400
54.5p
480
H 21 Motion
Jim Törnfeldt
Uddevalla SK
2:28:58.893700
+47:22.284100
54.4p
481
H 21
Per Andersson
Trollhättans SOK
2:29:02.894100
+47:26.284500
54.4p
482
H 21 Motion
Patrik Hylander
IK Högaborgs Atleter
2:29:06.894500
+47:30.284900
54.3p
483
H 21 Motion
Rikard Nedar
GKN Aerospace FF
2:29:09.894800
+47:33.285200
54.3p
484
H 21 Motion
Mark Obers
No club
2:29:10.894900
+47:34.285300
54.3p
485
H 21
Jan Løken
Skoppum IL
2:29:14.895300
+47:38.285700
54.3p
486
H 21 Motion
Erik Karlsson
No club
2:29:17.895600
+47:41.286000
54.3p
487
H 21 Motion
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:29:29.896800
+47:53.287200
54.2p
488
H 21 Motion
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:29:33.897200
+47:57.287600
54.1p
488
H 21
Krister Kvist
Ifk Helsingborg
2:29:33.897200
+47:57.287600
54.1p
490
H 21 Motion
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:29:37.897600
+48:01.288000
54.1p
490
H 21
Emil Andersson
If Hallby SOK
2:29:37.897600
+48:01.288000
54.1p
492
H 21 Motion
Lars Persson
Brattås CK
2:29:40.897900
+48:04.288300
54.1p
493
H 21 Motion
Torgny Billevik
IK Nocout.Se
2:29:47.898600
+48:11.289000
54.0p
494
H 21 Motion
Olof Borgmalm
AXA Sports Club
2:29:49.898800
+48:13.289200
54.0p
495
H 21
Knut Lyngar
Oppegaard Il
2:29:52.899100
+48:16.289500
54.0p
496
H 21 Motion
Stefan Söllvander
No club
2:30:03.900200
+48:27.290600
53.9p
497
H 21 Motion
Jonas Lundgren
Alehof
2:30:12.901100
+48:36.291500
53.8p
498
H 21
Niklas Eriksson
If Hallby SOK
2:30:16.901500
+48:40.291900
53.8p
499
H 21 Motion
Magnus Erlingmark
No club
2:30:25.902400
+48:49.292800
53.7p
500
H 21 Motion
Mattia Pazzola
No club
2:30:35.903400
+48:59.293800
53.7p
Visar resultat 1 till 500 av 1217[
1
2
3
]