Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rullskidgalejet
2017-06-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
43km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
John Wiklund
Stockholms RK
1:41:23.608200
79.6p
2
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:41:25.608400
+2.100
79.5p
3
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:41:29.608800
+6.500
79.5p
4
Anders Holmer
Stockholms RK
1:41:31.609000
+8.700
79.4p
5
Claes Steimert
Stockholms RK
1:41:38.609700
+15.1400
79.3p
5
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:41:38.609700
+15.1400
79.3p
7
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:41:40.609900
+17.1600
79.3p
8
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
1:47:00.641900
+5:37.33600
74.3p
9
Kennet Berglund
Axa SC
1:47:55.647400
+6:32.39100
73.5p
10
Fredrik Björck
IK Rex
1:47:57.647600
+6:34.39300
73.4p
11
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
1:47:59.647800
+6:36.39500
73.4p
12
Mikael Markstedt
Stockholms RK
1:48:00.647900
+6:37.39600
73.4p
13
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:48:03.648200
+6:40.39900
73.4p
14
Adam Steen
Axa SC
1:48:08.648700
+6:45.40400
73.3p
15
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:49:59.659800
+8:36.51500
71.7p
16
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:50:28.662700
+9:05.54400
71.3p
17
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
1:52:42.676100
+11:19.67800
69.6p
18
Romain Balieu
Stockholms RK
1:52:47.676600
+11:24.68300
69.5p
19
Magnus Svensson
Turebergs IF
1:53:46.682500
+12:23.74200
68.8p
20
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:54:43.688200
+13:20.79900
68.0p
21
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
1:55:57.695600
+14:34.87300
67.1p
22
Leif Eklund
Tierps IF
1:56:29.698800
+15:06.90500
66.8p
23
Andreas Sembrant
Ufk
1:57:15.703400
+15:52.95100
66.2p
24
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:57:29.704800
+16:06.96500
66.1p
25
Johan Klinga
Axa SC
1:57:37.705600
+16:14.97300
66.0p
26
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:57:47.706600
+16:24.98300
65.8p
27
Daniel Jonsson
Rembo IK
1:58:10.708900
+16:47.100600
65.6p
28
Anders Persson
Trosabygdens OK
1:58:35.711400
+17:12.103100
65.3p
29
Jesper Larsson
Väsby SK
2:00:18.721700
+18:55.113400
64.1p
30
Mika Sällinen
Häverödals SK
2:01:14.727300
+19:51.119000
63.5p
31
Julian Schönfelder
Axa SC
2:01:32.729100
+20:09.120800
63.3p
32
Håkan Nord
Täby
2:01:45.730400
+20:22.122100
63.2p
32
Magnus Karlsson
Häverödals SK
2:01:45.730400
+20:22.122100
63.2p
34
Peter Triumf
Stockholms RK
2:01:53.731200
+20:30.122900
63.1p
35
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:01:55.731400
+20:32.123100
63.1p
36
Johan Fornander
Uppsala
2:02:31.735000
+21:08.126700
62.7p
37
Lennart Holmström
IF Åland
2:02:34.735300
+21:11.127000
62.7p
38
Bo Johansson
Häverödals SK
2:03:53.743200
+22:30.134900
61.9p
39
Mats Lövgren
Rembo IK
2:04:06.744500
+22:43.136200
61.7p
40
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:04:15.745400
+22:52.137100
61.6p
41
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:04:34.747300
+23:11.139000
61.5p
42
Magnus Boman
Roslagsbro IF
2:04:35.747400
+23:12.139100
61.4p
43
Joakim Engström
Nusnäs IF
2:05:11.751000
+23:48.142700
61.1p
44
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:05:24.752300
+24:01.144000
61.0p
45
Martin Westlund
Stockholm
2:06:31.759000
+25:08.150700
60.3p
45
Jonas Sjölin
Nacka Värmdö SK
2:06:31.759000
+25:08.150700
60.3p
47
Joakim Sköld
Häverödals SK
2:07:14.763300
+25:51.155000
59.9p
48
David Ekstedt
Ufk
2:08:13.769200
+26:50.160900
59.3p
49
Christer Hördell
Stockholms RK
2:08:20.769900
+26:57.161600
59.3p
50
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:08:39.771800
+27:16.163500
59.1p
51
Klas Carlsson
Ufk
2:09:31.777000
+28:08.168700
58.6p
52
Lars Lundin
Falun
2:09:53.779200
+28:30.170900
58.4p
53
Christian Jansson
Vassunda IF
2:11:57.791600
+30:34.183300
57.3p
54
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
2:13:13.799200
+31:50.190900
56.6p
55
Urban Johansson
Väsby SK
2:13:17.799600
+31:54.191300
56.6p
56
Mats Carlson
Brottby SK
2:13:23.800200
+32:00.191900
56.6p
57
Thomas Lundberg
Mälarö SOK
2:13:25.800400
+32:02.192100
56.5p
58
Robert Foss
Väsby SK
2:14:15.805400
+32:52.197100
56.1p
59
Mikael Svensson
Roslagsbro IF
2:17:42.826100
+36:19.217800
54.4p
60
Pär Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
2:24:35.867400
+43:12.259100
51.4p
61
Glenn Källström
Roslagsbro IF
2:27:19.883800
+45:56.275500
50.2p
62
Joel Österlund
Roslagsbro IF
2:29:53.899200
+48:30.290900
49.2p
63
Mattias Blomqvist
Roslagsbro IF
2:29:54.899300
+48:31.291000
49.2p
64
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:42:23.974200
+1:01:00.365900
44.8p
-
Göran Klinga
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Fredrik Ström
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Hans Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
Johan Ågren
Roslags-Länna IF
23:59:59.8639800
-
Anton Modin
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Johan Gustafsson
Häverödals SK
23:59:59.8639800
-
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
-
Carl Troedsson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
-
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Lukas Berglund
NTNUI
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)