Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Serneke Skidfestival 2017 - Masstart
2017-09-23
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2017
<<< Lindénarullen
Serneke skidfestival,Långloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
22:12.133142
80.6p
2
H 21
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
22:13.133280
+1.38
80.6p
3
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
22:15.133400
+2.158
80.5p
4
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
22:18.133730
+5.488
80.3p
5
H 21
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
22:18.133765
+6.523
80.3p
6
H 21
Mattias Claesson
OK Landehof
22:51.137075
+39.3833
78.3p
7
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
23:52.143173
+1:40.9931
75.0p
8
H 40
Per Löwendahl
Göteborgs SK
23:56.143568
+1:44.10326
74.8p
9
H 40
Anders Carlson
SOK 68
23:58.143739
+1:45.10497
74.7p
10
H 50
Jörgen Lindgren
IK Stern
24:30.146900
+2:17.13658
73.1p
11
H 40
Andreas Berntsson
IK Stern
24:59.149800
+2:46.16558
71.7p
12
H 40
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
25:03.150200
+2:50.16958
71.5p
13
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
25:07.150600
+2:54.17358
71.3p
14
H 20
Nils Wastegård
IK Stern
27:08.162750
+4:56.29508
66.0p
15
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
27:59.167836
+5:46.34594
64.0p
16
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
27:59.167881
+5:47.34639
64.0p
17
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
28:00.167925
+5:47.34683
63.9p
18
H 60
Sören Skålberg
IK Stern
28:00.167955
+5:48.34713
63.9p
19
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
28:13.169247
+6:01.36005
63.4p
20
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
29:31.177076
+7:19.43834
60.6p
21
H 60
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
29:38.177763
+7:26.44521
60.4p
22
D 21
Elin Arwidson
OK Lindena
30:35.183459
+8:23.50217
58.5p
23
H 40
Martin Hinki
No Club
37:15.223422
+15:02.90180
48.1p
24
H 50
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
6km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
14:34.87335
2
H 16
Lukas Höiby
OK Landehof
14:35.87486
+1.51
3
H 16
Axel Werner
IK Stern
14:37.87619
+2.184
4
H 16
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
14:42.88138
+8.703
5
H 16
Nils Körle
OK Landehof
16:46.100504
+2:11.13069
6
D 16
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16:55.101423
+2:20.13988
7
H 16
Noa Särnbratt
Sävedalens AIK
18:10.108945
+3:36.21510
3.6km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Harald Ekenberg
IK Stern
8:59.53838
2
H 14
Hjalmar Gedda
OK Landehof
9:11.55051
+12.1113
3
H 14
Albin Nyqvist
OK Landehof
9:36.57588
+37.3650
4
D 14
Alice Widholm
Lidköpings VSK
9:41.58014
+41.4076
5
H 12
Martin Höiby
OK Landehof
9:42.58176
+43.4238
6
D 14
Lina Björk
IFK Skövde SK
10:04.60304
+1:04.6366
7
H 12
Carl Björk
IFK Skövde SK
10:15.61499
+1:16.7561
8
H 14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
10:19.61816
+1:19.7878
9
H 12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
10:24.62302
+1:24.8364
10
D 14
Thuva Andersson
OK Landehof
10:24.62336
+1:24.8398
11
H 14
Sondre Swahn
OK Landehof
10:26.62599
+1:27.8661
12
H 12
Erik Källström
OK Landehof
10:27.62605
+1:27.8667
13
D 14
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
10:29.62849
+1:30.8911
14
H 14
Nils Sjöberg
OK Landehof
10:36.63551
+1:37.9613
15
H 12
Elias Nyqvist
OK Landehof
10:56.65575
+1:57.11637
16
D 14
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
11:04.66355
+2:05.12417
17
H 14
Anton Larsson
OK Landehof
11:09.66822
+2:09.12884
18
H 12
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
11:24.68392
+2:25.14454
19
D 12
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
11:26.68582
+2:27.14644
20
D 12
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
11:28.68774
+2:29.14836
21
D 12
Nike Werner
IK Stern
11:33.69284
+2:34.15346
22
H 14
Axel Sandberg
OK Landehof
11:35.69498
+2:36.15560
23
D 12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
12:05.72494
+3:06.18556
24
D 12
Ida Körle
OK Landehof
12:24.74352
+3:25.20414
25
D 12
Elma Rudklint
OK Landehof
12:42.76187
+3:43.22249
26
D 12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
13:16.79548
+4:17.25610
27
D 12
Ellen Norman
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
28
D 14
MY Werner
IK Stern
23:59:59.8639800
1.2km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Viggo Rudklint
OK Landehof
3:15.19483
2
H 10
Emil Carlén
OK Landehof
3:17.19611
+1.28
3
H 10
Alfred Swahn
OK Landehof
3:27.20672
+11.1089
4
D 10
Ester Strand
Sävedalens AIK
3:30.20900
+14.1317
5
D 10
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
3:45.22435
+29.2852
6
D 10
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
3:46.22538
+30.2955
7
D 10
Hanna Lidström
OK Landehof
4:02.24136
+46.4553
8
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
4:06.24570
+50.4987
9
H 10
Olle Gedda
OK Landehof
4:08.24743
+52.5160
10
H 10
Valter Gerle
OK Landehof
4:12.25160
+56.5577
11
D 10
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
4:24.26382
+1:08.6799
12
D 10
Amanda Larsson
OK Landehof
5:58.35719
+2:42.16136
13
H 10
Charlie Lidström
OK Landehof
23:59:59.8639800
13
H 10
Love Carlén
OK Landehof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)