Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklitt Hill Climb
2017-04-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
2.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Helene Söderlund
IFK Mora SK
8:47.52600
82.0p
2
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
9:31.57000
+44.4300
76.4p
3
Elin Ek
Källbottens IK
9:37.57600
+50.4900
75.7p
4
Sofie Mohn
Magnor IL Langren
10:10.60900
+1:23.8200
72.0p
5
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
10:12.61100
+1:25.8400
71.8p
6
Madelene Nord
IFK Mora SK
10:46.64500
+1:59.11800
68.4p
7
Matilda Bandefur
Idre SK
11:11.67000
+2:24.14300
66.1p
8
Jenny Limby
IFK Mora SK
11:16.67500
+2:29.14800
65.7p
9
Maria Jacobsson
Swix
11:18.67700
+2:31.15000
65.5p
10
Johanna Ingard
Team s
11:31.69000
+2:44.16300
64.4p
11
Ellen Björk
Orsa SK
11:51.71000
+3:04.18300
62.7p
12
Annika Liljeberg
Spelmansvägen Orsa
11:59.71800
+3:12.19100
62.1p
13
Alva Björk
Orsa SK
12:14.73300
+3:27.20600
60.9p
14
Alva Andreasson
IK Fryken
12:42.76100
+3:55.23400
58.9p
15
Camilla Westin Westin
Westin Adventure
13:12.79100
+4:25.26400
56.8p
16
Sara Ingard
Team s
13:22.80100
+4:35.27400
56.2p
17
Lena Sundstedt
Karlsbyhedens IK
13:38.81700
+4:51.29000
55.2p
18
Julia Näslund
Högbo GOIF
13:42.82100
+4:55.29400
54.9p
19
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
13:58.83700
+5:11.31000
54.0p
20
Maria Bergkvist
IFK Mora SK
14:13.85200
+5:26.32500
53.1p
21
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
14:21.86000
+5:34.33300
52.6p
22
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
14:39.87800
+5:52.35100
51.7p
23
Elin Gezelius
IFK Mora SK
14:48.88700
+6:01.36000
51.2p
24
Malin Nyström
Orsa SK
14:52.89100
+6:05.36400
51.0p
25
Ellen Berg
Granbergsdals IF
14:56.89500
+6:09.36800
50.7p
26
Mirelle Strandberg
Tullus Sg
15:16.91500
+6:29.38800
49.7p
27
Ewa Alvarsson Björebo
Täby IS SK
15:27.92600
+6:40.39900
49.2p
28
Fanny Sundin
Orsa SK
15:49.94800
+7:02.42100
48.1p
29
Ellinor Renström
Domnarvets GOIF
16:05.96400
+7:18.43700
47.4p
30
No Club
16:22.98100
+7:35.45400
46.6p
31
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
16:38.99700
+7:51.47000
45.9p
32
Birgitta Berglund
Domnarvets GOIF
16:52.101100
+8:05.48400
45.3p
33
Cecilia Ingard
Team s
17:08.102700
+8:21.50000
44.7p
34
Marie Nordqvist
Domnarvets GOIF
17:29.104800
+8:42.52100
43.8p
35
No Club
18:07.108600
+9:20.55900
42.4p
36
Susanne Morén
Domnarvets GOIF
18:12.109100
+9:25.56400
42.2p
37
Anna Johansson
Lidköpings VSK
18:17.109600
+9:30.56900
42.0p
38
Kristin Göransson
Team Utan Gränser
18:52.113100
+10:05.60400
40.8p
39
No Club
19:01.114000
+10:14.61300
40.5p
40
Josefine Berglund Berglund
Team s
19:32.117100
+10:45.64400
39.5p
41
Anna Hedin
Lillhärdals IF
19:36.117500
+10:49.64800
39.4p
42
Jessica Martinsson
Orsa SK
19:38.117700
+10:51.65000
39.3p
43
Camilla Monlars
No Club
20:14.121300
+11:27.68600
38.2p
44
Åsa Sparr Slättberg
No Club
20:42.124100
+11:55.71400
37.4p
45
Matilda Larm Larm
Team s
20:57.125600
+12:10.72900
37.0p
46
Svea Skanze
Sundbybergs IK
21:36.129500
+12:49.76800
35.9p
47
Sofia Skanze
Domnarvets GOIF
21:44.130300
+12:57.77600
35.7p
48
Märta Skanze
Domnarvets GOIF
22:08.132700
+13:21.80000
35.1p
49
Astrid Fogelström
Domnarvets GOIF
22:23.134200
+13:36.81500
34.7p
50
Felicia Magnusson
Mora
22:40.135900
+13:53.83200
34.3p
51
Allis Palmér
Team s
23:26.140500
+14:39.87800
33.2p
52
Elin Snis
Domnarvets GOIF
23:46.142500
+14:59.89800
32.8p
53
Alma Palmér
Team s
28:30.170900
+19:43.118200
27.6p
54
Ulrika Palmér Palmér
Team s
28:32.171100
+19:45.118400
27.5p
55
Emilia Johansson Norgren
TEAM BJ
32:52.197100
+24:05.144400
24.0p
56
Britta Johansson Norgren
Lager 157
32:55.197400
+24:08.144700
24.0p