Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
9:06.54530
2
Hugo Granström
Sundbybergs IK
9:30.56920
+23.2290
3
Adrian Cornelius Kaasbøll
Norway
9:32.57120
+25.2490
4
Viking Olsson
Husums IF SK
9:35.57450
+29.2820
5
Tomas Holmgren
Matfors SK
9:52.59100
+45.4470
6
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
10:00.59920
+53.5290
7
Milton Loft
Åsarna IK
10:02.60160
+56.5530
8
Björn Rönnestrand
Ås IF
10:17.61650
+1:11.7020
9
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
10:21.62010
+1:14.7380
10
Magnar Ryttervoll
Norway
10:31.63020
+1:24.8390
11
Alexander Bjuredal
Sälens IF
10:35.63450
+1:29.8820
11
Linus Ytterbom
Kovlands IF
10:35.63450
+1:29.8820
13
Ola Garmo Hov
Norway
10:37.63620
+1:30.8990
14
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
10:49.64820
+1:42.10190
15
Sixten Partanen
Högbo GOIF
10:52.65110
+1:45.10480
16
Nils Borin
Östersunds SK
10:54.65300
+1:47.10670
16
Elias Redman
Östersunds SK
10:54.65300
+1:47.10670
18
Jason Blomqvist
Matfors SK
11:10.66920
+2:03.12290
19
Helmer Nordvall
Matfors SK
11:14.67330
+2:08.12700
20
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
11:17.67690
+2:11.13060
21
Fredrik Westlund
Sunne SLF
11:21.68080
+2:15.13450
22
Alvin Noaksson
Ås IF
11:33.69280
+2:27.14650
23
Mattias Larsson
Matfors SK
11:57.71610
+2:50.16980
24
Liam Johnson
Matfors SK
11:58.71740
+2:52.17110
25
Hampus Bergkvist
Matfors SK
12:02.72110
+2:55.17480
26
Aston Seger
Myssjö-Ovikens IF
12:02.72120
+2:55.17490
27
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
12:06.72570
+3:00.17940
28
Nils Graipe
Östersunds SK
12:13.73280
+3:07.18650
29
Eric Staaf
Ås IF
12:23.74240
+3:17.19610
30
Ville Eklöv
Östersunds SK
12:24.74300
+3:17.19670
31
Björn Östlund
Järpens SK
12:29.74800
+3:22.20170
32
Oskar Olausson
Offerdals SK
12:42.76110
+3:35.21480
33
Jonas Rentzhog
Biathlon Östersund IF
13:10.78940
+4:04.24310
34
Hugo Fryxell
Täby IS SK
13:32.81140
+4:26.26510
35
Noah Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
13:51.83050
+4:45.28420
36
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
13:52.83160
+4:46.28530
37
Nils Blomberg
Segersta OK
15:28.92770
+6:22.38140
38
Ludvig Lundquist
Täby IS SK
16:14.97320
+7:07.42690
-
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
23:59:58.8639700
-
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-
Axel Krondahl
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Martin Granheim
Norway
23:59:59.8639800
-
Jonathan Lindberg
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
Samuel Fredlund
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)